Westworld - Free Will Is Not Free - Тема III

  • 8 896
  • 741
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 8 244
На там ме води мисълта Simple Smile

# 691
  • Мнения: 790
Много се надявам да е така.

Това всъщност, според мен, трябва да е допълнителен парк.

Ако не е, но тогава няма обяснение за това, че гледаме картуун.


Защо не използваха ЕМП във 2-ри сезон, когато се мъчеха с хостовете?

Ами направиха на Клементайн лоботомия и още не-знам-си-там какви простотии.

Последна редакция: ср, 29 апр 2020, 17:44 от Elena Pau 663353

# 692
  • Мнения: 36 529
За Франсис беше обяснено - след като са се върнали от Русия, са получили работа в САЩ (агенти на Ровоам, без да знаят - явно са си мислели, че изпълняват мокри поръчки), след това спомените му са били променени - дадоха кадъра със сградата - в неговите спомени е с руски графити (на прозорците пишеше "Белая армия" и още някакви неща), а в действителност надписите бяха на английски.

# 693
  • София
  • Мнения: 27 225
Ето какво писах още след епизод 1, но дано, дано не е така както го пишете, че то вече и издайнически снимки си има... Та май само ще ми остане надеждата.
Не искам да има нов парк. Хм, симулация? Може, но не пълна. Ама пък Матрицата сме гледали вече...

Скрит текст:
https://www.bg-mamma.com/?topic=1042285.705

-->

Две интересни сентенции:
Светът е изграден като игра. После са я хакнали, за да побеждават винаги.
и
Симулация в симулацията?

Възможно ли е всъщност всичко да се контролира от този ИЕ? Или от Серак, не знам. Но това вече ще е твърде, твърде отвъд всякакво въображение. Не ми се иска да е така, а и към момента няма някакви реални знаци, просто вече очаквам абсурдно неочакваното...

Защото ако не е това или нещо подобно, то си имаме един най-обикновен екшън/кримка като фабула за сезона, а това не е типично за шоуто.

<--

:-/

# 694
  • Мнения: 8 244
Или просто гледаме стратегии, които е разигравал Рехобоам?

# 695
  • Мнения: 790
Аз клоня повече към парк, а не към симулации и стратегии.


Ох, иначе има смях де ...

Развитието на Мейв в 3-ти сезон, според реддит, било загатнато от Форд още във 2-ри сезон:


О, мое мило момиче... Какво са направили с теб, Мейв? ... Ослепителна звезда ... докарана до такова положение ... Бях измислил друга история за теб ...

JoyJoyJoy

Последна редакция: чт, 30 апр 2020, 15:21 от Elena Pau 663353

# 696
  • Мнения: 36 529



Класация на най-добрите фен теории от Редит (според автора на класацията, не според мен).

Няма да пиша в спойлер, това са само теории и може въобще да не са верни.
Има някои интересни неща. Примерно, че ключът, който Серак търси не е у Долорес, а у Бърнард (но той не знае). И тя нарочно си е направила няколко копия, за да отклони вниманието, като същевременно работи по плана си.

Друго интересно предположение - че Кейлъб е спящ агент на Серак. Защото името му (персонажът с това име в Библията), е име на еврейски шпионин. Освен това, в миналото той е бил агент, без да го осъзнава, така че няма да му е за първи път.

И за последната перла - че може да е имитация на Серак -т.е. Долорес да го замени, както направи с Мартин (струва ми се малко вероятно).
Има и предположение, че истинската Долорес е скрита някъде и тази, която гледаме с Кейлъб, е едно от копията.

И нещо, на което не съм обърнала внимание - в ИМДБ си пише, че гласът на Соломон е гласът на Жан Ми.

# 697
  • Мнения: 790
Кейлъб не означаваше ли куче?

# 698
  • Мнения: 36 529
Да, това е значението на името. Ето историята на персонажа: https://www.britannica.com/biography/Caleb
Накратко - шпионин на Мойсей, пратен в Ханаан, който след като наблюдавал местното положение, посъветвал Мойсей да нападнат колкото се може по-бързо и да завладеят земята.

# 699
  • Мнения: 790
Ако Кейлъб е кучето на Серак ... Тогава защо Долорес го заведе при Соломон?


От промото на финала:


Това е от граната. Прилича на онова, което си драскаше Шолорес по тялото.

В реддит викат, че това било гарота.


Иначе, след този епизод поне можем да бъдем сигурни, че Кейлъб не е никакъв робот или хибрид, а чист човек ... щом не се гът-на от ЕМП-то.


Предупреждението на Соломон ... Кейлъб не успя да го чуе.

Последна редакция: чт, 30 апр 2020, 00:19 от Elena Pau 663353

# 700
  • Мнения: 8 244
Ако Кейлъб е кучето на Серак ... Тогава защо Долорес го заведе при Соломон?


От промото на финала:


Това е от граната. Прилича на онова, което си драскаше Шолорес по тялото.

В реддит викат, че това било гарота.


Не ми прилича да е щифта на граната, повече прилича на гарота. Около пръста е остатъкът.



# 701
  • Мнения: 790
Искам това, което сме гледали през тоя сезон, просто да е един допълнителен парк, в който Кейлъб си е платил за сценарий да спасява човечеството от лош тиранин.

# 702
  • Мнения: 2 661
Радвам се, че макар и преди финала, открих темата. 😊
Аз изгледах първите два сезона на един дъх, преди месец, направо бях като пристрастена! 😁
Този сезон обаче, за мен е разочароващ. Е, има още един епизод време да си променя мнението, но едва ли. Надявам се, че поне следващия ще компенсира сегашния.

# 703
  • Мнения: 36 529
Аз щях да съм разочарована, ако хората спечелят. При такова корумпирано общество, каквото видяхме още в първи сезон, трябва да има генерални реформи. Независимо дали хостовете продължат да съществуват, или не.
Честно казано, идеята на Шолорес да живее с фалшивото си семейство, ми изглежда извратена. Хостовете не са на 100% като хора, не стареят и тя няма как да се прикрива непрекъснато. Глупаво и психопатско е да си мисли, че това е възможно.

# 704
  • Мнения: 790
Аз щях да съм разочарована, ако хората спечелят. При такова корумпирано общество, каквото видяхме още в първи сезон, трябва да има генерални реформи. Независимо дали хостовете продължат да съществуват, или не.

Няма как да има друго общество. Общество, изградено от смъртни индивиди, винаги ще бъде корумпирано.

Осъзнаването на това, че си смъртен, е основният проблем на хората.


P.S. Вече съм готова да се закълна, че онова, което гледаме, е просто още един парк.

Последна редакция: пт, 01 май 2020, 16:04 от Elena Pau 663353

Общи условия

Активация на акаунт