Пети клас 2019/2020

  • 26 739
  • 752
  •   1
Отговори
# 180
  • София
  • Мнения: 7 673
Мандаринка, браво на вашия татко. Моля те, пусни снимки. Много ми стана интересно.
А за детето - радвай се. Ако не можеш да изринеш детето от устройствата и животът му протича виртуално, по-добре ли ще ти бъде?

# 181
  • София
  • Мнения: 6 182
Това с камерата не е гаранция, ако е тази към лаптоп и теста не е за време, спокойно може да се потърси в гугъл или да се прати въпросът по скайп (месинджър и т.н.) на мама Wink

# 182
  • Майничка
  • Мнения: 12 581
Да не говорим за следните варианти - тест с разбъркани въпроси, но всеки от групата търси и споделя отговора на 1 въпрос, тогава и времето не помага. Или включена камера, но зад лаптопа има втори монитор и клавиатура, детето (гимназист) държи мишката, таткото пише отговорите на клавиатурата. Видях го на клипче.Simple Smile

Електронното обучение, в идеалния му вид, изисква съвсем друг принцип на работа и оценяване, за който май още нямаме нагласа. Докато все още измерваме крайни, "метрични" знания, при наличие на безкраен ресурс за намирането им в готов вид и свободен достъп до него, изместваме фокуса от кой знае и може повече към кой е по-бърз и технологично оборудван. Като жокера "помощ от приятел" в "Стани богат" - от "Знаеш ли?" стана "Чукни в гугъл".

Последна редакция: пт, 01 май 2020, 16:14 от gargamela

# 183
  • София
  • Мнения: 3 058
Мандаринка, браво на вашия татко. Моля те, пусни снимки. Много ми стана интересно.
А за детето - радвай се. Ако не можеш да изринеш детето от устройствата и животът му протича виртуално, по-добре ли ще ти бъде?
А, аз такова дете си имам, баткото. Затова ми е малко чудно каква незаинтерсованост проявява щерката към виртуалния свят и вързката с нейните съученици в него и колко самодостатъчна си е в повечето време. 
Баткото е залепнал за стола. Постоянно е в някакви групови онлайн игри, дори ТВ гледа на компютъра си. Плащаме някакви незнайни за мен пакети, за да гледа спортни канали, защото не можел да понася глупостите на бг-коментаторите, искал да слуша британски такива. И в името на образованието (слуша детето език, разбира), плащам си ги аз, какво да правя Joy
Големите са по-оправни в подсказването. Моят син е 9 клас, вчера решаваше задачи трескаво на лист, снима,
праща и продължава - правел теста на някакъв приятел върху системи неравенства. Питам - ами ако сбъркаш, той как ти вярва - да не съм се притесявала, онзи съвсем нищо нямало да реши, моичкият и да сбъркал нещо, щяло да е някоя сметка на някоя задача (една, не всички) и то от бързане. Самочувствие...

Ето снимки на балкона ни, цветята се опитват да се съвземат от прекараната зима и още са доста вяли:
Скрит текст:




# 184
  • Майничка
  • Мнения: 12 581
О-о-о, Мандаринка, разкош е това, мъж-визионер си имаш!

# 185
  • Мнения: 8 228
Уха, вие цял двор си имате!

# 186
  • Мнения: 2 418
За това подсказване и преписване изнесох една лекция и сякаш се кротна,но още няма смелост да го направи,по-скоро е мерак.По мат започват с геом.тела.,а по разказвателните имат по 2-3 урока до края и често правят дискусия,тематични игри и упражнения.По бел имат повече сякаш,но ще успеят според г-жата.

# 187
  • Мнения: 8 522
Според мен сега с ДО децата масово са се изхитрили- подсказват си, използват калкулатор или някой помага.
Последния тест по математика на дъщеря ми за десетични дроби имаше толкова много изчисления, че ма мен ми трябваха около 20 минути, за да го проверя с калкулатор. За мен е абсолютно невъзможно дете да го реши за 30 мин. (толкова е учебния час при нас).

Мандаринка, страхотно местенце си имате. Браво на твоя мъж!

# 188
  • Мнения: 3 411
Мандаринка, приказно е!
Моят има поне по 2 оценки по предмет. Дано скоро да възобновят тренировките, защото откача. Иначе излиза из квартала, разхождат се, но му липсва спорта.

# 189
  • София
  • Мнения: 7 673
Супер е, Мандаринка. Браво на вас. Особено в сегашната ситуация, такова място си е направо незаменимо

# 190
  • Мнения: 111
Браво Мандаринка много е красиво. Що се отнася до оценките щерката вече има по 2-3 почти по всички педмети. Домашните наистина са им повечко,но седобяд също имат часове и госпожата е много отзивчива и винаги им помага. Излизат по малко пред нас но й липсват приятелките от училище и въобще училищната обстановка и най-вече свобода

# 191
  • Мнения: 9 776
И при нас подкараха оценките. Засега добре, нищо неочаквано. С дружни усилия ще завършим годината.
Хубави цветни снимки видях нагоре. Човек трябва сам да си създава уют.

# 192
  • Мнения: 4 200
Дистанционното обучение си е ОК, но общуването  на живо липсва, независимо, че бъбрят с часове със съученици.
Даже вчера викаше, че й се ходи на училище. Рекох й да си запомни думата, защото подобна ситуация я се повтори някога, я не.
Като цяло обаче на мен дистанционното обучение ми се вижда по-добро и по-лесно и си мечтая да остане като опция за желаещи и нататък.

# 193
  • София
  • Мнения: 4 560
За синът ДО е ок, изпълнителен е. Почти нямам грижи с него.

Но каката е развей-прах и ми се струва, че при нея директният контакт с учител е много важен. Изобщо не се трогва от уроци, домашни и срокове. Да, да, ще чета и накрая - ама нямах време... добре, че още не пишат 2ки за забавено от мързел домашно. Подозирам, че и преди ги е вършила такива, просто не можех да проследя какво има да пише за домашно.
А и с градинарчето е почти трагедия - много време ми отнема, за да я накарам да си направи упражненията, спуснати от учителката.
Та и тук - много зависи от детето....

# 194
  • София
  • Мнения: 601
Влизам да се оплача. Confounded Учителката по ФВС иска всички момчета от класа да направят клипче и да ѝ го изпратят, как правят 100 коремни преси!! Такива били новите нормативи! Направо откачам вече. Аз цял живот се занимавам непрофесионално със спорт и бая зор ще видя да направя 100 коремни преси, а какво остава за дете, което няма физическа подготовка. Миналата седмица пък трябваше да научи дунавско хоро и пак да пращаме клипче. Направо ми иде да я питам в школото, дали тя ще направи клипче, как прави 100 коремни преси, за да покаже на децата как се правят.
Отделно вече имат дати за класно по БЕЛ и МАТ. Традиционно свършва с домашните към 18-19 часа, откакто учи дистанционно. Като ходеше на училище му трябваха 2-3 часа за домашните, а сега му трябват 5 часа. Frowning1

Общи условия

Активация на акаунт