Иска да си тръгнеме с детето

  • 7 114
  • 90
  •   1
Отговори
Преди малко след като се скарахме той излезе за малко върна се,аз реших че му е минал яда тръгнах към него с надежда да ме прегърне и да ми каже колко ме обича,но вместо това той ми каза че досега мислил и решил,че иска аз и детото да си тръгнем като се върнел нас да ни няма иначе не отговарял за постъпките си.Като ме поглеждал всеки път и му идвало да ме удари-толкова много ме мразел.Истината е че няма къде да отида,няма с кого дори да поговоря за това освен с вас.Аз много го обичам не знам дали ще мога да живея без него,заедно сме от около 6г. и почти не сме живели разделени оттогава.Детето много го обича свикнало с присъствието му.Чувствам се толкова безпомощтна и самотна.Не знам какво да правя.Страх ме е като се прибере да не ни нарани,знам че е способен на това,на мен ми е посягал.Знам че ще се държи гадно с мен и ще ме обижда и унижава винаги го прави като изпадне в подобно състояние.Така ми се иска да изтрия днешния ден от живота си и всичко да продължи по старо му.Само него и детето обичам.До сега единствено на него разчитах за всичко не искам да го загубя,не искам и да го мразя.Какво да правя?Как да постъпя?Как да се държа с него като се прибере?Защо така ме наранява според вас?Спрял е да ме обича и уважава това е ясното за сега.Какво да направя,за да не ме боли толкова много?

# 1
  • някъде там
  • Мнения: 1 470
ами ако съм на твое място.... на момента бих си тръгнала.
Толкова мъже има които ще ме уважават.
така ,че смелости си оправи живота.
Хич да не ти пука Peace Peace Peace

# 2
  • Мнения: 46 577
Не бих останала при такъв човек  Confused
Успех, съжалявам, че минаваш през това  Confused

# 3
  • Варна
  • Мнения: 1 795
Нямаш работа при човек, който не те обича и уважава. Помисли внимателно, наистина ли няма при кого да отидеш?

# 4
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Извинявай, ама да си тръгне той. Вие сте двама, той-един, при това тоя, дето иска да е сам.  Crossing Arms що Вие да изтеглите цялата помия на гърба си? Да си ходи, да си намери някой да му пере чорапите, да е тих и пр и пр. Ай сиктир, пожелавам ти сила, но не вярвам, че нещата могат да бъдат както преди.  Peace  bouquet

# 5
  • Мнения: 1 288
много съжалявам за това, което ти се случва. според мен колкото и да ти е тежко, трябва да надделее самоуважението и да си тръгнеш.
обичаш го- този мъж в момента или спомена за милия мъж от едно време.
не може да ти казва ей така да си тръгнете с детето, да трепериш като се върне, да ти посегне  Naughty абсолютно недопустимо поведение според мен. сама казваш, че не те обича.
не се унижавай. ще ти е много трудно, но си тръгни.
винаги има приятели, роднини, хора, при които да отидеш. ако те е страх, че ще ти посегне наистина като се върне, викни някой при теб, да не си сама.
стискам палци и ти пожелавам кураж. сега ти се струва празна приказка, но има толкова много мъже, които вместо да те унижават, ще те обичат. а и детето не трябва да е свидетел на такова отношение към майка му. утре ще попие този модел и ще започне да го прилага в живота си.
кураж!   bouquet

# 6
За съжаление минах през нещо подобно, но не в толкова драстична форма. Бях отчаяна до краен предел, защото щеше да ми е много трудно да се разделим. Все пак бях готова да си тръгна, но реших да дам последен шанс на семейството заради детето и това, което имахме. Стана с много разговори и нерви.
Сега сме сравнително спокойно, но аз съм все на тръни.
За съжаление в нашия случай май беше намесена жена. От два месеца не работят заедно и нещата са чувствително по-добре.
Горе главата и не унивай. Изход има, въпреки че аз се чувствах в пълна безизходица. Желая ти сила и дано се помирите.

# 7
  • Мнения: 593
Бягай, колкото се може по-далеч от него! Вземи си и детето.
Аз ако бях на твое място, щях да му отнема правото да вижда детето чрез съда! Малко съм мръсничка, ама тоя тип е направо за  #2gunfire !!!
Абе ти мазохистка ли си? Той те бие - ти ще го обичаш  #Crazy  Неееее...не вярвам... не го обичаш, ами си свикнала с него. Ама да знаеш - можеш и без него, и ще си по-добре. Съмнявам се, че тоя тип ти е напълнил главата с комплекси, за да те кара да си мислиш, че без него си кръгла нула. Това, разбира се, са си само мои предположения... обаче не мисля, че си истински щастлива с него.
Върви си, докато си млада. Пожелавам ти да срещнеш мъж, който ще те уважава и ще се отнася човешки към теб (да знаеш, че има и такива мъже!)
Всичко хубаво!  Hug

# 8
  • Мнения: 614
Kураж мила.

# 9
  • Мнения: 7 640
много силни думи, мисля, че говори обмисляни неща, събери кураж и започни отново!

# 10
  • Мнения: 7 474
Щом те гонят бягай, ако има къде! Tired

# 11
  • Мнения: 593
Само искам да добавя, че едно решение за раздяла не се взема от днес за утре.

# 12
  • Мнения: 2 495
Охх, да гони теб-добре, но да не иска и детето...това вече е сериозно Rolling Eyes.Каквато и да предприемеш оттук нататък, ти пожелавам успех Peace

# 13
  • София
  • Мнения: 1 783
Помисили за малката душица, чийто характер и мироглед ще се оформя растейки с един тираничен и доминиращ баща и една тъжна, унизена и потисната майка. Помисли какво ще правиш ако един ден ударите вместо към теб се насочат към детенцето ти. Искаш ли да чакаш и с треперещо сърце да се надяваш, че няма да се случи. Не може да има щастливо детство в разбито семейство. Бъди смела и направи живота си такъв, какъвто си го представяш, че трябва да бъде. Погледни се в огледалото и помисли колко струваш, какво заслужаваш и си го вземи!
Бъди много смела и много щастлива!!!
Дай шанс на детето да обича  баща си без спомените за агонията на съвместния ви живот.

# 14
  • Мнения: 3 394
какво толкова е станало,че така сте се изпокарали???
Ако му е навик да те бие, извинявай, но защо ще му лазиш в краката?

# 15
  • Мнения: 1 629
Виж тази тема.

Център "Надя-ДЕ" предлага:
телефонна консултация - психологически, социални, медицински и правни съвети;
сигурно пространство, където жените, преживели насилие могат да пшолучат емоционална подкрепа и разбиране;
набиране и обучение на доброволки;
контакти с професионални организации и институции
ИНФОРМАЦИЯ ЗА КОНТАКТИ
Адрес: ул. Шандор Петьофи 34, София 1000
Тел/Факс: Тел.: (+359 2) 513 391 Факс: (+359 2)951 67 43
Електронна поща: nadja@mbox.cit.bg
Лице за контакт: Д-р Росанка Венелинова


http://www.animusassociation.org/
АСОЦИАЦИЯ "АНИМУС" /AA/  ИНФОРМАЦИЯ ЗА КОНТАКТИ
Адрес: ул. Славянска 30, София 1000
Тел/Факс: 981 67 40, 981 76 86, 981 05 70
Електронна поща: animus@mbox.cit.bg
Лице за контакт: Мария Чомарова - психотерапевт, председател
Надежда Костадинова - директор на специализирано звено за работа с насилие
Мария Минкова - координатор на горещата телефонна линия
Катя Кръстанова - координатор на социалната програма
Надя Кожухарова - координатор на програмата "Добрата практика"
 


# 16
  • Мнения: 2 716
Не мога да те посъветвам нещо, по-различно от останалите. Но ако винаги си се държала с него като с бог, то той вече се чувства такъв. И ти си му безинтересна. И сигурно като те подлага на изпитания от този род, си разнообразява деня. Ако си стегнеш багажа, има огромна вероятност да те чака отвън и да те попита "Ей кучко, на къде?".  Или друга обида. Допуснала си да те пречупи и сега ще ти бъде много трудно да си върнеш самочувствието. Ти трябва да се вземеш в ръце. Няма кой да го направи вместо теб. Тръгни си. И някъде на по-спокойно място обмисли какво ще правиш от тук нататък. Нищо не го оправдава за това, че ти посяга, но запомни, че ти си позволила това да се случи. И ти можеш да прекратиш тая практика. Дали го обичаш? Страхът не е любов.

# 17
  • Мнения: 494
Тръгвай си. Заслужава ли си да живееш с него когато отношението му към теб е такова? А той обича ли те и ако е така това ли е неговия начин на обич като ти посяга? Не се унижавай ,тръгни си и времето ще излекува любовта ти към него.

# 18
  • Мнения: 3 144
Надявам се знаеш какво става с бъдещето на децата, израснали при такива условия, където бащата е насилник, а майката търпи и се унижава. Ако имаш син, той ще прави същото като баща си, когато се ожени. Ще бие и незачита жена си. А може и теб да побийва - защо не, нали баща му го прави, значи е нормално. Ако имаш дъщеря пък, тя ще бъде унижаваната и битата и ще смята, че е нормално мъжете да се държат с нея като с куче. Така че заради психичното здраве на децата си, напусни го колкото може по-бързо и ако вярваш в системата, подай оплакване, съди го. 

# 19
  • Балчик
  • Мнения: 9 219
Мила, Hug. Не ми стана ясно детето негово ли е,защото казваш, че е свикнало с него и го обича. Допускам, че може да не е, не казваш много неща за връзката ви. Ако е така- изобщо не се замисляй, а дори и да не е- тръгни си. Това е страшно, което казваш, че ти е посягал вече и че ти е казал,кокло те мрази. НЕ СЕ ЗАБЛУЖДАВАЙ, ЧЕ ЩЕ ТЕ ОБИКНЕ !!! Знам, че е много, много трудно, знам, че ми е лесно просто да го напиша. Но нещата изглеждат много сериозни. Въпреки, че няма къде да отидеш, тръгни си. Ако трябва отиди в полицията, от там няма начин да не те насочат към организация, занимаваща се с домашното насилие. А и по-горе са ти дали някакви координати. Бъди много силна, заради детето си ! Не се предавай и не търпи настроенията на този мъж. Можеш ли всеки път , когато е в лошо настроение да трепериш за себе си и детето. Желая ти много късмет и цялото щастие на Земята. Hug

# 20
  • Мнения: 1 858
Аз също ще те посъветвам да си тръгнеш...но ти казваш, че няма къде отидеш кажи му той да си тръгне. Както каза PolarFox думите са силни и явно обмисляни. Не забравяй, че всеки човек има право на обич, уважение, нежност така, че не се задоволявай с огризки! Сигурна съм, че те боли но на сила хубост не става, сигурна съм, че живота е пред теб и колкото и клиширано да звучи - живота чака да го изживееш! Помисли и за детето си не позволявай то да израсте в среда, в която таткото малтретира (психически или физически) майка му!


п.п. Аз съм дете на разведени родители. Нямам думи да ти опиша колко съм щастлива,че майка ми  е напуснала баща ми още докато аз съм била бебе. Тогава обаче майка е имала подкрепата на баба и дядо. Помисли добре и дано вземеш правилното за теб решение!

# 21
  • Мнения: 5 622
 Горката.............  Confused


Каквото и да кажем ние, цялата мъка изпитваш ти.....

Но наистина не си струва да му се молиш. Не и ако  етака, както каза, че те унижава и удря.....  Stop


Дано Господ има по-добри планове за теб и детето  Praynig

# 22
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Извинявай, ама да си тръгне той. Вие сте двама, той-един, при това тоя, дето иска да е сам.  Crossing Arms що Вие да изтеглите цялата помия на гърба си? Да си ходи, да си намери някой да му пере чорапите, да е тих и пр и пр. Ай сиктир, пожелавам ти сила, но не вярвам, че нещата могат да бъдат както преди.  Peace  bouquet
Това е и моето мнение.Съжалявам, че ти се случва нещо подобно Confused

# 23
  • Мнения: 818
Обясни му че веднага не можеш да напуснеш и ако иска може Той да спи някъде другаде докато се преместиш.Бъди спокойна и уверена.Не се поддавай на емоции.Бъди силна ЖЕНА.Успех

# 24
  • Мнения: 494
Обясни му че веднага не можеш да напуснеш и ако иска може Той да спи някъде другаде докато се преместиш.Бъди спокойна и уверена.Не се поддавай на емоции.Бъди силна ЖЕНА.Успех

Едва ли такъв човек като него е съгласен на някакви обяснения. noТакива хора ''винаги са прави''.

# 25
  • София
  • Мнения: 1 352
много силни думи, мисля, че говори обмисляни неща!
Абсолютно!  И аз смятам, че решението му не е импулсивно, а дълго обмисляно - чакал е повод и скандала ви му го е дал.  Close
Взимай си детето, все трябва да можеш да отидеш някъде дори и временно, пък после ще го мислиш. Колкото повече се унижаваш пред него, толкова по-малко те уважава той, вероятно и затова ти е и посягал. Не прави компромиси с живота си и с този на детето!
Желая ти много кураж!  bouquet
И пиши, така ще ти е по-лесно да вземеш решение.

# 26
  • Мнения: 1 446
Прочети добре това , което ти е писала мюриель.
Друг път говорил ли ти е така? Има ли проблем с нервите? Избухлив ли е?

Последна редакция: вт, 08 авг 2006, 11:12 от г-жа Анна

# 27
  • Мнения: 8 917
Не бих останала при такъв човек  Confused
Успех, съжалявам, че минаваш през това  Confused

 Peace

# 28
  • Мнения: 377
Отиди някъде поне за няколко дни, за да обмислиш ситуацията далеч от него, сигурна съм, че в момента чувствата и емоциите надделяват и ти е трудно да мислиш рационално, а трябва, защото от решението ти зависи не само твоето бъдеще, но и бъдещето на детето ти.
Кураж.  Hug

# 29
  • Мнения: 6 472
"Тръгни си" е страшно лесно да се каже. Първо му кажи, че за да си тръгнеш трябва да се уточнят някои много съществени неща: къде ще отидете и с какво ще живеете. Понеже бившия ми показа варата с все детето, та ми е ясно точно какво означава да си тръгнеш и че тази работа не става от днес за утре. Ворият много съществен момент е че на практика няма право да те гони. Без значение чие е жилището - негово, на баба му, на дядо му или на 678-мата му братовчедка по майчина линия, ти можеш да останеш в него до навършване на пълнолетие на детето.
Другото, което ми прави впечетление е че той е неуравновесена личност. Това ме навежда на мисълта, че може да си приказва такива неща малко на изуст. Когато седнете да поговорите по въпроса, може изведнъж да почне да си контактува пак с реалността.

# 30
  • Мнения: 131
Е не. Кое му обичаш? Шамарите ли? Сърдитата физиономия ли?   #Cussing outАко не заради себе си, то заради детето просто моментално трябва да го напуснеш. И с кое по-точно е свикнало детето ти. С присъствието му наоколо ли? За мен лично, извинявай, че съм толкова крайна, ама оставането ти при такъв изрод   #2gunfireе чист мазохизъм. О.К. някой жени са такива, но не прави и детето си насила като теб.

# 31
  • Мнения: 131
И още нещо - той ще продължи да не те уважава, дотогава докато и ти самата прояваваш неуважение към себе си. А ти точно това правиш. Не можеш след шамар, обида и т.н. да си готова на всичко само и само да те прегърне. Докога? До следващия път.
Обзалагам се, че след всеки скандал търсиш вината в себе си и почти винаги си измисляш такава и правиш опити да го оневиниш. За мен няма оправдание за човек подлагащ децата си на тормоз - било то психически или физически.

# 32
  • Мнения: 4 621
Този човек не те заслужава, не заслужава любовта и вниманието ти. Много силни думи ти е казал и предполагам колко те боли. Всеки човек има достойнство и самоуважение, не му позволявай ги потъпква и не обричай на такъв живот себе си и детето. Организирай си нещата и си тръгни, покажи му, че си личност, която е готова и може да се оправя сама. Направи го заради себе си и детето си. Бягай далеч!

# 33
  • Мнения: 15 619
Бягай оттам. И заради себе си и заради детето. Този човек няма да се промени. Отношението му към теб ще става все по-лошо. Помисли на кого и докъде можеш да разчиташ. Винаги има изход, само дето, когато сме отчаяни, не се сещаме. Бъди силна! това ти желая.

# 34
  • Мнения: 7 263
Не допускай грешката да го молиш и да се самосъжаляваш!
Щом е взел своето решение без дори да го дискутирате, значи то наистина е зреело у него.
Значи наистина липсва това което някога ви е свързало, не търси вината у себе си, не обвинявай и не се оправдавай.
Знам колко ти е тежко - но има само един начин да се справиш.
Тръгни си веднага, мобилизирай се - ще се справиш.
Знам че сега ти звучи странно - но ако продължиш да уважаваш себе си и да се бориш един ден ще срещнеш човек, който си заслужава много повече.
Помисили за варианти за живеене, работа и т.н.
Зависиш ли материално от него?
Пиши как вървят нещата и си помисли кой от приятелите с какво би могъл да ти помогне - направи план и действай.
Дръж се с него хладно, но недей да изпадаш в крайности - не прекъсвай връзката му с детето, ако желае да го вижда.

# 35
  • Мнения: 6 632
Миличка съжалявам за това ,което ти се случва .Бъди смела ще се оправиш и сама.

# 36
  • Мнения: 5 476
Не допускай грешката да го молиш и да се самосъжаляваш!
Щом е взел своето решение без дори да го дискутирате, значи то наистина е зреело у него.
Значи наистина липсва това което някога ви е свързало, не търси вината у себе си, не обвинявай и не се оправдавай.
Знам колко ти е тежко - но има само един начин да се справиш.
Тръгни си веднага, мобилизирай се - ще се справиш.
Знам че сега ти звучи странно - но ако продължиш да уважаваш себе си и да се бориш един ден ще срещнеш човек, който си заслужава много повече.
Помисили за варианти за живеене, работа и т.н.
Зависиш ли материално от него?
Пиши как вървят нещата и си помисли кой от приятелите с какво би могъл да ти помогне - направи план и действай.
Дръж се с него хладно, но недей да изпадаш в крайности - не прекъсвай връзката му с детето, ако желае да го вижда.

 Peace
Смелост и кураж!  Peace
Успех!  Hug

# 37
  • Мнения: 135
Душица
Не пише жената,какво ли е станало?

# 38
  • Мнения: 5 790

ИНФОРМАЦИЯ ЗА КОНТАКТИ
Адрес: ул. Шандор Петьофи 34, София 1000
Тел/Факс: Тел.: (+359 2) 513 391 Факс: (+359 2)951 67 43
Електронна поща: nadja@mbox.cit.bg
Лице за контакт: Д-р Росанка Венелинова[/color]

[

Искам да ти пожелая кураж. Можеш спокойно да се обадиш на д-р Венелинова. Прекрасен човек е и още по-добър специалист.
Успех!

# 39
  • Мнения: 650
"Тръгни си" е страшно лесно да се каже. Първо му кажи, че за да си тръгнеш трябва да се уточнят някои много съществени неща: къде ще отидете и с какво ще живеете. Понеже бившия ми показа варата с все детето, та ми е ясно точно какво означава да си тръгнеш и че тази работа не става от днес за утре. Ворият много съществен момент е че на практика няма право да те гони. Без значение чие е жилището - негово, на баба му, на дядо му или на 678-мата му братовчедка по майчина линия, ти можеш да останеш в него до навършване на пълнолетие на детето.
Другото, което ми прави впечетление е че той е неуравновесена личност. Това ме навежда на мисълта, че може да си приказва такива неща малко на изуст. Когато седнете да поговорите по въпроса, може изведнъж да почне да си контактува пак с реалността.
точно така и може да е БГ но веднага се посъветваи с адвокат, но го отпиши от сърцето си. оттук нататък само използване ако можеш. Всичко е свършило и няма да се върне-ти няма къде да отидеш доколкото разбрах-сама няма или трудно ще се оправиш-така че избор нямаш-адвокат с добър съвет за да запазиш повече за детето си, и даже да има къде да ходиш не бързай по-скоро в отделни стаи и даи срок които не си длъжна да спазиш че ще се изнесеш. От тук нататък трябва да си е глупава и влюбена, а студено разсъдлива

# 40
  • Мнения: 955
Ако имате сключен брак, дори жилището да е негово от преди брака имаш право да останеш там до навършване на 18 годишна възраст на детето. Не съм много сигурна, но мисля, че така беше по закон. Стига сме им цепили басмата на мъжете. Крайно време е и в БГ да се научат, че трябва да поемат отговорността за създаденото семейство. Не може тъпака му с тъпак,  да ти каже да си тръгвате!  #2gunfire

# 41
  • Мнения: 2 336
Наистина е много сложно и в момента най-много ти е нужна СИЛА. Тази крачка рано или късно ще я направиш- ще дойде момент, в който няма да можеш да издържаш повече. Просто струва ли си детето да става свидетел на подобен род отношения. Моят съвет е- разберете се за материалната страна на нещата. Никаква излишна гордост-взимай всичко, взимай максималното.
А за любовта- дано да я срещнеш и запазиш

# 42
  • Мнения: 10 758
Ох, няколко пъти пиша и си трия поста.И аз бих я посъветвала да си тръгне, но самата тя каза, че няма къде да отиде.Все си мисля, че е замесена жена в цялата работа. ThinkingДано да пише скоро време и да каже какво е станало  bouquet

# 43
  • Мнения: 15 619
Преди малко след като се скарахме той излезе за малко върна се,аз реших че му е минал яда тръгнах към него с надежда да ме прегърне и да ми каже колко ме обича,но вместо това той ми каза че досега мислил и решил,че иска аз и детото да си тръгнем като се върнел нас да ни няма иначе не отговарял за постъпките си.Като ме поглеждал всеки път и му идвало да ме удари-толкова много ме мразел.Истината е че няма къде да отида,няма с кого дори да поговоря за това освен с вас.Аз много го обичам не знам дали ще мога да живея без него,заедно сме от около 6г. и почти не сме живели разделени оттогава.Детето много го обича свикнало с присъствието му.Чувствам се толкова безпомощтна и самотна.Не знам какво да правя.Страх ме е като се прибере да не ни нарани,знам че е способен на това,на мен ми е посягал.Знам че ще се държи гадно с мен и ще ме обижда и унижава винаги го прави като изпадне в подобно състояние.Така ми се иска да изтрия днешния ден от живота си и всичко да продължи по старо му.Само него и детето обичам.До сега единствено на него разчитах за всичко не искам да го загубя,не искам и да го мразя.Какво да правя?Как да постъпя?Как да се държа с него като се прибере?Защо така ме наранява според вас?Спрял е да ме обича и уважава това е ясното за сега.Какво да направя,за да не ме боли толкова много?
Ако детето е свикнало с него, значи ли това, че той не е бащата?....

# 44
  • Мнения: 955
момиче,много съвети ще чуеш,но вземи правилно решение.Той те е предупредил,че не отговаря за пъстъпката си ако сте там когато се върне.Ми ти какво правиш още там.Този човек може да нарани и теб и детето.Махай се ,и му дай време да размисли,но не като си до него.не се излагай на излишен риск.Пък в този момент едва ли осъзнаваш колок може да е силна една жена,особено когато трябва да защити детето си.този човек не ви заслужава.бъди силна и мисли за детето си

# 45
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
Какви са тия мъже!???  Shocked
Съжалявам за това, което преживяваш, но за детето и за теб е по-добре да сте далече!
Сигурна съм, че ще срешнеш по-подходящ и любящ съпруг и баща!  Peace

# 46
  • Мнения: 101
Ако имате сключен брак, дори жилището да е негово от преди брака имаш право да останеш там до навършване на 18 годишна възраст на детето. Не съм много сигурна, но мисля, че така беше по закон. Стига сме им цепили басмата на мъжете. Крайно време е и в БГ да се научат, че трябва да поемат отговорността за създаденото семейство. Не може тъпака му с тъпак,  да ти каже да си тръгвате!  #2gunfire

Абсолютно си права!

# 47
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
Ако имате сключен брак, дори жилището да е негово от преди брака имаш право да останеш там до навършване на 18 годишна възраст на детето. Не съм много сигурна, но мисля, че така беше по закон. Стига сме им цепили басмата на мъжете. Крайно време е и в БГ да се научат, че трябва да поемат отговорността за създаденото семейство. Не може тъпака му с тъпак,  да ти каже да си тръгвате!  #2gunfire

Абсолютно си права!

Съгласна съм и смятам, че това е едно предимство на брака. Ако са живеели без брак, дори и с дете, се вижда какво може да стане. А ако тя няма къде да отиде или дори и да има приятелки, не може при тях да отиде, какво става? На улицата с парцалките, това и е алтернативата или бой.

Друг е въпросът, че и нея не я разбирам. Как може да обича такъв човек, който така и говори, я гони, обижда, а и бие?!?!

# 48
  • София
  • Мнения: 1 352
Това момиче няма ли да се обади да каже какво става? newsm78

# 49
  • Мнения: 15 619
Може да си е тръгнала вече. Дано! Никой не заслужаватакава участ, най - малко това дете, което не може да решава само съдбата си.

# 50
  • Мнения: 955
само дано не го е чакала,че може и по-лошо да е станало.поне да намери начин да каже че са добре с детето.пък и от кой град ,да може човек да й помогне.нали за това сме хората - да си помагаме.

# 51
  • Мнения: 631
Доколкото ми стана ясно детето не е негово..
Но никой няма право да се държи така с човешко същество. Не знам какво да те посъветвам, не е лесно, но ако на мен ми се налага да направя такъв избор - ставам и си заминавам без да ми мигне окото. Обич и любов в съчетание с тормоз си е чист мазохизъм. Мъже колкото искош все ще има някой да те уважава и обича заради теб самата.

# 52
  • Мнения: 214
Съжалявам, че една майка и детето й преживяват такъв труден и тежък момент.
Никой не заслужава такова отношение. Никой!
Вместо да се страхуваш как ще живееш без него, мисли какъв живот е този, който търпиш.
Имаш ли работа, роднини, приятели? Сигурно мога да ти бъда полезна, пиши.
Винаги има изход. И от най-задънената улица. Горе главата!  bouquet

# 53
Здравейте!Ние с детето сме добре!Когато се прибра /след като ме гонеше с неговото дете на улицата/беше ухилен до уши и се държеше добре с мен все едно нищо не се беше случило.Оказа се че сестра му го е била вбесила и е имал нужда да изкара яда си на някого.Не го оправдавам знам че нищо не му дава право да ме тормози при положение,че постоянно се опитвам да се държа добре с него.Не мога да му простя това,което ми е причинил и не мисля,че някога ще мога.Нямам къде да отида ,няма на кого да разчитам да ме подкрепи.Оказа се че нямам нито една истинска приятелка.Родителите ми постоянно се карат и при тях не бих могла да отида.Не знам какво да правя,за сега трябва да се примиря с това положение.Той иначе е добър човек почти постоянно е усмихнат,внимателен,любвеобвилен,нежен,грижовен, добър баща обича детето си,грижи се за него ,но изпадне ли в депресивно състояние е способен да нарани,който му се изпречи на пътя,в повечето случай съм аз.Сякаш в него живеят двама ,единят добър-този,когото обичам и искам завинаги да сме заедно,единият зъл-този,когото мразя, от когото ме е страх и искам да избягам надалеч.

# 54
  • Мнения: 2 821
Извинявай, ама как можеш да обичаш човек, който ти е посягал и е способен да го направи отново...чи е детето да нарани Tired
Дали нямаш нужда от помощ?

# 55
  • Мнения: 15 619
Миличка, радвам се, че ти и детето не сте пострадали. Не искам да бъда груба, но май твоят съпруг си избива комплексите и засега потърпевшата си ти, но това неминуемо ще се отрази на детето ви. Като не познавам човека, ми е много трудно да дам някакъв съвет /имам предвид съпруга ти/, но аз лично на моя съпруг не му спестявам разговорите и по най-дребни поводи.

# 56
  • Мнения: 356
А няма ли да е наистина по-добре за теб и детето ако се разделите?Не знам как можеш да живееш с някой от който те е страх. ThinkingАз не бих могла NaughtyЩом вече те е удрял, значи пак може да го направи.А ако почне да наранява детето, когато изпадне в лошото си състояние???
Аз поне така мисля.Колкото и да го обичам бих го напуснала.И то не защото ме е страх за мен, а за детенцето.Страх ме е гнева към теб да не се пренесе върху малата душичка.
Отначало ще ти е трудно, но постепенно болката ще отмине.Ще срещнеш някой, който наистина ще те оцени и ще те уважава.
Успех, каквото и да решиш  Hug

# 57
  • София
  • Мнения: 1 511
Не искам да бъда груба, но май твоят съпруг си избива комплексите и засега потърпевшата си ти, но това неминуемо ще се отрази на детето ви.

Преди време бях в магазина на една приятелка. Дойде нейна позната с детето си(момченце на 6-7 години).Търсеше се подходящи дрехи за морето.Докато мереше и се оглеждаше в огледалото детето беснееше и дивееше в магазина.Идваше при нея,риташе я по дупето,правеше се,че я боксира...бих го приела за игра,ако не употребяваше следните изрази:
"Ей сега ще ти смачкам фасона!"
"Ето още един ритник,да разбереш къде ти е мястото!"
"Искаш ли още,а?Един шамар за лека нощ,а?"


По едно време тя се обърна,хвана го за тениската и много жестоко го удари няколко пъти.Имах чувството,че ръката й пулсира от болка.А за детето направо не знам.

Купи си това-онова и си тръгнаха.Аз бях онемяла,приятелката ми каза,че съпругът й най-редовно я бие за незначителни неща и често ходи със синини.Тя прехвърляла яда си върху детето,детето почти винаги присъствало на побоите...

На тази случка не бих искала да ставам свидетел,не бих искала и ти,Сълза да се превърнеш в личността,за която по-горе писах и детето ти да живее в жестокост и побоища.

# 58
  • Мнения: 817
Според мен е най-добре да почнеш да обмисляш как по-скоро да се откъснеш от него.
Работиш ли ?Колко е голямо детето?Може ли да разчиташ на него при една евентуална ряздяла ,все пак ако е интелиегентен човек ,той ще поеме отговорноста за детето ................ .
Вашите наистина ли нямат никаква възможност да ти помогнат newsm78Поне времнно ,докато си стъпиш на краката.............

# 59
  • Мнения: 2 716
Питала ли си се, дали съпругът ти взема наркотици? Защото такава рязка смяна на настроенията му, ме навежда на подобна мисъл.
Ти винаги ще го оправдаваш, оневиняваш, "разбираш", защитаваш и пр. Обичаш го много и това ти пречи да го погледнеш отстрани. Нещата не са се оправили с усмивката на завърналия се, "ядосан на сестра си". За всеки случай потърси професионална помощ.

# 60
  • Мнения: 44
Съвети лесно се дават...
Но доколкото обясняваш ситуацията, вероятно ще ти е трудно да се справиш сама. Казваш-не може при родители, приятелки ...
В този форум са ти дадени идеи за хора, които могат да ти помогнат.
Смятам, че няма да загубиш, ако си поговориш с някой ..., и в по-далечен план - да позволиш на някой да ти помогне.
И още нещо - смятам, че човек има алтернатива, понякога само му е нужно някой да му посочи,че е възможна.
Та, какъвто и да е подхода ти занапред - желая ти да имаш сили и да получиш любов.
Успех.

# 61
  • Мнения: 955
мила,това ми говори за друг проблем.има ги така наречените психиатри които могат да помогнат.като за начало първо ти се консултирай с такъв за да ти каже как безболезнено да го заведеш и подложиш на терапия.такова изпадане в депресия не е оправдание,а раздвоената личност е много по-опасна.за точна диагноза се обърни към специалист.май това ще ти е от полза повече от колкото нашите приказки от далеч.все пак ни има и хубаво че има с кого да споделиш.може би някоя от нас ще може да ти помогне- просто пиши на ЛС ако има жена от твоето населено място.

# 62
  • Мнения: 1 202
Радвам се за това ,че проблема ти поне временно се е решил. PeaceНадявам се да е разбрал грешката си и да не се случва повече това да ви гони!

# 63
  • Мнения: 165
Radvam se 4e ne6tata sa se pouspokoili-dano e za dalgo,no vinagi imai edno na um!!!

# 64
  • София
  • Мнения: 1 783
Сълза, ако се поровиш из историите на много жени жертви на домашно насилиие, ще видиш, колко много прилича и твоята на тях. Добър,  мил, грижовен.....изведнъж по някаква причина решава, че всичката натрупана отнякъде агресия и комплексарщина може да я издумка върху теб, нямам предвид само физически, но и психически. После извинявай, обичам те ,няма повече......и така да следващия път. Разкаянието и извинението носи идентично перверзно удоволетворение както и насилието. После тези случки зачестяват и историите завършват различно, но си приличат по това, че в тези семейства израстват травмирани, нещастни и комплексирани дечица.
Няма значение дали те удря със стол, с ръце или с думи. Детето вижда и чува....и чувства.
Ще бъда малко груба, но не си търси оправдание за да не предприемеш промяна в живота си. Сега си спокойна, но докога и ...спокойна ли си всъщност??
  bouquet Hug

# 65
  • Мнения: 184
Мила, наистина ти съчувствам, но според мен това не е решение на проблема... Човек, който веднъж ти е наговорил такива груби думи и е искал да изгони жена си и собственото си дете на улицата, не заслужава нищо добро и никакви компромиси no Все пак ти си го познаваш най-добре и ти пожелавам просто да вземеш най-правилното решение за вас с детето. Успех, миличка spoko

# 66
  • Балчик
  • Мнения: 9 219
Сълза, ако се поровиш из историите на много жени жертви на домашно насилиие, ще видиш, колко много прилича и твоята на тях. Добър,  мил, грижовен.....изведнъж по някаква причина решава, че всичката натрупана отнякъде агресия и комплексарщина може да я издумка върху теб, нямам предвид само физически, но и психически. После извинявай, обичам те ,няма повече......и така да следващия път. Разкаянието и извинението носи идентично перверзно удоволетворение както и насилието. После тези случки зачестяват и историите завършват различно, но си приличат по това, че в тези семейства израстват травмирани, нещастни и комплексирани дечица.
Няма значение дали те удря със стол, с ръце или с думи. Детето вижда и чува....и чувства.
Ще бъда малко груба, но не си търси оправдание за да не предприемеш промяна в живота си. Сега си спокойна, но докога и ...спокойна ли си всъщност??
  bouquet Hug

Абсолютно подкрепям това мнение. На твое място не бих стояла нито минута. Дано не съм лош пророк, но мисля, че нямате бъдеще двамата.

# 67
  • Plovdiv->Toronto
  • Мнения: 1 361
Сълза, ако се поровиш из историите на много жени жертви на домашно насилиие, ще видиш, колко много прилича и твоята на тях. Добър,  мил, грижовен.....изведнъж по някаква причина решава, че всичката натрупана отнякъде агресия и комплексарщина може да я издумка върху теб, нямам предвид само физически, но и психически. После извинявай, обичам те ,няма повече......и така да следващия път. Разкаянието и извинението носи идентично перверзно удоволетворение както и насилието. После тези случки зачестяват и историите завършват различно, но си приличат по това, че в тези семейства израстват травмирани, нещастни и комплексирани дечица.
Няма значение дали те удря със стол, с ръце или с думи. Детето вижда и чува....и чувства.
Ще бъда малко груба, но не си търси оправдание за да не предприемеш промяна в живота си. Сега си спокойна, но докога и ...спокойна ли си всъщност??
  bouquet Hug
newsm10
Не си заравяй главата в пясъка, човека има психичен проблем, трябват му лекарства. Ако наистина го обичаш, заведи го на лекар. По-лесно е да си тръгнеш обаче, ефекта от хапчетата също не е приятен. Опасно е да се седи около човек с раздвоена личност, особено за детето  Sad...

# 68
  • Мнения: 817
Не се успокоявай, мила. Това не е решение на проблема.

# 69
  • Sofia
  • Мнения: 2 869
Такива хора никога не се променят, така че трябва да решеш -или ще го търпиш цял живот такъв, или търси изход от това полжение/дори да е във времето/.Успех.

# 70
  • Мнения: 431
Ами той явно се чувства на положение, ти си му сигурна, защото си зависима от него - защо да не си прави каквото му щукне. ooooh!

Помисли как да излезеш от тази ситуация, следващия път може да не му "мине" и да ви изхвърли, какво ще правиш тогава?

# 71
  • Мнения: 6 167
винаги съм  се  чудила на този феномен една жена, която е привидно интелигентна, да развие зависимост от мъжа до нея , да спре да бъде личност, и да намира оправдания ( и още и още), за да стои до него на всяка цена.
защото го обича.
не разбирам как може да се обича човек, който казва, че мрази и мен и детето ни.
и който ни показва вратата.
не разбирам как може една жена да се чуства комфортно в малтретирането от страна на съпруга й.
готова съм да се обазаложа, че след 1 оправдание ( 'уморен е, изнервен е и тн) ще следват още 1000 и все по-безумни, докато се стигне до ' Аз съм виновна, паднах по стълбите, непохватна съм, той ни обича и го прави, защото аз съм лоша".

не виждам изход от ситуацията ти, защото сама я поддържаш.
ако осъзнаеш нуждата от промяна ( и помощ) можеш да се обърнеш към асоциации, грижещи се за жени в подобно положение.

при всички положения, ти желая успех!   bouquet


# 72
  • Варна
  • Мнения: 25 295
винаги съм  се  чудила на този феномен една жена, която е привидно интелигентна, да развие зависимост от мъжа до нея , да спре да бъде личност, и да намира оправдания ( и още и още), за да стои до него на всяка цена.
защото го обича.
не разбирам как може да се обича човек, който казва, че мрази и мен и детето ни.
и който ни показва вратата.
не разбирам как може една жена да се чуства комфортно в малтретирането от страна на съпруга й.
готова съм да се обазаложа, че след 1 оправдание ( 'уморен е, изнервен е и тн) ще следват още 1000 и все по-безумни, докато се стигне до ' Аз съм виновна, паднах по стълбите, непохватна съм, той ни обича и го прави, защото аз съм лоша".

не виждам изход от ситуацията ти, защото сама я поддържаш.
ако осъзнаеш нуждата от промяна ( и помощ) можеш да се обърнеш към асоциации, грижещи се за жени в подобно положение.

при всички положения, ти желая успех!   bouquet




Абсолютно подкрепям! Всеки път ли когато някой го изнерви ще играеш ролята на негова изтривалка??? Той демонстрира психическа нестабилност, която може да бъде много опасна...

# 73
  • Мнения: 268
Кураж ти пожелавам,бъди силна и не се поддавай на лъжливи 4увства и унижение. Не забравяй,4е животът е такъв,какъвто си го направим-ти си знаеш най добре. Успех ти пожелавам  Peace

# 74
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
 Потърси помощ в специализираните заведения - фондации и прочие. Това няма да спре, а с годините ще става все по-зле. Това е просто добронамерен съвет, а ти постъпи така, както смяташ за добре! Hug

# 75
  • Мнения: 2 214
винаги съм  се  чудила на този феномен една жена, която е привидно интелигентна, да развие зависимост от мъжа до нея , да спре да бъде личност, и да намира оправдания ( и още и още), за да стои до него на всяка цена.
защото го обича.
не разбирам как може да се обича човек, който казва, че мрази и мен и детето ни.
и който ни показва вратата.
не разбирам как може една жена да се чувства комфортно в малтретирането от страна на съпруга й.
готова съм да се обзаложа, че след 1 оправдание ( 'уморен е, изнервен е и тн) ще следват още 1000 и все по-безумни, докато се стигне до ' Аз съм виновна, паднах по стълбите, непохватна съм, той ни обича и го прави, защото аз съм лоша".

не виждам изход от ситуацията ти, защото сама я поддържаш.
ако осъзнаеш нуждата от промяна ( и помощ) можеш да се обърнеш към асоциации, грижещи се за жени в подобно положение.

при всички положения, ти желая успех!   bouquet




Добре че изчетох темата до край да намеря моя отговор за да не започвам да формулирам на моя дървен български.
Само да добавя колкото грозно и да звучи това. Малтретираните жени искат да бъдат такива иначе защо ще търпят такова положение?

# 76
  • София
  • Мнения: 1 783
винаги съм  се  чудила на този феномен една жена, която е привидно интелигентна, да развие зависимост от мъжа до нея , да спре да бъде личност, и да намира оправдания ( и още и още), за да стои до него на всяка цена.
защото го обича.
не разбирам как може да се обича човек, който казва, че мрази и мен и детето ни.
и който ни показва вратата.
не разбирам как може една жена да се чуства комфортно в малтретирането от страна на съпруга й.
готова съм да се обазаложа, че след 1 оправдание ( 'уморен е, изнервен е и тн) ще следват още 1000 и все по-безумни, докато се стигне до ' Аз съм виновна, паднах по стълбите, непохватна съм, той ни обича и го прави, защото аз съм лоша".

не виждам изход от ситуацията ти, защото сама я поддържаш.
ако осъзнаеш нуждата от промяна ( и помощ) можеш да се обърнеш към асоциации, грижещи се за жени в подобно положение.

при всички положения, ти желая успех!   bouquet




smile3501  202uu


Последна редакция: ср, 16 авг 2006, 17:08 от Im_im

# 77
  • Пловдив
  • Мнения: 1 405
Малтретираните жени искат да бъдат такива иначе защо ще търпят такова положение?

Защото понякога наистина нямат избор, нямат родители, близки или приятели, които да им подадат ръка.
Защото вероятно са израстнали в подобни семейства и за тях друг начин на поведени от страна на мъжа няма.
Защото са материално зависими.
Защото са психически зависими.
Защото биват заплашвани с още по-големи саморазправи.
Защото ги е страх да признаят пред близките и приятелите си, че са жертва на физически и/или психически тормоз.
Защото в мисленето на повечето от нас жертвата САМА си е виновна.
Защото обичат и все още вярват ...
Защото ....


# 78
  • Мнения: 396
винаги съм  се  чудила на този феномен една жена, която е привидно интелигентна, да развие зависимост от мъжа до нея , да спре да бъде личност, и да намира оправдания ( и още и още), за да стои до него на всяка цена.
защото го обича.
не разбирам как може да се обича човек, който казва, че мрази и мен и детето ни.
и който ни показва вратата.
не разбирам как може една жена да се чувства комфортно в малтретирането от страна на съпруга й.
готова съм да се обзаложа, че след 1 оправдание ( 'уморен е, изнервен е и тн) ще следват още 1000 и все по-безумни, докато се стигне до ' Аз съм виновна, паднах по стълбите, непохватна съм, той ни обича и го прави, защото аз съм лоша".

не виждам изход от ситуацията ти, защото сама я поддържаш.
ако осъзнаеш нуждата от промяна ( и помощ) можеш да се обърнеш към асоциации, грижещи се за жени в подобно положение.

при всички положения, ти желая успех!   bouquet
С двете ръце подкрепям този постинг,живота е такъв какъвто си го направиш!!И никакви оправдания(какъвто е постинга преди моя)не могат да ме убедят,че една жена НЕ МОЖЕ да се вземе в ръце и да направи най доброто за нея и детето си.....ЗАЩОТО никой на този свят не заслужава такъв начин на живот!!
Бих посъветвала авторката да се изправи срещу проблема и да го разреши,заради СЕБЕ СИ и ДЕТЕТО винаги има начин,не трябва да се предаваш Успех   bouquet  bouquet  bouquet!!

# 79
  • Варна
  • Мнения: 25 295
Малтретираните жени искат да бъдат такива иначе защо ще търпят такова положение?

Защото понякога наистина нямат избор, нямат родители, близки или приятели, които да им подадат ръка.
Защото вероятно са израстнали в подобни семейства и за тях друг начин на поведени от страна на мъжа няма.
Защото са материално зависими.
Защото са психически зависими.
Защото биват заплашвани с още по-големи саморазправи.
Защото ги е страх да признаят пред близките и приятелите си, че са жертва на физически и/или психически тормоз.
Защото в мисленето на повечето от нас жертвата САМА си е виновна.
Защото обичат и все още вярват ...
Защото ....




Всичко това само доказва цитираното от теб изречение! НЯМА основателна причина да си заровиш главата в пясъка и да търпиш физически и психически тормоз! Останалото са само оправдания!
А с детето, израснало в такава среда какво ще стане? Ще се превърне в същата изкривена личност? И кой ще носи отговорност за това?

Последна редакция: ср, 16 авг 2006, 21:49 от Месечинка виторога

# 80
  • Пловдив
  • Мнения: 1 405
За всеки един човек приел този избор ИМА основателна причина да постъпи така.
Тази причина може да е част от написаното по-горе от мен, но може и да не.

Дано никога не попаднеш в ситуация, в която нямаш избор или възможният избор би донесъл още повече вреди!

# 81
  • Варна
  • Мнения: 25 295
За всеки един човек приел този избор ИМА основателна причина да постъпи така.

Всеки сам си носи кръста, за мен подобни "причини" са абсурдни! Те само доказват старата мъдрост, че каквото сам си направиш, цяло село не може да ти стори...
Преди време бях в магазина на една приятелка. Дойде нейна позната с детето си(момченце на 6-7 години).Търсеше се подходящи дрехи за морето.Докато мереше и се оглеждаше в огледалото детето беснееше и дивееше в магазина.Идваше при нея,риташе я по дупето,правеше се,че я боксира...бих го приела за игра,ако не употребяваше следните изрази:
"Ей сега ще ти смачкам фасона!"
"Ето още един ритник,да разбереш къде ти е мястото!"
"Искаш ли още,а?Един шамар за лека нощ,а?"


По едно време тя се обърна,хвана го за тениската и много жестоко го удари няколко пъти.Имах чувството,че ръката й пулсира от болка.А за детето направо не знам.

Купи си това-онова и си тръгнаха.Аз бях онемяла,приятелката ми каза,че съпругът й най-редовно я бие за незначителни неща и често ходи със синини.Тя прехвърляла яда си върху детето,детето почти винаги присъствало на побоите...

Ей тази история направо ме потресе! Я си помисли след няколко години в какво ще се превърне това детенце? И чия вина е по-голяма - на бащата скот, или на безхаберната майка, дето си е намерила оправдание да го търпи????

Последна редакция: ср, 16 авг 2006, 22:39 от Месечинка виторога

# 82
  • Пловдив
  • Мнения: 1 405
на бащата скот, или на безхаберната майка, дето си е намерила оправдание да го търпи????

А ти как мислиш чия е вината???

По твоята логика жертвите на изнасилване сами са си виновни ...

# 83
  • Мнения: 2 214
на бащата скот, или на безхаберната майка, дето си е намерила оправдание да го търпи????

А ти как мислиш чия е вината???

По твоята логика жертвите на изнасилване сами са си виновни ...

Това са абсолютно различни ситуации и да понякога и жертвите на изнасилване се до някъде отговорни.
Говоря за момичета които се опитват да разберат до къде могат да стигнат, но това съвсем друга тема.

# 84
  • Мнения: 6 167
Не се карайте бе, хора.
Какви вини, търсите. Човека иска тя и детето да си ходят. Какво не е ясно...
Тя не си е сама виновна, но проблема с нейната зависимост е на първо място неин, защото засяга нея. И детето им. От там нататък има и обществото какво да добави.

Винаги може да се промени една ситуация. Но самото мрънкане (извинете), за това, как има такива и такива обстоятелства вече ми говори, че тя не иска  да промени нещата.
Ако искаше темата щеше да бъде " Къде да намеря приют за малтретирани жени"

Обаче няма да стане. И това е проблем при малтретирани жени. Как искаме при смачкано достойнство, самочуствие, увереност и тн тя изведнъж да превключи на решителност, убеденост, смелост... Противоречат си нещата. Търсим революция там, където няма силна личност. Защото мъжа й е от най-гадните. Може да живее цял живот така. Не я бие, просто смила живота й, личността й. Има милиони такива жени. За какво мислите са създадени латино-сериалите? За да се пренесе нашата авторка в света на любовта и красотата, без да излиза от кухнята.

Мога още да философствам, но спирам до тук, че вече съм се зарекла да пиша по-кратко.

# 85
  • Майничка
  • Мнения: 12 639
Не се карайте бе, хора.
 За какво мислите са създадени латино-сериалите? За да се пренесе нашата авторка в света на любовта и красотата, без да излиза от кухнята.
  bouquet Страхотна формулировка - квинтесенция на смисъла на съществуване на сапунките! 

# 86
  • Пловдив
  • Мнения: 1 405
Не се карам с никой  Peace

Просто искам да кажа, че човек трудно би могъл да се отърси от такава ситуация. Все пак тя е "жертвата", а не основният виновник. А за да остане при него тя си има причина. Причина, която за нея е много основателна. Жената търси подкрепа а, а не осъждане.
Лесно е да се каже, че сама си е виновна ...

Искрено се надявам да намери сили в себе си да успее да се пребори с това.   bouquet

# 87
  • Мнения: 6 167
Не се карам с никой  Peace
А за да остане при него тя си има причина. Причина, която за нея е много основателна. Жената търси подкрепа а, а не осъждане.

права си, но някак си не мога да подкрепя една жертва да продължи да бъде малтретирана.
не мога да й кажа " о, милата, покрепям те и те разбирам", защото е безумно.
не я и осъждам. всъщност, се чудя как да й повлияя, за да напусне съпруга си.  Confused
 Peace

# 88
  • Пловдив
  • Мнения: 1 405
Единствения начин да се повлияе е да се открие причината да е още с него и да се работи в тази насока  Peace

# 89
  • Мнения: 2 716
Не вярвам сама да се справи. Ако не се довери на някого, никога няма да събере смелост и да предприеме каквото и да било. Силна жена няма да се насади в такава ситуация и да търпи. Но и за да пусне темата й е трябвала доста смелост. Има надежда.

# 90
  • Варна
  • Мнения: 25 295
на бащата скот, или на безхаберната майка, дето си е намерила оправдание да го търпи????

По твоята логика жертвите на изнасилване сами са си виновни ...

Уффффффффффф, егати връзката дето я направи!  Логиката ми е ТОЧНО обратната бе човек!!!Никога не съм казвала, че жената е виновна ако някой и посегне - физически, психически или сексуално, все едно! Напротив! Но да се примирява и датърпи системен тормоз, не мога да приема за нормално! Трябва да се вземе в ръце!!! Сори за грубото изказване, ама е така!

Последна редакция: чт, 17 авг 2006, 17:21 от Месечинка виторога

Общи условия

Активация на акаунт