Селска къща - поглед към малките детайли (продължение 2)

  • 15 174
  • 178
  •   1
Отговори
# 120
  • София
  • Мнения: 301
Честита къщичка! Със здраве и радост да си я стопанисвате! Simple Smile

С ММ не бяхме на едно мнение за подобна стъпка. Аз исках, той не. Докато аз виждах романтичната страна на нещата, той виждаше само разходи, бачкане и вечно наливане на средства.


И ние бяхме така, докато преди 2 години мъжът ми сам предложи да си купим къщичка на село Simple Smile Тогава и ние гледахме къщи в района на яз. Сопот, но купихме близо до там, където сега свършва магистралата. Сравнително не далече сме от вас Simple Smile

# 121
  • Мнения: 1 780
Скрит текст:
С ММ не бяхме на едно мнение за подобна стъпка. Аз исках, той не. Докато аз виждах романтичната страна на нещата, той виждаше само разходи, бачкане и вечно наливане на средства.
Скрит текст:
[/quote]И ние бяхме така, докато преди 2 години мъжът ми сам предложи да си купим къщичка на село Simple Smile Тогава и ние гледахме къщи в района на яз. Сопот, но купихме близо до там, където сега свършва магистралата. Сравнително не далече сме от вас Simple Smile
[/quote]
Да знаете как ви завиждам за селските къщи. От 10г. навивам моя съпруг, но той е непреклонен - разходи, бачкане и вечно наливане на средства. В центъра на Бг и такива цени на имотите са пуснали, че свят да ти се завие. Да кихнеш срещу къщата и тя ще се събори, а цената и е 20 000 - 25 000лв. без вода, няма ток и със септична яма. Останалите са над 45 000лв или в села където основното население е циганско.
Нищо, ще продължавам да ви чета и да си мечтая за една такава къщичка.

# 122
  • София
  • Мнения: 5 361
Ще се случи, сигурна съм. Тя сама ще ви намери.
То не е само до парите. И района в много важен. Ние сме с две деца, едното е тийн, на който все трябва да му осигуряваш забавления.
Иначе ние не сме ходили на огледи. Само на една къща след Годеч, която беше по- скъпа от тази, на кофти място и кофти път от Софето.
Другата беше тази, която гледахме. Свалихме й доста от цената, но пък собственичката беше на мнение, че по- добре за по- малко, но да я продаде, отколкото да иска повече и така да стои.

# 123
  • София
  • Мнения: 301
Glamour, пожелавам от сърце да се сбъдне мечтата ти!
Мъжът ми сега с удоволствие ходи на село. Всеки път си намира какво да работи, прави го с удоволствие и казва, че така си почива. Още не мога да повярвам, той беше последния човек, който съм си представяла щастлив в селски двор.
Къщи се намират и на прилични цени, или по-скоро някак си къщите намират нас. Нашата беше в готово за нанасяне състояние за под 40 000 лв. Купихме я с всичко необходимо за живот - печка, хладилник, две бани, вилици, лъжици, посуда... всичко. Когато за първи път спахме там отидохме с децата, изчистихме и се настанихме, нищо не ни липсваше. Лошото е, че там ходим само уикендите, а живеем в София, на 100 км. Simple Smile

# 124
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 381
Аз вчера гледах имоти на публичен търг с ЧСИ, и това е вариант. Понякога излизат супер сделки. Една позната си купи къща на нашата улица за 20хил.лв, вярно метна голям ремонт, но къщата стана приказка, с много стаи и две бани.

# 125
  • Мнения: 14 770
Наш познат си продава вилата,но тук цените са височки. Иска й 50000 лв,но сигурно и за 40 ще я даде. Сега и криза се очертава,та съвсем ще е трудна продажбата.

# 126
  • София
  • Мнения: 5 361
И аз гледах така имоти, но трябва да се следят обявленията, да се наддава на търга и да имаш парите , доколкото знам.
Трудно е, най вече с къщи, които са дълго време необитаеми, неподдържани и трябва да вложиш една не малка сума, за да го пригодиш за живеене.

# 127
  • Вила Великула
  • Мнения: 2 002
По тази причина и ние преди 7 години се насочихме към Радомирските села. Няма цигани, цените са доста по-ниски от други райони, прекрасна природа и само 50 км.до София.

# 128
  • В градината...
  • Мнения: 15 929
Доня Дафина знае, че гледахме къщи около Елена. Разкошни места има там. Ама как да се грижим за две къщи...

# 129
  • Мнения: 315
Доня Дафина знае, че гледахме къщи около Елена. Разкошни места има там. Ама как да се грижим за две къщи...

С мерак от цялото семейство и голямо търпение Stuck Out Tongue Winking Eye и ние сме с две.

# 130
  • В градината...
  • Мнения: 15 929
Доня Дафина знае, че гледахме къщи около Елена. Разкошни места има там. Ама как да се грижим за две къщи...

С мерак от цялото семейство и голямо търпение Stuck Out Tongue Winking Eye и ние сме с две.
С две малки деца досега за една едва смогвахме.
Всъщност, в Балкана щеше да е трета. Защото и на морето правим. А родителите ни също имат по още една селска къща за поддръжка.

# 131
  • Мнения: 3 044
Момичета, един чисто практически въпрос. Как и откъде пазарувате продукти - сурово месо, риба, дори сладолед - ако пазарувам от магазин в София, докато се приберем минават 40-50 мин докато стигнем, в зависимост от трафика. Има МЕТРО на изхода на София, от там може би ще ни е към 30мин до къщата, ама пак е много, особено сега през лятото.

# 132
  • Мнения: 1 476
В най-големите жеги /дори и в града/, когато ходя да пазарувам такива неща в багажника слагам хладилна чанта с охладители и бързо развалящите се продукти прибирам директно там.

# 133
  • София
  • Мнения: 5 361
Seti Beti, ние спираме на Български извор. И за там купувам и за вкъщи навръщане. През Лесидрен веднъж минахме за млечни продукти.
Да споделя последни новини, от вчера се сдобихаме с два кърлежа. Ще пръскаме другия път.
Иначе поизчистихме, сега търся нови дюшеци, непретенциозни и ще освежим кухнята, че там мишките са вилняли най- много и смърди ужасно.Ще сменим балатума, някои шкафове ще изхвърлим и така.

# 134
  • До сърцето...
  • Мнения: 5 198
Да докладвам за епопеята ми с градинската техника от Homemax, ако помните Blush
Скрит текст:
Да, тъкмо по нощите време да се жалвам Grinning

След рекламацията и резултата от нея, вече мога да се оплача.
Купих клонотрошачка Einhell от Home max в Плевен, която след не повече от 40 мин работа запуши. Не е двигателя, със сигурност, някъде в предавките (ремъците), съдейки по миризмата. Подадох рекламация, след няколко дена ми я връщат от сервиза със заключението - "Работила повече от регламентираното време" (по памет). Ми къде има регламентирано време на работа, в ръководството за работа няма. В магазина никой не знае, от сервиза не казаха... Мъкна я аз на село, и о, чудо - след 5 мин започва да бие на умряло. Отварям аз - то вътре всичко се разпаднало - втулката, диска.... Баси и сервиза в Плевен! Бясна съм! Не знам какво ревизират-сервизират-заключават, ама поне да я бяха сглобили като хората. Пак рекламация .... не се надявам на добро развитие, за съжаление.

Почти на ръба на 20-те дена, трошачката ми беше отремонтирана, явно беше ходила в централен сервиз и резултата са сменени двигател и съединител. Пробвана е, поне не запуши на 5-минута, но не мога да се отпусна да я ползвам без притеснения, треперя и като на дете, защото само като си помисля за разкатавката до Плевен-сервиз и обратно (без значение, че ще е трети по ред ремонт) и ми става зле.

Сега на дневен ред ми е бензинова косачка и съм тръпна за избора.

Общи условия

Активация на акаунт