Пазарът на недвижими имоти, какво се случва реално? -Тема 42

  • 39 492
  • 876
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 216
Мисля си, че сега ще се напечатат мноого пари, глобално. Просто няма друг вариант за отговор, всички засегнати ще искат и много ще получат. Това ще доведе до световна инфлация, примерно 10-20% средно на всичко, измислям си разбира се. Какво би станало тогава, храни нагоре, материали нагоре, реално всеки ще обеднее, ако не му качат заплатата, а това едва ли ще стане дори и за малцина. Биха ли паднали цените на апартаментите в условия на покачващи се цени? Сигурно, но пък може този процес да работи в обратна посока, не знам кое ще е по- силно...

# 151
  • Мнения: 3 290
Хората ще обеднеят, но наредените тухли ще вдигнат цените си, интересно кой ще ги купи след като повечето ще търсят за ядене..
За мен всичко що е панел, епк и разни разпаднати имоти ще паднат много сериозно или няма да се купуват.

# 152
  • Мнения: 47
За да има инфлация парите които ще се напечатат трбва да стигнат до мен, теб и другите крайни потребители. Такава опасност няма!😂

# 153
  • Мнения: 4 577
За да има инфлация парите които ще се напечатат трбва да стигнат до мен, теб и другите крайни потребители. Такава опасност няма!😂
За да има инфлация, трябва да има достатъчно влиятелни хора и цели правителства, които да искат дълговете им да се обезценят и някой друг да плати сметката. Преди Виденовата зима дали в джоба на обикновения човек влезнаха някакви пари?

Последна редакция: нд, 29 мар 2020, 18:00 от TafTaf

# 154
  • София
  • Мнения: 17 773
Чакайте малко, няма да паднат за месеци цените Simple Smile

# 155
  • Мнения: 3 732
Чакайте малко, няма да паднат за месеци цените Simple Smile

Факт. Хората имат запаси от средства.
И знаят, че и другите имат и имота все още е по-сигурен, от пари в банка или по друг начин.
Все още.

# 156
  • Мнения: 479
Чакайте малко, няма да паднат за месеци цените Simple Smile

Факт. Хората имат запаси от средства.
И знаят, че и другите имат и имота все още е по-сигурен, от пари в банка или по друг начин.
Все още.

Две години? Grinning

# 157
  • sofia
  • Мнения: 419
Сега пуснах едно търсене на 700 Е да видя какво има .Е има вече и доста,а още не са изгърмели ипотекарите.

# 158
  • София
  • Мнения: 5 931
Сега пуснах едно търсене на 700 Е да видя какво има .Е има вече и доста,а още не са изгърмели ипотекарите.
Нищо забавно?
Изобщо има едно леко злорадство у тези дето плашеха с криза толкова години. Хайде първо да видим каква точно ще бъде кризата и колко точно хора ще "изгърмят"
И второ , има ли болен човек, който смята, че и да дойде криза той няма да бъде засегнат? или близките му? и какво го радва това нещо?
Ето в момента има криза, всички се смеем или тъжим, всеки от балкона си... собствения си балкон
И ипотекари и тези които не са... всички
Всички са засегнати, нали, поравно. Същото ще е с кризата в НИ, ако дойде, ще засегне цялата икономика и всеки от нас...

# 159
  • Мнения: 47
До известна степен хората злорадстват, защото цените са изкуствено завишени и банките оперират като лешояди. Къщите и апартаментите са за живеене, не за спекулиране.

# 160
  • sofia
  • Мнения: 419
Думата е за алчните не се наиграха.2008 имах един приятел дето ме убеждаваше ,че цените ще ударят 2000Е.Купи 3 апартамента с кредит,слава богу успя да ги изплати ама на каква цена само той си знае.Сега е същата ситуация,който кротко си е взел едно жилище ,дори да отиде касиер някъде ще изплува .И няма да ги има вълнуващите бонуси на меринджейте с който се надуваха цените.

# 161
  • Мнения: 2 742
Как беше приказката, на Вуте да му е зле Grinning

Айде да падат тия апартаменти и да се юрва народа да купува, че не се издържа това чакане на тая криза вече. Сигурна съм, че само техните цени ще паднат, стандартът и заплатите ще си се запазят и всички ще сме цъфнали и вързали Simple Smile

# 162
  • Мнения: 9 754
Поне в България хората често злорадстват от завист.
Да гледаме в паничката на другарчето си е национален спорт. Колко коментари отнасят "мухлясалите" неремонтирани панелки, давани под наем от хазяйки, пенсионирани миналия век. И какво ще стане, ако ги продадат - с парите ще тръгнат по фитнеси, ще направят околосветско пътешествие, какво?
Лесно се коментира и критикува от позицията на човек с широки пръсти, който не е спестил пари, за да си купи нещо.  Какво е ипотеката - месечните вноски по нея са едни пари, които "спестяваш", просто не ги харчиш за глезотийки - фитнесчета, купони, екскурзии, дрешки, обличани по 1-2-3 пъти на сезон и купуване на новичко следващия, и т.н. Щракал си с пръсти, а "алчните" са ги спестили парите за апартаментите - 1-2-3-4- 10, няма значение. Апартаментите ще си останат - под наем или за продажба, а с модерните дрешки от миналия сезон к`о правим, с айфон-а последен модел, понеже не можеш да звъниш и мажеш по екрана на евтинджос за 200 лв.? Не може да си лакираш сама ноктите с лак за 5-10 лв., трябва да е при маникюристка, да ти рисува всеки нокът с различен цвят и с различни картинки. Вместо да се "разходиш" до магазина пеша, ще отидеш с колата, че ти е под достойнството да е пеша с торбите, а след това ще отидеш във фитнеса, че да поддържаш форма.
Та така - не гледайте в паничката на "алчните" - парите са си техни, съберете си вие пари и си купете свои - за по 100 лева квадрата, аз лично няма да будувам по цяла нощ, защото аз съм купила по 200.

Спекула май е трудно доказуем термин, нещо, останало във времената отпреди 30 години.
В другите държави некоректното поведение на търговците се наказва не от закона, а от поведението на потребителите, примерно чрез бойкот. Което е и най-ефективното, поне според мен. Но ние не сме дорасли до такива действия. Тук как бихме коментирали това? Най-вероятно - ами пада им се на тези рентиери, и те трябва да свият перките, няма само да се гушат от наеми, без да работят.
https://business.dir.bg/kompanii/adidas-i-h-m-vazmutiha-germaniy … da-plashtat-naemi

# 163
  • София
  • Мнения: 5 931
Думата е за алчните не се наиграха.2008 имах един приятел дето ме убеждаваше ,че цените ще ударят 2000Е.Купи 3 апартамента с кредит,слава богу успя да ги изплати ама на каква цена само той си знае.Сега е същата ситуация,който кротко си е взел едно жилище ,дори да отиде касиер някъде ще изплува .И няма да ги има вълнуващите бонуси на меринджейте с който се надуваха цените.
Браво на човека, купил е 3 апартамента и ги е изплатили, ако е тъй, браво?
Че то,  ако са наистина хубави имоти, доскоро можеше и да продаде от тях , на добра цена, като междувременно 10 години е вземал наем, предполагам. не е бил капо... при едно добро управление на имот, страшно няма...
Вие имате ли 3 апартамента да сте изплатили? дори купени на ниска цена? Или 1 изплатен апартамент поне... ?

# 164
  • Мнения: 62
Да, аз имам купен и изплатен апартамент. Но имам нужда от по-голям, и се радвам, че цените падат. И коронавирусът е само катализатор. Рано или късно трендът се сменя.

Общи условия

Активация на акаунт