Карантинно и лично: За зодиите и коронавируса

  • 13 063
  • 272
  •   1
Отговори
# 195
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 957
Joy Малкият Везньо вкъщи (4г и 1/2) ни пощури с реденето на пъзели. Вече наизуст ги знае. Като ми каже "хайде да редим" и ми прималява. За "Не се сърди човече" не ми стигнаха нервите. Мноооого бавна и скучна игра Bowtie

# 196
  • Мнения: 942
Аз като един добър Телец, готвя ли готвя и после голямо ядене пада,добре че не ми се лепи, иначе съм обречена, Девата пък се е заровила в книги и прави филмов маратон,но задължително се мие и дезинфекцира по 100 пъти на ден😁😊

# 197
  • Мнения: 5 397
Току-що направих Шекерпаре (сиропирани турски сладки) и зная, че ми се лепи яденето, а и че не трябва да ям сладки изобщо, но то това стоенето те боде да правиш нередности, нов пъзел няма да купя, защото ще ми се разгори страстта и пак ще потроша пари за нови и нови пъзели... (Това май е за другата тема - за гадната мъжка зодия : Онзи мистър Грей 50 нюанса ли е... Ако него имате предвид, Скорпион с козирожка подплата в луна или асцендент плюс нещо рибешко, че май и те са изчанчени и перверзни.)

Последна редакция: чт, 09 апр 2020, 23:50 от *Камея

# 198
  • Мнения: 692
По-добре пъзели, отколкото ядене Grinning Мен пък това готвене в началото на карантината щеше да ме довърши. Тотално ме изнерви, хем и двамата се редувахме. Преди поне само за вечер се мислеше. Накрая нещо дигнахме байрака и през просото - наслаждаваме се, че все пак успяваме да излизаме сред природата на безлюдно място, което си открихме, и готвенето остана на заден план (за щастие...)

# 199
  • Мнения: 2 537
У дома нещата са разделени по следния начин:
Ракът и Везната обожаваме да редим пъзели. От началото на карантината в момента сме на петия.
Двамата Овни нямат никакво търпение за подобно начинание. Минават покрай нас, поглеждат, цъкат с език или искат да им дадем по едно парче и да им кажем къде да го сложат. През останалото свободно време пляскат карти. Два овена да играят един срещу друг е ..... интересно да го кажем.
Котката, която не сме установили Рак ли е или Лъв просто няма търпение да ѝ се махнем от главата. През останалото време тя също е залегнала над пъзела.

# 200
  • When you are not fed love on a silver spoon, you learn to lick it off knives...
  • Мнения: 3 706
Лелеее, как им завидях на Овните у вас за картите... Супер-дупер много ми се играят карти, ама няма....

Ракът в мен е на вълни - два дни съм спокойна и уравновесена, три - съм бомба със закъснител, на четвъртият избухвам...
Малкият рак вече много иска да излиза и така ми се сърди, като само подминаваме площадките Cry
Малката Везничка от днес си има водни бои и е щастлива...
А татко им Близнак се опитва да ни балансира лудостите, и накрая той изкуква. Добре, че имаме глуха съседка и мини - комплект барабни в хола, че щяхме да се избием иначе! Joy

# 201
  • Мнения: 18 406
Добре, ще похваля малкия Стрелец (момиче 4,5 г.). Възприе концепцията, че на площадките не се ходи учудващо безболезнено. Но по улиците се разхождаме. Срещу маската естествено имаше възражения, но когато й обясних по най-опростен начин, че иначе ще ме глобят (ще ми вземат парите го формулирах), неочаквано се съгласи, каза „добре, добре” и оттам нататък няма никакви претенции срещу маската. Явно проявява разбиране, че парите са нужни. Joy

# 202
  • Мнения: 1 750
Мързи ме яко - да припомня - Водолей съм. Прахосмукачката ме гледа сърдито Grinning ,къщата ми е все още изцапана,ставам все по-късно сутрин, няма маникюр, не се поглеждам в огледалото,сутрин събирам косата на "опашка" ,без да я реша,търся с кой да се "заям" ,обаче нямам голям избор ,или съпруга или сина . Не съм аз това,но е добре да видя и това си лице! Grinning Знам,че това е като затишие пред Буря - вероятно ще стане след Новолунието в Телец на 23.04.

# 203
  • Мнения: 1 200
Аз пък искам да ви кажа, че вече кучето ми не желае да го извеждам на разходка, самото ми куче...Той, който е длъжен да излиза по 2-3 пъти на ден, отказва да го влача на разходки от по час и половина по 2-3 пъти на ден. В безизходица съм, ще потърся някоя възрастна дама да й разхождам кучето, ако продължава да ми се опъва този гад!!

# 204
  • Мнения: 1 750
Ами обясни на тази гад Grinning с думи ,че трябва да ти помогне и че е единствената душа на света,която може да направи това! Сигурна съм ,че ще те разбере! Преди няколко години имахме тигров боксер,от ония кутрета,дето се "лигавят", и само като му кажех  " Ей, лигльо, я да се избършеш !" и се започваше едно облизване - докато се оправи.
Сигурно е разбрал ,защото до края на този си живот,щом като ме видеше,започваше да се чисти! А на някои хора им говориш едно и също...,обаче...,ама , карай ,т.е  излизай с кутрето - обясни му, ще те разбере!

# 205
  • София
  • Мнения: 6 497
Днес заради празника се чух с две познати/приятелки рачки. Направо ме убиха, и двете не са си излизали от жилищата от началото на ИП. Без никакво преувеличение, изобщо. Едната живее със свекърите си в едно жилище и не им дава да седят в една стая с детето, понеже ходят на работа. Мъжа и също ходи на работа.

# 206
  • Мнения: 2 388
Аз, Рак, още преди големите опашки се заредих толкова, че да мога да изкарам поне 1 седмица без да излизам от нас, ако ни залостят. За мен е безотговорно, по време на карантина, за всяко дребно нещо да се ходи по магазините и да се смесваш с хората. Спазвам санитарно-хигиенните норми и съм наясно, че така пазя не само себе си, но й другите. Нося маска навън. Ако се налага да излизам - планирам да свърша всичко накуп и по списък купувам още храна. Дезинфекцирам една идея повече. Не изтрещявам от скука вкъщи. Няма паника.

Никой, с когото съм говорила, не се е панирал, депресирал и т.н. По-скоро забелязвам тотално неглижиране и самог@зничество.
Леле... Все едно съм го писала аз! Ама съм риба.

# 207
  • When you are not fed love on a silver spoon, you learn to lick it off knives...
  • Мнения: 3 706
На мен, като Рак, все повече почва да ми става рутинно това висене в къщи.. и това ме притеснява! Онзи ден слязох на пейката пред входа да пуша на спокойствие... И дори не можах да се насладя на тишината. Чувствам се дебната от невидим враг и това чувство не ми харесва.
Искам да свърши всичко това и да се върнем в нормалното си ежедневие...

# 208
  • Мнения: 1 750
Аз,Водолеят, се "събудих" - къщата ми вече е чиста, маникюр ,усмихвам се, вместо да се "зъбя" Grinning . Явно при мен пикът на емоционалното приемане на ситуацията премина. От 13.03 ходих в София само два пъти и то с кола, набързо,в покрайнините,не съм стъпвала в центъра.Информация получавам от приятелки,които живеят там.Обаче ,притеснението и страхът сякаш отстъпват, разумът и здравомислието са вече тук. Ами, при мен,явно работи правилото за 36-те дни / в астрологията  36 градуса е творчески аспект между две планети /.

# 209
  • Мнения: 1 200
Аз се наслаждавам на хубавото време, на уединението си, което ми помага да не се чувствам гузна и асоциална, каквато се чувствам всеки път при, нормални условия, ако откажа да ходя на бар, клуб и т.н. Не че се накъсвам да ходя, но това, че не се накъсвах, а излизах на някакви, нормални интервали, се дължеше на това, че отказвах "прекалено често", според хората, които вилнеят през ден в кръчмата. 😂 Със сигурност познавате такива, за които няма оправдание да не излязат, я на ресторант, я на клуб, задължително през ден! Точно те са и най-досадни.
Сбъдна ми се и друга  мечта, вместо да се чудя как да откажа на досадни майки, най-вече децата им, да спрат да идват всяка седмица на гости у нас, задължително у нас, сега просто им казвам,че се придържам към социалната дистанция. От повече от година имахме задължителен гост у дома през уикенда, и не, нямам нищо против да идват деца по принцип, но не всяка седмица от петък до неделя, докато техните майчета си почиват от гълчава, аз гледам да не изпочупят покъщината ми, готвя им, сервирам, крещя им да излязат малко и навън, водя ги на сладкарница, че да им затворя немлъкващите усти, и т.н. И пак ще го правя скоро, няма проблем, уточнявам за чувствителните душички, които ще забележат само това, че ми е досадно, но ще прескочат всичко останало, само се чудя как да е по-рядко. Smile
Другото ми занимание е - гледане на сеир из фейса. Божичко колко народ изтрещя, думи нямам.

Общи условия

Активация на акаунт