Селска къща - поглед към малките детайли (продължение 2)

  • 15 211
  • 178
  •   1
Отговори
# 60
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 382
Нашата мазилка е същата, миналото лято само я боядисахме. Снимки всички са виждали на червеният ми дворец 😜 Понеже боята беше доста гъста, мазилката едра, майсторите разреждаха боята и пръскаха. Минаха 2 пъти с боя. Ние имаме вътрешна изолация и добра дограма, къщата трябва да диша и външна изолация е излишна. В нас целогодишно е 25 градуса.

# 61
  • Мнения: 573
Нашата мазилка е същата, миналото лято само я боядисахме. Снимки всички са виждали на червеният ми дворец 😜 Понеже боята беше доста гъста, мазилката едра, майсторите разреждаха боята и пръскаха. Минаха 2 пъти с боя. Ние имаме вътрешна изолация и добра дограма, къщата трябва да диша и външна изолация е излишна. В нас целогодишно е 25 градуса.
Може ли малко информация като боя, материали, инструменти, че без майстори ще се опитаме да се справим, като сума колко ви излезе, ако може и снимки преди как е било също ще е полезно Simple Smile

# 62
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 382



Майсторите боядисваха къщата, беше 5лв на квадратен метър, излезе 550лв, защото мерихме стените отвън и и излязоха 110кв.м . Боята я разреждаха, но незнам съотношение, и пръскаха, защото на такава мазила бе става нито с валяк, нито с четка. Цвета си избрахме от каталог, направиха ни боята и толкова. В началото беше ужасен розово - електриков, ягодов цвят. Бях в ужас, но като я минаха 2 пъти, изсъхна, потъмня до това което искахме.
Забравена да пиша, че това е цената само на труд, колко беше боята не помня, понеже правихме, ограда, сачака, бетонна плоча... Губи ми се цената.

# 63
  • Мнения: 573
Каква красива промяна, вдъхнови ме да действам без много да се чудя, къщата ви е много красива и стилна Simple Smile

# 64
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 382
Малко шантав цвят, но пък само кафяво, бежово и капучино е скучно. Ако не беше червена щеше да ментова, или стъмни синьо и небесно синьо.

# 65
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 045
на твоята видях, че има подкожушено. боята няма да го скрие, а и има опасност да се доизрони след боядисването.
може би първо козметичен ремонт на подкожушеното и тогава боя...

# 66
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 382
на твоята видях, че има подкожушено. боята няма да го скрие, а и има опасност да се доизрони след боядисването.
може би първо козметичен ремонт на подкожушеното и тогава боя...
Какво значи това? Където се рони мазилката ли? Трябва да се види дали няма влага в основите, ако има да се прави дренаж. Тя боята е последната работа по тая къща.

# 67
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 045
там, където замазката се е отлепила от основата.


това може да се изрони преди боядисването, ще стои различно от останалото, защото ще е гладко, а всичко около него грапаво.
но пък ако боядисате върху него най-вероятно ще  падне след боядисването и ще стане петно без боя.

# 68
  • Мнения: 573
Явно все пак няма да мине без майстор... Благодаря за съветите!

# 69
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Амиии... не знам. Къщата на село - двуетажна, е строена през осемдесетте от дядо ми и зетьовете му. Никой от тях не е строителен инженер. Тук попитали, там им обяснили... А къщата е чудна, и вече толкова години не е мръднала.

# 70
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 382
Ако има високи подпочвени води, дренажа е задължителен. Като гледам, всички които купуват къщи около нас, правят дренаж. Вашата къща не е толкова стара, моята е на около 80г. Един белег за влага в основите е лющеща се мазилка, долу към земята. Каквото и да се замазва, пак ще пада от влагата.

# 71
  • нещотърсачка НАРЦИ Love is everything
  • Мнения: 11 979
Черешова, все се каня да питам на кое казваш сачак?
/Едвам те познах коя си. Laughing/

# 72
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 382
Сачака са дървените греди под стрехата. 😉
Иначе името промених на майтап, че открих родословието на мъжа ми преди 8века в Испания, някакви рицари, аристократи... Та за това съм доня. Дафина е превод на истинското ми име от латински, Черешова е на арабски, пак испанската фамилия на герба Аватар.

# 73
  • В градината...
  • Мнения: 15 930
Сачак=стреха (при нас никой не казва стреха).
Боята на тази къща е най-малкият проблем.

# 74
  • София
  • Мнения: 10 309
Записвам се да ви следя, преди 4г. си купихме къща на 30км. от София. Голям кеф! С половинката не сме имали села и ни е първа къща. Мъжът ми реши, че всичко по къщата ще прави сам, получава му се прекрасно. Бавно, но за никъде не бързаме Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт