На пазар във Варна - тема 56

  • 25 520
  • 732
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 236
На опашката пред кварталния супер коментираха, че вече имало маски по аптеките, но по 8 лева ! Чували ли сте нещо за подобни цени ?
Да такава цена видях в железария. Така че може би е по-добър варианта с поръчка. А и тези които видях нямат допълнителен джоб.

# 16
  • Варна
  • Мнения: 457
А цената за онлайн пазаруване в Булмаг същата ли е като в магазина, ако да и с безплатна доставка, си заслужава поне за пакетираните стоки, че иначе голямо чакане по опашки

# 17
  • Варна
  • Мнения: 36 586
А доставчиците имат ли терминали за плащане с карта? Като тези на куриерите.

# 18
  • Варна
  • Мнения: 4 917
Цените не съм сравнявала с физическия магазин, но не вярвам да има разлика.

Онлайн плащане приемат, да, но не знам при куриера или в сайта при пускане на поръчката.
Не плащам с карта.
Логично е да е при куриера, защото когато имаш липсващи или разтегливи продукти крайната цена се променя.

# 19
  • Варна
  • Мнения: 36 586
И така. Затварят града. Някой знае ли къде се планира да се позиционират въпросните кпп-та?

# 20
  • Варна.
  • Мнения: 1 101
Където обикновено се виждаха, Аспарухов мост, Летище, Виница до чешмата, за Св.Констатнин и Зл. Пясъци може да са по пътя някъде, защото там живеят много хора, Картинг-пистата, пътя за Тополи, за тези се сещам набързо.

# 21
  • Мнения: 11 320
Чудя се дали ще мога да вляза в града от Ален мак? Хмммм...

# 22
  • Варна
  • Мнения: 36 586
И мен ме вълнува дали КПП ще е след Ален мак или преди. Дъщеря ми е при баба си и ще бъде голям майтап утре да не мога да я прибера.

# 23
  • Варна.
  • Мнения: 1 101
Прие се пътуване извън и към областните градове от "приходящи", поне аз така го разбрах. Около Варна много народ живее по къщи, вили, затворени зони, в апартаменти в курортните комплекси, близките села, гр. Аксаково и т.н., не мисля че ще искат да ограничат тези хора към града за работа или вечер извън града към жилищата, които обитават.
Ще видим.

# 24
  • Мнения: 5 384
Днес отидох до Морската за прощаване , това по тъмно, беше почти пусто. Постоях на пейка, гледах морето, ест. бях с маска и ръкавици, имаше и други хора - малко на брой, които явно се прощаваха с разходките...
И по главната улица почти безлюдно.

Вчера успях да купя 100 бр. нитрил ръкавици кутия за само 9 лв. т.е. без спекула, също и спирт за горене от м-н Вулкан 2,90 лв. Етиловият спирт по аптеките е изчерпан, така че минавам на камфоров, ментолов и за горене-за чистене на брави, ключове и т. н. у дома.

# 25
  • Варна
  • Мнения: 4 444
Мен друго ме тревожи- вече са започнали да викат запас отслужилите военна служба навремето. Явно нямат капацитет да съблюдават новите мерки и набират зорлем човешки ресурс. Нечий мъж получил ли е вече повиквателна?

# 26
  • Варна
  • Мнения: 2 744
Интересно ми е как ще проверяват всяка кола на входовете на Варна къде отива ? Че то половината околие работи в града и ако трябва всеки да се спира и да показва договори за работа ?!? Хората ще отиват по обяд на работа .
И ние слязохме в Морската за последно тази вечер с детето. Една празна поляна , посъбира малко шишарки , гледа птичките и се прибрахме . Без маски и без ръкавици се движа аз на места където няма хора .
На мен пък хората с маски в собствените си коли и сами са ми супер странни !

# 27
# 28
  • Варна
  • Мнения: 1 595
Много са тъжни тези сбогувания... Аз също ги направих, малко по-рано.  Относно маските в колите, може да са влизали в затворени помещения и просто да не ги пипат докато не се приберат. Специалисти казват, че веднъж пипната, маската е компрометирана. Ние не слагаме маски за такива самотни разходки, така или иначе не влизаме в затворени помещения и нямаме контакти с други хора. Маска слагах на разходки и в колата, когато аз бях болна зимата. Може  и такива случаи да има.

# 29
  • Мнения: 1 656
Коприва къде мога да намеря?

Общи условия

Активация на акаунт