Част от моето сърце, ЮЛИ ще е в моите ръце - Тема № 5

  • 23 251
  • 713
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 955
И аз се вълнувам дали ще има намаления, но предполагам, че ще има великденски. Мисля да си направя и аз един списък и като ги пуснат да действам.

# 31
  • Мнения: 1 496
Записвам се при Вас,макар че съм за началото на Август.21г.с.съм.

# 32
  • София
  • Мнения: 382
LaughingАз успях да се доредя до преглед въпреки извънредното положение. Проследяващият ме АГ беше в отпуск и трябваше да ме прегледа друг лекар, но той закъсня и в крайна сметка ме видя 3ти лекар горе-долу на моята възраст Grinning 
    Всичко изглеждаше наред, но бебчо вече беше не 7-8 дена напред, а 2 седмици, което разбира се пак озадачи доктора и решиха да ми пуснат глюкозо-толерантен тест, ама с храна вместо глюкоза Laughing  Но разбира се резултати няма кой да разтълкува, защото АГ е отпуска. Но според моите скромни познания и справка в интернет са идеални: на гладно 5,44 mmol/l и на 120та минута 5,13mmol/l . Явно просто ще е голямо бебе или както е тръгнало ще родя средата на юни.

За пазаруването по списък май и аз ще чакам намаление и ще купя някои дребни неща, не мисля да взимам нищо излишно и ще съм много минималистична. Ако не се получи таткото ще притича до магазина, колко му е само 1 час чакане на виелицата Grinning Аз обаче се притеснявам, че сестра ми няма да успее да ми изпрати бебешкото легло от Германия и май ще се наложи да купувам, но пак ще изчакам до последно.

# 33
  • Мнения: 312
Момичета, аз пак да попитам дали на някоя й се е случвало Simple Smile Последните две седмици изведнъж почна да ме боли съвсем леко отляво, където е бъбрека, пикочния мехур. Първите няколко дена си ме наболяваше ей така от нищото и аз си мислех, че бебето притиска там и затова. Но последните дни забелязах, че ме свива леко само след ходене по малка нужда. Вече започвам да си мисля, че не е от бебето сякаш. Кръвните показват СУЕ 50, уж някакво възпаление, макар че по време на бременност било нормално да е завишено, реф. стойност 15.Пуснах си стерилна урина и тя е чиста. С АГто ще имам консултация по телефона др седмица, но то пък без да ме видях на ехограф как може да кажат какво е. По принцип знам, че имам песъчинки там от лявата страна и е възможно и от тях да е. Ох, чудя се да ходя ли на ехограф на коремни органи, или да търся гинеколог на частно да ме види. Не мога да реша къде да ходя или да чакам първо с Аг да говоря. В понеделник в един медицински център ходих на ендокринолог, но не успях да мина на ехограф. Там бая лекари излизали в отпуска вмомента, а в поликлиники не искам да ходя. Мн се чудя.

# 34
  • Мнения: 271
Момичета, аз пак да попитам дали на някоя й се е случвало Simple Smile Последните две седмици изведнъж почна да ме боли съвсем леко отляво, където е бъбрека, пикочния мехур. Първите няколко дена си ме наболяваше ей така от нищото и аз си мислех, че бебето притиска там и затова. Но последните дни забелязах, че ме свива леко само след ходене по малка нужда. Вече започвам да си мисля, че не е от бебето сякаш. Кръвните показват СУЕ 50, уж някакво възпаление, макар че по време на бременност било нормално да е завишено, реф. стойност 15.Пуснах си стерилна урина и тя е чиста. С АГто ще имам консултация по телефона др седмица, но то пък без да ме видях на ехограф как може да кажат какво е. По принцип знам, че имам песъчинки там от лявата страна и е възможно и от тях да е. Ох, чудя се да ходя ли на ехограф на коремни органи, или да търся гинеколог на частно да ме види. Не мога да реша къде да ходя или да чакам първо с Аг да говоря. В понеделник в един медицински център ходих на ендокринолог, но не успях да мина на ехограф. Там бая лекари излизали в отпуска вмомента, а в поликлиники не искам да ходя. Мн се чудя.
Здравей ☺️ Аз до скоро имах доста сериозни болки в бъбрека, точно отляво при дишане, разтягане, общо взето почти постоянно. АГ ме гледа с ехограф и каза, че имало някакво изменение, което е нормално за бременни, но трябва да се овладее, за да не се стигне до инфекция. Предписа ми да пия феминела урофорте, по една таблетка дневно. То е хранителна добавка с екстракт от червена боровинка.. На 3-4 ден след първия прием забравих за болките. Родих се с тази феминела, може да пробваш Simple Smile Като цяло червената боровинка е за пикочните пътища и много помага. Чайове като Мечо грозде също помагат, но са противопоказни при бременност Simple Smile

# 35
  • Мнения: 6
Момичета, аз пак да попитам дали на някоя й се е случвало Simple Smile Последните две седмици изведнъж почна да ме боли съвсем леко отляво, където е бъбрека, пикочния мехур. Първите няколко дена си ме наболяваше ей така от нищото и аз си мислех, че бебето притиска там и затова. Но последните дни забелязах, че ме свива леко само след ходене по малка нужда. Вече започвам да си мисля, че не е от бебето сякаш. Кръвните показват СУЕ 50, уж някакво възпаление, макар че по време на бременност било нормално да е завишено, реф. стойност 15.Пуснах си стерилна урина и тя е чиста. С АГто ще имам консултация по телефона др седмица, но то пък без да ме видях на ехограф как може да кажат какво е. По принцип знам, че имам песъчинки там от лявата страна и е възможно и от тях да е. Ох, чудя се да ходя ли на ехограф на коремни органи, или да търся гинеколог на частно да ме види. Не мога да реша къде да ходя или да чакам първо с Аг да говоря. В понеделник в един медицински център ходих на ендокринолог, но не успях да мина на ехограф. Там бая лекари излизали в отпуска вмомента, а в поликлиники не искам да ходя. Мн се чудя.


Аз имах същите болки преди месец, основно вдясно, но и вляво също и винаги бяха веднага след уриниране, особено сутрин. Стигало се е чак да не мога да ходя и прегърбена едвам стигах до леглото да легна и до 15мин нищо ми нямаше. Също съм имала 2 бъбречни кризи и се притеснявах да не е от това нещо, АГ ме беше видяла все пак да потвърди, че всичко ѝ изглежда ок(без да ми гледа бъбрека обаче..). Нищо не ми каза, самосиндикално пих по 2 но-шпа 3-4 дена и започнах магнезий и след него изчезнаха. Та пробвай с това или ако пиеш вече, увеличи дозата. Щом стерилната ти урина е добре, най-вероятно не е нещо сериозно, но според мен ако можеш да идеш на добър специализиран лекар, отиди, аз просто нямах тази възможност по онова време.

# 36
  • Мнения: 18
Здравейте Мами, незнам дали не е рано, но аз обичам да съм подготвена Grinning. Избрала съм педиатър , лекар от Болница Лозенец. Звъннах да попитам какво трябва да направя, да се запиша и т.к. , но бях уведомена ,че трябва да отида с Акта за раждане на детето и тогава ще ме запишат. Това значи, аз поне 20 дни да нямам педиатър. Друго, мой приятелки ми казаха, че на 15-тия ден педиатъра идва вкъщи да прегледа детето. Спорид Вас това от Болницата ли е или попринцип е така? Чудя се дали да не се насоча към друго място.
Извинявам се за дългия пост!

# 37
  • Мнения: 2 533
Принципно се уговаряш с лекаря предварително, преди раждането, той идва на посещение у дома след изписването, а ти на първата консултация на втората седмица отиваш и носиш акта за раждане и тогава става записването. Но не си 15 дни без педиатър.

# 38
  • Мнения: 18
Демек, трябва да си настоявам да ми обърнат внимание и да се разбера с педиатъра.
Принципно се уговаряш с лекаря предварително, преди раждането, той идва на посещение у дома след изписването, а ти на първата консултация на втората седмица отиваш и носиш акта за раждане и тогава става записването. Но не си 15 дни без педиатър.

# 39
  • Мнения: 766
Идвам на отчет да се пооплача малко. Тази нощ като ставах до тоалетна видях 2-3 ярки капки кръв на тоалетната хартия и съответно си изкарах акъла, не мигнах до сутринта. Сега бях при АГ да ме прегледа, с бебчо слава Богу всичко е наред, но плацентата продължава да е много ниско и с единия си край докосва шийката (превия маргиналис) и каза, че вече е ясно, че раждането ще е секцио. А толкова исках нормално.. Каза повече лежане (то не че друго правя в това време на карантина), колко повече да лежа.. и че ще има още такива прокървявания, заради тежестта. Някой с подобен проблем?

# 40
  • Мнения: 271
Да се отчета и аз от днешния преглед при АГ.. Бебето е добре, 607грама е вече, 27см. Трябваше да си продължа и болничния с комисия, та нещо се споменава, че са намалени дните, които може да бъдат издадени.. Та някой ако има някаква информация, моля да сподели.

# 41
  • Мнения: 4 941
Аз да питам, схващат ли ви се краката??? Тази сутрин направо се сковах...

# 42
  • Мнения: 343
Аз вчера се обаждах в клиниката за продължаване на болничния,и нищо такова не ми казаха.

# 43
  • Мнения: 395
Норе, съжалявам, че ти се е случило това с прокървяването. И аз почти всеки път като отида до тоалетна се оглеждам за кръв, че в началото бях с плацента превия. Слава богу вече не е превия, но все още е ниска.

Момичета, как успявате да се вмъкнете за преглед? В болницата, която се следя, е частна и ЖК е само по вайбър по време на карантина и няма изгледи за ехограф освен ако не е спешен случай. 
Идвам на отчет да се пооплача малко. Тази нощ като ставах до тоалетна видях 2-3 ярки капки кръв на тоалетната хартия и съответно си изкарах акъла, не мигнах до сутринта. Сега бях при АГ да ме прегледа, с бебчо слава Богу всичко е наред, но плацентата продължава да е много ниско и с единия си край докосва шийката (превия маргиналис) и каза, че вече е ясно, че раждането ще е секцио. А толкова исках нормално.. Каза повече лежане (то не че друго правя в това време на карантина), колко повече да лежа.. и че ще има още такива прокървявания, заради тежестта. Някой с подобен проблем?

# 44
  • Мнения: 343
VictoryK в Надежда ли се следиш? И аз съм там,бях на втората ФМ на 19.03 след това ми се обадиха да ми кажат че часа ми за жк на 01.04 ще се проведе по вайбър. Надявам се април месец да имам поне 1 преглед.

Общи условия

Активация на акаунт