Раздразнение

  • 2 576
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 28
Здравейте , страшно ми е нервно от както родих , постоянно си го изкарвам на бащата. Възможно ли е да е заради нуждата от цигара  или заради това че кърмя??? Как да се справя?

# 1
  • Мнения: 12 940
Може да е заради хормони или заради голямата прмяна. Ако в твоя град не са забранили разходки, излез на слънчице, ще ти олекне. Или направи нещо друго, което те радва.
И на бащата му е трудно, дано се оправиш от тази криза по-скоро.

# 2
  • Мнения: 301
Здравейте , страшно ми е нервно от както родих , постоянно си го изкарвам на бащата. Възможно ли е да е заради нуждата от цигара  или заради това че кърмя??? Как да се справя?

На повечето майки ни е било напрегнато в началото след раждането. Нормално е. Хормоните бушуват и трябва време да се нормализират. Дано мъжът ти да подходи с разбиране и да те "изтърпи", защото на теб ти е по-трудно в тази ситуация.
Хубаво е, че кърмиш и това не е причина за състоянието ти, напротив доказано е, че има положителен ефект.
Тютюневият глад е нещо друго. И на мен в началото след раждането мислите ми бяха само за това как ще си направя кафе и ще изпуша една цигара. Не знам, защо, но когато бях бременна изобщо не се сещах за цигарите, напротив гадеше ми се от тях. В крайна сметка след като приключих с кърменето така и не се върнах към този навик.

# 3
  • Мнения: 1 327
Нормално е и няма да продължава дълго. Намирай време за почивка.

# 4
  • Мнения: 2 039
Живота Ви е променен коренно и нищо вече няма да бъде същото.
Общата нервност няма да продължи дълго,просто ще свикнете и ще се нагодите.С всички ни е било така.

# 5
  • out of space
  • Мнения: 8 576
На мен не ми беше нервно, но ми беше доста тегаво. Щом спрях да кърмя си върнах усмивката тутак си.
С второто дете и за ден не си го причиних.

# 6
  • Мнения: 273
Помисли ти, каква може да е причината за раздразнението. Експериментирай докато стигнеш до верния отговор.
- кърмене: защо смяташ, че може да е причината? Ако е болезнено, значи позата , например, не е правилна. Честотата на кърмене също би могла да те напряга, ако не се отпуснеш и нслаждаваш на моментите на "нищоправене". Вечерното недоспиване доста майки разрешаваме със спане заедно с бебето, за да не се разсънват майка и бебе през нощта.
-нуждата от никотин: в този случай се успокоявай, че кърменето не продължава години наред, а когато то приключи, ще си запалиш заветната цигара.
-хормони: спокойствие, спокойствие и изчакване периода да премине, като междувременно не забравяш да повтаряш вълшебните " благодаря, че си до мен" и "съжалявам, трудно ми е да се контролирам понякога" , щом казваш, че си го изкарваш на близките ти.
Успех, релакс!

# 7
  • София
  • Мнения: 16 208
Нормално да ти е нервно - нови задължения и отговорности за бебето. Дано има кой да ти помага, включвай и бащата в гледането. Като толкова много ти се пуши - накърми бебето и след това изпуши 1/2 цигара. До другото кърмене няма да има проблеми.

# 8
  • Мнения: 3 439
А бе по-добре не съчетавай кърмене с цигари. Бебето не е кошче за отпадъци. Хормоните ти бушуват. Дай си време, бащата ще стиска зъби малко.

# 9
  • Мнения: 1 273
Най-добре поговори с бащата. Кажете си всичко и се разберете. Това е само период и ще отмине. Трябва да бъдете силни и на мен ми се е случвало, но когато има разговори и поткрепа един към друг най-лесно се преодолява всичко:)

Общи условия

Активация на акаунт