На пазар във Варна - тема 56

  • 25 714
  • 732
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 15 356
Не знам защо не сме купували от тоя Роден кът.На 2 мин ни е,явно трябва да се пробва,иначе и "Мезето" е до нас и от там най-редовно взимаме.
500 гр за 10лв не е малко,ама не е и непоносимо,на двама колко ни трябва.

# 436
  • Мнения: 1 370
Сладкарница "Таралеж" визирах, до нея има едно странно помещение, дето така и не разбрах кога и как работи, изглежда винаги празно, но съм мяркала там козунаци.
Това на Гугъл мапс нищо не ми говори, мен за карти не ме търси. Но ще се поразходя тия дни, току виж съм открила.  Grinning

# 437
  • Варна
  • Мнения: 2 748
Аз поръчах от Chocolate sweet temptation -1кг козунак със стафиди и локум за 10лв.
Прочетах добре отзиви за тях от Varna food tours. Имаше някаква класация , в която бяха и козунаците на майстор Миро.

# 438
  • Мнения: 13 815
Въобщв не знам от кои козунаци ще купувам. Никои не са като онези, онова време.

# 439
  • Варна
  • Мнения: 1 599
От Chocolate sweet temptation сме поръчвали шоколадови картички, много интересни и оригинални правят. Не знаех за Varna food tours, много интересно звучи!
Да, не съм попаднала на козунаци като от едно време. А и ако някъде сменят персонала, качеството може да е съвсем различно през годините.

# 440
  • Варна
  • Мнения: 2 748
Ох замълчах си за Пармаксъзов, че до миналата година им бях фенка, ама да си кажа и аз.
Миналогодишните им скъпи козунаци с череши и шоколад бяха празни ... 2бр такива нацелихме, единия се изложихме с него пред гости . И тъй като през 2-3дни пазарувах от там ги попитах защо така ... обяснението беше, че машина ги прави и явно в тези нищо не е попаднало . Еми егати късмета с два такива !
Да не говорим след това за “пресния” еклер, който ми продадоха. Пресен , пресен бил и познайте ! Прибирам се той крема вътре вкиснал и суперррр сухо тесто от преди седмица поне . Е върнах им го, писах и се оплаках в страницата им, че после ме знаеха, като върналата еклери и оплакалата се във ФБ. Качеството на Сухарите дето ги “подаряват” няма да го коментирам ... !
Та изплюх и аз камъчето за любимците ми до миналата година 😀

# 441
  • Варна
  • Мнения: 2 748
Ох до там ли закъсаха Пармъксъзови, че така да се налага да си пробутват козунаците ?!!
2 еднакви поста, че случайно , ако не сме разбрали за пъдпъдъчите яйца в козунака им 😂
Ми не! Рекламата Ви не мина!

# 442
  • Варна
  • Мнения: 14 547
Колко броя пъдпъдъци яйца слагат на стандартен козунак?😁
Предполагам, че черешите са био. Брани в слънчев ден от непотящ се, хепи индивид

# 443
  • Мнения: 1
Ох замълчах си за Пармаксъзов, че до миналата година им бях фенка, ама да си кажа и аз.
Миналогодишните им скъпи козунаци с череши и шоколад бяха празни ... 2бр такива нацелихме, единия се изложихме с него пред гости . И тъй като през 2-3дни пазарувах от там ги попитах защо така ... обяснението беше, че машина ги прави и явно в тези нищо не е попаднало . Еми егати късмета с два такива !
Да не говорим след това за “пресния” еклер, който ми продадоха. Пресен , пресен бил и познайте ! Прибирам се той крема вътре вкиснал и суперррр сухо тесто от преди седмица поне . Е върнах им го, писах и се оплаках в страницата им, че после ме знаеха, като върналата еклери и оплакалата се във ФБ. Качеството на Сухарите дето ги “подаряват” няма да го коментирам ... !
Та изплюх и аз камъчето за любимците ми до миналата година 😀
Здравейте, позволявам си да коментирам, защото тези дни купих точно от въпросният козунак, разликата тази година била, че е замесен с пъдпъдъчи яйца, повярвайте ми уникален  е и богат на пълнеж. Четах в страницата им, че ръчно се слагал тази година пълнежа, явно са си взели поука.

# 444
  • Мнения: 236
Наистина,трябваше да се постарайте да не звучите толкова рекламно. И то човек,който изведнъж за първи път му се е приискало да пише във форума Stuck Out Tongue Winking Eye

# 445
  • Варна
  • Мнения: 4 925
Пармаксъзов ли-не искам да чувам повече за тях!
Колкото пъти съм вземала нещо никога не ни е харесало! Последните коледни бисквити от там бяха... бр! Освен, че на вкус ги нямаше никакви ами и дъха им беше на застояло, огранено...
Повече от година не съм влизала в тяхна пекарна и няма и да вляза.
До сега козунаци поръчвах от една пекарна на ул. Русе (до синия пазар)
Харесват ни, имат и рула, но тази година ме достраша. Реших, че ще се жертвам и за пръв път ще замеся нещо и то козунак-ами получи си се повече от добре и на Великден ще направя.
Междувременно обаче вече и поръчах от Филип(Кафе Оле до затвора), защото се познаваме и имам доверие за хигиената. Неудобно ми е вече да отменям поръчка. Ще мога да споделя и за техните, но след Великден.

jenq17, сега и аз ли да очаквам същия "персонален" отговор?

# 446
  • Варна
  • Мнения: 4 444
jenq17,
Моля, първо се научете да пишете грамотно  на български език, а после се изявявайте като рекламен агент. Всички разбраха вече, че никакво многозърнесто брашно няма в многозърнестия хляб, че сладките са стари, сухи, нямащи нищо общо с “домашно” приготвени и т.н. Това са едни прости полуфабрикати на завод Балклас Балчик. Що за козунаци са това с череши, емнайсе шоколада, сега пък пъдпъдъчи яйца.

# 447
  • Варна
  • Мнения: 1 688
Предвид факта, че тази година сме в къщи и няма да пътуваме и да се виждаме с близки - ще меся аз. Правя редовно едни кифлички, ще ги засуча в козунак с каквото ни е кеф и готово.
Може да се огледам да купя нещо ако ме впечатли, но няма да е Пармаксъзов. Grinning

# 448
  • Мнения: 13 815
Ние не купуваме чак толкова често от пармаксъзов. Съпругът ми обича един ванилов кекс с бял шоколад от там. Скъп е но той си го харесва. Иначе останбалите неща са с променлив успех.

Отзивът на Женя17 наистина звучи рекламно. "Уникален"+" богат пълнж"+любима закуска за семейството " е крайно нетипично за бг мама.

# 449
  • Варна
  • Мнения: 4 444
Момичета, за невежите като мен, моля споделете вашите успешни рецепти за козунак или кифлички. Може в скрит текст, за да не отместваме генерално темата. Благодаря! 🍀

Общи условия

Активация на акаунт