Енгин Акюрек в "Дъщерята на посланика". Нови и стари проекти – Тема 395

  • 42 977
  • 739
  •   1
Отговори
# 705
  • Pleven, Bulgaria
  • Мнения: 631
Аз си започнах от начало ДП и съм на трети епизод.Спрях за малко ,за да не забравя после какво съм искала да кажа,пък и никога не съм умеела да правя дълги анализи с красиви думи.
Всъщност Наре за пръв път разбра,че Санджар е плакал за нея ,в затвора,когато той скъса паспорта на Мелек ,за да не я отведе Посланика извън страната.Сцената е покъртителна и тежка.Наре прегълъща болката си и мълчи,Санджар пък крещи неговата на четирите краища на света.Всеки със своята си истина.Но тя щом погледне в очите му,се поддава на чувствата.
Друга сцена,производител на проливни сълзи е тази в самолета.Идва ти да се протегнеш,да погалиш наранените им души и да се опиташ да ги утешиш по някакъв начин.Боли те и за двамата и проливаш тонове сълзи....А те-с рогата напред,удрят ги едни в други,пробват твърдостта и гордостта си.
И тук вече стигам до заветното коланче и започвам с критиката.Сценаристките ни не са наред с главите май.Как може Наре да е толкова чувствителна и наранима,че да се хвърли от скалата защото не са и повярвали,а в същото време когато Санджар и говори за традицията,по лицето и се чета единствено щастие?!Нито едно мускулче не потрепва в разговора,никакъв знак на отвращение и страдание от това,което и се е случило само ден-два по-рано.А как се осмелява да си легне с него вечерта,при положение,че е жертва на изнасилване?Не я ли е страх,не се ли чувства погнусена?Вярно,до нея е любимият човек,но човешката психика отрича насилието и се противопоставя несъзнателно дори при намек от нещо подобно.Спомням си колко дълго Фатмагюл дори не можеше да погледне Керим,колко време му отне да постигне  разрешение да я докосне,без да се отвращава...
А Наре какво....от леглото,в което е насилена,та директно в брачното.По-правдоподобно щеше да е да измисли причина за отлагане на този момент и на брака или пък да му разкаже истината,дори без да казва името на насилника.Е,тогава нямаше да гледаме този сериал,но все пак това е голямо несъответствие,според мен.Нереално и неестествено е чувствителната Наре да е изпечена лъжкиня в един момент,а в следващия да скочи от скалата само защото не са повярвали на лъжата и.Как си го представят сценаристките ни,не знам...Добре,че са писали сценария дълго и са мислили задълбочено,иначе не си представям какво биха родили клавиатурите им...Наре се топи от погледа на Санджар,но не е способна да му каже истината,въпреки многократното му запитване,та дори и само за да му натрие сол....Много бели конци има в историята.Дано уважаемите сега като имат време,да поизгладят несъответствията поне малко и да ги направят по-лесно смилаеми.
То ние сме фенове и ще гледаме до край.Аз лично дори не си позволявам да критикувам много.Казвам го тук само,навън защитавам сериала до кръв.Но виждам и отчитам грешките,а те не са една-две,за съжаление...
Сега отивам да си догледам серията.Следващия път ще съм по-весела...

# 706
  • Варна
  • Мнения: 1 382
Привет Smile
Благодаря на всички, които сте писали и слагате интересни неща в темата Flowers Hibiscus

Ех, тоз Керим Heart Decoration първата любов не се забравя, та и с него така Smile
Споделили сте как е започнало всичко, май с повечето е  така, и аз попаднах на една от първите серии по нашата ТВ, вървяха едновременно  с Езел и аз бях почнала него, но случайно попаднах на една от първите серии на КВФ и се втрещих, от там нататък ровейки в нета, намерих темата и втори сезон който вървеше и юруш, главата ми беше гръмнала, толкова епизоди много ми дойде наведнъж Smile   Все се канех да го почна пак отначало, но така и не успях за съжаление.



Сега толкова свикнах с новата му прическа и даже май ми харесва повече  Smile



Радвам се, че е взел участие в този клип в подкрепа на лекарите Two Hearts

Съжалявам много за това, че  преди почване на сериала нямаше  фотосесии в списания, интервюта, много слабо, направо им се чудя на тези продуценти  Weary  Толкова ли не могат да хвърлят малко пари за повече реклама.

Последна редакция: ср, 15 апр 2020, 21:49 от Аnista

# 707
  • Пловдив
  • Мнения: 34 242


На онази скала край морето пъстрата птичка се прости с любовта. Ефеоглу, целият изпълнен с гняв, изтръгна любимата от сърцето си. Тази любов ще бъде възпламенена отново. Неизбежно е. Ще обичат до смърт, с кървящи сърца, изгарящи, но без да си простят.

Това ни го написа Хюлия Вурал още на 8 декември 2019.
Феновете ни го припочнят в туитър, да знаем за кого е историята и любовта в нея.

# 708
  • Пловдив
  • Мнения: 1 397
Не мога да разбера как ще се обичат и бъдат заедно, ако не си простят 🤔  или просто няма да я има двойката Наре и Санджар.

# 709
  • Мнения: 2 293


На онази скала край морето пъстрата птичка се прости с любовта. Ефеоглу, целият изпълнен с гняв, изтръгна любимата от сърцето си. Тази любов ще бъде възпламенена отново. Неизбежно е. Ще обичат до смърт, с кървящи сърца, изгарящи, но без да си простят.

Това ни го написа Хюлия Вурал още на 8 декември 2019.
Феновете ни го припочнят в туитър, да знаем за кого е историята и любовта в нея.


Благодаря Марианка.
Даже и Мелек, май няма да успее да събере мама и тати.


А между другото ВКонтакте в "Турски серияли в группе Teammy" ми попадна случайно нещо написано. Във втори сезон на серияла ни ще има развитие на връзката Наре / Гедиз. Демек, май наистина ще ги видим като двойка.
И фенките на Гедиз май ще са щастливи.
Търсих информацията, за да я препиша дословно, но за съжаление ми избяга и не успях да я намеря.

# 710
  • Пловдив
  • Мнения: 34 242


Василева23, ще се обичат, но къде пише, че ще бъдат заедно?

Нима в едно, което и да е семейство, всичко се е простило - и в деня на прошка, изричайки тези думи сме простили? Колко семейства съществуват, навъпреки изневери, насилие, изречени лъжи. Има и то много. Нима сме забравили нещата, които ни са се случили. Страх, в името на децата, срам от колеги, съседи, роднини - причини да искаш, семейства има, семейства се разпадат.
Санджар какво каза на Наре: Не ми прощавай, но се извинявам.

kami999, след сценаристките, вярвам на Мелек.
А това за рускините - измислят си сценарии и си вярват. Никой нищо не знае - убедена съм.
Аз пък си мисля, ако Наре разбере, че Гедиз я обича, това би я обидило, довършило психически. И за секунда не допускам, че Наре ще приеме тази любов. Все едно Санджар да заобича Менекше.

# 711
  • Мнения: 9 382
Привет, девойки 🙂
Хубави спомени сте споделили за сблъсъка си с "кометата" ЕА - общо взето "заразата" се е случила по един и същи начин 😜 Аниста 👍 за първата любов 😋







  Аз преди това бях гледала каквото пускаха по нашите телевизии, но без да се задълбочавам, последно помня, че гледах Забранения плод. И когато почна рекламата на Пепел от рози бях вече вътре 👀👀👀 След втора серия не изтраях и се зарових в Интернет, помня, че беше преди 14 февруари и видях снимки на Керим и Фатмагюл ръка за ръка, прегърнати, изненадата на Керим за деня на влюбените и бях изумена 😲 И тогава се почна , вече нямах търпение да гледам само по нашата телевизия. Бях в майчински и имах и време, та що манджи съм загорила и кафета изкипяла, как не стана пожар, не знам, късмет направо🙈😂

Последна редакция: чт, 16 апр 2020, 00:47 от araselia

# 712
  • Мнения: 2 293
Керим е първата любов на всички ни.



Радвам се, че днес успях да ви върна назад в спомените.

Лека и спокойна нощ от мен.

   А утре е нов ден...

# 713
  • Pleven, Bulgaria
  • Мнения: 631
Гледам си,хрумват ми разни мисли и спирам,за да споделя.Ако ви досаждам,ще извинявате,нооооо съм развълнувана.Значи връщам си думите назад за Наре,която не казва на Санджар какво е преживяла.Казва си му всичко тя,ама нашия нали е дебелоглав и дума не иска да чуе.По-точно чу много добре,но не иска да повярва.А всъщност вече знае,че тя казва истината,но как се прегълта такава истина?!Страшно е да осъзнаеш,че си причинил неописуемо зло на най-скъпото ти същество.Бях го казала преди,сега повтарям,Акън е най-големият подлец на света!Не знам дали е влюбен в Наре или се е вманиачил в нея,за да не бъде тя със Санджар.....Дали е изпитвал ревност още от малък,може би е искал да се приобщи към семейството на Наре,след загубата на родителите си,може би е искал да бъде нейният по-голям батко....Но тя вече е имала своя герой,своята планина и обект на възхищение-Санджар.Санджар,когото всички на село обичат ,нищо че няма пукната пара.Дори градското момиченце е заслепено от него и няма очи за друг.....Не може ли от там да го е обсебила идеята да не дава Наре на никого и тя да е само негова?!...Не съм психолог,нито анализатор,просто си разсъждавам и тъй като съм пристрастна,оправдавам Санджар.Не,не го оправдавам,а го разбирам и го съжалявам за всичко пропуснато,за изгубения смях,за изгубената любов,за изгубената младост,за сивите и мрачни облаци в очите му.....Съжалявам и Наре,жертва на безскрупулен маниак и манипулатор,беззащитна,натрошена.Да,тя е намерила сили да се излекува и да се изправи на крака,благодарение на Мелек.Открила е майчината любов,която е съсредоточила всичката светлина на дните в мъничкия ангел,подарен и от всевишния.
Много ме впечатли сцената на първото посещение на Санджар в Черна гора.Как само трепери гласът на Енгин,когато Санджар чука на вратата *Наре,отвори*Влюбеният млад мъж,който съжалява за случилото се,знае,че в нещо е сгрешил,макар да не е сигурен в какво,надеждата да види любимата,да поговорят и да се разберат.Несигурност,надежда,очакване,любов....И веднага след това е бесен,щом пред него застават двамата гадняри.Способен е да помете пода с тях,да се бори за Наре,но идва вторият премерен и добре плануван удар на Акън.Първият е срещу Наре,а вторият-директно срещу Санджар.Удар,с който Акън успява да го пречупи и да победи.Злото не е спало през тази година.Напротив,правило е планове,плело е мрежи и се е подготвяло за смъртоносния удар.Ако Санджар не беше чул гласа на Наре,нямаше да се предаде,но уви,за втори път е излъган.Е,малко му беше на Акън.Не Гедиз,Санджар трябваше да го пребие от бой,може да ви се струва кръвожадно,но очаквах,че Санджар лекува Акън,за да се изправи пред него с голи ръце.Бих се насладила на един такъв бой,не както го преби Гедиз вързан или пък премазването на ръцете му от Санджар.
Как го прави Енгин,никога не спрях да се чудя.Така се е потопил в емоциите на героя,който пресъздава,че не можеш да ги разграничиш.
Добавям към реверанса ми към Енгин и Неслихан този път.Не съм виждала други акт1ори,които така майсторски да те качват на маслината.Неслихан ,също като нашето момче,не се страхува да изкриви лицето си в гримаса пред камерата,да се покаже без грим,за да изглежда героинята и достоверна,да плаче,да крещи с чувство и жар.Не гледаме пози,а преживяваме емоции!Адмирациите ми към двама таланти и невероятни артисти!

# 714
  • Мнения: 9 382
Теменужка, с интерес изчетох среднощните ти размисли 👍 🙂 Съгласна съм с теб за всичко, ама много тегаво ми идва. Аз за себе си съм приела и варианта, че тоя път с ДП сме изтеглили късата клечка, ние и ЕА ,макар, че за него лично сигурно е кеф да прави това, което обича и му е дар от бога - да играе.
  Ей, на, и съдбата е против - с тоя коронавирус 😜

Лека


Последна редакция: чт, 16 апр 2020, 05:44 от araselia

# 715
  • Pleven, Bulgaria
  • Мнения: 631
Араселия,защо да е късата клечка?Санджар си е абсолютно благодатен образ за Енгин.Дава му възможност да се надскочи,предизвиква го.Аз лично обожавам Санджар.В момента ми е най-,най-любимият му образ,точно защото ме кара да се вълнувам,да мисля,да се опитвам да вляза в обувките му....В един момент плача за него,в следващия ми иде да го пребия,разнообразни емоции предизвиква в мен.
Относно рускините,ако има сериозно развитие на отношенията Наре-Гедиз,ще се ядосам.Макар,че е много вероятно.Сериал трябва да гледаме,обрати,врътки всякакви,изненади....Важното е как ще завърши историята след като си надделеят на ината....
И понеже приключвам 3 епизод,ще кажа,че си чакам предвещанието на циганката от Черна гора *Ранени сте.Непълни...Но един ден ще станете едно цяло*.Предсказанията се сбъдват.
Лека нощ,момичета.Сладки сънища!

# 716
  • Мнения: 9 382
О, Теменужка, аз към Санджар нямам никакви забележки, образа е благодатен, нормален, човешки, сложен и пълнокръвен, не е излъскан и нарисуван. Докато Нарето клони към Лара Крофт 💪 , а за свети Гедиз какво да каже човек 🤐гледаш в захлас и това е 😉, а и другите образи повечето са анимационни герои, ако се замисля, ще ти кажа от кои приказки са 🙂 Но това не ми стига, историята до момента не е моята, както казват англичаните 😎 cup of tea 🙂
  И ти си голям идеалист и оптимист, не съм на твоето ниво, Язе съм мнителна като Санджар 😂 - хич им нямам доверие на турските сценаристи, нали знаеш тази приказка - интереса клати феса 😜
  И как може да са заедно двама души, ако не са си простили, те ще се мразят до последен дъх, колкото и да има някаква оцеляла любов. Това е нон сенс 🙄



Последна редакция: чт, 16 апр 2020, 07:08 от araselia

# 717
  • Мнения: 23 367


Добро утро момичета Two Hearts
Нека да е спокоен ден четвъртък!

# 718
  • Мнения: 436


На онази скала край морето пъстрата птичка се прости с любовта. Ефеоглу, целият изпълнен с гняв, изтръгна любимата от сърцето си. Тази любов ще бъде възпламенена отново. Неизбежно е. Ще обичат до смърт, с кървящи сърца, изгарящи, но без да си простят.

Това ни го написа Хюлия Вурал още на 8 декември 2019.
Феновете ни го припочнят в туитър, да знаем за кого е историята и любовта в нея.


"Но без да си простят",много отчайващо звучи.Кой на кого да прости и двамата имат вина ,и двамата са невинни.Наистина е кауза пердута.
Относно двойката Наре Гедиз,то ако историята не тръгне на там какъв е варианта, да се гонят и не стегат Санджар и Наре.Историята с Акън е разкрита,Кахраман предстои ,остава интрига с Гедиз.Мен също ме крепи предсказанието на гадателката, но Санджар ще страда доста за да се реабилитира.
...и не на последво място мисля,че след тази пандемия,която явно ще имаме с години ще е чист садизъм да имаме лош финал.

На Велики четвъртък желая здраве,спокойствие и любов. 🥰

# 719
  • Мнения: 481
Привет на Велики четвъртък, момичета.
Боядисахте ли си яйцата?
Баба ми казваше, че днес се боядисват преди изгрев слънце, та и аз така - нали спазвам всички правила.

Не станаха най-прекрасни, но важното е "кокошката да не ги познае" /така пък казваше майка ми/. Жалкото е, че ще си ги ядем само с ММ - няма да можем да ги споделим с децата и приятели, но и това ще мине.
Пожелавам да ви станат по-хубави яйцата от моите и хубав ден.

Общи условия

Активация на акаунт