Карантинно и лично: За зодиите и коронавируса

  • 12 921
  • 272
  •   1
Отговори
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 833
Споделете кои зодии смятат, че #ВсичкиШаОмрем и кои вярват, че щом са Богове - не ги ловят човешките болести?! Joy Кои натрупаха в мазето г@з папир и луканки, кои заличиха пръстовите си отпечатъци от миене на ръчички? Кои се правят, че това е грип като грип и непукизмът е най-добрата ваксина? Въобще как зодиите понасят пандемията от коронавирус и карантината?! С кои представители бихте изкарали седмици под един покрив и с кои ще се избиете?!

Жулнете една 100 грамка ракия за добър мунитет и против бърнаут и да започваме. Живи и здрави ...и безаварийно оцеляване Joy

Последна редакция: чт, 19 мар 2020, 14:37 от Джулая

# 1
  • Мнения: 2 560
Аз не можах да се включа в предишната тема и да кажа с кого искам да съм изолирана, ама да кажа с кого не искам. Имам приятелка Водолейка, на която ВИНАГИ й е скучно, винаги 😩. С вея трябва за си подвижен цирк. В нормална ситуация вечно мърмори, че й е скучно, пък в сегашната не ми се мисли.  Дано мъжа й да има къде да се изолира самосиндикално, иначе не го виждам как ще оцелее.
Благодаря за темата🌻😊

# 2
  • Мнения: 10 699
Като гледам какви хипохондрици има .... май не е до зодия, а до акъл !
Малко ми е раничко за ракия. Впрочем, как става спиртосването в условия на спиртен дефицит ?

# 3
  • Мнения: 12 770
Би трябвало земните зодии телец, дева и козирог да са тези, които са погледнали предвидливо на ситуацията и са се позапасили с това-онова, колкото да стигне за този и следващия век.

От огнените зодии овен, лъв и стрелец очаквам безгрижие и ирония, с елементи на смелост и безразсъдство. Стремително ще сграбчат ситуацията и направо ще действат, а после може и да помислят.

Водните рак, скорпион и риби ще пречупят всичко през призмата на емоциите. Вземете си пожарогасител, за пожари от чувства, независимо каква позиция защитават.

Въздушните близнаци, везни и водолей ще погледнат рационално на международното положение. От тях се очакват нестандартни решения, като да се информират директно от Харвард или световни здравни центрове и на тази база да дават идеи, за които не сте се сетили.

# 4
  • Мнения: 18 298
Рак съм и приемам нещата спокойно. Мисля, че на (сравнително) млада възраст и да се заразим, няма да го караме тежко. Запаси - минимални (колкото да не е без хич). Маска - не нося. Ходя на работа (не съм хоум офис). Nature Sun With Face

# 5
  • Мнения: 35 961
то е ясно, че #сичкишеомрем, но нека поотложим
пък ако вирусът не ни види сметката, сами ще си го направим докато сме затворени с най-близките си

# 6
  • Мнения: 46 515
Би трябвало земните зодии телец, дева и козирог да са тези, които са погледнали предвидливо на ситуацията и са се позапасили с това-онова, колкото да стигне за този и следващия век.
Дева - поазапасих се предвидливо, но без презапасяване. Последните 3 седмици пазарувах малко над обичайното ни потребление, за да попълня неща, които по принцип не купуваме (въглехидрати и консерви).
Иначе съм напълно спокойна, спазвам препоръките и чакам да мине. По принцип работя от вкъщи, така че за мен на практика промяна няма Trollface
Единствената разлика е, че съм в клетката с 2 Лъва, което не е много лесно, но ще се справя!

то е ясно, че #сичкишеомрем, но нека поотложим
пък ако вирусът не ни види сметката, сами ще си го направим докато сме затворени с най-близките си
Точно! Важното е да не се препълнят болниците едновременно и да се позабавим докато намерят лечение/ваксина.

# 7
  • Мнения: 2 560
Мен ме е страх повече от крайните мерки, които се вземат, както и от това, което ще последва след вируса🙄. Телец съм, запаси имаме, ама аз никога не оставам без продукти вкъщи, сега, да  кажем, са малко повече. Не ходя с маска, нито с ръкавици.

# 8
  • Мнения: 15 619
Тъй и тъй ще се мре, викам да опитаме от всичко.

# 9
  • Варна
  • Мнения: 36 603
Да ви кажа, аз пък взимам най-доброто от извънредното положение. Малко ми тежи, че не съм в офиса, но чудесно вирея и вкъщи. Бачкам по малко, домакинствам по малко, чета книги и гледам сериали по много.

Везна съм и не знам дали правя каквото се очаква от мен 🤭🤭🤭

# 10
  • Мнения: 2 220
Явно съм фалшив телец-не сме се запасявали с нищо, даже и с ТХ.

# 11
  • Мнения: 2 560
Аз съм голям домошар и обичам да си стоя вкъщи, но когато знам,  че имам избор. Сега се чувствам като в клетка.

# 12
  • Мнения: 6 149
В миналата тема писах за някои зодии, сега ще продължа с други:
Една Лъвица - паникьорка. Не го очаквах. Постоянно ми пуска разни материали, които се доказаха като фейк, но акъл там не може да налееш. Тя си знае, не се спори.
Една Скорпионка - фен на хомеопатии и алтернативни лечения, сега е в стихията си. Дай и да чете измислици, теории на конспирацията - първа е. Бълва глупости на килограм. Втора Скорпионка - пълното спокойствие и досада от настоящото положение "И това ще мине и пак ще ходя по почивки из цял свят ... ако може по-бързо, че ме чакат".
Една Овца - и тя по смешките, ровичка се къде ли не и залива каквото изнамери. Паника няма.
А пък аз като Стрелец преминах през всички фази - от О, ужас, през Грип е бе, братче, Спокойно без паника, до ВсичкиЩеОмрем и апокалиптичните картини за заличаването на Земята и сега вече ми стана досадно и да се свършва вече, че не се трае. Пък като се сетя, че това е едва началото и лошо ми става. Запасяване никакво.

# 13
  • Мнения: 2 220
И аз съм домошар, мога с месеци да не изляза. Обаче да си почивам, пък сега дребното не ме оставя.

# 14
  • На Марс
  • Мнения: 8 714

Не одобрявам Simple Smile

# 15
  • Мнения: 35 961
Лане, видя ли коя зодия сме и трите? Grinning

# 16
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 833
Нека да се придържаме към зодиите и да не го обръщаме на тема от Клюкарника или Спама!!! Не о@квайте темата!!!Благодаря Hug

# 17
  • Мнения: 7 264
С някоя друга овенка или по- добре овен, в краен случай лъв. Ще играем карти или табла и ще си философстваме на воля. Вечер ще удряме по едно червено вино и ще замезваме с нещо мазно. Мечти!

# 18
  • Мнения: 360
Скачам в темата.

Приятелката ми Риби вчера излезе да бяга. На паркинг 😁 Аз щях да излизам тази сутрин, но се успах.

Едно раче не спира да щъка наляво - надясно, по работа. Още едно раче - по забавление.

Приятелка Телец - започна да шие и бродира.

Приятел Скорпион - изпокара се с родата.

#сичкиШаОмрем

# 19
  • Мнения: 10 699
Замислих се над написаното за зодиите, и като гледам себе си и хората около мен, не откривам никаква корелация за момента с това, което е характерно за всяка зодия ! Продължавам с наблюденията.

# 20
  • Варна
  • Мнения: 36 603
Две лъвици около мен се спукват да готвят.

# 21
  • София
  • Мнения: 6 250
Аз не можах да се включа в предишната тема и да кажа с кого искам да съм изолирана, ама да кажа с кого не искам. Имам приятелка Водолейка, на която ВИНАГИ й е скучно, винаги 😩. С вея трябва за си подвижен цирк. В нормална ситуация вечно мърмори, че й е скучно, пък в сегашната не ми се мисли.  Дано мъжа й да има къде да се изолира самосиндикално, иначе не го виждам как ще оцелее.
Благодаря за темата🌻😊
И на мен ми доскуча малко, сложих балбукаща маска на близнака. Каза че няма да ни бъде дълго.

Много по-лесно му е да се зареже ежедневните навици, изкарва си парите със спорт предимно, а не си е мръднал задника от събота. Аз пък си продължавам все едно се срещам с десетки хора на ден, и косата си оправях и грим леко си сложих. Оказа се че не съм го правила за пред другите.

# 22
  • София
  • Мнения: 17 775
Скорпита- конспирации, чели нещо, истински вярват, че някой е създал вируса, защото иска да ги умори и нормално, всички им завиждат, хората се стремят към уравновиловка на нравите и специалните снежинки, затова вирусът цели да премахне тяхно величество- малодушните скорпиони
Рачета- не им пука за вируса, и без това нямат какво да губят, само душата и свободата си, ама все пак се надяват да не умрат, щото няма да има кой да гледа животинките по света, ще се мре, а дали срещнаха любовта, ех дано я срещнат по време на короната, романтично би било, казах ли Ех
Риби- какъв коронавирус, совите не са това, което са и което не са, но понякога дори да са, то това не е непременно варно, че наистина са, дайте да почетем малко, да се разсеем, хем ще забравим за совите и короната, и еболата, и всичко гадно по света
Телци- дайте да се запасим да хапнем малко, че се ненаядохме, докато се подиграваме на другите, че се запасяват, обажда се на всичките си приятелки, за да им каже колко е глупаво да се запасяват, за да останат повече неща за нея в магазина; с надежда като почнат страховитите болки и кашлица, от която не можеш да си поемеш дъх, да ги запушиш с една пържола на гърлото
Лъвове: корона ли, мен не ме лови, но тъй като мнгоо се обичам, ще взема всички паникьорски мерки, ще си свия вътршно ушите, молейки се да не ме разболее, докато се перя на другите,както обикновено
Дева: Оф, млъкнете, четох , че ДНК- то на вируса поразявало само хората с малко мозъчни клетки в гърлото, щото в една друга кнкга пишеше, че те се спускали по хипофизата, та както и да е, няма всички да се разболеем, аз със сигурност, щото критикарството ме държи alive и high, не, не наркоманско, а просто хай, по- високо от вас, плебеи
Козирог: муууу, мисля, че ще преборя короната с рогата си, казват, че по тях не се лепяла, щото сме специални, приготвил/а съм се да живея дълго и да гледам света как си отива, докато злорадствам; ако не искат да си отидат, ще ги убедя, щото съм нагло човече
Близнаци: Добре де, доказаха, че се задържал по повърхности над 10ч (опитвам се да покажа еруд.. как се казваше), но във въздуха колко време се задържа? А високо във въздуха, там нали беше по- топъл, ще го морим бе

После още.

# 23
  • Мнения: 2 220
То и ядене няма много, така че...Rolling Eyes

# 24
  • Агент под прикритие
  • Мнения: 11 589
Явно съм фалшив телец-не сме се запасявали с нищо, даже и с ТХ.

Ми и аз... Joy Средата на декември купих един мастърбокс ТХ, трябва да стигне до след пандемията. Явно нещо ми е подсказало какво следва... LaughingLaughingLaughing

Ходя до магазините нормално, купувам си каквото ми трябва на момента. На работа си ходя нормално. Не ползвам маски, каски и тем подобни (освен дезинфектант за ръцете). Ходя да видя нашите от време на време, но малко по-рядко от преди. Сбирките с приятели и други са спрени до второ нареждане, но се чуваме по телефоните. В общи линии, почти нищо различно от преди. А, единствено ми е малко криво заради това, че фитнеса го затвориха, но... не е болка за умиране. Simple Smile
Въобще, спокойствие и силна храна. Joy

Приятелите ми (Рак, Водолей и две Риби), като изключим ограничените контакти, не правят нещо по-различно от мен.

Последна редакция: чт, 19 мар 2020, 15:58 от Phoenix Wright

# 25
  • Мнения: 18 298
Майка ми, Скорпион, на 67 и с куп хронични заболявания спокойно и усмихнато приема нещата. „Каквото стане, стане!” В провинцията е, ходи си до магазина, не съм чула да има маска. Докторите някога й казали, че не трябва и да ражда с увредено сърце, но си е поела риска. Скорпионът е безстрашен. Joy

# 26
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 833
Аз, Рак, още преди големите опашки се заредих толкова, че да мога да изкарам поне 1 седмица без да излизам от нас, ако ни залостят. За мен е безотговорно, по време на карантина, за всяко дребно нещо да се ходи по магазините и да се смесваш с хората. Спазвам санитарно-хигиенните норми и съм наясно, че така пазя не само себе си, но й другите. Нося маска навън. Ако се налага да излизам - планирам да свърша всичко накуп и по списък купувам още храна. Дезинфекцирам една идея повече. Не изтрещявам от скука вкъщи. Няма паника.

Никой, с когото съм говорила, не се е панирал, депресирал и т.н. По-скоро забелязвам тотално неглижиране и самог@зничество.

Последна редакция: чт, 19 мар 2020, 17:17 от Джулая

# 27
  • Мнения: 2 214
Водолей cъм, но cъм нa ръбa. Хем cме в къщa c двор, излизaм и до мaгaзинa, но caмaтa миcъл, че не cе знaе докогa точно ще продължи тaзи иcтерия ме побърквa. C мaйкa ми/ Близнaци/ cме почти пред cкaрвaне. Тя приемa нещaтa cпокойно. И детето е вкъщи и вcеки ден е, вcе едно връщaм вcичко нa зaпиc.

# 28
  • Пловдив
  • Мнения: 1 856
Аз съм Дева. Преди месец съм купила маски, имам ръкавици, препарат за дезинфекция и спирт се заредих преди карантината. Имам кварцова лампа, провизии за две седмици напред, парочистачка, кърпички всякакъв вид и доволно количество гел за дезинфекция на ръцете. Но за една Дева това не е нещо необичайно, ни винаги правим планове, анализираме и планираме нещата.

# 29
  • Мнения: 15 619
Риби съм. Ако зависеше от мен. Досега коронавирусът щеше да е изчезнал с рестриктивни и навременно приложени мерки. С възможно най-малки щети за икономиката и здравето, и живота на хората. Колкото повече се проточва тоя хаос, толкова по-големи ще са щетите.

# 30
  • На Марс
  • Мнения: 8 714
Стрелец съм ... за протокола

но корона вирусът ще обикаля земята още доста години ... едва ли има начин да се спре Sad

# 31
  • Мнения: 15 619
Стрелец съм ... за протокола

но корона вирусът ще обикаля земята още доста години ... едва ли има начин да се спре Sad
От вас диктатори не мой стана.

# 32
  • На Марс
  • Мнения: 8 714
Аз съм на кантар с козирога ... от там идва предполагам и малкото реализъм. Та предполагам скоро ще ни имунизират задължително Simple Smile

# 33
  • България
  • Мнения: 6 209
Везна съм. Запасила съм се само с два буркана течен шоколад. Но всеки е по килограм. Grinning
Скорпионът ходи на работа. Разказва ми как се шегува с мен на работа - така явно изпуска напрежението. На мен не ми пречи, смея се на хрумките му. Joy
Свекито е Дева и е много уплашена. Запасили са се с всичко, плюс т.х. и плаче по телефона, че ще умрем.

# 34
  • Мнения: 10 011
Скорпион съм. Чакам да отворят границите, и да хукна по екскурзии, че в Гърция ме чакат. Heart
Излизам с маска, забранено е без, и проверяват. Тичам "маскирана", като всички останали. Тренирам си в къщи силово.
Явно тази година няма да тичам нито едно състезание. Ще се тича поединично, а после #шаОмрем.

Приятел Риби е в готовност като доброволник. Типично.

Девата ми даде план с инструкции какво да свърша.

Лъвът каза, че ще се погрижи за всичко.

Приятелка Овен тренира по 3 пъти на ден и се къпе със студена вода. Спартааа! 💪
Ще оцелеят най-силните.

Запаси точно нямам, имам за седмица-две, но не е сигурно. Чаветата ядат непрекъснато, омитат всичко което не е заковано за пода.
От утре ставам учителка по физическо, и ще се тренира на балкона.

# 35
  • Мнения: 672
Везна съм, с мъж овен. Ясно е, че при нас не е имало запасяване, тръгнахме да търсим маски и дезинфектанти когато отдавна се били свършили. Но точно мислех, че трябва да си намеря дезинф. и ни осеободиха от работа.
Ясно е също, че все искаме да можем да излизаме и първите дни затвор доста се поизнервихме, ест.овенът все ще си намери и за какво трябва да излезе до някъде, аз съм по-вързана покрай детето, но ръчкам да ходим с колата някъде сред природата където няма хора да  виждаме слънце...

# 36
  • Мнения: 12 473
Коза съм, ММ е Везна.
Никакво запасяване, всичко има в кв магазинче, днес тъкмо тоалетна хартия взех, че беше свършила..))

# 37
  • Варна
  • Мнения: 36 603
Ооо, забравих. Аз се запасявам. С горива. На такива ниски цени не съм виждала бензин и нафта от доста време.

# 38
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 833
Моят най-добър приятел Рибок е толкова социален, че не го свърта на 1 място. Знае, че трябва да се спазва хигиена, карантина, че вирусът е опасен. Но дивият му оптимизъм все нашепва, че едва ли е толкова сериозно. Само предпазливото поведение на другите го връща обратно в реалността, че нещо се случва.

Онзи ден ми уби....пита ме "Кога най-сетне ще се видим тези дни?! Мислѝ дестинация за пътешествие" Joy Амиии, насолих го да си сяда на задника. Няколко дни по-късно си поканил приятел у тях да мятат карти. Сигурно и други гостита е имал тези дни или е ходил. Rolling Eyes За това съм го карантинирала Joy

# 39
  • Мнения: 10 699
Стрелец и Овен еднакво вироглави ли са ? Като гледам с Овена повече се разбирам относно текущата карантинна ситуация, ама Стрелеца нещо не му увира главата ....
Като гледам колко народ се е върнал от Германия и Австрия в последните 5 дена, не е истина ! Отдавна не бях виждал тези съседи. Гледам ги .... от терасата Wink

# 40
  • Бургас
  • Мнения: 2 006
Да,но Овена е малко по-инат.Но пък вашия познат в случая излиза,че е по-разумен и търпелив от стандартния Овен.

Последна редакция: пт, 20 мар 2020, 14:34 от Nina_Z

# 41
  • София
  • Мнения: 6 250
Моя шеф овен в началото доста се беше параноясал, сега е малко по-добре положението, но е супер стриктен и налива акъл на ред.
Майка ми овен е като малко дете, даже по-зле. Маските и пречели, ръкавиците и пречели, дезинфектанта и миришел. Първите дни като видяла хората на опашка пред магазина ги подминала и тръгнала да си влиза, супер неадекватна спрямо ситуацията.

# 42
  • Мнения: 6 149
Не е до вироглавост и инат. С Овните сме далечни братовчеди, нищо общо. Те са стадни животни, ние свободолюбиви. Оттук и запъването на Стрелеца, най-ужасяващо е някой да ти поставя забрани и да ти казва кое как да правиш, да те вкара в кошарата при останалите. Изобщо трудно се обуздава мустанг ... и магаре.

# 43
  • Бургас
  • Мнения: 2 006
С Овните сме огнен знак и аз намирам много прилики.Харесвам ги.И мустангите и магаретата са учудващо кротички сега под карантина.

Последна редакция: пт, 20 мар 2020, 15:12 от Nina_Z

# 44
  • Мнения: X
Аз съм Дева. Преди месец съм купила маски, имам ръкавици, препарат за дезинфекция и спирт се заредих преди карантината. Имам кварцова лампа, провизии за две седмици напред, парочистачка, кърпички всякакъв вид и доволно количество гел за дезинфекция на ръцете. Но за една Дева това не е нещо необичайно, ни винаги правим планове, анализираме и планираме нещата.

И аз съм Дева, същата работа! Маски с филтър взех отрано на нормалните им цени, раздадох на близки и приятели. Дезинфектант пръскалка също имам от DM, купуван преди половин година, от години ползвам и течен за пране, добавям към омекотителя- премахва вируси, бактерии и гъбички. Ръкавици еднократни също, даже и калцуни, все от месеци преди вируса. А не съм манячка на тема чистота... уж! 😂🤣😂

Имам и инфрачервена лампа. 🤣

# 45
  • Мнения: 2 560
Значи, ако ви кажа, че детето днес обиколи цялата къща с обувките, дето ходи навън с тях, да очаквам нервна криза😆/ майтап😉, ама наистина обиколи, докато с баща му се натуткаме да излезнем/.

# 46
  • Мнения: 672
Моят овен набързо изобрети дезинфектант пръскалка с домашната ракия, като се оказа че сме много закъснели за аптеките...

# 47
  • Мнения: 1 750
Моят овен набързо изобрети дезинфектант пръскалка с домашната ракия, като се оказа че сме много закъснели за аптеките...
Ха-ха.ха!  И ние така - големият Лъв у дома превари миналата година цялата шльокавица от минали години и стана домашна ракия над 60 градуса.  Сипах в една пръскалка и сега цялата кола мирише на ракия! Не излизаме често !
В къща с двор сме,но близо до София. Аз съм Водолей,но от дисциплинираните Grinning ! Синът е Близнаци и пръв от нас се усети още в началото на м.март какво ще последва и понеже е с натални Юпитер и Луна в Рак -запасени сме за няколко месеца .

Последна редакция: пт, 20 мар 2020, 19:06 от Титания

# 48
  • Мнения: 7 264
Не ми идва на ум да пръскам с ракия, за мен това е голямо разхищение. Ракията е само за вътрешно приложение, чиста работа. Овенката и рибокът се пазят с голяма салата и сливова, хм.

# 49
  • Мнения: 11 505
Аз обичам да си седя вкъщи, не съм сигурна, че искам някой да ми се мотка, независимо от зодията. Имам си една везна, която ми се пада син и той ми е достатъчен, по-спокоен е и от мен, а аз съм толко спокойна и дзен по-принцип, че съм почти в кома.

# 50
  • Мнения: 5 386
Grinning  От въздушните съм - т. е. по много планети в натала все У въздуха -
Не съм паникьор, защото не хабя енергия напразно, нЪл въздушните са мързеливи, та сигурно затова и паника не ме хваща. Не се вайкам и не чупя пръсти.

Почнах да чистя и там, дето преди съм се правила на разсеяна. Но ще е за кратко, както мъдро отбеляза един вече .... член на сем.


От хора вкъщи не мога да се съсредоточа в книга... А уж за всекиго има по стая, ама като ходят по коридора, в банята, кухнята... - пречат ми - нали съм капризна въздухарка.

Сложихме си партизански имена - аз съм Корона, а ММ е Бацил. Детето го пощадихме. Имената са като титли един вид, де, щото от престоя вкъщи и делене на ресурси и облаги... дотам се стига... Не търпи се.. Ще вземем съвсем да се опознаем. Head Band

# 51
  • София
  • Мнения: 6 250
О това с опознаването при нас с близнака е плюс, защото сме пресни, а и официално не живеем заедно, кучетата също и това в голяма част от времето спасяваше от скука, ама те май по-бързо  свикнаха от нас.  На мен от време на време ми става скучно и издевателствам над него, той ме заплашва, че ако бяхме женени щял да подаде документи за развод ... ама си е лепка.

# 52
  • София
  • Мнения: 7 990
Като дева подходих съвсем прагматично - изчетох новините, после статистически анализи, направих си заключения и 2-та дни преди извънредното положение си понакупих храна, лекарства, които ползваме, за да не се налага ходенето до аптека и магазина. След това направих поръчка на дезинфектанти и на другия ден обявиха извънредното.
Сега кротко си работя от вкъщи и следя за спазването на санитарните правила.
Мъжът ми е близнак, той е много над нещата, а затварянето вкъщи е причина за драматична скука. Едва ги удържам с детето, дано скоро размине.

# 53
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 833
Зодиите под карантина

Овенът е готов да набие всеки, който не е на неговото мнение. Особено ожесточено се кара с телевизора.

Телецът ликува и благува у дома с напитки, мезета и яки гурмета.

Близнаци не спират с информирането в нета. На компютъра са отворени безброй чат прозорчета.

Рак се радва, че най- после е с близките си в малкото пространство на къщата си.

Лъвът пее с пълно гърло от терасата, поне в 21 часа има задължително публика.

Девата за първи път е на почит с умението си да дезинфекцира.

Везните си правят он лайн срещи.

Скорпионът нищи варианти за световната конспирация на заразата? Дали да не хвърли едни карти таро?!

Стрелецът е най- нещастен, но всъщност се измъква и бяга към планината.

Козирогът следи кризата с борсите и предвижда икономическия разпад.

Водолеят се кефи на дистанцията с другите, които най- сетне седят поне на метър разстояние.

Риби изобщо не правят разлика от обичайното си ежедневие.

# 54
  • Мнения: 5 386
Rolling Eyes А, бе, моите Деви не дезинфекцират, само аз ходя и пръскам със спрей шише със спирт - вкъщи и във входа на блока дръжки, копчета в асансьора, врати, парапети...  Може би, ако се спра, ще им дам шанс за изява Satisfied
При пресни партньори и при непресни е различно, аз съм свикнала да съм в уединение - имаме разминаване в интереси относно филми, предавания, игри... Само за музика има някои съвпадения. Така че не ща някой на главата си 7 дни вече. С детето имаме доста съвпади във вкуса, но то пък иска да чати в уединение, не ми иска коментарите отстрани, така че... К'во да се прави - извънредно положение Grinning   А аз съм в тренда, актуална за новостите, приемам предизвикателства в instagram, но все пак - майка, не съм тийн...
Градът ни е затворен от днес, моят не може да иде при мама, а аз мога - моята живее баш в центъра.

Последна редакция: сб, 21 мар 2020, 11:03 от *Камея

# 55
  • Мнения: 2 220
Мдам, затова телецът е вече 2 кила нагоре Grinning

# 56
  • София
  • Мнения: 2 970
Струва ми се, че кардиналните знаци по-добре приемат кризата с вируса, конструктивно и философски. Фиксираните разсъждават, ли разсъждават сакън да не пропуснат нещо, и все към своята призма накланят. За подвижните, особено около мен нямам думи. Всеки ден нови и нови паники и страх голям. Все пак от подвижните стрелците са една идея по-добре от събратята си деви, риби и близнаци.

Аз съм рак.

# 57
  • Бургас
  • Мнения: 2 006
Grinning Тъкмо преди малко се шегувах с моите домашни,че вируса едва ли ще ни тръшне,но от това,че главите ни все в хладилника,менингит ще ни хване.

# 58
  • Мнения: 2 523
За кардиналните май съм съгласна. Joy Цялото семейство сме такива - една везна, един рак и два овена. Всеки приема цялото това нещо супер спокойно. Не сме се презапасявали, не дезинфекцираме като луди, спазваме си обичайната хигиена и всичко е наред.
Днес ни подариха две текстилни маски, ние взехме, че ги забравихме май в колата. Joy
Та така, де, ако трябваше да избирам с кого да съм затворена в тва време - със сигурност щях да избера жената везни и двамата овни. Joy

# 59
  • тук-там
  • Мнения: 5 695
Ние сме двама стрелци и се чудим от коя страна по-успешно да заходим парк Витоша. На младежа-теле добре му се отразява моят пристъп на готвене, а на девойката Скорпион хич не и пука и грам не и се вярва.

# 60
  • Мнения: 672
И ние (везни и овен) все това се чудим Grinning Вчера и днес ходихме по разходки сред природата, днес малко по-трудно си намерихме място, че вече не пускаха извън града...
И се чудя как така все не ни се получава с това запасяване... Почти всеки ден нещо има да се купува. А тази вечер ми хрумнаха една камара неща, които са се свършили и трябва да се заредят утре... Grinning

# 61
  • Мнения: 6 149
Ние сме двама стрелци и се чудим от коя страна по-успешно да заходим парк Витоша.
От подземната. Това реших - ще си копая като за метро дотам, хем безопасно, хем да ме държи заета. Към 2050-60 г. планирам достъп.
Ех, че няма ме халоса и мене някакво готварско изкуство .. или все едно какво друго. А пък за пазаруване си мечтая вече.

# 62
  • Мнения: 1 750
Май започна да ме хваща "съклета" - липсва ми мръсния софийски въздух, блъсканицата и ред други неща.Не се шегувам - днес сутринта се "озъбих" за пръв път на кроткото ми голямо лъвче.Чувствам,че и Близнака ще си го отнесе. И вероятно ще има съюз между двамата - ще трябва да им намеря работа Grinning.

# 63
  • Мнения: 10 374
Аз съм Близнаци, горе-долу в рискова група, но не се панирам. Стоя си с удоволствие вкъщи, защото рядко ми се пада. Сега също се налага да пазарувам за себе си, а и за близките ми, което е по-страшно. Гледам спокойно на нещата и все се надявам да мине това чудо, знаеш ли пък ...
Е, щеше ми се да си поръчам сандали, гримове и разни други приятни нещица. В следващия миг си мисля, че може и да не ми дотрябват ...
Позапасила съм се с някои нещица, но не много, за около седмица-две. Гледам да готвя по-опростени ястия, да не си профукам резервите и да имам възможността да излизам по-рядко.
Въпреки, че съм Близнаци, според мъжа ми, Скорпион, говоря малко, някой път ми казва, че мълча като торук.

# 64
  • Мнения: 2 209
...
Въпреки, че съм Близнаци, според мъжа ми, Скорпион, говоря малко, някой път ми казва, че мълча като торук.
Poni69, ти не беше ли с Ас Дева?. Логично е да мълчиш като "торук", 3 дом ти се пада в Скорпион, и аз съм така. Което ме подсеща, че най-коварни са хората с Ас Рак 😁, 3 дом им се пада в Дева. Познавам двама Телци с Ас Рак, е, няма такава досада.
Това са мои "елементарни" разсъждения, нека допуснем, че може не това да е причината.

Сега ще разкажа как минава домашния престой на една Дева. След като е работила до последно, си е взела полагащата й се остатъчна отпуска от миналата година, 8 дни. Още от четвъртъка, тя е решила, че трябва да прекрати ЦЯЛОТО ТОВА БЕЗУМИЕ състоящо се от не много правилно хранене и да започне нещо като детокс. Правила и препоръки до най-малка точност тя не спазва, има ясна представа как точно се провежда този процес, все пак е много стриктна в добиването на нужната информация.. пък и ТЕ ЛИ ЩЕ Й КАЗВАТ как да го прави по-добре. Днес й е 4 ден, като вчерашният й беше изцяло на вода, днес е на 1/2 грейпфрут, 1 портокал и 1 киви. Бръмбарите в главата й са започнали да подскачат още от петък следобед, но тя си е казала, че ще издържи, понеже е волеви човек! 🙂 В крайна сметка издържа и на новата брошура на Lidl, в която от днес предлагат шоколадови мъфини Oreo.
Снощи сънува как някой й дава да подържи някакви сладкиши, като междувременно натъпква 2 шок. вафлички в устата си и всячески се опитва да се убеди, че това НЕ Е ГРЕШНО. Сънува и рекламни брошури на новия Милка шоколад с пълнеж малинов чийзкейк... Ех, в такива моменти тя много се кефи на Телците (въпреки че за нищо на света не би променила своята същност), - купуват някой полуфабрикат, изяждат го доволно без никаква съвест.

Ех, момичета🙂, нарочила съм си нека мине първата седмица на април, прибирам се вкъщи, правя си едно голямо хубаво кафе (че аз и кафето съм спряла), правя си нещо дребно хубаво за хапване (никакви боклуци!), паля колата и дим към гората.

Последна редакция: пн, 23 мар 2020, 14:03 от green_lizard

# 65
  • Мнения: 5 001
Аз съм Телец с асц Рак и да си се самоизолирам от света не ми пречи Grinning Стоя си в черупката вкъщи и все си имам занимания сама. Смятам, че всичко ще отмине и паниката е в повече от необходимото.

# 66
  • тук-там
  • Мнения: 5 695
Ние сме двама стрелци и се чудим от коя страна по-успешно да заходим парк Витоша. На младежа-теле добре му се отразява моят пристъп на готвене, а на девойката Скорпион хич не и пука и грам не и се вярва.
Аз го измислих - ще си вземем куче и хем занимавка вкъщи, хем билет за планината!

# 67
  • Варна
  • Мнения: 36 603
Аз не си знам асцедента. Но и на зодиакални брътвежи не вярвам. Обаче си седя вкъщи без проблем. Отдала съм се на книги и филми, контролирам домашните на хлапето, понякога скоквам до офиса да свърша малко работа, скоро ще погна и няколкото пъзела, които ме чакат в кутии.

# 68
  • Мнения: 5 386
Стоенето се стои, пъзели редя, но една дева се мотае и се чуди къде какво да направи, дреболии ги мултиплицира в проблеми, сега търси причината за нехващането на сигнал за интернет от един лаптоп.... Детето е на друг лаптоп, работи, води видеочатове със съученици.. Но коя съм аз дa спра една дева да търси проблеми там, където е ясно защо, как и т. н.са спънките... Немам сили да се занимавам със земни зодии, аз съм над земята - във въздуха. Рея се и си пускам клипове, със слушалки съм, че да не чувам тея- приземените зодии. Sunglasses

# 69
  • На топло в неговото сърце.
  • Мнения: 3 459
Везна съм и въобще не се шашкам от ситуацията.Не ми пречи да си стоя вкъщи, но съм принудена да ходя на работа.

# 70
  • Мнения: 2 749
Скорпион съм, с асцедент Стрелец и Луна в Лъв. За мен всичко е излишна истерия, така или иначе всички ще умрем. Даже няколко човека ми отправяха реплики във Фейсбук за прекалено черния хумор. Принципно не ми пречи да си стоя в къщи, но да не е по принуда. В принудителен отпуск съм, защото бях командировка в рисков район в началото на бума. Нямам маски и ръкавици, нито дезинфектанти в къщи. Трайните ми хранителни продукти са : пакет спагети, 2 консерви риба тон, половинка леща, 1/3 пакет ориз, 2 бутилки зехтин. Grinning Майка ми /козирог/ е по същия начин - без запаси, маски и ръкавици, макар че е в рисковата възрастова група. Малката рибка обаче се побърква в къщи, все пак е на 17. Не ходи на училище, не се вижда с приятели, но пък си ходи на работа. От цялото стоене в къщи най-доволни са двете кучета и папагала. Куче-бебе е на почти 3 месеца вече и си е занимавка голяма. Grinning

# 71
  • Мнения: 10 374
Poni69, ти не беше ли с Ас Дева?. Логично е да мълчиш като "торук", 3 дом ти се пада в Скорпион, и аз съм така. Което ме подсеща, че най-коварни са хората с Ас Рак 😁, 3 дом им се пада в Дева. Познавам двама Телци с Ас Рак, е, няма такава досада.
Това са мои "елементарни" разсъждения, нека допуснем, че може не това да е причината.

Всъщност, по повечето изчисления асцедентът ми е Везни, но хора, които се занимават с астрология и ме познават относително добре, казват че асцедентът ми е Дева. Нямам общо с двоен въздушен знак, стоя доста здраво на земята. Освен това числото на живота ми е 9, което е довършване и няма общо с непостоянността на Близнаците. Странно е, че професията ми е такава, в която преобладават Близнаци. Като студентка от 10 души курс - четирима бяхме Близнаци. Когато след това тръгнах на работа - пак болшинството от колегите бяхме Близнаци. Когато останах на свободна практика - същата история. С приятелите ми - пак. Като че ли по някакъв начин се надушваме.
(като се има предвид, че изобщо не съм маниак на тема зодии)

# 72
  • Мнения: 5 001
Я кажи какво визираш под "няма такава досада" за Телците с асц Рак, че аз съм точно такава комбинация.

# 73
  • Мнения: 18 298
Добър вечер, Рак с асцендент Рак, приятно ми е. Blush Ами... нищо де, асц. Рак не ми създава много грижи в живота. Харесвам си го. Тъй и тъй имам позитивите и негативите на тази зодия, поне да съм Рак, та дрънка. Wink

# 74
  • Мнения: 2 209
Я кажи какво визираш под "няма такава досада" за Телците с асц Рак, че аз съм точно такава комбинация.
Контретно за тази комбинация нищо. Подчертаното е извадено от контекста и е във връзка, че на хората с Ас Рак 3 дом им се пада в Дева. А 3 дом е домът на Близнаци - отговаря за комуникация, общуване и т.н.🙂 Факт е, че двамата Телци с Ас Рак, които познавам, са много приказливи.. чак на моменти ги хваща логореята. Това визирах под "голяма досада".

# 75
  • Мнения: 1 750
От астрологична гледна точка най-особени са Асцеденти Рак и Лъв. Принципно астровизитката на всеки се състои от знаците на Слънцето,Луната и Асцедента. За да има някакво равновесие в натала взаимоотношенията между Слънцето, Луната и УПРАВИТЕЛЯ  на АС трябва да са в относително съгласие. Т.е , където има проблем и е възможно съзнателно нещо да се коригира, то се "пипат" тези три компонента. Но когато АС е Лъв ,то управителят е Слънце, а при АС Рак е Луната. Затова при АС Лъв и Рак няма "пипане" - такива хора са  "имунизирани" срещу външни енергийни намеси Grinning

# 76
  • Мнения: 2 523
Аз съм огромен лаик по темата, но това с управителя ми стана доста интересно и се разрових. Слънцето ми е в Рак, Луната пак в Рак, а асцендентът е Дева. Доколкото разбрах от това, което четох е, че управителят на Девата е Меркурий, а на мен и тази планета ми е в Рак. На прав път ли съм или тотално съм се опетлала? Joy

Иначе по темата - странно защо, но няколко лъва, които познавам са доста паникьосани относно положението. Странно ми е, точно пък от тях не съм го очаквала. Joy

# 77
  • Мнения: 18 298
Я виж ти, при мен асц. Рак и Луна в Дева. Grinning Днес пробвам носене на маска. Еми, задушавам се! Persevere

# 78
  • Мнения: 5 386
За Лъвовете - ами, обяснимо е, нали са "пътеводна светлина", "водачи" и "крале"(тяхно мнение) , ако се затрият, кой ще води "стадото"  от простосмъртни обикновени хорица 😁

Титания, благодаря за инфото, интересно...  Това пипване как става

# 79
  • Мнения: 1 750
Титания, благодаря за инфото, интересно...  Това пипване как става
Когато се разгледат всички възможни карти на даден човек, във връзка с някакъв проблем се дават препоръки от астролога  за "лекуване" на нещото или за по-лекото му изживяване и то пак подсказани от ситуацията и взаимодействието между планетите.Обикновено се засягат личните планети - Слънце,Луна,Меркурий,Венера,Марс и в някои случаи и АС.

Последна редакция: вт, 24 мар 2020, 17:04 от Титания

# 80
  • Мнения: 1 463
Зодия лъв съм. Първата, т.е. миналата седмица ми беше сравнително леко, защото по принцип не съм много социално животно. Не съм изпаднала в паника, че трябва да си остана вкъщи, или че няма да се видя с приятели и колеги определено време. Притеснява ме по-скоро неизвестният изход отвсичко това. Заета съм през деня, но ако не бях, пак нямаше да скучая. Дори се учудвам, на тези клипчета в социалните медии, че още на вторият ден от карантината, много хора изтрещяват и няма какво да правят. Та, не знам дали е от зодия или от самата нагласа на човека.

# 81
  • Мнения: 360
И на мен не ми е ставало скучно до сега. Държа се заета постоянно. Само, че от вчера ми е леко апатично. Налегнало ме е нещо като пролетна умора, или не знам и аз какво е. Не ми се тренира, не ми се учи, не ми се работи.

# 82
  • Мнения: 950
Аз съм Скорпион и потвърждавам теорията, че обожаваме всякакви конспирации. Аз не само чета за тях, но и сама си създавам сценарии в главата. Иначе имам много активен живот и сегашното седене вкъщи започна много да ми харесва. Чета си книжки, бъбря си с приятели по интернет, изчистих всички гардероби. Притеснявам се, че като трябва пак да почнем да излизаме, на мен няма да ми се иска Simple Smile

# 83
  • Мнения: 1 750
Иначе по темата - странно защо, но няколко лъва, които познавам са доста паникьосани относно положението. Странно ми е, точно пък от тях не съм го очаквала. Joy
Сегашната ситуация е в астрологичното поле  на здравето на Лъва, затова може да са леко паникьосани. За Водолеите - темата за тайните и скритите неща, за овните  в социалната сфера,за телците -висшето образование и връзката с чужбина, за близнаците - чуждите пари,за раците -партньорствата, за девите - в любовта, за везните - в темата за дома, за скорпионите - за комуникациите за козирозите - за самите тях,за рибите - приятелствата , за стрелците - в парите.

Последна редакция: вт, 24 мар 2020, 16:35 от Титания

# 84
  • Мнения: 360
Аз съм Скорпион и потвърждавам теорията, че обожаваме всякакви конспирации. Аз не само чета за тях, но и сама си създавам сценарии в главата. Иначе имам много активен живот и сегашното седене вкъщи започна много да ми харесва. Чета си книжки, бъбря си с приятели по интернет, изчистих всички гардероби. Притеснявам се, че като трябва пак да почнем да излизаме, на мен няма да ми се иска Simple Smile
+ 1

И, аз развих поне 3 различни теории за конспирация, едната, от които имам усещане, че е истина. Но, на никого не съм я споделила освен на още един скорпион, защото хората много се плашат. 😁

# 85
  • Мнения: 6 149
И аз с асц Скорпион си развивам теории, но за свое ползване. Какви ли не лудости изникват и си заминават без да съм ги канила. А относно изолацията в момента, със стелиум в 12 дом си я понасям както обикновено, нищо ново тук. Обичам изолацията, самотата ме успокоява.

# 86
  • When you are not fed love on a silver spoon, you learn to lick it off knives...
  • Мнения: 3 670
Рак съм - нямам проблем със стоенето вкъщи. Но имам проблем с двете малки деца, които се изнервят прекомерно. И се завъртам в кръг - те са нервни=> изнервят мен=> почвам да викам и да съм зла=> това изнервя половинът=> той ми се кара=> това ме изнервя допълнително + постоянното мрънкане на децата и вече съм пред взрив...
Зла съм, мразя всичко и всички, искам само да не ме занимават с нищо, а това няма как да стане... И положението излиза извън контрол. Scream
После се чувствам виновна, че не понасям никой у дома, че си изкарвам кривотията върху тях... И допълнително се закопавам в дупката на собствената си депресия.
Съвет?

# 87
  • Бургас
  • Мнения: 2 006
Не е от кривотия.Помоли мъжа ти да погледа децата,а ти се изолирай поне за два часа в друга стая с книжка в ръка или послушай музика.Остани за малко време сама.

# 88
  • Мнения: 18 298
Съвет - излез малко вън с тях на разрешените места (просто да пообиколите малко улиците на квартала). Не си представям да затворя дете за седмици, ако не е в задължителна карантина, разбира се.

# 89
  • Мнения: 5 386
Да, не е кривотия, а издивяване и кръг от негативни емоции.
Вече не ми се мисли за храна и покупки някакви, тъжно ми е от статистиките за починалите в Европа, а и тук нараства броят, отделно и икономическите последици... Така че негативният облак се нахлупва  и ние отреагирваме.

Около нас е пусто, заради студа и кучетата за кратко ги извеждат и няма почти никакво движение, тишина и пустота.

# 90
  • Мнения: 950
Не знам на колко години са децата, но мойте много обичат да правят йога с  Cosmic Kids Yoga. Имат свой уебсайт, но ние ги гледаме по Ютюб. Много са забавни и задържат вниманието на децата.

# 91
  • When you are not fed love on a silver spoon, you learn to lick it off knives...
  • Мнения: 3 670
На 1 и на 4 Trollface
Ние всяка вечер правим упражнеиня с татко им и те се включват, ама не стига...

Вчера излязохме за пръв път от седмица - пред блока, в снега се повъргаляха... Ама не стига. Хем искам да ги изведа, хем не е редно. Трябва да спазваме забраните... В лабиринт съм. Вече и новини не искам да гледам.

Уф, омрънках ви и на вас - благодаря за съпричастността и отговорите.
Все се надявам скоро да отшуми тоя хаос и да се върнем в нормалното си ежедневие...
Hands V

# 92
  • Мнения: 10 374
Аз въобще не гледам новини, въпреки това стигат до мен. Една нощ не ми се спеше и си пуснах телевизия Европа - осъмнах до 6 сутринта, като слушах за корона вируса. Иначе си стоя вкъщи с удоволствие, дори на никого не звъня, освен на най-близките си. Години наред съм тормозена с разговори и натискане да се справя с неща, които не зависят от мен. Както и да е, мисля, че и това свърши. В момента най ме кефи, че съм оставена на мира, не подскачам от всеки звън на телефона или на външната врата. Независимо от това, видя ли непознат номер, все ме жегва.

# 93
  • Мнения: 5 386
Е, да, де, новините, статиите, информацията стига до нас. Аз лично не съм на 1500 м надморска височина на някоя планинска поляна  в барака, в усамотение - без ТВ, интернет, ток. Ако бях - нямаше да зная, нямаше и дa имам грижи относно зараза. В град съм и виждам, чувам, чета.

Нещо хуморът зачезна, даже и черният хумор не върви. Confused

# 94
  • София
  • Мнения: 1 175
Не ми пречи да си стоя вкъщи, зодия Телец съм, интроверт. Но тотално ми е нарушено спокойствието, все едно съм назначена за готвач, частен учител и хигиенист едновременно. Поне ще се изконсумират бурканите от зимнината и влязат в употреба натрупаните препарати, взети с намаление.
Най-добрият ми приятел Рак живее сам в къща, от 10 дни не мърда никъде и не се среща с никого. Въпреки това дезинфекцира всичко на всеки час, защото така казали по тв (в чужбина е).
Майка ми е Козирог, хладнокръвна и над нещата, досадно и е като ѝ прекъсват сериалите с извънредни новини.
Баба и дядо Водолеи на 85+, животът си тече по същия начин, на село с кучето, котките и кокошките, не усещат ограниченията, не са притеснени.

# 95
  • Мнения: 3 726
Риба съм и ежедневието грам не ми се е променило. Работя, уча с детето, пазарувам, чистя, готвя и прочие. Разчитах на малко повече помощ от милото вкъщи, защото го съкратиха и остана на борса, обаче той взе, че си счупи ръката, при това дясната и стана съвсем безпомощен..
Е, поне се оплаках! 😄

# 96
  • Мнения: 364
Аз съм с Ац Рак и Луна на АЦ- по - голям домошар от мен едва ли има. Със седмици мога да не излизам от вкъщи, когато реша и никога не ми е скучно, даже рядко приключвам всичко планирано за деня.
Но имам водолейско Слънце - то как мрази наложени ограничения- не е истина.

Последна редакция: ср, 25 мар 2020, 21:55 от Maya Petrova 601620

# 97
  • Мнения: 10 374
Някак много се променя мисленето. И аз обичам да си седя в къщи, но и ако ми дотрябва нещо да излизам. Сега почвам да се колебая, дали наистина е толкова необходимо. Като си помисля, че трябва да слагам маска и ръкавици, не си позволявам да изтичам до магазина с дрехите, с които ходя вкъщи. Като се прибера се почва едно миене и дезинфекциране със спирт на дръжките на вратите, които съм пипнала. Внимавам къде оставям дрехите, с които съм била навън и торбите, чантата вече не си я внасям в стаите ... въобще сложна работа. Накрая не ми се излиза.

# 98
  • Мнения: 5 386
Ами, налага ни се да мислим, според мен , крайно време беше да почнем повечко да мислим, а не да се самозабравяме. Говоря - общо, нямам никого конкретно предвид.
Моята съседка , когато детето ми бе бебе, все съвети даваше да не мия, да не изварявам, да не се втелясвам на тема хигиена на дрехи, повърхности, които са в досег с бебето, даваше ми пример с имунитета/според нея/ на циганчетата- как те не се разболявали, защото били навън, в мръсното се търкаляли и после ядели така...Сега не съм я виждала да я питам дали все още е толкова уверена в теорията си.
А и др. се сещам - когато пък бях млад специалист, по-възрастни мои колежки си разбъркваха захарта в кафето с химикалка, понеже нямат лъжичка/кафето си го варяхме на раб.място/

# 99
  • Мнения: 2 209

...
А и др. се сещам - когато пък бях млад специалист, по-възрастни мои колежки си разбъркваха захарта в кафето с химикалка, понеже нямат лъжичка/кафето си го варяхме на раб.място/
Отврат, толкова пък да не могат да си вземат от вкъщи по една лъжичка!

# 100
  • Мнения: 10 374
Спазвам хигиена, но не съм убедена, че правя нещо. Има толкова възможности да пипнеш нещо заразено, че просто не ми се мисли. Днес се душих с една маска по магазините, няколко пъти я пипнах и я отдалечих от мен, за да си поема дъх, 5 пъти ми протече носа в нея, духах го с кърпичка, която ми беше в джоба, при ключовете, със същите ръкавици пипам ключове, портмоне и пари, не виждам как да се опазя.

# 101
  • Мнения: 6 149
На цялата истерия имам чувството, че само аз нищо по-различно не правя от преди. Чистя си както си чистех преди, ръце не мия по часовник, но и се мокря доволно по цял ден. Но и не излизам никъде. Единствения рисков елемент вкъщи е мъжа, който ходи на работа, ама той от вратата в банята .. и така.
Миналата седмица отскочих до аптеката, е задуших се с тая маска за 10 метра разстояние, нито пък виждам къде стъпвам.

# 102
  • София
  • Мнения: 6 250
Аз ама наистина нищо по различно не правя от преди, имам маски и ръкавици, но още не съм ги ползвала. Но съм ходила до офиса 2 пъти от онзи петък, а там не се засичам с никого.В магазина не съм стъпвала, всичко онлайн, разопаковм, изхвърлям опаковки, мия ръцете и до там. Не чистя повече, винаги съм си миела ръцете маниакално и дезинфектанти ползвам по-принцип, сега даже по-малко, защото постоянно имам чешма под ръка. Кучето разхождам, но съм далеч от хора, така че не виждам смисъл от маска.

# 103
  • When you are not fed love on a silver spoon, you learn to lick it off knives...
  • Мнения: 3 670
Нищо не дезинфекцирам. Но и покрай мен няма хора, от рисковата група.
Навън внимавам да не си пипам лицето, като пуша не си местя пръстите по цигарата, като се прибера бързо влизам да мия ръце и го правя старателно... Но нямам дезинфектанти и т.н., маска слагам само вътре в магазина. Навън си дишам спокойно...
Единствено телефона бърша - това преди не го правех.
Друго нищо не правя, по-различно.. но и аз съм си у дома от много време. Ако ходех на работа, сигурно щях повече да се тревожа.
То и заради дългото време, прекарано из къщи и преди карантината, вече съвсем не издържам на изолацията. Преди поне гости ни идваха 2-3 пъти в месеца, а сега и това неможе. С децата, в хубавото време се мотаехме много по парковете - и това не може...
Въобще, само решетките ми липсват на прозорците, за да се почувствам наистина в затвор.

# 104
  • Мнения: 10 374
На мен ми се налага да шофирам поне 2-3 пъти седмично и непрекъснато имам чувството, че колата ми е пълна с какви ли не зарази, е няма как да я дезинфекцирам. Зачиствам волана с мокра кърпичка, слагам си дезинфектант на ръцете - ама тоя дезинфектант е поне от две години в колата, не знам дали е и годен. Казвам си, че ако съм необходима на тоя свят, Господ ще ме опази - и това е! Близнаци съм, с асцедент Дева.

Последна редакция: ср, 25 мар 2020, 22:55 от Poni69

# 105
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 833
Поне във всеки пост отново си казвайте зодията. Иначе темата отива по ягодите и ще стане ежедневен спам отчет.

# 106
  • When you are not fed love on a silver spoon, you learn to lick it off knives...
  • Мнения: 3 670
Поне във всеки пост отново си казвайте зодията. Иначе темата отива по ягодите и ще стане ежедневен спам отчет.
От читам грешката си Stuck Out Tongue Winking Eye
Противен  Рак съм Joy

# 107
  • Мнения: 1 200
Аз си излизам, както и преди Короната, с кучето, то е Близнак, аз, все така - Телец, всеки ден по два пъти, даже сега ми е по-спокойно, защото никой от другите собствениците на кучета не ми досажда. Не че се избиват за мен самата, но е обичай, когато се срещнем по улиците, да се спрем, че кучетата ни да си подушат задниците. Моето е мъжко и душенето на задници му е любимо занимание, почва едно скимтене, една радост, оплитат се поводи...Изключително досадно!
Освен това, като го дърпам, някои колеги, кучкари, дори се сърдят: - Кучката ми е чиста, няма страшно! Или пък майките на малки деца: - Като не ви е приятно да го пипат, поне кажете!!  И са прави, не ми е приятно, и на кучето ми още по-малко, чихуа е, и децата, както и чуждите кучета, могат да са опасни за него, но е много трудно да се разбере това...
Навремето едно хлапе го грабна да го разнася като кукла, че го изтърва по гръб, едва не се изпочупи...
Сега, с вируса, няма такива неща и съм много доволна, но не от самият вирус все пак.
Вкъщи имам повече работа, защото всички си седят у дома, те не са много, само два броя, но не съм доволна, не обичам домашна работа, освен готвене и ядене. А те освен, че ядат, цапат. Не обичам да ми се помага, а в същото време, не обичам да чистя, не знам...
Ще си пусна някой филм на Куентин КАРАНТИНО и ще спя.

# 108
  • When you are not fed love on a silver spoon, you learn to lick it off knives...
  • Мнения: 3 670
Подкрепям те Акаунт - за филма и за спането...
Кучето определено трябва да го пазиш и от другите кучета, и от миличките сладки дечица, които като една Елмайра могат да го потрошат.. Grinning

Понеже в квартала ни няма обособено място за разходка на кучета, често се засичат с децата по площадките и става веселба..
Щерката се притесняваше от кучета извесно време, и аз винаги съм се възползвала от възможността да погали някое домашно животинче, НО винаги питам стопанина... И често казвам, че не ни е страх от кучето, а ЗА кучето... Децата могат да са опасни, ако няма родител около тях.

Мислех си тези дни - в Италия имало много изоставени животни, покрай Короната. А аз чак завиждам на хората, които имат оправдание да излязат по два пъти на ден Joy
Дали ще ми дойде добре и едно кучИ - у нас с децата, баща им и котката?!? Как мислите? Grinning

# 109
  • София
  • Мнения: 6 250
Като става дума за кучета явно и Телците и Водолейте ни дразнят едни неща. Аз по принцип не обичам да си говоря с другите собственици, защото разговорите са едни и същи и е досадно. Кучето ми не обича малки деца, и то от дребните мини шпиц 2 кила, то и аз не обичам много, а и майките/бабите или който там ги разхожда тях,  защото никога не съм сигурна дали ще се разсърдят, че го дърпам и не давам да го пипат или че не го дърпам и давам. Не че ще ме жегне, но искам да си спестя и тук комуникацията, понеже а като разхождам кучето съм със слушалките и си слушам аудиокниги.

Говорим си с моята приятелка Дева, тя днес разбра коя зодия съм, иначе ми знае рождения ден много добре, просто хал хабер си няма от зодии. Разсъждаваше как сега имотите ще поевтинеят и щяла да инвестира в апартамент. Разпитах я и аз малко за час на раждане и т.н, че ми стана интересно за асцедент и луна поне, каза ми че се занимавам с глупости. Иначе тя се оказа ужасен ужасон - тройна дева, даже не знам как може да ми е приятелка.Grinning Оплака ми се и че се е презапасила с тоалетна хартия и не и се побира в специалния шкаф за целта, имала цели 5 ролки извън него и се чуди какво да ги прави, че много я дразнят.

# 110
  • Мнения: 6 149
Аз пък много се дразня от борсук собственици на кучета. Ми мъцни нещо, не гледай само криво. Мисли не чета, пък моята /детето/ ходи като роботите навън с ръка напред и което куче докопа. Поне към кучетата е нежна, че къщната логорея - "Не гони котката" тече вече 3 години от сутрин до мрак. Разбраха стените и комшиите до последния етаж и обратно, но не и реципиента.
За протокола - Стрелец.

# 111
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 833
За по-социалните зодийки има забавна тема за дъра-бъра относно Коронавируса. Плийс Kissing Heart https://m.bg-mamma.com/?topic=1190542

Тези дни падна първата "жертва" на коронавируса в нашата рода. Нап*рдях се яко с дърт мъж зодия Везни. НЕ желае да слага маска когато посещава 90+ годишната ни обща роднина с няколко сериозни заболявания. Да
не говорим, че преди месец 14 дни я лекувах от тежка кашлица и хрипове, които той беше неглижирал. Има си собствено виждане за нещата около коронавируса, неговите информационни източници са най-верните и прочие дивотии. Интелигентен човек е иначе. От 9 кладенеца вода извади, само и само да е на неговото. Аз-ът е над всичко Rolling Eyes Пък аз, иначе що-годе търпеливо Раче...кат ми падна пердето и кат се отприщих...и му казах всичко, което мисля за липсата му на грижи за здравето на роднината ни с примери от сегашни и минали времена. Това Раците добре го умеем Joy Разбира се пред фактите Везната нямаше как да се защити, освен да се опита да напада и да изкривява действителността. За съжаление проблемът остава....

Начиии...въздушните зодии понякога са толкова над нещата, че от въздуха никога не виждат проблемите или им изглеждат като някакви дребни точици на фона на пейзажа...

# 112
  • Мнения: 672
Но везната без отговор няма да остане Grinning Винаги ще намерим какво и как да извъртим или да насочим към противника Grinning

# 113
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 833
Но везната без отговор няма да остане Grinning Винаги ще намерим какво и как да извъртим или да насочим към противника Grinning
Joy

Въпросът е дали извъртането и насочването са състоятелни. Или е измислено дърдорене, колкото да не сте валат. И безкрайно...че да се умори противника Joy

# 114
  • Мнения: 1 750
Раците са майстори във вменяване на вина,такива доводи ще намерят да изкарат другия виновен,че човечецът ще се смали до точка в безкрайността. Везните пък са майстори в дипломацията, такива доводи ще изкопаят,че ще ви "закопаят" и то без да се нервират.Но точно сега е времето на хора с повече планети или Слънца в Козирог,Овен,Рак и Везни да  имат проблеми по между си . Най-неприятно за тези 4 зодии ще е времето от 10.04 до 20.04 ,когато Слънцето в Овен ще направи квадратура към планетите в Козирог Юпитер и Плутон. После това влияние ще се прехвърли върху хората,които имат планети в първите пет градуса  на  Лъв ,Скорпион,Водолей и Телец. Аз съм Водолей ,милото Лъв и тогава .... ще видим Grinning

# 115
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 833
Като чета...ще взема за по-безопасно да се заключа в една стая до края на карантината Trollface Аз съм Рак, Меркурий и Марс в Рак, асц.Козирог, Сатурн и Плутон във Везни. Май сама със себе си се очертава да имам проблеми Joy Под карантинния покрив сме 2 Рака, Лъв, Коза и малък Везньо. Приятелят ми е Овен. Голям купон се очертава Joy Ще има фойерверки и бомби Joy

Вярно е, че Раците умеем да вменяваме вина като позасилваме и драматизираме нещата. Но понеже сме много наблюдателни и анализиращи - винаги можем да извадим такива факти, че отсрещната страна да няма как да се защити. И понеже сме склонни да си трайкаме в името на мира...идва моментът на изненадата, когато изведнъж изсипваме всичко на дразнителя и той не знае от къде му е дошло Joy МП Овньо казва, че е трябвало да стана адвокат или политик Joy

Скрит текст:
По отношение на скандала с Везньото - фактите са неоспорими относно здравословните истории и взаимоотношенията между възрастната ни 90+ роднина, нашето семейство и възрастния Везньо. Няма нюанси, които всеки да вижда различно, няма доукрасяване и драматизираме, няма "от моята камбанария". Нещата са черно и бяло. Аз и майка ми 2 пъти сме спасявали живота на роднината ни, когато Везньо е махвал несериозно с ръка, че няма проблем. Както и да извърта г@за - няма насрещни факти, които да ме закопят...това е положението

# 116
  • Мнения: 5 386
Джулая, аз като Везна 5 пъти, т.е.5 планети в натала, не заставам в подкрепа на тоз изявен _ негативно-противно_ Везньо.
 А, бе, имаме ги ние тез черти донякъде обаче, но у твоя екземпляр съвсем засилени, бре! Аз се уча да си признавам, когато съм сгрешила в преценката или когато съм неглижирала проблем. Случва ми се и на мен отгоре-отгоре да поглеждам на нещата, а пък после с насочване от някой земен образ взема да се задълбоча, някак издребняването и втелясването не ми идват на прима виста.

# 117
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 017
ММ - Близнаци ,едва го свърта вкъщи.Постоянно иска навън и се чуди по какъв повод да излезе.Май 48 часа му е личния рекорд по неизлизане...Даже и предпазни мерки не взима,а аз само вървя след него и мърморя.Но той работи с китайци,още от началото преди да кажат,че има такъв вирус ми разказа какво се случва в Китай.
Аз като един рак в началото бях супер хепи,че ще си седя у дома.Е да,ама не.Вече и мен не ме свърта на едно място(аз ограничих излизанията още на 8.03,когато казаха ,че има първи случай в Бг).Всеки ден едно и също-учене, готвене, миене,четене,спане(тв почти не гледаме,че ми влияе зле на нервите).Добре че времето малко застудя та ми уби ентусиазма за излизане навън,ама като се оправи-не знам...

# 118
  • Мнения: 2 560
Баща ми е Близнаци, не може да стои на едно място. Добре, че не живеят в апартамент, иначе не знам. Сега си намира занимания из двора поне.

# 119
  • Мнения: 18 298
Към ден 13 от извънредното положение мога да кажа, че съвсем изгубих страх от вируса. Мия си честичко ръцете, но това и преди съм го правила (Луна и Сатурн в Дева), друго нищо конкретно не правя. Имах само един страх, че ще ни затворят всички както в Испания (бих го преодоляла, но как ще е с детето не знам), но вече ми се струва, че няма да се случи. Relieved

# 120
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 833
Падам Joy Малкият 4 г. Везньо се залепи да гледа "Кажете ДА на булчинската рокля".

# 121
  • Мнения: 672
И моят овен все ми вика при спорове, че трябвало да съм учила за адвокат... Grinning (везна)

# 122
  • When you are not fed love on a silver spoon, you learn to lick it off knives...
  • Мнения: 3 670
Малката Везна у дома ме мъчи със способностите си за преговори.. Хора, на 4 е, а нищо не прави без поне 5 минути пазарене. Страашна работа е!

# 123
  • На Марс
  • Мнения: 8 714
Малката Везна у дома ме мъчи със способностите си за преговори.. Хора, на 4 е, а нищо не прави без поне 5 минути пазарене. Страашна работа е!

Голямата щерка е Лъв ... пазарене, непазарене нищо не помага ... прай си кот си иска а и е доста глуха Simple Smile

# 124
  • Мнения: 6 149
Падам Joy Малкият 4 г. Везньо се залепи да гледа "Кажете ДА на булчинската рокля".
Късметлийка! Моята наборка на твоя е твърдо в коловоза - Пламъчко, Пепа, Пес и сие, от които няма да казвам какво ми се прави и дали не ги знам наизуст вече. Пробвала съм я на друго, не кълве, а едва преживява сериала в 17 ч. тези дни. Настава един изкуствен скорпионски манипулативен рев, чудо на чудесата. Преговори няма, всичко е драма.

# 125
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 833
Малките Везнички са големи актьори. Моят ми се пада племенник и при мен и при баба му няма циркове. Положението е строй се - преброй се. Trollface Но с родителите му са големи сценки. Така добре му се получава изкуствено да се разревава, иска да му се молиш, да го уговаряш, лъже на поразия Joy И още не е намерил везняшкото равновесие...кога се казва "да" и кога "не". Joy

Везненцето е сравнително самостоятелно в забавленията си, не изисква нон стоп внимание. Какво да е детето с баща Лъв и майка Коза??! Trollface

# 126
  • Мнения: 5 386
Е, ми, държим на интелигентния подход, не моЖ тъй с нареждания и безцеремонност, трябва с добро, с молба, със смирение, аз от малка бях контра на родителите и усул-усул си правех каквото знам, щото подходът на майка ми бе ултимативен и с лъжи, забаламосване... Та моята реакция бе напук.(Към днешна дата пак така - отпор докрай. )
А малък Везньо си е баш естет, детето знае, че въпреки кризата булките тр. да са естетично издържани и си гледка, проследява процеса, може и кусури да намери, градивна критика да отправи.
Джулая, благодари се, мила, че малкият е везни, а не скорпион, риба, теле... Везните се понасяме, подход - с добро и интелигетно, ценим умните манипулации, а не грубите Simple Smile

# 127
  • Мнения: 1 200
Везнянко, моят си, не може да лъже, дори не се и опитва, но все повече ми везнее последните месеци. Много е наивничък все още.
Забелязвам, че не може да вземе страна в спорове, с мъжа ми спорим често, все пак той е Козирог, аз Телец...😂😂
И си седми у дома.... Везнянко само седи като арбитър, гледа, слуша, попива, и винаги пита: - Сега, аз на кого да вярвам, кой е прав??
Винаги му казвам, сам да си търси информация, и сам да си изгради мнение, а не да чака друг да му каже какво да мисли,  той остава доволен, защото никой не го кара да вземе страна или бързо да избира. Освен това, наистина се интересува и после е в гугъл да чете.
Ние спорим за короната, не само за вируса, а и като цяло за царската Корона, кой от нас, двамата възрастни, е по-достоен да я носи. Разбира се, че аз, съм убедена, че съм заслужила,  но и мъжът ми си е убеден за себе си, това води до спорове и противоречия.
В края на краищата, го заплашвам, че ще го коронясам, защото, за разлика от него, аз все пак разговарям с няколко души, че дори мога да ги накарам да дойдат и да правим парти. Той си въобразява, че е победил за в момента и не ме занимава с претенциите си към короната.

# 128
  • When you are not fed love on a silver spoon, you learn to lick it off knives...
  • Мнения: 3 670
Джулая все едно моята хубавица описа. От малка съм я оставяла на кой ли не да я погледа - най-прекрасното дете на света. Ела да видиш като се приберем с баща ѝ... Многострадалната Геновева, на която са спрели антидепресантите...
Веднъж дори баба ѝ се опули - защото само е слушала каква Драмакуин си отглеждаме. Като го видя на живо беше много изненадана... Чак каза - това не е същото дете, дето цял ден ме слушка и си играхме..  Imp

Но пък Везнянското в нея, да си е самодостатъчна и да си се занимава е супер за тоя Карантинен период.

Ела да видиш мъничкия мъжки Рак какъв е калпазанин. Недоумявам как успява все да се набута някъде в беля. Само за 1 секунда да отклоня поглед и бум - или рови в саксиите, в котешката тоялетна, в боклука, излял си е вода на главата, и още, и още...  Дано скоро да можем да излизаме... Grinning

# 129
  • Мнения: 672
Но за везните е тежко седенето само вкъщи. Аз поне от малка съм така, все навън, деца, игри, не исках да се прибирам. Като ученичка пак - всяка вечер навън. Иначе се чувствах като в затвор. Сега също, на хубаво време, ако ще само за пазаруване да си измисля, но трябва да изляза. Иначе сме и малко капризни и не обичаме неудобствата, така че на лошо време не си го причиняваме, тогава се приема затвора вътре. Затова сега ми е лесно, щото и без това навън е гадно : D

# 130
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 017
Цвете,моят малък мъжки рак беше същия.А и до днес като утихне знам че мисли или върши някоя щуротия.Но като бе малък аз бях свръх обгрижваща -едно че ми е единствено и доста чакано дете,друго че като дете от спектъра не можеше и не разбираше страшно много неща.И нямаше никакво чувство за самосъхранение.С много работа и лека-полека нещата си идват на място,но знам че винаги ще трябва да съм до него и да го пазя...Добре че и аз съм рак,та тази идея не ми е съвсем чужда...

# 131
  • When you are not fed love on a silver spoon, you learn to lick it off knives...
  • Мнения: 3 670
Елислава и май май съм свръх обгрижваща и контрол-фриик Frowning1
Не ми е самоцел, но така ми идва отвътре... Искам да ги възпитам добре, да станат добри хора и силно вярвам, че първите години от детството са определящи и основополагащи. Съответно и доста усилия полагам. Отстрани приятелката ми Близначка, си позволява отвреме на време да ми направи забележка, че все пак това са просто деца, а не бойни машини и малко прекалявам с изискванията...
Сигурно не помага и факта, че Везничката ми е много кротка и не ме е поставяла в ситуации да е цялата в синини и рани, да пада отвсякъде и да е каскадьор без предпазни средства .. и някак този мъник ми идва дюшеш... Изпитват ми търпението на максимум, а той вече е твърде близо и често го задминавам..
Много ми помагаха танците, ама и там не може да се ходи в карантинното време Disappointed
Чакам с нетърпение да отмине.

# 132
  • България
  • Мнения: 6 209
Везна съм.
При мен драмата засега е, че ми свърши единият буркан шоколад. Трябва да се редя на опашки, това го мразя. Обичам да съм си у дома, моят дом е моята крепост.
Обаче моят дом е в друга област и започвам леко да се изнервям. Ежемесечното ходене у дома май няма да се случи.
  Скорпионът в къщи. Дава го уж непукист, но тайничко ровел в сайтовете, които броят заразените в реално време.
Преди малко изпрати някъде информация и така разбрах.
 Приятелка Рак. Не може да си стои у тях, а е в рисковата група заради заболяване. Днес е щастлива. Цял ден е била по магазините за покупка на продукти.
 Детето Телец с приятел Дева. Окопани са у тях с кучо и никъде не ходят. Имат т.х..

# 133
  • Мнения: 6 149
О, МоарейнД, на мушката си ми още от миналия ден с тия два буркана шоколад. Как можа?!?! Вече където те видя ще те мразя. Grinning Ще те преследвам до дупка и ще си отмъстя. /каза скорпионския ми асц/

Това да пращаш мъж на пазар е ... пълна разсипия. Казах аз за шоколад ... - "Еми, не видях къде е". Misc Gun Утре ще му направя карта с легенда и за наказание - два буркана .. поне.

# 134
  • Мнения: 2 560
Щото явно не обичат шоколад мъжете ви. Я, питайте мм, по марки ги знае и съвети даже дава, кой е вкусен и кой  не е. 
Относно пазаруването- ясни указания си трябват. Снимков материал, ако е наличен, също помага.

# 135
  • Мнения: 1 750
Днес ,аз, Водолеят,  забравих да си взема ръкавици за пазар.Устата закривам с яке с висока яка. Само за хляб в наше голЕмо село до София. Отърчах бързо до магазина и веднага обратно.Като влязох в колата ММ ме чакаше с пръскалката - направа ме окъпа с домашния дезинфектант  / дом.силна ракия ок 60 градуса Grinning /Той има Луна в Дева, но е Лъв.

# 136
  • София
  • Мнения: 6 250
Близнака, защото не го свърта и ходи през ден до магазина, но се връща само със сладкиши, тесто, снаксове, без нищо което да ми помогне да си вляза в дрехите след това положение. Не стига че виното ми е в повече. Поръчвам аз нормална храна онлайн веднъж седмично ,че водолейската ми душа не може и да си представи да се нареди на опашка, направо настръхвам. И списък да направя го забравя или губи, или не се сеща да си го извади от джоба.

# 137
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 017
Иии,забравих да купя буркана с шоколад...ММ(също Близнаци) пък само здравословно се храни.И благодарение на това ние с малкото раче още не сме се освинили съвсем.Ама младежа почна да се храни като бебе-на 3 часа и вече е с около 3 кила нагоре (аз с около 1-2,страх ме е да стъпя на кантара).Пък нашата рачешка порода е сериозно скарана със спорта...

# 138
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 833
Втората "жертва" на коронавируса падна...сама Joy Моят най-добър приятел Рибок ми звъни (не сме гаджета).
Той: - Здравей. Как си? Липсваш ми. Аз липсвам ли ти?
Аз: - Какви са тия въпроси?! Не сме се чували само от 2 дни. Искаш ли да ти звънна по-късно, че излизам?
Той: - Това ми действа кофти!...и ми затвори телефона

Стана ми много смешно Joy Joy Joy

Последна редакция: пт, 27 мар 2020, 18:41 от Джулая

# 139
  • Мнения: 18 298
Може би е влюбен. Heart
Джулайка, и приятелите са... хора.

# 140
  • Мнения: 5 386
Най ми липсва движението, шоколад, сладкиши обичам , но не трябва да ям , така че на ограничения на храна съм свикнала. Но това да не излизам, да не съм сред хора, зеленина и градска суматоха...наистина ме "боде" отвътре, но мирувам, че ако се заразя, след мен и сем-то ще повлека- нали аз им готвя, пазарувам, пера и т.н. битово осигуряване. Мъж като пратиш на пазар - носи чувал от една стока, а аз съм казала 5-6 броя и не намерил друга,която изрично съм посочила като марка и цена ....., а и задължително не видял високата цена, объркал се.... Веднъж ми донесе кухненски ролки за по 6,40 Зебра- викам: защо баш от най-скъпата? А, не ,бе, тя по 2,99, поглеждам касовия бон- 6,40 за ролка. Аха, ясно, мерси, мъж и отваряне на очи - да, ама не!

# 141
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 833
Може би е влюбен. Heart
Джулайка, и приятелите са... хора.
Па от 19 години сме приятели Bowtie

Просто с годинките проговори негативното Рибешко и започна да го избива на драма и цупондрене. Съчинени ревности към всичко...мъже, жени, свободно време, внимание и т.н. Joy

# 142
  • Мнения: 672
Oo, днес само ми просветна малко слънце и веднага си намерих "работа" да изхвърля навън боклука и да отида и към близкия парк, през който може да се преминава. Подишах си под боровете...

# 143
  • When you are not fed love on a silver spoon, you learn to lick it off knives...
  • Мнения: 3 670
Хахха, и на мен в ранния следобед рязко ми дотрябваха мокри кърпи. Та поизлязох, разходих се, изпуших 2 цигари на спокойствие и като се прибрах живота вече беше друг! Направо не се търпя сама себе си, незнам половинът ми Близначко как ме трае ..

# 144
  • Мнения: 1 200
Как е карантинията, момичета??
Моите приятелки се изпоскубаха и изпокараха из фейса с тази карантина, която не е точно карантина.
Всичко започна от скорпионка една, която по принцип си беше деактивирала Фб, обаче заради короната се завърна с пълна сила за да ни набива канчетата!! Крещи срещу невидимите врагове, някакви луди хора, които си позволяват да пускат слънчеви снимки изфейса й, позволяват си много неща, освен това и тя била супер щастлива с мъжа си, но никой не знаел за това! Стана луд скандал на нейната стена, след което блокира половината си приятели.
Дори аз самата успях да обидя забавната близначка, която за две седмици смени двеста теории и "вярвания" относно вируса. От дует Ритон със "Стойте си у вас", до "Тюфлеци прости, мишки страхливи!!"... Писа ми на лични, че ни правят на маймуни, коснпирация, която само умни като нея са разконспирирали, аз съвсем учтиво не се съгласих с нея, оттогава не ми е писала...Disappointed Relieved
Рибичка е в депресия, яде и дебелее, освен това ми предлага собственият си мъж за секс!??!? Отказах й най-учтиво, и й писах на другия ден, за съвсем други неща, за да не си мисли, че я мисля за луда, при положение, че и двете знаем много добре, че е...Та, всичко е наред между нас и карантината.
Скорпионка номер две ме следи изкъсо из всички соц мрежи,  и се възмущава, че не й пиша достатъчно често, а само по няколко пъти на ден, днес й писах на всеки 20 минути, след което тя ме обяви за обсебена от нея самата, и ми препоръча да се тествам, ако не за корона, то поне за наркотици....Казах й да се разкара завинаги, затова не се изненадах, когато ми звънна след 10 мин. да ме пита, дали случайно не я мразя от дъното на душата си, и просто, да й го кажа съвсем честно, ако е така?? Разбрахме се в края на краищата, и се успокои за сега.
И това са някакви си 10 дни...

# 145
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 833
Account, много ме кефиш как поднасяш мненията си и историите Kissing Heart

# 146
  • Мнения: 1 200
Много мило, Джулая, благодаря. Heart Exl
Много ми е скучно и цъкам тука почти денонощно. А и при нас затегнаха още повече положението с излизането.

# 147
  • Мнения: 1 463
Няма ли за вас  home office, че имате толкова време да се вайкате? ! Laughing Шегувам се! Ама не съвсем. Stuck Out Tongue Closed Eyes
Аз, като уж драма куийн лъвица ми беше доста, да го наречем уплашено, първата седмица.Гледах всички възможни новини, брифинги, изчетох всички възможни, дотогава публикувани теории, конспирации, научни материали. Всички възможни смешки, клипчета, колажи, НО вече съвсем ми доскуча....Laughing
Имам приятелка скорпионка, която денонощно публикува във фейса драматични новини, просто не спира. Заговорихме се и най-добронамерено й казах да се успокои, но тя не ме отраpи и дори спря да ми пише. Приятелките ми рачки са много спокойни, говорим си дори за работа и други теми. Много добре се разбирам с тях, може би, защото асцендента ми е рак или близнаци Rolling Eyes (това няма начин да го разбера, защото майка ми така и не успя да се сети за точен час )Мъж ми близнак, който по принцип е плашлив, проявява абсолютен непукизъм, но спазва ограниченията, де.
Баща ми везна, при това от рискувата група, си има свое мнение, което се мени всеки ден, но като цяло е оптимистично настроен, което ме радва. Майка ми, овне, започна да се запасява още преди ИП и си направи домашен дезификтант и търка, маже, чисти, дори племенника (на 10) покрай нея, ходи да си мие ръцете доста често. Поне ще придобие добри хигенни навици.Laughing
В момента нямам време да се плаша, вайкам, защото съм в онлайн обучението и си представете какво ще получа, ако след 10 часов работен ден!! гледам и за болестта..Rolling Eyes

# 148
  • Мнения: 1 750
Аз,Водолеят, изненадващо добре започнах да се чувствам у дома - само готвенето ми е в повече Grinning ! Синът ми,Близнак, събра цялата световна информация по всички световни проблеми и непрекъснато ми я набива в главата, така,че  използвам телевизията само за филми. Съпругът ,Лъв, се завря из най-забравените кътчета на тавана,мазето,двора,мъжките джунджурии /живеем на село / и започна да оправя неща,за които говоря поне от 10 години. Имало и нещо добро в цялата ситуация. Котките надебеляха,защото обикновено последната порция от някоя манджа никой не я иска и сега само чакат под прозореца на кухнята. Ирисите и всички останали китки тръгнаха ,а бе, все пак, ПРОЛЕТ е !

# 149
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 833
Ако има нещо, което може да бъгне човек...не е социалната изолация, а хилядите глупости, които ще чуе на живо и ще прочете в нета. Всеки взе да се бара някакъв капацитет. Ужасно и ненужно натоварващо. Та вкъщи сме 2 Рачки, 1 Лъв, 1 Коза и малък Везньо.

Козата - само ни плашат, нищо няма, ето в Италия няколко дни вече никой не умира. Аз така -> Scream"Как ще да не умират?". -"Ми не умират, нищо не пише тези дни!". "Бе, кви сайтове четете? Те под 700 не падат. Онзи ден бяха над 900"...принципно никакви сайтове не се четат от Козата, не се гледат новини. Ноооо...има твърдо мнение на база "нищо".
Лъвът - вирус като вирус, вие сте параноици. Смъртността е ниска в Италия, кво било други години. То само дърти умират, те и без това са само в тежест. Бла-бла-бла. Говорил с 2ма доктора и вече се бара главен вирусолог, епидимиолог, гинеколог и кво ли още не. Ей, сега да сме го пуснели сред болни - нямало да се зарази. Маските нищо не пазели. Цитира се някакво число за големината на вируса. А се оказа, че истимаро слагал ръкавици и маска като е в магазин или сред рискови групи. Обаче Лъвът трябва да се направи на големия мъж. Също не гледа новини, а посещаваните сайтове са съмнителни. Но отново имаме едно непоклатимо мнение...

# 150
  • На топло в неговото сърце.
  • Мнения: 3 459
Ох,ММ е Водолей и разправя, че това било конспирация за преразпределяне на световните благинки..

# 151
  • България
  • Мнения: 6 209
Везната, аз, добре че са китайските сериали, не ме вълнува никакъв вирус, душата ми е в Небесното царство.
Утре ще се приземи за малко, за да си попълня шоколадовия резерв.
Скорпионът. Лоша работа. Спря да гледа статистиката на разболели и умрели, само за да ми каже, че мрази корейците. Сетих се откъде му е драмата и му обясних, че гледам преди всичко китайски фентъзита, а не корейски.
Вече не мразел корейците. Сега мълчи и чете нещо. Сигурно ще се сети защо мрази китайците. Joy
Рачето приятелка. Пак е щастлива. Разхожда кучето на сина си и така е навън, душата ѝ се отпусна.

# 152
  • Бургас
  • Мнения: 2 006
"Експертното"противоречие,което наблюдавам в последно време  от страна на правителството ни,а и на други държави,ме кара да се замисля дали ограничаването на свободата ни,няма да бъде за постоянно.Като типичен Стрелец си разсъждавам...Че,който ни посегне на свободата,лошо му се пише.Ще взема тези дни да събера четата и да мръднем към Странджа-та.Шегувам се,но по-горе,написаното съвсем сериозно го мисля.

Последна редакция: вт, 31 мар 2020, 17:08 от Nina_Z

# 153
  • Мнения: 6 149
Ще си я принтирам да плащам глобите.
На Стрелеца /моа/ почна да му писва. Не точно, че си стои вкъщи, а самото ограничение. Прередих и подредих къщата няколко пъти. Чакам нова муза.
Козирога си е все така. На никой не вярва, нищо не чете и гледа. Той си знае най-добре и край.
Скорпиончето, тази кипра и конте, разбра вчера, докато коментирахме че ще се излиза само с маска и заключи моментално, че няма да носи такова нещо и не иска да излиза. То не че щеше, ама да си каже. Пощръкля вече тотално.
Еййй, Моарейн, срам нямаш вече! Следя те аз, не съм забравила.

# 154
  • Мнения: 672
Ние (везна и овен) до последно успяваме да се измъкнем с колата по едни баири и поляни, детето щастливо че тича на слънце, настроението прекрасно, животът изглежда пак хубав... Но мисълта, че през април може и това да не е възможно, ме кара да се чувствам в затвор и ме потиска... Да гледаш пукналата пролет през прозореца ми се струва като нещо невъзможно и нереално... В по-лошото време все ще си намеря да се разтъпча за покупки. А овенът ест.хич не се е спрял - все си има някаква работа за излизане. Все още си използваме приготвения от него дезинфектант пръскало от домашна ракия.

# 155
  • Мнения: 5 386
Не мога да си представя да влизам в разправии и циркове/панаири в ФБ, нито да си дам безплатно мъжа за секс, нито пък да искам през 20 мин някой да ми звъни или аз на него... Акаунт, защо са ти такива приятелите, вдигни нивото - вземи си от форума приятели, то тук са все изискани Sunglasses

# 156
  • Мнения: 1 200
Аааа, как от форума приятели??!? Ше вземат да ме поканят на някоя среща, чувала съм страховити неща за форумните срещи!!

Ама аз такива си ги харесвам приятелите, не се оплаквам, споделям.

# 157
  • Мнения: 5 386
Еее, харесваш ги, тъй ще кажеш...
А бе аз кат една изискана ти предлагам приятелство, а ти не щеш да се въздигнеш над дребнотемието...   Joy (б.а. шегичка)

# 158
  • На топло в неговото сърце.
  • Мнения: 3 459
Аааа, как от форума приятели??!? Ше вземат да ме поканят на някоя среща, чувала съм страховити неща за форумните срещи!!


Страшно е, по-добре не ходи Joy

# 159
  • Мнения: 18 298
То и аз не съм ходила на форумни срещи. Едно време имах един лаф: „С непознати не се запознавам.”, малко така стана... Ама някой ден може и да се наканя, кой знае. Blush

# 160
  • На топло в неговото сърце.
  • Мнения: 3 459
Аааа Лорче,трябва поне на една да дойдеш.Голям купон е!

# 161
  • България
  • Мнения: 6 209
Еййй, Моарейн, срам нямаш вече! Следя те аз, не съм забравила.
Нямам хич даже. Grinning
Запасът е попълнен, че и отгоре.
Тъкмо щях да питам за другите Скорпиончета и прочетох за твоето.
Домашният Скорпион е съвсем във филма. Днес в магазина тича след мен и крещи да стоя далеч от хората, да не пипам тук-там, че и да бързам. Най-странно беше последното - аз си се бях затичала към ония буркани от 1кг, колко още да бързам. Confused
На влизане и излизане от магазина използва каквото има за дезинфекция, а и се оказа че има и пръскалка със спирт в колата.
Маската я сваля само у дома.

# 162
  • Мнения: 1 285
12-ти дом в хороскопа и знакът, който се намира на върха на този дом, представлява призмата през която всеки индивидуално разбира изолацията. Например за човек с Везни там изолацията може да представлява по предпочитани условия и обстоятелства, в които допуска хора в живота си. Скритото, задкулисното, тайното, неясното, енигмата създават благодатна почва за контакт други хора, партньори, съдружници.  Позицията по дом на управителят на 12-ти предполага какво се "ражда" от уединението. При управител на 12-ти във втори дом,  повод човек да преоткрие, развие, усъвършенства някакви свои скрити неподозирани до този момент таланти,  способности.

Последна редакция: чт, 02 апр 2020, 08:29 от starinthenightsky

# 163
  • На Марс
  • Мнения: 8 714
Аааа Лорче,трябва поне на една да дойдеш.Голям купон е!

Дени е голяма палавница Simple Smile

# 164
  • Мнения: 18 298
Е, да бяха казали, че ще ни слагат под карантина и затворят заведенията, нямаше да пропусна, ама човек все си мисли, че има време за всичко. Smiley
По темата: имам изблици на черен хумор. Rolling Eyes Трябва да ги огранича, май стресирам събеседника с такива. Stuck Out Tongue Winking Eye

# 165
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 833
Зодиите под карантина Joy

# 166
  • София
  • Мнения: 17 775
Затвърждавам си мнението. Скорпионите са най- малодушни. Познатите ми хем плюят, че това е световна конспирация, хем се пазят, сякаш ако се гътнат, светът ще престане да се върти. Рядко срещана симбиоза на инат и влюбеност в себе си.

# 167
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 833
Мисля, че водните зодии първи изплискаха легена. Поне в моето обкръжение. Другата Рачка в семейството е точно като гореописаните Скорпита. Вкисленият приятел Рибок още не се е покаял. Аз пък нямам намерение да му влизам в драма капанчетата.

Аз лично спрях да следя сериозно новини, брифинги, интервюта, да говоря с приятели по темата. Нагорно ми дойде, че навсякъде се напълни с контрааргументьори, пенкилери и конспиратори.

# 168
  • Мнения: 1 200
Зодиите под карантина Joy


Не знам защо почти изгледах още едно видео за зодиите, в което телецът за пореден път яде...😂😂😂
Другите ще кажеш от глад умрели, аман вече.

# 169
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 833
Тъкмо когато зодиите се бяха събрали да вдигнат голям купон, обявяват национална карантина и всяко излизане е свързанo с огромни глоби. Как реагира всяка от тях:
Скрит текст:
ОВЕН: Забелязах една червена боксова круша в спалнята. Отивам да поблъскам и никой да не ме закача, да не го отнесе.
 
ТЕЛЕЦ: Нали щяхме да сядаме на масата, какво сега, една карантина няма да застане между мен и масата. Плюс това, добрата храна вдига имунитета. Баба ми е го е казвала. Дебелото портмоне също е мощен имуномодулатор.
 
БЛИЗНАЦИ: А така! Сега как ще си заредя батерията за телефона и таблета? Това е направо злокобно, да остана затворен без интернет. Пази, Боже! (кръсти се)
 
РАК: Добре, че си нося винаги термометър в чантата. Сега се наредете един след друг, на разстояние от поне метър и половина, да ви прегледам. А, и подай ми това тесте салфетки, ще пиша рецепти.
 
ЛЪВ: Абе, стига глупости! Интернет, бла-бла, термометър, рецепти... Вижте какво слънце е навън, а балконът е голям. Аз веднага се спретвам по бански и с коктейл отивам да се попека на слънце. (Излиза на балкона по бански, накичен с хавайски гердан и се провиква) О, здравейте! Тази маска с муцунка на тигър откъде я купихте? Дали я има в интернет?
 
ДЕВА: (седи в най-отдалечения ъгъл и с кърпичка, напоена със спирт, почиства голям флакон с дезинфектант) Сега всичко се усложни неимоверно. Как да разделя на 12 този дезинфектант? Трябват ми 12 еднакви шишенца и аптекарска везна. Плюс това си нося паста за зъби и душ гел в травъл опаковка и не знам докога ще изкарам. О, не... показват статистика по новините. Къде ми е тефтера с диаграмите? Оф, кое по-напред, всичко на мен чака... КАКТО ВИНАГИ!
 
ВЕЗНИ: (влиза с перде в ръка, което е откачила от спалнята) Този десен харесва ли ви, сега ще го нарежа и ще ушия маски. Ще ги направя с плисета и вътре джобче за марля. Или не... Ще ги направя с ръб по средата, за да е удобно за дълги носове... ИЛИ НЕ - ще ги направя с формата на сърце - ау колко сладко ще стане! ... (колебливо) Или не?
 
СКОРПИОН: (пушейки цигара със съмнително съдържание, започва зловещо да се смее) Ааа аз казвах ли ви? АДЪТ се отвори, хорааа... Всичко ще се срине. И икономиката, и бизнесът, и вярата в хората. Вече сме в долната земя, където командват Илюминатите... Добре, че бях подготвен и нищо лошо не може да ме изненада! Свалете си розовите очила и си обуйте черните гащи, че ще имаме време да се поопознаем по-интимно...
 
СТРЕЛЕЦ: Ма вижте колко интересно е всичко в исторически план. Такива световни трагедии се случват на определена цикличност. Толкова години линията на събитията беше почти водоравна в световен мащаб. Трябваше да го очакваме. Разминахме се с края на света през 2012 и сега 2020 ни поднесе това. Всемирното страдание може дори да тушира различията между религиите... Четох скоро една много интересна книга по темата. Никой ли не иска да поспорим по въпроса? Едно словесно сборичкване ще ми дойде освежаващо.

КОЗИРОГ: (ходи из стаята в кръг и си мърмори нещо под носа) Да, хм... това е гениална тема за дисертация. Хората в изолация. Поведенчески модели. Стратегии и похвати. Глад и игра на тронове. Егоизъм и братство. Любовта като стратегия и модел за победа. Ще наблюдавам ден и нощ тези малки марионетки на съдбата. И какво, като са се струпали всички планети в Козирог - това няма да ме спре.
 
ВОДОЛЕЙ: (току що е получил известие на телефона си, че злокобният Сатурн е напуснал знака на строгия и наказващ ни Козирог и е влязъл в знака  Водолей. Ритуално вади флашка от задния джоб на скъсаните си дънки и отива до уредбата. Пуска "Водолей" от мюзикъла "КОСА" и започва да пее с цяло гърло):
When the moon is in the seventh house
And Jupiter aligns with Mars
Then peace will guide the planets
And love will steer the stars
This is the dawning of the age
Of a Aquarius, the age of Aquarius
Aquarius, Aquarius!
 
РИБИ: (изтичва до кухнята и вижда няколко каси шампанско и вино, и водка, и уиски...): Влетява в стаята с останалите и ухилено крещи : Хора, ще се справим, дръжте се, нямаме повод за паника!

Останалите се присламчват и започват да пеят заедно. Лъвът по бански също се присъединява. Овенът оставя бокса и започва да танцува и пее със страст. Рибата с чаша в ръка грациозно се поклаща в ритъма на музиката. Девата слага ръкавици и се хваща на импровизираното хоро в стил Бродуей.

http://radiofresh.bg/news/svejo/2020-04-07/kak-reagirat-zodiite- … 3ZIeldVEoc8DFBj28

# 170
  • На топло в неговото сърце.
  • Мнения: 3 459
Джу,това ме описа напълно!

# 171
  • Бургас
  • Мнения: 2 006
Ха,ха вярно.Даже съм писала в друга тема за събитията в исторически план.(Стрелец)

# 172
  • Мнения: 18 298
А, да, да, ще им меря температурата... Аз съм егоистичен Рак, отивам си вкъщи. Stuck Out Tongue Winking Eye

# 173
  • Мнения: 2 220
Ами вярно си е, добрата храна вдига имунитета, а дебелото портмоне е против депресия.

# 174
  • София
  • Мнения: 2 970
Колкото и да ни се иска а днешното розово пълнолуние нещата да омекнат, това няма да се случи поне до края на май, с разпускането на Кал Сарпа йога, която тече я момента.

What is Kal Sarpa & how it works: All planets including the Sun, Mars, Mercury, Jupiter, Venus and Saturn are under the orbit / axis of Rahu & Ketu forming a very significant negative Kal Sarpa Yoga. This yoga is currently built up in your horoscope with all planets hedged between Rahu in Gemini & Ketu in Sagittarius between 26th February & 27th May 2020. This position creates a peculiar hiving off energy of all planets as the life energy is sucked out by the vicious serpent yoga caused by Rahu & Ketu.  

# 175
  • Мнения: 6 149
Йога Joy И такова ли астрология имало Rolling Eyes астрология за йоги.
По никакъв начин не се отъждествявам с написаното за Стрелец. По-скоро ме избива на агресията на Овена и черногледството на Скорпиона, които си нося астрално. Винаги ми е било омразно това философстване, налагане на мнение и позиции.

# 176
  • София
  • Мнения: 2 970
Йога във ведическата/индийска астрология е конфигурация от планети.

# 177
  • Мнения: 1 200
Водолей съм според това описание, чудих се дали да отварям, защото знам какво ще пише за моята си зодия... 😂

# 178
  • Мнения: 2 220
Акаунт, то за телеца все ядене и пари, нищо интересно Grinning

# 179
  • Мнения: 18 298
Акаунт, някъде беше писала нещо супер смешно за една Рачка, мога ли да те помоля да ми припомниш къде беше или да постнеш тук да го видим? Joy Много ме разсмя тогава... как да го открия? Thinking

# 180
  • Мнения: 1 200
Аууу, Рачка, която ми дойде на гости у дома за половин година ли?
Мисля в "най-гадната зодия за мъж 😂😂  Не в актуалната, а в старата.
Не ми е  удобно да досаждам и да пускам стар мой си пост още веднъж.

# 181
  • Бургас
  • Мнения: 2 006
Телец и пари,рядко срещано,друг от семейството му да ги осигурява по-може.За храната обаче е така.Според Форбс,най-богатите хора са от зодия Дева.

# 182
  • София
  • Мнения: 2 970
Аз съм със слънце в рак. Сега прочетох описанието. Смешно е наистина. Ами, пиша рецепти и меря температура само по задължение на подопечните болни. За съжаление, по стечение на обстоятелствата медицината ми е сред семейните задължения.

От другите зодии най-непасващо ми се струва описанието на телците. То бива ядене, ама в тези около мен и върл песимизъм бушува покрай карантината.

# 183
  • Мнения: 1 200
Според гледната точка, те му викат реализъм, на песимизма Smiley
Какво означава слънце в нещо си, това не е ли всъщност зодията, слънчев знак?

# 184
  • София
  • Мнения: 2 970
Според различни школи основен знак в натала може да е слънцето, луната, асцендента.

Това горе, струва ми се е писано за слънцата по тропическия зодиак. Та там аз съм със слънце в рак.

# 185
  • Мнения: 1 750
Така... Къщата пак стана за основно почистване...някой ми я изцапа Grinning ! Водолей съм!!!  МъжЪТ  ЛЪВ най-сетне ,след 5 -годишно отлагане, поправи трите  счупени стола за хола - той има три планети в Дева и умее тези работи ,обаче...нали е ЦАР Simple Smile - когато той реши. Близнака - син, си трака по клавиатурата по цял ден и така може да си откара много карантини.

# 186
  • Мнения: 5 386
У нас на секундата се поправя нещото си, като се дудне, вдига се пушилка и повредата на нещото е въпрос на живот и смърт - по-бърз е от Бърза помощ, но пък и бързането при работа понякога води до спънки и сакатлъци. Така че, невинаги ми се иска да ремонтира, понякога искам да купя ново,... За Дева с Луна Рак и Асц. Козирог говоря.
Аз, от своя страна, обичам понякога да съм невнимателна, че нещо да се повреди и да си купя ново. Не им треперя на вещите, което е голямо изпитание за нервите на партньора.

# 187
  • София
  • Мнения: 6 250
Аз Водолей реших да поръчам един пъзел, не съм редила от много време и да разнообразим между книгите и филмите. Естетвено въобще не му погледнах размера и се оказа, че е по-голям от наличните маси вкъщи. Близнака премина през - супер, не съм редил пъзел от дете....леле много е голям, много време ще го редим...ооо занимание за по-дълго време отлично...олеее ама много са му дребни частите...не, не това не възможно...ами ако ми писне и никога не го наредим ( казано с тон все едно света ще свърши). От вчера е залегнал над него и се тюхка, чак леко съжалих, че го поръчах.Joy

# 188
  • Мнения: 5 386
Много обичам да редя пъзели, после ги рамкирам и закачам...
И аз съм имала спънки с невървящи по план пъзели, дето се закучват, но в крайна сметка всички се нареждат. ЗавиД, завиД, искам и аз пъзел... Нов и голям, и пъстър го искам Simple Smile

Последна редакция: чт, 09 апр 2020, 12:35 от *Камея

# 189
  • Мнения: 1 200
Пъзелите явно са любими на въздушните, синът ми много ги харесва, аз имам алергия към тях.
Днес ще боядисвам яйца с двама капацитети и всезнайковци вкъщи, отлагам вече няколко часа този процес, но трябва да се отметне....Давам си 30 мин точно, преди да изпадна в истерия и да ги прогоня завинаги от кухнята, и заплаша със заливане с вряла вода.

# 190
  • Мнения: 6 149
Никакви нерви нямам за пъзели и въобще пипкави неща отнемащи повече минути, да не говорим за часове или пък, оле мале, дни и седмици. Абсурд. Но съм забелязала, че от земните Девите са с някакво такова непоклатимо търпение. Позната двойка /и двамата Деви/ са подхванали да редят 5000 части.

# 191
  • България
  • Мнения: 6 209
Пъзелите явно са любими на въздушните, синът ми много ги харесва, аз имам алергия към тях.
Не на всички въздушни.
Везна съм, не обичам пъзели.
По-добре да прочета книга или изгледам филм за времето, което бих загубила за пъзел. Grinning

# 192
  • Бургас
  • Мнения: 2 006
Да редя пъзел-абсурд.

# 193
  • Мнения: 672
Везна съм и мн.обичам пъзели и играене на игри. Сега в карантината все се тюхкам, че детенцето ни е още малко и нито можем с него да играем, нито двамата с мъжа ми. А ние с него сме като деца (везна и овен), и ако ни гледа някой отстрани като играем, ще падне от смях. Обичаме мн.да играем карти и яко се палим кой бие. Случвало се е като взема преднина и искам да си дръпна някой бонбон, той да не ми дава, че явно това ми помагало да бия и дърпаме кутията... Или ако той падне, на следващия ден го мисли и премисля и само чака да почваме пак за реванш. (Нали е овен, винаги трябва да е победител!).. Но с детето не става засега, иначе така бихме си прекарвали весело и вкъщи като седим... И само чакам като попорасне, да почваме и заедно да играем, всякакви обичам, и Не се сърди човече бих играла с удоволствие Grinning

Последна редакция: чт, 09 апр 2020, 18:05 от Pr13

# 194
  • Мнения: 6 149
Аз харесвам Не се сърди, обаче не ми се получава със заглавието. Особено като ме бутнат точно преди да си вкарам пионката и побеснявам. Същата работа и със Змии и стълби като падна от най-горе най-долу. Изобщо тия игри са създадени за по-спокойни персони и зодии. И аз като мъжа Овен от предното мнение - ако не съм победител, реванш дотогава... ако ли не не се играе и точка.
Къщният Козел пък вечно се сърдоли на Монополи, щото традиционно го обирам. Ейй, направо в егото му удрям и не мога да го накарам с 300 зора да направим една игра.

# 195
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 833
Joy Малкият Везньо вкъщи (4г и 1/2) ни пощури с реденето на пъзели. Вече наизуст ги знае. Като ми каже "хайде да редим" и ми прималява. За "Не се сърди човече" не ми стигнаха нервите. Мноооого бавна и скучна игра Bowtie

# 196
  • Мнения: 936
Аз като един добър Телец, готвя ли готвя и после голямо ядене пада,добре че не ми се лепи, иначе съм обречена, Девата пък се е заровила в книги и прави филмов маратон,но задължително се мие и дезинфекцира по 100 пъти на ден😁😊

# 197
  • Мнения: 5 386
Току-що направих Шекерпаре (сиропирани турски сладки) и зная, че ми се лепи яденето, а и че не трябва да ям сладки изобщо, но то това стоенето те боде да правиш нередности, нов пъзел няма да купя, защото ще ми се разгори страстта и пак ще потроша пари за нови и нови пъзели... (Това май е за другата тема - за гадната мъжка зодия : Онзи мистър Грей 50 нюанса ли е... Ако него имате предвид, Скорпион с козирожка подплата в луна или асцендент плюс нещо рибешко, че май и те са изчанчени и перверзни.)

Последна редакция: чт, 09 апр 2020, 23:50 от *Камея

# 198
  • Мнения: 672
По-добре пъзели, отколкото ядене Grinning Мен пък това готвене в началото на карантината щеше да ме довърши. Тотално ме изнерви, хем и двамата се редувахме. Преди поне само за вечер се мислеше. Накрая нещо дигнахме байрака и през просото - наслаждаваме се, че все пак успяваме да излизаме сред природата на безлюдно място, което си открихме, и готвенето остана на заден план (за щастие...)

# 199
  • Мнения: 2 523
У дома нещата са разделени по следния начин:
Ракът и Везната обожаваме да редим пъзели. От началото на карантината в момента сме на петия.
Двамата Овни нямат никакво търпение за подобно начинание. Минават покрай нас, поглеждат, цъкат с език или искат да им дадем по едно парче и да им кажем къде да го сложат. През останалото свободно време пляскат карти. Два овена да играят един срещу друг е ..... интересно да го кажем.
Котката, която не сме установили Рак ли е или Лъв просто няма търпение да ѝ се махнем от главата. През останалото време тя също е залегнала над пъзела.

# 200
  • When you are not fed love on a silver spoon, you learn to lick it off knives...
  • Мнения: 3 670
Лелеее, как им завидях на Овните у вас за картите... Супер-дупер много ми се играят карти, ама няма....

Ракът в мен е на вълни - два дни съм спокойна и уравновесена, три - съм бомба със закъснител, на четвъртият избухвам...
Малкият рак вече много иска да излиза и така ми се сърди, като само подминаваме площадките Cry
Малката Везничка от днес си има водни бои и е щастлива...
А татко им Близнак се опитва да ни балансира лудостите, и накрая той изкуква. Добре, че имаме глуха съседка и мини - комплект барабни в хола, че щяхме да се избием иначе! Joy

# 201
  • Мнения: 18 298
Добре, ще похваля малкия Стрелец (момиче 4,5 г.). Възприе концепцията, че на площадките не се ходи учудващо безболезнено. Но по улиците се разхождаме. Срещу маската естествено имаше възражения, но когато й обясних по най-опростен начин, че иначе ще ме глобят (ще ми вземат парите го формулирах), неочаквано се съгласи, каза „добре, добре” и оттам нататък няма никакви претенции срещу маската. Явно проявява разбиране, че парите са нужни. Joy

# 202
  • Мнения: 1 750
Мързи ме яко - да припомня - Водолей съм. Прахосмукачката ме гледа сърдито Grinning ,къщата ми е все още изцапана,ставам все по-късно сутрин, няма маникюр, не се поглеждам в огледалото,сутрин събирам косата на "опашка" ,без да я реша,търся с кой да се "заям" ,обаче нямам голям избор ,или съпруга или сина . Не съм аз това,но е добре да видя и това си лице! Grinning Знам,че това е като затишие пред Буря - вероятно ще стане след Новолунието в Телец на 23.04.

# 203
  • Мнения: 1 200
Аз пък искам да ви кажа, че вече кучето ми не желае да го извеждам на разходка, самото ми куче...Той, който е длъжен да излиза по 2-3 пъти на ден, отказва да го влача на разходки от по час и половина по 2-3 пъти на ден. В безизходица съм, ще потърся някоя възрастна дама да й разхождам кучето, ако продължава да ми се опъва този гад!!

# 204
  • Мнения: 1 750
Ами обясни на тази гад Grinning с думи ,че трябва да ти помогне и че е единствената душа на света,която може да направи това! Сигурна съм ,че ще те разбере! Преди няколко години имахме тигров боксер,от ония кутрета,дето се "лигавят", и само като му кажех  " Ей, лигльо, я да се избършеш !" и се започваше едно облизване - докато се оправи.
Сигурно е разбрал ,защото до края на този си живот,щом като ме видеше,започваше да се чисти! А на някои хора им говориш едно и също...,обаче...,ама , карай ,т.е  излизай с кутрето - обясни му, ще те разбере!

# 205
  • София
  • Мнения: 6 250
Днес заради празника се чух с две познати/приятелки рачки. Направо ме убиха, и двете не са си излизали от жилищата от началото на ИП. Без никакво преувеличение, изобщо. Едната живее със свекърите си в едно жилище и не им дава да седят в една стая с детето, понеже ходят на работа. Мъжа и също ходи на работа.

# 206
  • Мнения: 2 333
Аз, Рак, още преди големите опашки се заредих толкова, че да мога да изкарам поне 1 седмица без да излизам от нас, ако ни залостят. За мен е безотговорно, по време на карантина, за всяко дребно нещо да се ходи по магазините и да се смесваш с хората. Спазвам санитарно-хигиенните норми и съм наясно, че така пазя не само себе си, но й другите. Нося маска навън. Ако се налага да излизам - планирам да свърша всичко накуп и по списък купувам още храна. Дезинфекцирам една идея повече. Не изтрещявам от скука вкъщи. Няма паника.

Никой, с когото съм говорила, не се е панирал, депресирал и т.н. По-скоро забелязвам тотално неглижиране и самог@зничество.
Леле... Все едно съм го писала аз! Ама съм риба.

# 207
  • When you are not fed love on a silver spoon, you learn to lick it off knives...
  • Мнения: 3 670
На мен, като Рак, все повече почва да ми става рутинно това висене в къщи.. и това ме притеснява! Онзи ден слязох на пейката пред входа да пуша на спокойствие... И дори не можах да се насладя на тишината. Чувствам се дебната от невидим враг и това чувство не ми харесва.
Искам да свърши всичко това и да се върнем в нормалното си ежедневие...

# 208
  • Мнения: 1 750
Аз,Водолеят, се "събудих" - къщата ми вече е чиста, маникюр ,усмихвам се, вместо да се "зъбя" Grinning . Явно при мен пикът на емоционалното приемане на ситуацията премина. От 13.03 ходих в София само два пъти и то с кола, набързо,в покрайнините,не съм стъпвала в центъра.Информация получавам от приятелки,които живеят там.Обаче ,притеснението и страхът сякаш отстъпват, разумът и здравомислието са вече тук. Ами, при мен,явно работи правилото за 36-те дни / в астрологията  36 градуса е творчески аспект между две планети /.

# 209
  • Мнения: 1 200
Аз се наслаждавам на хубавото време, на уединението си, което ми помага да не се чувствам гузна и асоциална, каквато се чувствам всеки път при, нормални условия, ако откажа да ходя на бар, клуб и т.н. Не че се накъсвам да ходя, но това, че не се накъсвах, а излизах на някакви, нормални интервали, се дължеше на това, че отказвах "прекалено често", според хората, които вилнеят през ден в кръчмата. 😂 Със сигурност познавате такива, за които няма оправдание да не излязат, я на ресторант, я на клуб, задължително през ден! Точно те са и най-досадни.
Сбъдна ми се и друга  мечта, вместо да се чудя как да откажа на досадни майки, най-вече децата им, да спрат да идват всяка седмица на гости у нас, задължително у нас, сега просто им казвам,че се придържам към социалната дистанция. От повече от година имахме задължителен гост у дома през уикенда, и не, нямам нищо против да идват деца по принцип, но не всяка седмица от петък до неделя, докато техните майчета си почиват от гълчава, аз гледам да не изпочупят покъщината ми, готвя им, сервирам, крещя им да излязат малко и навън, водя ги на сладкарница, че да им затворя немлъкващите усти, и т.н. И пак ще го правя скоро, няма проблем, уточнявам за чувствителните душички, които ще забележат само това, че ми е досадно, но ще прескочат всичко останало, само се чудя как да е по-рядко. Smile
Другото ми занимание е - гледане на сеир из фейса. Божичко колко народ изтрещя, думи нямам.

# 210
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 833
Account, какви са тези ежеуикендни гостита от петък до неделя?! Лошо ми стана само докато четях Scream Bg-mammi приемаш ли? Bowtie

# 211
  • Бургас
  • Мнения: 2 006
Вярно,че много народ изтрещя и аз покрай тях.Ударила съм го на филмов-ретро БГ маратон и се заливам от смях...Чичовци,Криворазбраната цивилизация,Взех та Радке,взех та.Като преди това изгледах и всички нови филми.Отворила съм и чета едновременно-3 книги..Луда работа.

# 212
  • Пловдив
  • Мнения: 972
Рак съм, работя с клиенти и колкото и да съм спокойна, взе да ми писва всеки за това да ми говори като дойде в офиса. Пазете се, пазете децата си и това е. Аман от мрънкане. Така ми омръзна, че няма накъде. И аз искам да си почивам вкъщи с детето, но търпя по цял ден настроения. По - скоро това ме изнервя, отколкото извънредното положение. Даже донякъде му се наслаждавам през почивните дни.

# 213
  • Мнения: 2 220
Ааа, Акаунт, това доста би ме подразнило. Аз къде гости рядко обичам, ти всеки уикенд бавачка го играеш. Не се ли редувате поне, че и ти да опънеш краци на тишина?

Последна редакция: вт, 21 апр 2020, 20:15 от 20052018

# 214
  • Мнения: 1 200
Опъвам,  по някоя цигара скришом само Smiley
Гостоприемница съм си отворила, който звънне да иска да гостува аз казвам: - Ми добре. Че дори не питам колко възнамеряват да останат. Всякакви нахалници приемам, както е известно вече.  Smiley Scream 
Не се редуваме, но аз не се и натискам да пускам моя Везнянко да си везнянва из хората все още. Все пак, тези двамата, постоянни у нас, не са Везнички някакви, а скорпионче и девичка, отговорни един вид, а не като моя наивник с бебешки акъл.
Смятам след короната да го пращам при един негов приятел, но първоначално без преспиване, после ще видим.

# 215
  • Мнения: 5 386
Акаунт, как си допуснала да станеш гостилничарка? Защо ти трябва и това да преживяваш през уикенда, не обичаш ли  спокойствие, уединение, само ти и твоите хора... Виж, вземи мен - ще пропъдя всички гости и ще си ида с добро. Сериозно.

Нина, твоето е ползотворно, не е дефектно изтрещяване, аз от няколко дни не надничам във ФБ, щото ми писна все на едни и същи да им гледам снимките - докато кихнат, и качват снимка, то нищо скрито от битието им не остана, вкл. и плиткоумието си демонстрират. Някои ги разчистих от листинга, че не се траят. Скрупули нямам - чистя ги.

Последна редакция: чт, 23 апр 2020, 19:19 от *Камея

# 216
  • Мнения: 1 200
Акаунт, как си допуснала да станеш гостилничарка?
Професионално изкривяване може би Smiley
Съчетано с биволско търпение Weary   Освен това, хлапетиите се радват на всякакви глупости, които мога да им предложа, а аз имам много в резерв, и общо взето, всички сме доволни. Просто се дразня на майките им, че  не се съобразяват, все пак, всяка седмица е малко прекалено, не обичам несъобразителни и невъзпитани хора. Карат ме и аз да ставам такава с тях, не обичам.
Една беше кибичла при мъжа ми до 23 часа, че и вечеря им беше готвил, а я бях предупредила, че той не съм аз, ако може да изчезне безследно, когато се прибере. Тя го играеше детегледачка него ден, нейното и моето лапе са приятели, трябваше да останат у нас, докато мъжът ми се върне от работа, някъде около 19-20h. Е, останала беше. 😂😂😂

# 217
  • Мнения: 5 386
Така както описваш ситуацията и с приятелите, помня още за рибката и скорпитата ти, и с тези майки сега ,.. Не е добре, май наистина ще дойда да въздам справедливост, не може тъй.
Може и дистанционно въздействие.

# 218
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 833
Може и дистанционно въздействие.
Как дистанционно?! На живо!!! Аз като едно добро Раче ще ти нося куфарите и ще дарявам по една успокоителна прегръдка за довиждане на натирените. А, и ще джуркам коктейли и ще раздавам плажни млека с всякакви фактори. Joy

# 219
  • Мнения: 5 386
Aми предложих дистанционно заради проф. Мутафчийски, а и Акаунт каза, че не искала срещи със съфорумки, (не че аз съм ходила някога на такива срещи).
Тя с куфари няма да ни приеме, ще си помисли, че ще се застоим. Bowtie

# 220
  • Мнения: 18 298
А, Акаунт милата като се сетя за разказа й за Рачка... Ех, тъй и не го намерих, а е много сладък и отразява в чист и неподправен вид нашата рачешка природа. Joy Акаунт, аз също съм Рак (писала съм де) и понякога така се смея на себе си след някоя рачешка проява на свръхчувствителност и нелогичност... Innocent

Та би трябвало да се стряска от гости след тази, която описва.

# 221
  • Мнения: 1 200
Божичко, колко ви е забавно на чужд гръб!!
Само да допълня, че аз рачка я изгоних, дискретно, след шест месеца лазене по нервичките ми, и то, не за друго, а защото тя ми сподели, че щяла да седи една година, а освен това, много й се искало да покани майка си за Великден!!!! Astonished Значи, дойде Септември, Великден май беше по това време мин. година, края на Април. Това вече добави най-най-последната капка към препълнената, още към Фувруари, чаша на моето търпение.
Освен това е традиция моето семейство да ми гостува всяка година по тези празници, без тази, разбира се....Е, това беше с рачка, разделихме се по живо по здраво, тя се натресе при майката на бивше гадже, германец....Не била мила и добра като мен, след седмица ми се обади да пита, дали нашите не са си заминали за България вече?? 😂😂😂

# 222
  • Мнения: 5 386
Вярно е, на твой гръб сме ... Но искрено предлагаме дистанционно съдействие/въздействие, защото ти симпатизираме. Но ще се въздържим занапред.
Това, което описваш,.... мъж ти как издържа и по-рано и от теб не я натири..... Аз съм от тези, дето не приемат гости, това в последното десетилетие, само на тийнейджърката приятелки с приспиване за 1 нощ, но те са си кротки, слушат музика на слушалки, все едно ги няма.

# 223
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 833
Аз няма да стоя 6 месеца. Честна Рачешка. Или ще е по-малко от 6 месеца, или ще е повече от 6 месеца Trollface 100 про няма да каня майка си Joy

# 224
  • Мнения: 1 200
Мъжът ми леко я преживя 😂😂
Рачка си ляга към 05 сутринта, той става към 05:15, излиза, прибира се към 19часа, рачка е над тетрадките, тъкмо е седнала вече, в нейната си стая, все пак, освен да ме изнервя, беше дошла най-вече да си пише докторската работа. Към 01, рачка е започнала с виното и корейската музика, той вече спи.
 Аз му надувам главата, колко ме изнервя рачка месеци наред, той ме изслушва, предлага да я предложим на някой друг да я приюти, питам го как да й обясня това, той ми казва, ще й кажеш, че те изнервя...Все пак, стигаме до извода, че не е възпитано, да бъдем чак толкова честни и откровени, което е много трудно, защото сме точно такива по принцип....В края на краищата, намерих причина, без дори да я лъжа или обяснявам колко ме дразни.

# 225
  • Мнения: 2 220
За пореден път се убеждавам, че търпението не е добродетел. И по себе си съдя, и по Акаунт. Може да търпим лошо положение с години, винаги можем да поемем още и още. Ужас някакъв.

# 226
  • Мнения: 5 386
Не съм от търпеливите, затова не каня гости - ей тази истина за мен самата изкристализира сега. Обясних си защо няма гости у нас Simple Smile
Акаунт, трябваше да инсценираш нещо и по-рано да махнете дразнителя, то бива възпитание, ама... Айде, ще те оставя вече на мира.

# 227
  • Мнения: 364
Аз също не обичам да ходя или да посрещам гости, или поне се ограничавам до близки и доверени хора.
Имам колежка, ходенето на гости включва обхождане на всички възможни помещения и съответно после коментар къде какво има, как е почистено и т.н . По тази причина спрях да я каня, домът ми е много по- чист от нейния, но подобно отношение и клюки ме дразнят.
Има заведения, паркове за срещи, никой не се чувства длъжен да се подготвя предварително.
Отделно, всеки човек носи своя енергия и не всяка е добре дошла в дома ми.

Последна редакция: нд, 26 апр 2020, 17:03 от Maya Petrova 601620

# 228
  • When you are not fed love on a silver spoon, you learn to lick it off knives...
  • Мнения: 3 670
Аз Рак, пък в последните 4-5 години, откакто сме с малки деца вкъщи предпочитам да се съберем у дома с приятели, отколкото в заведение. Даже напоследък чувствам леко разбиране към хората без деца, които някакси се дразнят и протестират срещу присъствието на хлапета по заведенията. Вярно е и, че има всякакви случаи. Има супер кротки деца, които си стоят на масата на техните и сякаш ги няма, има я и другата крайност - малки хуни, които търчат, бутат, събарят и крещят като за последно, и няма сила на света, която да ги укроти... Unamused
И понеже не искам и аз и децата да се чувстваме неудобно, или пък само да съскам и да се карам да стоят мирно, предпочитам гости у дома. Дори много често са с преспиване хората и не ми е проблем.
Ходенето на гости с децата, също не го предпочитам обаче... Някакси у дома ми е най-спокойно и не стягам багаж сякаш ще живея у хората, на които ще сме нагости поне 1 месец.
Запоследно, така с багаж ходихме на гости на един приятел... Ами то кошара, матрак, чаршафи, пижами, дрехи, пантофи.... Багажника на комбито се препълни, и то за една нощувка...  Той даже лекинко се притесни домакина, като ни видя...
Някакси не ме кефи.

Преди децата - и в заведение, и на пейка и на улицата, все тая ми е било... Ама сега е различно, и честно казано, комфорта на децата ми и моят личен са ми приоритет.

# 229
  • Мнения: 2 523
Когато ме попитат какво правим по време на изолация и как си прекарваме показвам това:
Скрит текст:
Да, това е усмивка на лицето му. Joy
Да, така се размазваме всички у дома по легла и дивани. Joy

# 230
  • Мнения: 1 750
Аз,Водолеят,съм си дала лична карантина до 05.05 и след тази дата ще започна да  "щъкам" насам-натам. Има астрологични показатели за коренна промяна в съдбата на хората за следващите 1,5 години  /astro-titania.com /.

# 231
  • Мнения: 1 200
Ама на 05.05. започва третата световна война, според моята Овенка!
Тя това ми го разправя от Март, вече не знам кое повече ме плаши, това че, може да избухне войната, в което аз така и така не вярвам, или това, че ще ми се наложи да успокоявам ОВЕН, който не е бил прав....Почти като телец, но още по глухо и сляпо за собствените си глупости. 😂

# 232
  • Мнения: 1 750
За да има война ,трябва друга конфигурация на планетите на небето в момента. Вероятно твоята Овенка се готви за собствена война с някого,особено,ако Слънцето й е в края на знака Овен.

# 233
  • Мнения: 1 200
Не разбирам от тези неща, но тя е родена на границата с Риби, ако това има значение. Но си е Овенка отвсякъде.

# 234
  • Мнения: 1 750
Значи ще се наложи втората задача - успокояването на Овенка,което не е лесна задача.

# 235
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 833
Извънредните мерки и ограниченията ги преживявам. Новините и брифингите ги изтрайвам. Но самопсихозата на хората  и изпадането в крайности ала конспирации ми идват туу мъч. Писнало ми е и да слушам всеки да се бара капацитет и да вади уникални мнения и заключения на база "един познат каза" и 3 статии от съмнителни източници. Крайни мнения от типа #всичкишеомрем през "кво като умрели 50 човека" до "няма такъв вирус". Само това са им темите на хората. Сякаш няма за какво друго да говорят, нямат други интереси и занимания, не са имали живот преди ИП. Ужаст. Та за това се наложи да се самоизолирам от доста от контактите си. Като зодия Рак органично не понасям хорската простотия, ограниченост и егоизма, а сега баш това ме залива Rolling Eyes

Всички Овни около мен в момента даже са ми предпочитаната компания. За мъже говоря. Четат си хората, разсъждават разумно без хвърляне в крайности. Не драматизират. Намират начин да продължават да са активни.

# 236
  • Мнения: 2 333
Всички овни около мен са в категорията "няма такъв вирус". И не търпят друго мнение, разбира се!

# 237
  • Бургас
  • Мнения: 2 006
Е как,Овен нищо не търпи,а друго мнение-абсурд!Много им се радвам аз.

# 238
  • Мнения: 86
Три Овнета и една малка Рибка ( акула). Двама от Овните си работят и хич не им пука от вируси и карантини ( не искат да стоят с рибата, а и аз не съм за подценяване) . Аз се гледам с рибока и изтрещяваме вече. Всекидневно готвене + каране, на двора+ скандал, игра= мрънкане и караница. Излизаме си с кучето, приемаме гости ( половината челяд на съседите) ходим по 5-6 пъти до магазина, ей така да минава времето и се молим, скоро да отворят детската градина. Положението е критично за мен, но поне си спретнах къщата и двора. Бъдете здрави ( или поне със здрави нерви)

# 239
  • When you are not fed love on a silver spoon, you learn to lick it off knives...
  • Мнения: 3 670
Гости като казахте... Ние принципно си каним хора у дома много, при нармални обстоятелства. Пък сега сме изолирани от началото на ИП. И на мен вече ми дотяга, ама много!
Онзи ден брат ми се беше кананил да минат, с приятелката му, която е и моя приятелка, да ни видят за малко... Ей така за разнообразие. Тази девойка Рачка, обаче, е безкрайно филмирана.. А пък хич не съм го очаквала от нея... И не пожела, не искаше даже навън, на разстояние за 15 мин да се видим!

Хора, толкова много ме разстрои това, че излязох от всякакви релси. Като Рак - разревах се, почувствах се виновна, че имам деца ( щото нали, то да пазим децата е едно от основните оправдания за отказ за среща), почувствах се адски нежелана и отхвърлена....
Направо ужасен ужас.

Днес уведомих половинът ми - Близнак, че след това положение ще имам нужда от психолог, ако не и от психиатър... А той ми се усмихна и изрази твърдение, че самият край на ИП и истерията на хората ще да ми било подействало терапевтично, и да не се притеснявам! Как да не го обичаш! Heart Eyes

# 240
  • Мнения: 5 386
Цвете, явно в повечко ти е дошло, странна реакция на кандидат снахата, то  със страх и избягване на хора пак няма гаранция.  Аз наблягам на миенето на ръце и непипането на обществени места.
Гости не каня, имаме си две основателни причини - преди години последователни обирания на апартамента от едри до най-дребни ел. уреди и вещи вкл-но (това след събирания на хора у дома, явно са предали инфо на други лица какви наличности и кога е празен апартаментът), втората причина - коментиране на клюкарки, които уж идват за малко, уж за услуга, а тръгват да обикалят от стая в стая, а после  разнасят кое как и т. н. Както казах вече, приемам с преспиване деца и тийнейджъри. Искам дъщеря ми да не губи контакти и през ваканциите.

Последна редакция: чт, 30 апр 2020, 21:39 от *Камея

# 241
  • Мнения: 2 523
Цвете, разбирам те идеално, и аз съм раче и знам, че си ги имаме тези си моменти. Не се притеснявай, достатъчно загрижена си за близките си, не си нито нежелана, нито отхвърлена, просто има хора, които ги е страх, сигурна съм, че няма общо с теб. Hug Скоро ще премине всичко и ще се събираме с приятели и близки.

У нас положението е цветно. Двата овена не спират да досаждат и да тормозят котката, което пък изнервя мен. Аз започвам да се карам, което пък води до това да се изнерви и везната у дома, а овните приемат всичко на шега, което мен допълнително ме ядосва. Joy Иначе са спокойни.
Доскоро бях в сесия, което допълнително засилваше чувството на безпокойство и притеснение. Една вечер заявих на овните и везната, че ако не взема изпитите в рамките на сесията и остана по нещо на поправка най-демонстративно ще се хвърля през терасата. Разбира се, беше заявено с типичния рачешки драматизъм, заради който се надявах да завалят подкрепящи ме и мотивиращи слова. Вместо това получих отговор от единия овен: “Като ще се мяташ, мини малко встрани, че колата ми е отдолу”. Expressionless

# 242
  • Бургас
  • Мнения: 2 006
Хората наистина изтрещяха покрай тоя вирус и на пръв поглед най-адекватните уж,се оказаха неадекватни.Същото важи и за мен де.Напоследък ме хваща една логорея и ми се бърбори с нови или по-малко познати лица.Намирам това за единственото достъпно разнообразие към момента.Знаете какви опашки настават пред учрежденията заради отстоянието и влизането по един и,когато се наложи се заклиня на някоя такава я обръщам на седянка.Вчера такъв лаф стана с едно семейство от Приморско,екстра беше и не усетихме кога ни дойде реда.После имах час при зъболекаря ми,а той ме посреща опакован като космонавт и не можах да се въздържа да не го попитам като герой от кой фантастичен филм ми се явява?Посмяхме се малко и така.Голяма част от хората са наплашени обаче,което е тъжно.
Стрелец съм и единственото което може да ме убие е еднообразието и едни и същите физиономии

Последна редакция: чт, 30 апр 2020, 20:50 от Nina_Z

# 243
  • Мнения: 672
С., много ме изкефи това изказване на овена Grinning Моят мъж също е овен и мен си ме кефи чувството им за хумор. Днес като се прибираме с колата от редовната ни разходка по едни поляни и една буря ни пришпори да си тръгваме. В колата ме пита - детето тук ли е, да не сме го забравили там? Кефи ме като изръси нещо такова изневиделица, по този начин успява и когато има напрежение да го разсее.

# 244
  • Мнения: 2 523
JoyJoy
Определено имат чувство за хумор те и знаят как да разведрят обстановката. Това им го признавам. Joy
Пак наскоро беше, отидохме с единия овен до магазина, пред който се виеше огромна опашка. При вида ѝ се възмутих с думите: “Не мога, ще припадна, гледай колко много хора” при което получих отговор: “Поне като припаднеш по-бързо ще мине времето”. JoyJoy

# 245
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 833
+100 за Овенското чувство за хумор и оптимизъм. Само да не забравят да излизат от роля. Bowtie Че понякога на жената нещо й е нагорно, а Овенът продължава да е хихи-михи и хич не влиза сериозно в чуждото положение/проблем и т.н. Мисля, че им куца емпатията...просто защото те гледат на проблемите през други очи, а някои проблеми въобще не ги броят за такива. Демек другите изглеждат като слабаци и драма кралици в сравнение с Овена Joy

# 246
  • Мнения: 1 200
Ами да, Овен няма никакви проблеми, проблеми имат другите страхливци и пискливци. Smile

# 247
  • When you are not fed love on a silver spoon, you learn to lick it off knives...
  • Мнения: 3 670
Аз имам няколко приятелки Овен. Някои дори не предполагах, преди да питам каква зодия са...
Над нещата са, гледат напред и не са склонни като мен Рачката да си посипват главата с пепел и проблеми от всякакво естество.
Разбира се, не мога винаги да погледна чак толкова философски на нещата... Понякога ме дразнят. Но като сме в настроение и аз, и те - работата заспива! Joy

А "кандидат-снахата" ми е лична приятелка от повече от 10г., но не я познавам в такава светлина - О_Боже_мой_Всички_ше_Омрем... Надявах се да е по-здравомислеща... То не, че и аз не изпадам в ужас понякога от тоя Вирус! но гледам да се държа...

# 248
  • Мнения: 672
+100 за Овенското чувство за хумор и оптимизъм. Само да не забравят да излизат от роля. Bowtie Че понякога на жената нещо й е нагорно, а Овенът продължава да е хихи-михи и хич не влиза сериозно в чуждото положение/проблем и т.н. Мисля, че им куца емпатията...просто защото те гледат на проблемите през други очи, а някои проблеми въобще не ги броят за такива. Демек другите изглеждат като слабаци и драма кралици в сравнение с Овена Joy
Така е, но това пак е със знак "плюс", понеже отсрещният може да прихване от тях и да не се вживява толкова много. Иначе ако и двамата почнат да скубят коси и кършат пръсти, де ще му излезе краят Simple Smile
Но пък ако възникне наистина сериозен проблем, тогава е незаменима тяхната действена природа - търсят решение и действат. Аз понеже съм везна, много го оценявам това, понеже везнишкото "ами ако... Ами от друга страна, ако...?" Grinning

# 249
  • Мнения: 2 523
Охх, Wild Wind, да сте живи и здрави и много щастливи още дълги години. Heart
Родителите ми са същата конфигурация като вас - тя е везни, а той овен.

# 250
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 833
Така е, но това пак е със знак "плюс", понеже отсрещният може да прихване от тях и да не се вживява толкова много.
......
Но пък ако възникне наистина сериозен проблем, тогава е незаменима тяхната действена природа - търсят решение и действат.
Да!!! Съгласна съм, че Овенското чувството за хумор спасява от много ненужни малки скандалчета и проблеми. В това отношение са добри учители.

НО има сериозни проблеми, които са извън компетенцията на Овена. Колкото и да се има за всё и вся. Там той не може да помогне, освен със съчувствие, мъжко рамо да поплачеш или просто да си каже мнението. Е, мииии....не го търси Овена за тези неща. Joy

# 251
  • Мнения: 672
Така е, но то често се отнася за мъжете като цяло, не само за овена. Жените сме си по-емоционални, затова за някои обстойни разисквания кой кое как казал, защо го е казал, как е прозвучало, какъв е бил скритият подтекст... И т.н.  типично женски задълбавания - тях с приятелките Simple Smile А и разбира се, имат си недостатъците, но както и всички други.

# 252
  • Мнения: 5 386
Мълчах досега, но за себе си ще кажа, че постоянно се шегувам и нямам енергия, нито пък като  черта в характера  да задълбавам, но домашните хора не са от моята порода. А и им омръзва от моите шеги, то ясно - на техен гръб се шегувам, та затова.

# 253
  • Бургас
  • Мнения: 2 006
Това все едно аз съм го писала

# 254
  • Мнения: 760
"С кои представители бихте изкарали седмици под един покрив и с кои ще се избиете?!"

Бих изкарал седмици със зодиите Близнаци и Везни, имам само добри впечатления за хората от тези зодии, разбирам се много добре с тях и винаги изглеждат чудесно Simple Smile
Не мога да понасям зодия Дева, тя е единствената, с която е възможно да се скараме лошо, иначе не се бия с никого.

П.П. Аз съм Скорпион, ако има значение.

# 255
  • Мнения: 672
Аз съм везни и също си допадам със скорпиони, които познавам, въпреки че е странно. Иначе харесвам въздушните и огнените, защото за нас везните, е важно да не ни е скучно Simple Smile И аз не харесвам прекалената педантичност, подреденост, пресметливост на земните.

# 256
  • Мнения: 2 220
Ако не съм обвързана, един мъжки Овен или Скорпион, да си направим един маратон 😄 От женките-вземам една Рачка-лаф моабет и вино на корем.
Ще се избия със жена Близнаци или Водолей.

# 257
  • Мнения: 5 386
Да не е скучно, да не е сковано общуването и да не се взимат на сериозно хората, без демонстрации и изхвърляния - това ми е изискването, а и без изчанчености. Везни съм.

# 258
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 833
Да не е скучно, да не е сковано общуването и да не се взимат на сериозно хората, без демонстрации и изхвърляния - това ми е изискването, а и без изчанчености.
Коя зодия се вписва?! Stuck Out Tongue Winking Eye

# 259
  • Мнения: 1 200
Земните разбира се!

# 260
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 833
Майтапчийка Stuck Out Tongue Winking Eye

# 261
  • Мнения: 5 386
Grinning пълен майтап! Тези земни... може счетоводство да ти направят, но забава... по-скоро по изключение.

# 262
  • Sofia
  • Мнения: 4 036
Аз съм Риби, с Асцендент Скорпион и Луна в Стрелец. Чувствам се идеално от 13 март насам. Дори се чудя като свърши напълно социалната изолация, няма ли да ми дойде нанагорно и изтощено всичко отново Simple Smile Последните два месеца имах достатъчно време да се занимавам с всичките си любими дейности: четене на книги, слушане на музика, писане из форуми, психология, астрология, готвене на манджи, танци вкъщи, рисуване, занимания с учениците ми от вкъщи /учителка съм/, телефонни разговори с клиентите ми /психолог съм/ Simple Smile
В същото време съм достатъчно социална и общуваща, без да ми се налага да излизам от дома и да се виждам с хора, и да ми е шумно, и да пътувам в ГТ Simple Smile Аз съм от рядката порода хора, наречени амбиверти, тоест обожавам както да си стоя сама вкъщи на тихо, така и да се събирам с хора и приятели. Възможността да ползвам интернет и да съм непрекъснато във връзка с останалите, без физически да съм близо до тях, ме прави изключително щастлива и спокойна. Наспивам се хубаво, изгледах сума ти безплатни уебинари, излизам на разходка и на пазар общо взето рядко, тренирам си от вкъщи, с две думи - комфортно ми е, много.

Мъжът ми е Водолей, с Асцендент Везни и Луна в Овен. Той си отспива яко. Излиза всеки ден, основно той пазарува, спазваше ограниченията, тоест слагаше и носеше маската си, но подобно на мен, не е уплашен от заразяване. НЕ чистим жилището си повече отпреди. Започна да си прави тренировки от вкъщи, защото си хапваме всички повечко, като си седим у дома, и не желае да губи форма. Гледа образователни програми.

Синът ни е Лъв, с Асцендент Скорпион и Луна в Лъв. На него му липсваха най-много приятелите и спорта. Тренираше всеки ден футбол, а ги спряха. Това му нанесе сърдечна мъка. Преодоляваше я с повече сън и с много повече учене, в сравнение с преди. Започна да получава по-добри оценки по време на дистанционното обучение. 9 клас е, учи Фотография в гимназия. Общо взето прекарваше времето си в социалните мрежи и платформи, в телефонни разговори с близките си приятели, и повече си говореше с нас вкъщи. Той не се е уплашил от вируса, макар че спазваше мерките.

# 263
  • Мнения: 360
И на мен толкова много ми харесва цялата ситуация. Извлякох най - доброто от нея, свикнах с хоум офиса и селф кериънг-а, с цялото това затишие. Колкото повече усещам, че му се вижда края, толкова повече не ми се иска да затиктака по стария начин света. Което е донякъде егоистично, защото за много хора ситуацията е наистина критична, и аз го разбирам. Просто беше пробуждащо и пълно.

Последно време само теленца са по - близо до мен. Не знаех, че са ми just perfect match.  Тоталната ми противоположност и заедно сме в пълен баланс и синхрония. Не са лоши карантинни другарчета. ♉

# 264
  • Мнения: 1 200
Ама теленцата с всеки се разбират все пак. А ти с този юзърнейм, Paranoia, от кои воднички точно си??

# 265
  • Мнения: 360
Акаунт - скорпион, ноемврийски.

Както с всички се разбират с рогатата ми сестра, как не сме избили до сега - не зная. Телците, които аз познавам са доста предпазливи в избирането на социален кръг. Но иначе са много отворени към света. Понякога ги слушам как говорят някакви супер лични неща за себе си пред почти непознати и изпадам в ступор. Лошите хора могат да го използват срещу тях 😐

# 266
  • Мнения: 3 044
Мен част от дамите тук си ме знаят. Раче с асцедент Лъв, Луна в Лъв, Марс, Меркурий, Юпитър също в Лъв, мога да кажа, че социалната изолация ми повлия мноооого добре. Имах нужда от стопиране на всичко, след години работохолизъм и прекалено много комуникация с доста хора. Погрижих се за себе си, наспах се хахха, обърнах повече внимание на всичките си самосиндикални хобита (книжки, филми, пъзели) , спретнах си апартамента, направих няколко козметични ремонтчета, научих се да готвя повече неща, започнах да си тренирам вкъщи, научих се сама да си правя маникюра и изхвърлих камара токсични хора от живота си и започнах да общувам повече пък с майка ми + няколко близки приятели. Накратко - чувствам се чудесно. Липсват ми концертите и пътуванията, както и продължителното шофиране + въпросните близки хора, с които с удоволствие бих се видяла естествено, но няма да избягат никъде (надявам се Grinning ). Общо взето паузирането за 2 месеца ми позволи да възстановя себе си, да спра с бързането и да обърна внимание на други неща Simple Smile) . С майка ми (Лъв с асцедент Скорпион) си говорихме снощи, че ситуацията беше прекрасна възможност  за преоценка на приоритетите в живота

# 267
  • Мнения: 760
На мен изолацията не ми се отрази добре Sad Често бях потиснат, но въпреки това, каквото бяха казали по телевизията, го спазвах и почти никъде не съм излизал. Надявам се, че няма да се върне отново този вирус, вярвам че ще си отиде.
Видях една астроложка в Русе (живея в този град) и мисля скоро да и се обадя, за да се срещнем. Искам да и задам два въпроса.

# 268
  • Мнения: 1 750
В петък и неделя за пръв път  ходихме на гости и имахме гости съвсем непредвидено и в двата случая - все приятелски семейства. Виждането ни бе за около 30-ина минути ,но се оказа,че всички сме доволни от принудителната пауза. Едното семейство се завърна от Дубай в началото на м. април- и там спрели да работят и да плащат. Всъщност тези 3 семейства се познаваме от 35 години - съпрузите ни са били колеги по соц-а и сме странна смесица от четирите неподвижни знака - Телец,Лъв,Скорпион и Водолей /моя милост/ и два Близнака. Виждаме се рядко- напр. за година по 3 пъти ,но заедно ни е добре и обикновено ходим на почивка или те ни идват на гости в планината /на Витоша/.
Забравих да спомена - бяхме с  "намордници"-те!!!

# 269
  • Мнения: 1 200
Благодарение на короната възобнових контакт с много близка приятелка от преди 159 години, тя живее във Франция горката. Но все пак, не в голям град, а на село и в къща с голям двор. Не беше излизала много време, с мъж, и 2 деца под 10 години, пълен ужас.
Правихме си видео разговори, много приятно си прекарахме общо взето, не се бяхме виждали от 2008-ма година. С други си пишехме тъпотии из месинджерите.
Общо взето се успокоиха хората, във фейса също се поспря с тъпотиите и нервните изблици, по-нормално е вече.
Близначката, която не ми беше писала от последния път с конспирациите си, вече не ми е обидена, все така си сменя настройките през ден, веселее си, разсмива ме и мен, всичко е наред.
Скорпионката, едната, която ту се деактивираше, ту появяваше за да набива канчета, последно пак се появи от нищото за да ме поздрави за рожденния ми ден, намерих това за изключително мило от нейна страна и й го казах, тя пък намери това за много мило от моя страна, абе мили сме си. 😂
Другата скорпионка все така си слухти и столква този и онзи, не се намесва в скандали поне.
Рибичка е добре, днес поне.
Онази рачка ми лайква всичко, каквото и да постна в моя си фийд, всеки път, задължително със сърчице Heartpulse
Ми доволна съм общо взето от световното коронно положение. Поне това из онлайн пространството ми.
А другите проблеми, най вече икономически, не ми се коментират тук. Все пак, нямам нито един болен, или още по-лошо, сред близките си хора, всички сме живи, ще се справим!

# 270
  • Мнения: 936
И аз също възобнових контактите си с някои забравени хора,оказа се че не се знае защо сме спрели да контактуваме.
В същото време преоткрих кухнята си,и храната, като виден представител на зодия Телец,храната е особено важна за мен,както приготвянето,така и хапването.Успешно завърших изпитите си за този семестър,беше изключително важно.
От друга страна пък пийнах повече вино,с любима книга или списание,ами извода за мен е,че във всяко зло има и положителна страна.

# 271
  • Мнения: 62
Най-гадните зодии за жени са телец и дева за мен. Имала съм приятелка дева, която ми заби нож в гърба след години приятелство, а телкините са доста злобни и истерични (имам колежка в работата) нагледен пример само стои и дебне какво правя и колко излизам да пуша и дали закъснявам и ме порти на шефа добре, че човека е свестен та ме е защитил ( не е нейна работа ). За мъжете нямам мнение.

# 272
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 833
Най-гадните зодии за жени са телец и дева за мен. Имала съм приятелка дева, която ми заби нож в гърба след години приятелство, а телкините са доста злобни и истерични (имам колежка в работата) нагледен пример само стои и дебне какво правя и колко излизам да пуша и дали закъснявам и ме порти на шефа добре, че човека е свестен та ме е защитил ( не е нейна работа ). За мъжете нямам мнение.
Има отделна тема за най-гадните зодии жени -> https://www.bg-mamma.com/?topic=1227392

Общи условия

Активация на акаунт