Гримиране - идеи и техники. Тема №77

  • 41 455
  • 762
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 215
Браво, момичета. Хубави колекции.

Мойте останаха толкова! Не са много и не толкова скъпи...

Още не мога да ги съчетавам цветово и гледам да не трупам. Харесвам по неутрален грим върху очите си.
Je rêve, много ми помогна с обясненията
Трябва да експериментирам повече.

П. П. Двете чисто черни палитри, където не се вижда надпис са на Sleek, бялата на Lollipop. Извинявайте за качеството на снимката.
Чета ви с интерес!

# 361
  • Мнения: 1 104
Страхотни са ви колекциите! Чак очите ми останаха по тях! 🥰🌺

А коя палитра бихте препоръчали на някой начинаещ с много светла кожа и кафяви очи и коса?
Пробвам се да се ориентирам по снимки в интернет, но най-често светлата кожа върви със сини или зелени очи.

ПС: Предпочитам лек грим, в средния ценови клас. Simple Smile

Последна редакция: вт, 14 апр 2020, 23:09 от Galeona

# 362
  • Мнения: 1 424
Ехаааа,страхотни колекции показвате. Есмералда, страхотна идея даде Simple Smile

# 363
  • Мнения: 7 563
Galeona, среден ценови клас е много относително понятие. Общо взето палитрите са или евтини до към 30 лв, или скъпи около 80-100.
Бих ти препоръчала да погледнеш палитрите със сенки от линията на Сефора, по-специално ето тези. Доста са добри за цената си и с тях може да се получи лек ежедневен грим. Цената е 22 лв, а качеството е по-добро от повечето дрогерийни.

https://m.sephora.com/product/sephora-collection-eyestories-mini … 326?skuId=2221034

Също харесвам Meet Mattschmaker и Nude beach на theBalm. В момента не са в колекцията ми, но ги имах и са добри, просто от толкова палитри не им идваше ред.

# 364
  • Мнения: 1 467
Ейй, очите ми изтекоха по колекциите ви! Много много хубави.

Моята е мноого скромна, като преобладават палитри и фдт-ни. Grinning

Pretty vulgar как са откъм палитри? Не че ми трябва, ама така да си имам и тяхна. Не съм ползвала нищо от марката и няма сой знае колко отзиви за тях. Благодаря ви предварително!

# 365
  • Мнения: 215
Още един глас за палитрите на Sephora, the balm и ще добавя nyx.

# 366
  • Варна
  • Мнения: 2 849
Ейй, очите ми изтекоха по колекциите ви! Много много хубави.

Моята е мноого скромна, като преобладават палитри и фдт-ни. Grinning

Pretty vulgar как са откъм палитри? Не че ми трябва, ама така да си имам и тяхна. Не съм ползвала нищо от марката и няма сой знае колко отзиви за тях. Благодаря ви предварително!


Алекс Петканова се гримира в последното си видео с тяхна палитра. Виж, ако искаш!

# 367
  • Мнения: 27 486

Купих си този молив за вежди на Есенс- цветът е 05- soft blonde. Като 01 беше черен. Чудих се между 04-blonde  и 05, обаче взех по-светлият. А не съм чак такава блондинка (тъмно пепелно русо, според светлината избива на по-светло или по-тъмно, светла кожа с розов подтон). Обаче 04 ми идваше една идея по-кафеникаво, а в моето русо има голяма доза пепелно Grinning Много съм доволна от покупката, а и щом дори майка ми не успя да разбере, че съм си рисувала по веждите. Laughing Моливът е с много сладко малко "гребенче" на капачката, предполагам, че повечето подобни продукти имат...Имаше и много интересен продукт за вежди-  semipermanent brow definer или нещо подобно пишеше, накрайникът беше с 3 "зъбчета", по 3 линийки наведнъж рисуваше- като от него пак разгледах двата по-светли нюанса. Те май ми харесаха повече и от молива за вежди, обаче бяха и почти на двойна цена и не ми се рискуваше като за опит да купувам от тях (в случай, че не улуча цвета).
Аз всъщност нямам особена нужда да си подчертавам веждите, и само с пинсета+ сресване/приглаждане докарвам доста приличен вид на веждите, обаче този е от малкото продукти с които докарвам естествена визия и ми пасва дотолкова добре като цвят.
Момичета, откъде купувате тези правоъгълни пластмасови органайзери за чекмеджета (тези с орнаментите по стените)? Отдавна търся подобни.
Много хубави палитри видях, а и наистина много като количество Grinning Аз оставам безмълвна от колекциите, моите са далеч по-скромни. Много ми харесаха палитрите в нюд цветове и тази на H&M!  Такива цветове използвам от доста време+лилаво-розово-сини сенки (най-обикновени на Руби роуз Joy ) и рядко сребристо/златисти. В повечето случаи не купувам палитри, защото по повече от 1-2 цвята в тях ми идват твърде тъмни или твърде топли като за мен и не зная какво бих ги правила. Grinning Но някои ме изкушават.
Като фдт използвам само един на Лореал  купуван от Италия- мисля, че тук е True Match?  Нацелих един цвят който ми стои много естествено и скоро не мисля да го сменям. Heart

# 368
  • Мнения: 7 563
Dolce miele, моите органайзери са от магазин за домашни потреби, но ги има пачти навсякъде, Икеа, Джъмбо и тн.

# 369
  • Бостън
  • Мнения: 13 479
Agent, последвах те. Влюбих се в лаковете😍
Много благодаря за милия комплимент, Скитнице Grinning

Agent, ще бъда честна. Със суха кожа и бръчки, които изглеждат 200 пъти по-зле с пудра, дадох много повече пари за други четки и пудри, които ‘не работят’ за мен, докато попаднах на Хаку. За мен си струва. Ти обаче си лачена и не мачкан лак, така че тази вечер ще щракна и втората си по любимост и ще я кача- на РТ е и кърти. Единствената на марката, която ми харесва.
Тази ли, мило?


Наборе (1975) - ето тази техника искам да опиташ и да се покажеш!



Между другото същата тази девойка прави добри многоцветни визии, които не са моята чаша чай, но пък могат да допаднат много на друг!
https://www.youtube.com/user/anbrightable/videos

Като говорим за шарено, тази мацка също става за вдъхновение - шарена, но много прецизна и има чудесен усет за цвят и съчетаемост!
https://www.youtube.com/user/paulinaalaiev/videos

PS Аз често преди или след като купя палитра гугълвам в Ютюб и Пинтерест за визии с конкретната палитра, че да си спестя голямото умуване!

Последна редакция: ср, 15 апр 2020, 05:36 от Agent Provocateur

# 370
  • Бургас
  • Мнения: 9 401
Тези моливи за вежди на Есенс са страхотни, ползвам ги от години.Супер попадение са -https://douglas.bg/essence-eyebrow-designer-01-conf-24584

Последна редакция: ср, 15 апр 2020, 09:40 от Bright Crystal

# 371
  • Мнения: 202
Здравейте, дали ще си намеря някоя дама като мен с паднал клепач и трудна направа на очна линия? Grinning

# 372
  • Мнения: 1 789
Тези моливи за вежди на Есенс са страхотни, ползвам ги от години.Супер попадение са -https://douglas.bg/essence-eyebrow-designer-01-conf-24584
Постът ти ме подсети, че такъв  молив си бях взела преди 10г. и започнаха рязко да ми падат косъмчета от веждите в пъти повече от нормалното. Отне ми време да открия причината и с изненада открих, че из немските блогове по това време се оплакваха от същото 😁 Не мога да си обясня каква е причината, но като спрях да го ползвам и веждопада веднага намаля. Ползвала съм сенките и гела им за вежди и не съм имала никакви подобни оплаквания 🙂

# 373
  • русе
  • Мнения: 643
Цитат на: Agent Provocateur

Наборе ([b
1975[/b]) - ето тази техника искам да опиташ и да се покажеш!



Между другото същата тази девойка прави добри многоцветни визии, които не са моята чаша чай, но пък могат да допаднат много на друг!
https://www.youtube.com/user/anbrightable/videos

Като говорим за шарено, тази мацка също става за вдъхновение - шарена, но много прецизна и има чудесен усет за цвят и съчетаемост!
https://www.youtube.com/user/paulinaalaiev/videos

Ще пробвам и покажа 😁

Здравейте, дали ще си намеря някоя дама като мен с паднал клепач и трудна направа на очна линия? Grinning
При мен е така и съм се отказала многоо отдавна от очната линия .

# 374
  • София
  • Мнения: 9 467
Бих ти препоръчала да погледнеш палитрите със сенки от линията на Сефора, по-специално ето тези. Доста са добри за цената си и с тях може да се получи лек ежедневен грим. Цената е 22 лв, а качеството е по-добро от повечето дрогерийни.

https://m.sephora.com/product/sephora-collection-eyestories-mini … 326?skuId=2221034
Подкрепям. Моята Сефора палитра, която единствено притежавам ме изненада много приятно и наистина палитрите им са добри.

Не знам дали още ги има, но навремето си спомням имах една 4-ка сенки на Флормар. Много добри!
Моята дъщеря ползва на Макс Фактор палитра, която е посредствена от всякъде, прашлива и бързо издълба светлите цветове.

За ХМ палитри и сенки чувам все ласкави отзиви от приятелка напоследък, също.

Но ако палитрата трябва да  една, за мен това би била- повтарям се, знам Laughing -Шоколадовата на Ту Фейсд. Аромат, блаженство и наслада! Много и вдигнаха цената за съжаление и май мина психологическата граница от 100лв.

Общи условия

Активация на акаунт