Гримиране - идеи и техники. Тема №77

  • 41 467
  • 762
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 1 102
Под сс крем слага ли се база и отгоре хубаво ли е да се фиксира със спрей или няма нужда?Днес си купих,а не знам как точно се използва.....
Също така с какво е най-добре да се нанася,пръсти,бюти блендър или четка?

С каква кожа си? Аз лично слагам база за пори на местата, където имам нужда. Запечатвам с малко пудра, за да не лъсна след няколко часа. А фиксиращият спрей използвам главно, за да слегнат в кожата всички продукти и да изглеждат по-естествено.

# 331
  • Мнения: 1 424
Момичета, съжалявам за въпроса ми, не е по темата, но може ли да ми препоръчате четки на Морфи-за фон дьо тен, пудра, контур и хайлайтър ?
Аз имам доста от четките на Морфи,за съжаление не съм доволна от нито една.Доста са посредствени според мен. Купих си ги в периода, когато гледах на Жаклин като на гуру и бях супер разочарована. Още си спомням как миришеха,когато ги получих. С какво ли не ги прах, за да премахана миризмата. За мен не си струват парите,да, не са скъпи, но ПАК не си струват парите.

# 332
  • Мнения: 88
Само няколко четки съм имала на Morphe - на всичките им опадаха космите. На близка приятелка се случи същото. Палитрите им са страхотни, но четките - не чак толкова.

# 333
  • Мнения: 7 570
Благодаря ! Май ще се насоча към Mac , ако ви се занимава , моля дайте насоки Simple Smile)

# 334
  • Мнения: 1 424
Аз имам само една дуо файбър четка на МАС, ползвах я преди години за фдт и много я харесвах. От други нямам впечатления.Дори и за нея не мога да изкажа мнение сега,последно съм я ползвала преди 2-3г..

# 335
  • Мнения: 31 168
187 е класика. Невероятна четка.

# 336
  • Мнения: X
Единствената четка, която се сработва прекрасно с всичките ми пудри е тази:

# 337
  • Deutschland
  • Мнения: 5 413
Agent, последвах те. Влюбих се в лаковете😍

# 338
  • Мнения: 825
Здравейте! За пореден, но последен път купувам декоративна козметика от ДМ и Лили. Изключително разочарована съм. Вчера закупих очна линия, Буржоа, уж залепена с тиксо и т.н....ами оказа се толкова сякаш разредена - никакъв шанс да остави наситена черна линия на окото. 9лв беше, уж на промоция.... Ще я връщам макар със смачкан касов бон.

Моля, кажете от къде да купувам неразопакована или стока с нормален, неизтекъл срок на годност. Това е пълно безумие. Щандовете все са омърляни, все нещо липсва, но откровено ми трябваше за момента и взех съвсем импулсивно....
Благодаря и ви желая здраве!

# 339
  • Мнения: X
Сърдечно ви благодаря за споделените колекции, мили момичета. След видяното се освободих от всякакво чувство за вина, че трупам много козметики, половината от които изобщо не ползвам. Камък ми падна от сърцето. Досега не съм понасяла критики от съпружието относно това ми притеснение, но ако някой ден се случи, разполагам с достатъчно снимков материал, за да го опровергая веднага.
От всички видове козметики имам най-много червила. "Имам" дори е силна дума, тъй като бързо успявам да  лансирам на мама онези, които престоят при мен повече от половин година без да съм ги ползвала. Напоследък гледам да не натрупвам повече от 10-тина броя червило.

# 340
  • София
  • Мнения: 9 470
Аз съм от доволните от четките на Морфи. Hug

Последният ми ордер датира, сега гледам в акаунта си - на ЧП на близо година и половина като гледам -Placed on November 23, 2018 03:20PM. Та каквото поръчах тгава ползвам и до днес и съм много, много доволна. Може би съм пристрастна.
Ето какво съм поръчвала тогава:
M405 - CONTOUR BLUSH

MB6 - FLAT BUFFER

M165 - ANGLE LINER/BROW

M433 - PRO FIRM BLENDING FLUFF

M506 - TAPERED MINI BLENDER

M138 - ROUND CONTOUR

M310 - LARGE SOFT FAN

JH33 - UNIVERSAL BLENDER BRUSH

# 341
  • Мнения: 7 565
Скрит текст:
Моля, кажете от къде да купувам неразопакована или стока с нормален, неизтекъл срок на годност. Това е пълно безумие. Щандовете все са омърляни, все нещо липсва, но откровено ми трябваше за момента и взех съвсем импулсивно....
Благодаря и ви желая здраве!

Само фабрично запечатани очни линии купувам аз и са страшно малко възможностите в Лили и ДМ. Друг вариант е да поръчваш онлайн, така доста се намалява възможността да купиш ползван продукт. За жалост никъде няма 100% гаранция, щом и от Сефора взех палитра в кутия, а после се оказа с отпечатъци от пръсти в нея. В ДМ в София преди време видях две 50+ годишни добре изглеждащи дами да се гримират с молив за очи на Есенс за 3 лв и да си го връщат обратно на стелажа. Направих им забележка и се покриха. Така че всичко може да се очаква от всички.

И винаги проверявай срока на годност преди покупка, има сайтове, в които може да провериш кода.

Момичета, след като видях страхотните ви колекции и подредба на гримовете, искам да ви предизвикам да ми покажете най-любимата ми част от грима - колекциите ви от палитри сенки за очи.

Тук е моята. По едно време бях натрупала към 60 палитри, но успях да поразчистя добре и съм доволна от размера на колекцията ми към момента. Чакам да пристигнат 2 палитри от Морфи.
Скрит текст:


Последна редакция: ср, 15 апр 2020, 17:09 от bubanka

# 342
  • Мнения: 5 832
Аз пък искам да питам някой има ли ето тази палитра на Революшън и как е като качество?
https://licilasicdn.s3.amazonaws.com/public/product_images/29133 … nal/361335051.jpg

# 343
  • Мнения: 5 094
Ето я и моята колекция, гледам да се придържам към по-бюджетни, но с добро качество палитри.
Скрит текст:

# 344
  • Мнения: 1 102
Есмералда, право в емоцията ме удари Joy Ето моята слабост след разчистването:


Общи условия

Активация на акаунт