Брадавици

  • 681
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1
Здравейте,
търсих подобна тема, предполагам, че има, но не можах да открия, затова пиша нова.
Директно на проблема-случайно, когато се миех усетих нещо грапаво на входа на влагалището.Оказа се, че имам много брадавици (малки на размер), скупчени на едно.Изглежда много неприятно.. После погленах и видях че имам малки брадавички и по големите и малките
 срамни устни. Търсих информация в интернет и много се наплаших.. Нямам нито болка нито сърбеж. Моля ви, ако някой е имал подобен проблем да ми разясни малко и също, ако може да ми препоръчате добър гинеколог за моя случай ще съм ви много благодарна.

# 1
  • Мнения: 2 474
Здравейте,
търсих подобна тема, предполагам, че има, но не можах да открия, затова пиша нова.
Директно на проблема-случайно, когато се миех усетих нещо грапаво на входа на влагалището.Оказа се, че имам много брадавици (малки на размер), скупчени на едно.Изглежда много неприятно.. После погленах и видях че имам малки брадавички и по големите и малките
 срамни устни. Търсих информация в интернет и много се наплаших.. Нямам нито болка нито сърбеж. Моля ви, ако някой е имал подобен проблем да ми разясни малко и също, ако може да ми препоръчате добър гинеколог за моя случай ще съм ви много благодарна.

Аз имах по едно време - HPV... предполагам си чела достатъчно по въпроса. Нито сърбят, нито болят. Аз си знаех за HPV, че съм носител, имах и раничка на шийката на матката успоредно с брадавичките, която ми изгориха с ДТК. Самите брадавички си ги “отглеждах” по-дълго - 9 месеца може би след горенето на раничката, гинекогът нещо не му се занимаваше явно, пък и при мен бяха много малки и само около входа на влагалището.
То не беше пиене на Изопринозин, Кориолус и т.н., но не се махаха и накрая ми писна и отидох на дерматолог - тя ми ги махна с лазер, но 3 пъти ме третира, докато се изчисти. От тогава - да чукам на дърво, 10 години нищо не е излизало повече.
Мой съвет е като мине тази ситуация, преглед при добър гинеколог за цитонамазка, колпоскопия и евентуално взимане на проба за HPV.
Ако си от София, препоръчвам д-р Карагьозов. За съжаление го открих едва след цялата моя драма, но е изключително внимателен и компетентен по този въпрос. Доколкото знам сега е във Вита, преди беше в Токуда и много се чакаше за преглед, тъй че можеш да звъннеш да ги питаш.
И не се плаши чак толкова много. Брадавичките сами по себе си не са толкова опасни. Лошото е, ако има нещо на шийката на матката, но и там процесите са доста бавни, тъй че хванати навреме са абсолютно лечими. Не казвам, че е за подценяване ситуацията, но предполагам, че си чела за рак, но далеч не винаги се стига до там дори и при високорисковите HPV, моят е от тях, затова е следенето всяка година.

Общи условия

Активация на акаунт