Иска да си тръгнеме с детето

  • 7 123
  • 90
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 2 214
винаги съм  се  чудила на този феномен една жена, която е привидно интелигентна, да развие зависимост от мъжа до нея , да спре да бъде личност, и да намира оправдания ( и още и още), за да стои до него на всяка цена.
защото го обича.
не разбирам как може да се обича човек, който казва, че мрази и мен и детето ни.
и който ни показва вратата.
не разбирам как може една жена да се чувства комфортно в малтретирането от страна на съпруга й.
готова съм да се обзаложа, че след 1 оправдание ( 'уморен е, изнервен е и тн) ще следват още 1000 и все по-безумни, докато се стигне до ' Аз съм виновна, паднах по стълбите, непохватна съм, той ни обича и го прави, защото аз съм лоша".

не виждам изход от ситуацията ти, защото сама я поддържаш.
ако осъзнаеш нуждата от промяна ( и помощ) можеш да се обърнеш към асоциации, грижещи се за жени в подобно положение.

при всички положения, ти желая успех!   bouquet




Добре че изчетох темата до край да намеря моя отговор за да не започвам да формулирам на моя дървен български.
Само да добавя колкото грозно и да звучи това. Малтретираните жени искат да бъдат такива иначе защо ще търпят такова положение?

# 76
  • София
  • Мнения: 1 783
винаги съм  се  чудила на този феномен една жена, която е привидно интелигентна, да развие зависимост от мъжа до нея , да спре да бъде личност, и да намира оправдания ( и още и още), за да стои до него на всяка цена.
защото го обича.
не разбирам как може да се обича човек, който казва, че мрази и мен и детето ни.
и който ни показва вратата.
не разбирам как може една жена да се чуства комфортно в малтретирането от страна на съпруга й.
готова съм да се обазаложа, че след 1 оправдание ( 'уморен е, изнервен е и тн) ще следват още 1000 и все по-безумни, докато се стигне до ' Аз съм виновна, паднах по стълбите, непохватна съм, той ни обича и го прави, защото аз съм лоша".

не виждам изход от ситуацията ти, защото сама я поддържаш.
ако осъзнаеш нуждата от промяна ( и помощ) можеш да се обърнеш към асоциации, грижещи се за жени в подобно положение.

при всички положения, ти желая успех!   bouquet




smile3501  202uu


Последна редакция: ср, 16 авг 2006, 17:08 от Im_im

# 77
  • Пловдив
  • Мнения: 1 405
Малтретираните жени искат да бъдат такива иначе защо ще търпят такова положение?

Защото понякога наистина нямат избор, нямат родители, близки или приятели, които да им подадат ръка.
Защото вероятно са израстнали в подобни семейства и за тях друг начин на поведени от страна на мъжа няма.
Защото са материално зависими.
Защото са психически зависими.
Защото биват заплашвани с още по-големи саморазправи.
Защото ги е страх да признаят пред близките и приятелите си, че са жертва на физически и/или психически тормоз.
Защото в мисленето на повечето от нас жертвата САМА си е виновна.
Защото обичат и все още вярват ...
Защото ....


# 78
  • Мнения: 396
винаги съм  се  чудила на този феномен една жена, която е привидно интелигентна, да развие зависимост от мъжа до нея , да спре да бъде личност, и да намира оправдания ( и още и още), за да стои до него на всяка цена.
защото го обича.
не разбирам как може да се обича човек, който казва, че мрази и мен и детето ни.
и който ни показва вратата.
не разбирам как може една жена да се чувства комфортно в малтретирането от страна на съпруга й.
готова съм да се обзаложа, че след 1 оправдание ( 'уморен е, изнервен е и тн) ще следват още 1000 и все по-безумни, докато се стигне до ' Аз съм виновна, паднах по стълбите, непохватна съм, той ни обича и го прави, защото аз съм лоша".

не виждам изход от ситуацията ти, защото сама я поддържаш.
ако осъзнаеш нуждата от промяна ( и помощ) можеш да се обърнеш към асоциации, грижещи се за жени в подобно положение.

при всички положения, ти желая успех!   bouquet
С двете ръце подкрепям този постинг,живота е такъв какъвто си го направиш!!И никакви оправдания(какъвто е постинга преди моя)не могат да ме убедят,че една жена НЕ МОЖЕ да се вземе в ръце и да направи най доброто за нея и детето си.....ЗАЩОТО никой на този свят не заслужава такъв начин на живот!!
Бих посъветвала авторката да се изправи срещу проблема и да го разреши,заради СЕБЕ СИ и ДЕТЕТО винаги има начин,не трябва да се предаваш Успех   bouquet  bouquet  bouquet!!

# 79
  • Варна
  • Мнения: 25 343
Малтретираните жени искат да бъдат такива иначе защо ще търпят такова положение?

Защото понякога наистина нямат избор, нямат родители, близки или приятели, които да им подадат ръка.
Защото вероятно са израстнали в подобни семейства и за тях друг начин на поведени от страна на мъжа няма.
Защото са материално зависими.
Защото са психически зависими.
Защото биват заплашвани с още по-големи саморазправи.
Защото ги е страх да признаят пред близките и приятелите си, че са жертва на физически и/или психически тормоз.
Защото в мисленето на повечето от нас жертвата САМА си е виновна.
Защото обичат и все още вярват ...
Защото ....




Всичко това само доказва цитираното от теб изречение! НЯМА основателна причина да си заровиш главата в пясъка и да търпиш физически и психически тормоз! Останалото са само оправдания!
А с детето, израснало в такава среда какво ще стане? Ще се превърне в същата изкривена личност? И кой ще носи отговорност за това?

Последна редакция: ср, 16 авг 2006, 21:49 от Месечинка виторога

# 80
  • Пловдив
  • Мнения: 1 405
За всеки един човек приел този избор ИМА основателна причина да постъпи така.
Тази причина може да е част от написаното по-горе от мен, но може и да не.

Дано никога не попаднеш в ситуация, в която нямаш избор или възможният избор би донесъл още повече вреди!

# 81
  • Варна
  • Мнения: 25 343
За всеки един човек приел този избор ИМА основателна причина да постъпи така.

Всеки сам си носи кръста, за мен подобни "причини" са абсурдни! Те само доказват старата мъдрост, че каквото сам си направиш, цяло село не може да ти стори...
Преди време бях в магазина на една приятелка. Дойде нейна позната с детето си(момченце на 6-7 години).Търсеше се подходящи дрехи за морето.Докато мереше и се оглеждаше в огледалото детето беснееше и дивееше в магазина.Идваше при нея,риташе я по дупето,правеше се,че я боксира...бих го приела за игра,ако не употребяваше следните изрази:
"Ей сега ще ти смачкам фасона!"
"Ето още един ритник,да разбереш къде ти е мястото!"
"Искаш ли още,а?Един шамар за лека нощ,а?"


По едно време тя се обърна,хвана го за тениската и много жестоко го удари няколко пъти.Имах чувството,че ръката й пулсира от болка.А за детето направо не знам.

Купи си това-онова и си тръгнаха.Аз бях онемяла,приятелката ми каза,че съпругът й най-редовно я бие за незначителни неща и често ходи със синини.Тя прехвърляла яда си върху детето,детето почти винаги присъствало на побоите...

Ей тази история направо ме потресе! Я си помисли след няколко години в какво ще се превърне това детенце? И чия вина е по-голяма - на бащата скот, или на безхаберната майка, дето си е намерила оправдание да го търпи????

Последна редакция: ср, 16 авг 2006, 22:39 от Месечинка виторога

# 82
  • Пловдив
  • Мнения: 1 405
на бащата скот, или на безхаберната майка, дето си е намерила оправдание да го търпи????

А ти как мислиш чия е вината???

По твоята логика жертвите на изнасилване сами са си виновни ...

# 83
  • Мнения: 2 214
на бащата скот, или на безхаберната майка, дето си е намерила оправдание да го търпи????

А ти как мислиш чия е вината???

По твоята логика жертвите на изнасилване сами са си виновни ...

Това са абсолютно различни ситуации и да понякога и жертвите на изнасилване се до някъде отговорни.
Говоря за момичета които се опитват да разберат до къде могат да стигнат, но това съвсем друга тема.

# 84
  • Мнения: 6 167
Не се карайте бе, хора.
Какви вини, търсите. Човека иска тя и детето да си ходят. Какво не е ясно...
Тя не си е сама виновна, но проблема с нейната зависимост е на първо място неин, защото засяга нея. И детето им. От там нататък има и обществото какво да добави.

Винаги може да се промени една ситуация. Но самото мрънкане (извинете), за това, как има такива и такива обстоятелства вече ми говори, че тя не иска  да промени нещата.
Ако искаше темата щеше да бъде " Къде да намеря приют за малтретирани жени"

Обаче няма да стане. И това е проблем при малтретирани жени. Как искаме при смачкано достойнство, самочуствие, увереност и тн тя изведнъж да превключи на решителност, убеденост, смелост... Противоречат си нещата. Търсим революция там, където няма силна личност. Защото мъжа й е от най-гадните. Може да живее цял живот така. Не я бие, просто смила живота й, личността й. Има милиони такива жени. За какво мислите са създадени латино-сериалите? За да се пренесе нашата авторка в света на любовта и красотата, без да излиза от кухнята.

Мога още да философствам, но спирам до тук, че вече съм се зарекла да пиша по-кратко.

# 85
  • Майничка
  • Мнения: 12 696
Не се карайте бе, хора.
 За какво мислите са създадени латино-сериалите? За да се пренесе нашата авторка в света на любовта и красотата, без да излиза от кухнята.
  bouquet Страхотна формулировка - квинтесенция на смисъла на съществуване на сапунките! 

# 86
  • Пловдив
  • Мнения: 1 405
Не се карам с никой  Peace

Просто искам да кажа, че човек трудно би могъл да се отърси от такава ситуация. Все пак тя е "жертвата", а не основният виновник. А за да остане при него тя си има причина. Причина, която за нея е много основателна. Жената търси подкрепа а, а не осъждане.
Лесно е да се каже, че сама си е виновна ...

Искрено се надявам да намери сили в себе си да успее да се пребори с това.   bouquet

# 87
  • Мнения: 6 167
Не се карам с никой  Peace
А за да остане при него тя си има причина. Причина, която за нея е много основателна. Жената търси подкрепа а, а не осъждане.

права си, но някак си не мога да подкрепя една жертва да продължи да бъде малтретирана.
не мога да й кажа " о, милата, покрепям те и те разбирам", защото е безумно.
не я и осъждам. всъщност, се чудя как да й повлияя, за да напусне съпруга си.  Confused
 Peace

# 88
  • Пловдив
  • Мнения: 1 405
Единствения начин да се повлияе е да се открие причината да е още с него и да се работи в тази насока  Peace

# 89
  • Мнения: 2 716
Не вярвам сама да се справи. Ако не се довери на някого, никога няма да събере смелост и да предприеме каквото и да било. Силна жена няма да се насади в такава ситуация и да търпи. Но и за да пусне темата й е трябвала доста смелост. Има надежда.

Общи условия

Активация на акаунт