СЕДМИ клас 2019/2020 - тема 15

  • 23 441
  • 750
  •   1
Отговори
# 600
  • Мнения: 6 586
Потвърди датите за НВО-11, 15 юни( ако не греша).
Вероятно и учебният материал от ДО ще влезе в НВО ,  но първо ще анкетират училищата .
И започна да  говори общи приказки, при което реших, че няма смисъл да се натоварвам повече 😜

Последна редакция: нд, 05 апр 2020, 18:34 от Biserka_a

# 601
  • Мнения: 558
Аз съм даже по-крайна в срока за НВО /подразбира се че съм ЗА провеждането му/ - не виждам драма да се проведе дори и август или септември и само 8 клас да започнат по-късно учебната година. Ще се прегледа какво да отпадне или преструктурира като материал за закъснелия месец и нещо. И без това всички отиват в нови училища и се започва изравняване кой какво знае или пък даже и цяла година минава помежду /химия например и прочее в езиковите.../
Въпросът е децата да са здрави и да могат да се явят.
Юни ми се вижда рисково рано - всеки изминат ден се убеждавам в това. Почти всяка изминала седмица нулираме периода на изолация - първо бяха работещите, после пристигналите от чужбина, сега още такива групи от огнища на зараза. Голяма работа, че ние сме си стояли вече 3 седмици у дома.

ПП Като се съберат май или юни в училище и ще се видим във филм с нов пик, щото децата ще са по градски транспорт, курсове, спорт и в училище ще си носят едни на други коронки

# 602
  • Мнения: 15 528
Би ли преразказала за тези от нас, които вече нямаме нерви да гледаме Hug

Не пиша в темата - само ви чета, но:
- Имат идеи какво ще се прави, ако ИП бъде продължено, но за сега датите за НВО си остават 13.06. и 15.06
- В момента децата с ДО учат дори повече, отколкото в присъствена форма на обучение
- Обучението във виртуална класна стая до голяма степен замествало обучението в присъствената форма
- Имат сигнали, че в някои училища учителите преподават с метода "Изгледайте си видеоурока и решете тези задачи"
- В НВО ще се включи и материала от ДО, но ще се направи проучване по училищата и ще се вземе предвид материала, който е взет в най-изостаналите училища


Прави ми впечатление, че на всяко интервю повтаря, че не са важни толкова оценките, колкото това децата да са знаещи и можещи. Съгласна съм. Обаче истината е, че се кандидатства с оценките - от училище и от НВО.

# 603
  • София
  • Мнения: 2 446
Аз също съм с "мой" акаунт в изпитай ме и ще дебна тук за яснота по въпроса поставен от грейпфрут.
Дени, аз май успях да му направя акаунт - просто излязох от моя и започнах нова регистрация. Все още съм малко несигурна, защото никъде не ми поиска да уточня дали става дума за ученик или родител.

# 604
  • Мнения: 5 001
И аз се съмнявам да успеят юни, представям си как сме болни и под карантина - как детето ще отиде на изпит?
Ако завършат на 30ти юни и НВО остане за август - след ваканция - изпит? Като знам на 15ти септември колко помнят от миналата година и ми призлява.
Грейпфрут, кликваш на ученици и от там регистрираш профил.

# 605
  • Мнения: 6 925
А тестове тип Пиза за 13 годишни къде могат да се разгледат? Много ги спрягат, та да се информирам.
Аз се притеснявам през май да я пусна на училище, ако не са намерили лек. Предпочитам отлагане на нво, колкото и да е тягостно отлагането.

# 606
  • Мнения: 8 228
Мария, Архимед имат книжка с изпити по формат Пиза точно за седми клас. Имаме я вкъщи, но не съм я разглеждала подробно, защото така и не остава време да реши някой тест от нея. Мога да снимам един тест информативно и да го кача.
Ако питам моя, е готов още утре да се яви на НВО, за да му се махне от главата и да се отърве от тормоза с тестовете.

# 607
  • Мнения: 6 925
Ама те само по математика ли са или има и бел?
Благодаря, не бих отказала да видя една страница от любопитство.

# 608
  • Мнения: 24 467
Примерно:
https://www.book.store.bg/p246520/testove-za-proverka-i-ocenka-n … na-dimitrova.html
Принципно не се наричат тестове по БЕЛ, а са тестове за четивна грамотност, тъй като това се проверява и измерва от този тип тестове.
Подробни разяснения в цяло ръководство:
http://copuo.bg/upload/docs/2013-01/BEL_obuchenie_paket_long.pdf
От центъра за оценяване на предучилищното и училищно образование:
http://copuo.bg/page.php?c=7&d=97
Ако имате регистрация тук:
https://www.e-uchebnik.bg/pisa-search.html

Последна редакция: нд, 05 апр 2020, 19:48 от Judy

# 609
  • Мнения: 8 228


Ето една страница от това, което имаме вкъщи. Значи не са цели тестове, отделни задачи са. По-скоро ги виждам като текстови задачи с практическа насоченост.
Цели тестове някъде из интернет бях гледала преди години и даже бях решила един. Имаше драма с някакъв със задача, свързана с билети за Метро. Нещо такова беше. Тогава го правих и мнението ми беше, че не е кой знае какво - четене с разбиране, следване на инструкции и тматематическа екстова задача. Беше някаква комбинация от тези неща.

# 610
  • Мнения: 6 925
Много благодаря и на двете ви!

# 611
  • Мнения: 1 677
И аз съм майка на седмокласничка, на която и върви БЕЛ, но не и математиката. Ходи на курс, сега го провеждат онлайн. Аз много се притеснявам какъв материал ще включат в НВО по математика.
По отношение на контактите - оня ден ми каза, че ще излиза на протест срещу стоенето в къщи. Не е излизала, учи, чете книжки, но и липсват контактите с приятели и съученици.
Все си мислех, че да си родител на седмокласник е стресиращо, но с тая ситуация допълнително много се изнервям. Май в къщи само аз.

# 612
  • Мнения: 3 048
Сега не мога да проверя, че не съм на компютър, но имам спомен, че и в пощата имаше свързани с Pisa тестовете материали.

Последна редакция: пн, 06 апр 2020, 07:30 от solnichka

# 613
  • Варна
  • Мнения: 2 442
Има и една поредица "Полезната математика", която също е със задачи тип ПИЗА, подредени съгласно учебния материал.

# 614
  • Мнения: 8 228
Да, вярно "Полезната математика" е хубава поредица. Вкъщи имаме една книжка, но беше за 5-и клас май. На мен ми хареса, но и до нея не стигнахме. Така като се замисля, винаги съм купувала повече неща и в някои не се работи, но такива деца са ми се паднали, всичко с ръчкане става.

Общи условия

Активация на акаунт