Селска къща - поглед към малките детайли (продължение 2)

  • 15 201
  • 178
  •   1
Отговори
# 135
  • София
  • Мнения: 301
Seti Beti, ние спираме на Български извор. И за там купувам и за вкъщи навръщане. През Лесидрен веднъж минахме за млечни продукти.
Да споделя последни новини, от вчера се сдобихаме с два кърлежа. Ще пръскаме другия път.
Иначе поизчистихме, сега търся нови дюшеци, непретенциозни и ще освежим кухнята, че там мишките са вилняли най- много и смърди ужасно.Ще сменим балатума, някои шкафове ще изхвърлим и така.

С какво ще праскате? Дали е подходящо за дворове с котета? Имаме бебета котенца, като си отивате на къщичката, ако искате минете да ви подарим едно Simple Smile Ще ви черпим със сироп от смокинови листа Simple Smile

# 136
  • София
  • Мнения: 5 362
Препоръчаха ни това. https://agro-apteka.bg/produkti-repelenti_i_biotsidi-preparati_s … alhi-ektomin_10-P
ама дали е подходящ за животни не знам. Ще попитам.
Иначе за гостито ме брой, но любезно ще ти откажа котета, защото не стоим в къщичката постоянно, а вкъщи имам заек и е предостатъчен😀

# 137
  • Мнения: 3 046
О, съвсем навреме идва тази препоръка за препарат срещу кърлежи, че и аз карам мъжа ми да пръскаме, а той се опъва - нямало нужда, няма животни, ама в това дъждовно време знам ли...
Имаше една тема за градините, не мога да я намеря или не търся където трябва. Някой, ако я следи, моля да прати линк.

# 138
  • В градината...
  • Мнения: 15 930
Нашите магазини са на 3км. и си пазаруваме от там.
Но като ходим на море, ползваме хладилна чанта. Особено на връщане, когато се зареждаме с риба от рибарите.

# 139
  • Мнения: 14 784
Имаше една тема за градините, не мога да я намеря или не търся където трябва. Някой, ако я следи, моля да прати линк.
Ето я Градинарството-моето хоби:
https://www.bg-mamma.com/?topic=1222669
Има и други за зеленчукови градини,за цветя. Виж направо целия подфорум Цветарство и градина:
https://www.bg-mamma.com/?board=423

# 140
  • Мнения: 1 349
С Ектомин пръскаме и ние по 2 пъти в месеца. Имаме куче, казаха да не го пускаме 1 час след напръскването, докато изсъхне, но може да се пръска и помещението, където кучето живее.

# 141
  • Мнения: 741
Този Ектомин май е само за помещения? Поне така пише в описанието на сайта. А аз търся препарат за двор срещу кърлежи.

# 142
  • София
  • Мнения: 5 362
Аз за двора го взимам.

# 143
  • Мнения: 1 349
За двора го взехме и ние. Пръскаме си без проблем.

# 144
  • гр. София
  • Мнения: 563
[
Скрит текст:
quote author=Планинско цвете link=topic=1193836.msg40915976#msg40915976 date=1592339605]
Този Ектомин май е само за помещения? Поне така пише в описанието на сайта. А аз търся препарат за двор срещу кърлежи.
[/quote]
Аз взех Айкън за двора, но с тези дъждове още не  сме пръскали. Пише, че е против кърлежи, бълхи.... и има пропорции дадени за навън  и за вътре

# 145
  • Мнения: X
Аз се видях в чудо от бълхи. Детето нахапаха...

# 146
  • София
  • Мнения: 5 362
Да споделя, борбата с двора е безмилостна. Има огромна асма, която обаче не е кастрена и както си е било гроздето преди години, така си е останало необрано. Отделно върху него е израснало ново и е станало направо чудо. Полазило е дървета, направо ги е задушило. Чудя се как да се изчисти това.
Има и клони за рязане на дърветата.Изсъхнали си, висят страховито. Казвам на ММ да види из селото дали някой не помага в дворове, предполагам, че имат резачки и знаят как да отрежат клоните.Дайте съвет. Как постъпихте вие? Имахте ли такива проблеми? Има и високи къртичини, тях как да ги оправим? Иначе вътре горе-долу изчистихме, ще сменим един балатум в кухнята и сме готови.Наумила съм си да взема тебеширена боя и да освежа старите шкафове. Всичко е от дърво и ме е яд да го изхвърлям. Приемам идеи.
На всичкото отгоре 4 кучета се навъртат, намерили дупка в мрежата и сутринта ставам да пия кафе, а те като бейове лежат в двора. Щях да падна направо.

# 147
  • Мнения: 7 913
Не си играй с тебеширена боя - първо е скъпа, ако ще вземаш готова, второ ако ще мацаш с латекс не е сигурно колко добре ще се справиш, предполагам не си професионалист, трето от лака, с който се завършва накрая често стават жълтеникави петна. Направо мажи с алкидна и няма нужда от лак. Има такива хубави цветове Grinning
За асмата - бих отрязала на височината, до която искам да редуцирам. След седмица да речем, когато е поизсъхнала, бих опитала с дърпане да махна колкото мога, а ако чак толкова нависоко е стигнала, бих изчакала есента, когато листата на дърветата паднат - ще има видимост и ще се дърпат лозниците по-лесно. Виждала съм как се катерят, наистина задушават дървото.

# 148
  • Мнения: 1 194
Шкафове с алкидна боя Close

# 149
  • Мнения: 14 784
Къртичините ние ги минаваме с косачката. Заравнява и после пониква пак трева. Иначе с мотиката разнасяте пръстта или ако е много я изгребвате и изхвърляте.
Клоните ,ако нямате резачка, може и с трион,но ще е трудно ако са повече. Може би наистина да потърсите човек с резачка и да изчисти.
Асмата също,по малко от тук,от там.
За шкафовете може и с лак на водна основа,който не мирише и съхне бързо. Преди много години мазах едни дървени,потъмних ги в цвят венге и стана много приятно,само смених дръжките. Иначе и с боя може,но най-добре питай в темата Да преправим старите мебели с любов. Има много полезна информация и ще те насочат.
Сложете нещо на дупката на мрежата.
Успех и не се отказвайте! Лека полека ще се оправи всичко и после като се поддържа е по-лесно. Снимай преди и след и показвай. 😃🤗

Общи условия

Активация на акаунт