Не мога да сваля температурата на беба - помагайте!

  • 4 833
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 790
Спрях вече панадола, защото температурата ни е около 37.5 -37.8. Дано да не се вдигне пак през нощта. Иначе нурофен редувах с панадол когато бяхме много зле с 39.5, но накрая докторката, която извикахме ни даде 4-5 капки течен аналгин и така се оправихме. Сега остана разстройството - давам прахчета Ентерол, ама от толкова много лекарства, бебка не иска да си отваря устата  - нито за вода , нито нещо друго. Боря я с един капкомер - голям зор, сигурно после няма да иска да яде с лъжичка....Ама дано се оправим вече, че бубката доста отслабна и само на кърма не знам  дали е добре.

# 16
  • Ruse
  • Мнения: 390
АЗ ЛИ4НО БИХ ТЕ ПОСЪВЕТВАЛА ДА ЗАВЕДЕШ БЕБЕТО НА ЛЕКАР.бЯХ С БЕБА В БОЛНИЦАТА ТОЧНО С ТАКИВА ОПЛАКВАНИЯ И НИ ОТКРИХА ВИРОСНА ПНЕВМОНИЯ.нЕИСКАМ ДА ТЕ ПЛАША НАДЯВАМ СЕ ВИЕ ДА СТЕ ОК НО ВСЕ ПАК ВЪРВИ НА ЛЕКАР.ПРИ НАС САМО СЪС СНИМКА НИ ОСТАНОВИХА ПНЕВМОНИЯТА-НА СЛУШАЛКА НЯМА НИЩО,НИТО 4ЕРВЕНО ГЪРЛО НИТО ХРЕМА

# 17
  • Мнения: 46 518
Спрях вече панадола, защото температурата ни е около 37.5 -37.8. Дано да не се вдигне пак през нощта ...

Ще се вдигне.
Пробвала съм да го спра и не успя да я задържи, вече давам задължително още 2-3 дни след като я свали, сутрин, обед и вечер по една доза "Панадол".

# 18
  • София
  • Мнения: 790
Ще се вдигне.
Пробвала съм да го спра и не успя да я задържи, вече давам задължително още 2-3 дни след като я свали, сутрин, обед и вечер по една доза "Панадол".

Ами и аз така си мислех да дам малко Панадол, обаче педито вика че по-добре да не давам, защото вече доста лекарства изпи бебка и снощи и коремче я боля.

# 19
  • София
  • Мнения: 1 352
... когато бяхме много зле с 39.5, но накрая докторката, която извикахме ни даде 4-5 капки течен аналгин и така се оправихме...
За това говорех и аз - мине ли 39 температурата, не се чудя и мая. После продължавам с панадола сутрин обед и вечер поне още 1-2 дни.

# 20
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 296
Щом не й пада, има нещо. Със съвети от форума не става всеки път.

Естествено, че има нещо! 95% се касае за вирусна инфекция някаква. А съвети мамата поиска единствено за сваляне на Т, не за друго лечение някакво.

За течния аналгин- използвахме го веднъж. Бяхме в болница, 3 дни с Т предимно над 39.4-5 и нищо не помагаше. За съжаление, аналгинът свали Т докъм 38.5-6 и това трая не повече от час  Confused

# 21
аз давам нурофен на сина ми(6мес.) и сам по-доволна от панадола.при над 39.5 го увивам в разтвор от оцет и вода 1:1 за няколко минути.това действа моментално,но трябва да се внимава -само за няколко минути да стои така.казват за сок от капини също действал температуропонижаващо

# 22
  • Мнения: 125
Ще се вдигне.
Пробвала съм да го спра и не успя да я задържи, вече давам задължително още 2-3 дни след като я свали, сутрин, обед и вечер по една доза "Панадол".

Ами и аз така си мислех да дам малко Панадол, обаче педито вика че по-добре да не давам, защото вече доста лекарства изпи бебка и снощи и коремче я боля.
Никол е права, че трябва да се продължи да се дава панадол още малко, за да задържи ниската температура, но имай все пак предвид да не се дава повече от 3 дни, то си го пише и на опаковката. Важно е лекарят какво ще каже. За разстройството се сетих, че може да й го изследват, за да се види да не е бактерия. Трябва да се види какъв е причинителят, за да се се назначи правилно лечение. Изобщо изисквай си всякакъв вид изследвания, нищо че лекарите все си пестят направленията.

# 23
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 296
Аз пък не съм привърженик да се дават температуропонижаващи дълго време. Не ми харесва това изкуствено поддържане на ниска Т. Давам лекарства само при висока Т и после следя дали се вдига пак или не. Така разбирам, че проблемът продължава или пък е отшумял  Peace

# 24
  • София
  • Мнения: 790
Благодаря ви, мамчета за подклепата и съветите   bouquet
Беба е по-добре, още дриска, но малко и се надявам всичко вече да отшумява. Появиха и се нещо като колики, сигурно от това че не е яла много, пък и лекарства доста и станаха, но се надявам да мине бързо и това.

# 25
ние сме също от 4 дни с температура и само нурофена ни помага.но не по висока от 38 и като му дам нурофен пада.има и леко разтроиство но само по 3 4 пъти на ден.маи са зъбките .заради разтроиството сме на лечебна храна на милупа,сок от моркови и в краен случаи ентеролнякои знаели дали е вярно че като никнат горните зъби повече боли и има по висока температура?

# 26
има лепенки за температура. Слагат се на челото и заменят мокритекърпи с оцет. Между временно си давай панадол и нурофен. Когато детето няма температура не давай нищо-много лекари са ми го казвали/изключваме първите три дни, когато даваш постоянно/. Успех и не се притеснявай.

# 27
АЗ СМЕСВАМ СОДА БИКАРБОНАТ С ДОМАШНА РАКИЯ И МАЖА КАРАЧЕТАТА. РЪЧИЧКИТЕ. ГРЪБЧЕТО И ЧЕЛЦЕТО. ДЕЙСТВА МНОГО ЕФИКАСНО. СВАЛЯ ТЕМПЕРАТУРАТА САМО ЗА БРОЕНИ МИНУТИ.

# 28
  • Мнения: 816
И тук ще пусна линка към един полезен материял:
http://www.nsoplb.org/doc/Project_Final_10_2005_BG_.pdf#search=% … 81%D0%BA%D0%B0%22

# 29
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 296

Много интересен и полезен материал, благодаря   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт