Виртуални консултации с проф. д-р Огнян Бранков (детски хирург)

  • 136 218
  • 1 668
  •   5
Отговори
# 105
  • София
  • Мнения: 3 182
Здравейте, има леко разминаване - урологът, който би трябвало да диагностицира фуникулоцелето, явно го е помислил за херния и ви е пратил при детски хирург. Но това не е от значение. На тази възраст тази патология (дали фуникулоцеле или херния) вече трябва да се оперира. Ако желаете доведете детето при мен в Детския център на Токуда. Може да запишете час на 02 403 4948 или 4000

# 106
  • Мнения: 2
Много благодаря за бързия отговор. Ще се опитаме да запазим час за следващата седмица.

# 107
  • Мнения: 5
Здравейте, професор Бранков!
Аз съм от гр. Пловдив, имам дъщеря на 6г.навършени съвсем скоро,от преди година,а може и повече, има промяна в нейното поведение свързано с храната която е приемала преди и сега отказва да консумира супи и всякакви течни храни което явно се отразява на изхожданията.
От периода на пандемията до сега 3ри до 4ри пъти общо се е случвало, след изхождане по голяма нужда, след забърсване да забележа кръв по салфетката, но само там в изпражненията не съм забелязала да има.Днес следкато се събуди се оплака, че я "боли дупето на дупчицата"!
Тя отказва да ходи редовно и го прави 2ва пъти седмично дори може и да се е случвало веднъж за седмица при полужение, че до преди година ходеше сама, всеки ден в смисъл без да се налага аз да я подсещам за това, дори ми сподели на скоро, че просто не и е приятно да ходи, защото не и се чакало дълго и да се напълва силно а иска то само и бързо да излезе.
Ако можете да ме насочите как да постъпя а и се притеснявам как би реагирала на преглед свързан с това!

# 108
  • Мнения: 1
Здравейде професор Бранков,
Аз съм Александра на 17 години. Посетих Ви на 7 този месец с оплаквания на жлъчката (имам камъни и много силни и чести болки). Преди да дойда при Вас пиех Дуспаталин 200 за болките. Вие ми препоръчахте да започна да пия и Урзофалк още 3 месеца(бях го пила и преди 3 месеца) . При Вас направихме и изследвания, на които всички показатели бяха в норма и нямаше възспалителен процес. Относно причината, поради която Ви пиша- болките отново се върнаха, въпреки спазваната диета. Пия и двете лекарства (Урзофалк и Дуспаталин), но болките продължават. Те са чести и минават към гърба. Въпросът ми към Вас е какво се прави от тук нататък? Да продължа да пия двете лекарства, да понасям болките които са през ден-два, за да дам шанс на Урзофалка. От операция Вие казахте че няма нужда до момента, мен ме притесняват операциите, но може би вече нямам избор. Моля Ви кажете ми какъв е най-одачният вариант, защото тези болки са силни и най-лошото чести.
Благодаря Ви предварително!

# 109
  • София
  • Мнения: 3 182
Здравейте, професор Бранков!
Аз съм от гр. Пловдив, имам дъщеря на 6г.навършени съвсем скоро,от преди година,а може и повече, има промяна в нейното поведение свързано с храната която е приемала преди и сега отказва да консумира супи и всякакви течни храни което явно се отразява на изхожданията.


Казвате, че има промяна в нейното поведение, режимът на храненето е неправилен, изпитва страх от изхождането - явно проблемът е психологически. Добре е да поговорим лице в лице, в нейно присъствие, а аз ще преценя, дали има нужда от преглед.

# 110
  • София
  • Мнения: 3 182
Здравейде професор Бранков,
Аз съм Александра на 17 години. Посетих Ви на 7 този месец с оплаквания на жлъчката (имам камъни и много силни и чести болки). Преди да дойда при Вас пиех Дуспаталин 200 за болките. Вие ми препоръчахте да започна да пия и Урзофалк още 3 месеца(бях го пила и преди 3 месеца) . ..... От операция Вие казахте че няма нужда до момента, мен ме притесняват операциите, но може би вече нямам избор. Моля Ви кажете ми какъв е най-одачният вариант, защото тези болки са силни и най-лошото чести.


Здравейте, има един принцип, когато дълго време консервативните средства не  помагат, трябва да се действа хирургически. Елате да обсъдим нещата и аз ще Ви представя на доц.Веселин Маринов за извършване на лапароскопска холецистектомия.

# 111
  • София
  • Мнения: 696
Професор Бранков здравейте ,

Имам момчемце на 6 месеца , първо дете. Тъй като нямам опит дали е удачно да запиша час при Вас за консултация относно пишлето му.

Въпроса е на колко месечна възраст е подходящо? Споделиха ми към 7 месец, но все пак реших да попитам и Вас.

Сърдечно благодаря ,

Бъдете здрав и се пазете ,

Поздрави !

# 112
  • София
  • Мнения: 3 182
Няма фиксирана възраст. При всяко дете е различно. Най-добре ще преценя как да действате ако видя детето.

# 113
  • София
  • Мнения: 696
Благодаря Ви професоре,
Ще запазя час утре!
Хубава вечер.

# 114
  • Мнения: 94
Здравейте проф. Бранков, внука ми е на 4м.след първия месец започнахме забелване на пишлето... имахме напредък 3-4мм  като мажехме с дефламол , тъй като се зачервяваше и леко кървеше , но започна да му цъфва кожичката като роза и да се пука. По съвет на педиатър спряхме за месец. Изписаха му цикатридина крем и започнахме отново, но е напълно затворено и не се отлепва кожичката. Бих била благодарна за мнението Ви.

Последна редакция: ср, 22 юли 2020, 18:12 от osinka88

# 115
  • Мнения: 351
Здравейте професор Бранков,

На 1 г. синът ми разви лимфангиом от дясно между врата и ключицата и Вие ни препратихте към доц Шивачев. Слава Богу, беше успешно опериран и надявам се всичко да е зад гърба ни. Сега очакваме момиченце през есента и си мислех, може ли да направим някакви изследвания, за да разберем дали и при нея ще се получи лимфангиом и това, че едното дете е имало, значи ли, че и другото е склонно да развие?

Благодаря предварително за отговора.

# 116
  • София
  • Мнения: 3 182
Здравейте проф. Бранков, внука ми е на 4м.след първия месец започнахме забелване на пишлето... имахме напредък 3-4мм  като мажехме с дефламол , тъй като се зачервяваше и леко кървеше , но започна да му цъфва кожичката като роза и да се пука. По съвет на педиатър спряхме за месец. Изписаха му цикатридина крем и започнахме отново, но е напълно затворено и не се отлепва кожичката. Бих била благодарна за мнението Ви.

Предполагам, че не сте били посъветвани правилно за забелването. Има един кортикостероиден крем, но аз държа да го предписвам след като видя състоянието на кожичката.

# 117
  • София
  • Мнения: 3 182
Здравейте професор Бранков,

На 1 г. синът ми разви лимфангиом от дясно между врата и ключицата и Вие ни препратихте към доц Шивачев. Слава Богу, беше успешно опериран и надявам се всичко да е зад гърба ни. Сега очакваме момиченце през есента и си мислех, може ли да направим някакви изследвания, за да разберем дали и при нея ще се получи лимфангиом и това, че едното дете е имало, значи ли, че и другото е склонно да развие?

Вероятността и при второто дете да се развие лимфангиом е много малка. Ако има такава формация тя би трябвало да се види на пренаталната ехография на плода.

# 118
  • Мнения: 94
Благодаря Ви за отговора , ще направим консултация при вас.

# 119
  • Мнения: 351
Благодаря Ви за отговора, дано бебето ми да няма проблеми в бъдеще.

Общи условия

Активация на акаунт