Част от моето сърце, ЮЛИ ще е в моите ръце - Тема № 5

  • 21 051
  • 713
  •   1
Отговори

Анкета

Заглавие за следващата тема:

Опции:

# 45
  • Мнения: 395
Да, Cruella, в Надежда съм. Аз имам час за ЖК за 09.04 и още не са ми звъняли, но съм почти сигурна какво ще ми кажат. Притеснено ми е, че няма да видим бебето минимум месец и се чудя дали да не запиша час при друг лекар извън Надежда. Ти как смяташ да ппоцедираш? 
VictoryK в Надежда ли се следиш? И аз съм там,бях на втората ФМ на 19.03 след това ми се обадиха да ми кажат че часа ми за жк на 01.04 ще се проведе по вайбър. Надявам се април месец да имам поне 1 преглед.

# 46
  • Мнения: 367
hope жалко, че плацентата не се е вдигнала, но знай, че има много жени с плацента превия. Може би със зачестяването на маточната активност ще се появяват пак леки прокървявания, затова е важно матката да е максимално спокойна - без вдигане на каквото и да било и на легло. Всичко ще е наред Hug
weronkaa за болничните - не съм чула да има някаква промяна.
тинити често ми се случва през нощта или сутрин да имам крампи, въпреки магнезия. Мисля, че и при миналата бременност беше така.
А за момичета, които им правят прегледи по вайбър - много несериозно ми звучи това. Видях, че в Щерев май има някакъв установен ред за првглед на пациенти. Следя ги, защото там ходя за ФМ. Иначе моите АГ (и тази по ЗК, и тази на частно) не ми отказват прегледи. Аз съм ходила само веднъж от началото на мерките, но според мен бременността трябва да продължи да се проследява адекватно, а не да се връщаме в Средновековието - на късмет.

# 47
  • Мнения: 343
Виктори,мисля ако продължи още дълго това положение да им кажа че съм с тромбофилия и искам да видя кръвотока как е,пък дано ме вземат.
Танчето,не мисля че е несериозно,първо защото в момента е доста по опасно да обикаляме по болници били те и частни. При една нормално протичаща бременност не е проблем месец-месец и нещо да не се ходи на преглед. Аз специално предпочитам да си седя вкъщи и да съм по спокойна от колкото да ходя до клиниката и после да се притеснявам дали съм лепнала нещо било то и обикновен грип.

# 48
  • Мнения: 395
Круела, и аз така мисля да кажа-още повече, че имам лека форма на тромбофилия /хомозигот на MTFHR/ и съм на Акард ежедневно.
Иначе тези мерки с Вайбър консултациите са ми ту мъч и меко казано несериозни за по-сериозни случаи. Не трябва да се лишават бременните от следене ако имат някякви опасения иле ако бременността им е трудна постигната след еди кой си инвитро опит. Мрън!

# 49
  • Мнения: 343
Аз май мисля различно от повечето бременни. Ние 2 години се борим да имаме дете,имам 1 извънматочна и 1 спонтанен аборт и въпреки това смятам че ако нямаме никакви оплаквания можем да издържим месец и нещо без преглед. Още повече ние вече усещаме бебоците,което е малко или много успокояващо. А относно това че бременността е ин витро не я прави рискова. Това естествено е мое мнение и не го налагам на никой,смятам че консултациите по вайбър е някакво успокоение.

# 50
  • Мнения: 395
То хубаво без преглед 1 месец, но както е тръгнало ще е повече от месец, а нещата трябва да се следят или поне за тези, които имат притеснения.

# 51
  • Мнения: 1 688
Аз май мисля различно от повечето бременни. Ние 2 години се борим да имаме дете,имам 1 извънматочна и 1 спонтанен аборт и въпреки това смятам че ако нямаме никакви оплаквания можем да издържим месец и нещо без преглед. Още повече ние вече усещаме бебоците,което е малко или много успокояващо. А относно това че бременността е ин витро не я прави рискова. Това естествено е мое мнение и не го налагам на никой,смятам че консултациите по вайбър е някакво успокоение.
И аз за сега съм на това мнение. Последния ми преглед беше феталната ми морфология на 27.02.2020. Реално минал е един месец без преглед. Смятам, че до края на извънредното положение(ако е до 13.04.2020) стига да нямам оплаквания и проблеми ( както е до момента,да чукна на дърво) мога да изчакам. Освен това и прегледа ми е във Велико Търново, а там има случай на коронавирус и предпочитам да не рискувам. Ако се удължи извънредното положение, обаче мисля да се чуя с АГ и да видим както ще правим.
Аз нощес сънувах, че имам кървене, още ми е пред очите и честно казано си беше много неприятно. Прави ми впечатление, че не спя много спокойно. Все сънувам някакви напрягащи неща, но това от тази нощ бие класациите.  Unamused

# 52
  • Мнения: 2 529
Аз си записах час за преглед в св. Лазар точно за доплер, не ми е спокойно иначе, а психическото ми здраве е важно, стресът се отразява много, пък и там няма наплив от хора.

# 53
  • Мнения: 343
Аз мисля че няма да ни оставят толкова дълго време без прегледи. Месец и половина ще е макс без преглед по мое мнение.

# 54
  • Мнения: 2 529
Аз имам съмнения, че ще е до края на април и не искам дотогава да се чудя далк всичко с бебето е наред, честно казано.

# 55
  • Мнения: 104
При следящия ме АГ бях ходила на 18.02., трябваше след 11.03. (т.е. след ФМ) да мина да види резултатите и да ми даде направленията за кръвните изследвания за триместъра. Отлагах, ама в крайна сметка на 25ти отидох, то се е видяло, че положението няма да се промени в близкия месец. Чухме сърчицето, даде ми направленията и се уговорихме около 7-ми да ида за резултатите и да видим бебка.

Отделно, в крайна сметка цялата тая паника и уж "пазене" са напълно безмислени, ако един от членовете на семейството работи. Например, аз работя от вкъщи, кажи-речи целодневно се обучаваме онлайн, но ММ ходи на работа и миналата седмица почти цялата е обикалял по институции, за да регистрират един автомобил на фирмата. И питам каква е ползата от това, че аз и синът ми седим у дома и търкаме вратата и пода с дезинфектант, като той цял ден е бил сред всякакви хора? Ами, напълно се обезмисля нашето "пазене". Не го виждам скоро да има някакъв резултат от "строгите" мерки, най-много на хората да им писне и като трайно се оправи времето всички улици и паркове да се напълнят.

# 56
  • Мнения: 6
Аз не разбирам какъв е проблемът да идете на преглед? Ако действително се притеснявате или имате някакъв проблем, има много АГ, които работят, дори и да не е вашия. Да, ще е платен преглед, но в случая не са по-важни тези ~40лв. А ако се притеснявате за зараза, както yu.rv каза преди мен - първо може да се заразите в семейството, а второ - когато падне това извънредно положение, заразни все още ще има така или иначе. А сега тепърва започват да нарастват случаите..

# 57
  • Мнения: 2 023
След малко се изстрелвам на преглед, въоръжена с маска и ръкавици. Радва ме това, че с АГ- то по телефона обсъдихме обременяването с глюкоза, което беше за тази сутрин, но го отложихме, за да не вися 2-3 часа в лабораторията.

# 58
  • Мнения: 1 131
Относно това с извънредното положение - на никого не действа добре. Наистина тепърва ще има болни хора, сигурно вече има даже. Започна ли да мисля ми се отразява веднага.
Честно казано за прегледите - трябва да намерят начин бременността да се следи. Не ни стигат всички притеснения, ами да се чудиш при кого да идеш. Около месец може да изчакаш, но има жени, които изискват строго следене.
Съгласна съм че е хубаво да се изолираме, но винаги някой ходи на работа. От къде да сме сигурни кой от какво е болен? Не знам ...
Извинявам се за негативния пост.

# 59
  • Мнения: 395
Проблемът с ходенето на преглед не са 40-те лв., а това че тепърва /в почти 7ми месец/ ще трябва да се издирва доверен лекар, който преглежда въпреки извънредното положение. Иначе лекари-бол, въпросът е наистина да си разбира от работата.
Аз не разбирам какъв е проблемът да идете на преглед? Ако действително се притеснявате или имате някакъв проблем, има много АГ, които работят, дори и да не е вашия. Да, ще е платен преглед, но в случая не са по-важни тези ~40лв. А ако се притеснявате за зараза, както yu.rv каза преди мен - първо може да се заразите в семейството, а второ - когато падне това извънредно положение, заразни все още ще има така или иначе. А сега тепърва започват да нарастват случаите..

Общи условия

Активация на акаунт