Карантинно и лично: За зодиите и коронавируса

  • 12 950
  • 272
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 1 750
Днес ,аз, Водолеят,  забравих да си взема ръкавици за пазар.Устата закривам с яке с висока яка. Само за хляб в наше голЕмо село до София. Отърчах бързо до магазина и веднага обратно.Като влязох в колата ММ ме чакаше с пръскалката - направа ме окъпа с домашния дезинфектант  / дом.силна ракия ок 60 градуса Grinning /Той има Луна в Дева, но е Лъв.

# 136
  • София
  • Мнения: 6 314
Близнака, защото не го свърта и ходи през ден до магазина, но се връща само със сладкиши, тесто, снаксове, без нищо което да ми помогне да си вляза в дрехите след това положение. Не стига че виното ми е в повече. Поръчвам аз нормална храна онлайн веднъж седмично ,че водолейската ми душа не може и да си представи да се нареди на опашка, направо настръхвам. И списък да направя го забравя или губи, или не се сеща да си го извади от джоба.

# 137
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 024
Иии,забравих да купя буркана с шоколад...ММ(също Близнаци) пък само здравословно се храни.И благодарение на това ние с малкото раче още не сме се освинили съвсем.Ама младежа почна да се храни като бебе-на 3 часа и вече е с около 3 кила нагоре (аз с около 1-2,страх ме е да стъпя на кантара).Пък нашата рачешка порода е сериозно скарана със спорта...

# 138
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 848
Втората "жертва" на коронавируса падна...сама Joy Моят най-добър приятел Рибок ми звъни (не сме гаджета).
Той: - Здравей. Как си? Липсваш ми. Аз липсвам ли ти?
Аз: - Какви са тия въпроси?! Не сме се чували само от 2 дни. Искаш ли да ти звънна по-късно, че излизам?
Той: - Това ми действа кофти!...и ми затвори телефона

Стана ми много смешно Joy Joy Joy

Последна редакция: пт, 27 мар 2020, 18:41 от Джулая

# 139
  • Мнения: 18 326
Може би е влюбен. Heart
Джулайка, и приятелите са... хора.

# 140
  • Мнения: 5 386
Най ми липсва движението, шоколад, сладкиши обичам , но не трябва да ям , така че на ограничения на храна съм свикнала. Но това да не излизам, да не съм сред хора, зеленина и градска суматоха...наистина ме "боде" отвътре, но мирувам, че ако се заразя, след мен и сем-то ще повлека- нали аз им готвя, пазарувам, пера и т.н. битово осигуряване. Мъж като пратиш на пазар - носи чувал от една стока, а аз съм казала 5-6 броя и не намерил друга,която изрично съм посочила като марка и цена ....., а и задължително не видял високата цена, объркал се.... Веднъж ми донесе кухненски ролки за по 6,40 Зебра- викам: защо баш от най-скъпата? А, не ,бе, тя по 2,99, поглеждам касовия бон- 6,40 за ролка. Аха, ясно, мерси, мъж и отваряне на очи - да, ама не!

# 141
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 848
Може би е влюбен. Heart
Джулайка, и приятелите са... хора.
Па от 19 години сме приятели Bowtie

Просто с годинките проговори негативното Рибешко и започна да го избива на драма и цупондрене. Съчинени ревности към всичко...мъже, жени, свободно време, внимание и т.н. Joy

# 142
  • Мнения: 681
Oo, днес само ми просветна малко слънце и веднага си намерих "работа" да изхвърля навън боклука и да отида и към близкия парк, през който може да се преминава. Подишах си под боровете...

# 143
  • When you are not fed love on a silver spoon, you learn to lick it off knives...
  • Мнения: 3 676
Хахха, и на мен в ранния следобед рязко ми дотрябваха мокри кърпи. Та поизлязох, разходих се, изпуших 2 цигари на спокойствие и като се прибрах живота вече беше друг! Направо не се търпя сама себе си, незнам половинът ми Близначко как ме трае ..

# 144
  • Мнения: 1 200
Как е карантинията, момичета??
Моите приятелки се изпоскубаха и изпокараха из фейса с тази карантина, която не е точно карантина.
Всичко започна от скорпионка една, която по принцип си беше деактивирала Фб, обаче заради короната се завърна с пълна сила за да ни набива канчетата!! Крещи срещу невидимите врагове, някакви луди хора, които си позволяват да пускат слънчеви снимки изфейса й, позволяват си много неща, освен това и тя била супер щастлива с мъжа си, но никой не знаел за това! Стана луд скандал на нейната стена, след което блокира половината си приятели.
Дори аз самата успях да обидя забавната близначка, която за две седмици смени двеста теории и "вярвания" относно вируса. От дует Ритон със "Стойте си у вас", до "Тюфлеци прости, мишки страхливи!!"... Писа ми на лични, че ни правят на маймуни, коснпирация, която само умни като нея са разконспирирали, аз съвсем учтиво не се съгласих с нея, оттогава не ми е писала...Disappointed Relieved
Рибичка е в депресия, яде и дебелее, освен това ми предлага собственият си мъж за секс!??!? Отказах й най-учтиво, и й писах на другия ден, за съвсем други неща, за да не си мисли, че я мисля за луда, при положение, че и двете знаем много добре, че е...Та, всичко е наред между нас и карантината.
Скорпионка номер две ме следи изкъсо из всички соц мрежи,  и се възмущава, че не й пиша достатъчно често, а само по няколко пъти на ден, днес й писах на всеки 20 минути, след което тя ме обяви за обсебена от нея самата, и ми препоръча да се тествам, ако не за корона, то поне за наркотици....Казах й да се разкара завинаги, затова не се изненадах, когато ми звънна след 10 мин. да ме пита, дали случайно не я мразя от дъното на душата си, и просто, да й го кажа съвсем честно, ако е така?? Разбрахме се в края на краищата, и се успокои за сега.
И това са някакви си 10 дни...

# 145
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 848
Account, много ме кефиш как поднасяш мненията си и историите Kissing Heart

# 146
  • Мнения: 1 200
Много мило, Джулая, благодаря. Heart Exl
Много ми е скучно и цъкам тука почти денонощно. А и при нас затегнаха още повече положението с излизането.

# 147
  • Мнения: 1 463
Няма ли за вас  home office, че имате толкова време да се вайкате? ! Laughing Шегувам се! Ама не съвсем. Stuck Out Tongue Closed Eyes
Аз, като уж драма куийн лъвица ми беше доста, да го наречем уплашено, първата седмица.Гледах всички възможни новини, брифинги, изчетох всички възможни, дотогава публикувани теории, конспирации, научни материали. Всички възможни смешки, клипчета, колажи, НО вече съвсем ми доскуча....Laughing
Имам приятелка скорпионка, която денонощно публикува във фейса драматични новини, просто не спира. Заговорихме се и най-добронамерено й казах да се успокои, но тя не ме отраpи и дори спря да ми пише. Приятелките ми рачки са много спокойни, говорим си дори за работа и други теми. Много добре се разбирам с тях, може би, защото асцендента ми е рак или близнаци Rolling Eyes (това няма начин да го разбера, защото майка ми така и не успя да се сети за точен час )Мъж ми близнак, който по принцип е плашлив, проявява абсолютен непукизъм, но спазва ограниченията, де.
Баща ми везна, при това от рискувата група, си има свое мнение, което се мени всеки ден, но като цяло е оптимистично настроен, което ме радва. Майка ми, овне, започна да се запасява още преди ИП и си направи домашен дезификтант и търка, маже, чисти, дори племенника (на 10) покрай нея, ходи да си мие ръцете доста често. Поне ще придобие добри хигенни навици.Laughing
В момента нямам време да се плаша, вайкам, защото съм в онлайн обучението и си представете какво ще получа, ако след 10 часов работен ден!! гледам и за болестта..Rolling Eyes

# 148
  • Мнения: 1 750
Аз,Водолеят, изненадващо добре започнах да се чувствам у дома - само готвенето ми е в повече Grinning ! Синът ми,Близнак, събра цялата световна информация по всички световни проблеми и непрекъснато ми я набива в главата, така,че  използвам телевизията само за филми. Съпругът ,Лъв, се завря из най-забравените кътчета на тавана,мазето,двора,мъжките джунджурии /живеем на село / и започна да оправя неща,за които говоря поне от 10 години. Имало и нещо добро в цялата ситуация. Котките надебеляха,защото обикновено последната порция от някоя манджа никой не я иска и сега само чакат под прозореца на кухнята. Ирисите и всички останали китки тръгнаха ,а бе, все пак, ПРОЛЕТ е !

# 149
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 848
Ако има нещо, което може да бъгне човек...не е социалната изолация, а хилядите глупости, които ще чуе на живо и ще прочете в нета. Всеки взе да се бара някакъв капацитет. Ужасно и ненужно натоварващо. Та вкъщи сме 2 Рачки, 1 Лъв, 1 Коза и малък Везньо.

Козата - само ни плашат, нищо няма, ето в Италия няколко дни вече никой не умира. Аз така -> Scream"Как ще да не умират?". -"Ми не умират, нищо не пише тези дни!". "Бе, кви сайтове четете? Те под 700 не падат. Онзи ден бяха над 900"...принципно никакви сайтове не се четат от Козата, не се гледат новини. Ноооо...има твърдо мнение на база "нищо".
Лъвът - вирус като вирус, вие сте параноици. Смъртността е ниска в Италия, кво било други години. То само дърти умират, те и без това са само в тежест. Бла-бла-бла. Говорил с 2ма доктора и вече се бара главен вирусолог, епидимиолог, гинеколог и кво ли още не. Ей, сега да сме го пуснели сред болни - нямало да се зарази. Маските нищо не пазели. Цитира се някакво число за големината на вируса. А се оказа, че истимаро слагал ръкавици и маска като е в магазин или сред рискови групи. Обаче Лъвът трябва да се направи на големия мъж. Също не гледа новини, а посещаваните сайтове са съмнителни. Но отново имаме едно непоклатимо мнение...

Общи условия

Активация на акаунт