Искаме да сключим брак,но...

  • 4 868
  • 59
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 7 990
Само на мен ли ми се струва пълна идиотщина да си женен, разделил си се с жена ти и си отишъл да правиш ново семейство с деца, без да уредиш старите бакии...

# 46
  • Мнения: 9 697
Само на мен ли ми се струва пълна идиотщина да си женен, разделил си се с жена ти и си отишъл да правиш ново семейство с деца, без да уредиш старите бакии...
Не, но дори и  набиването на канчета е закъсняло. С 25 години...

# 47
  • Мнения: 1 048
Само на мен ли ми се струва пълна идиотщина да си женен, разделил си се с жена ти и си отишъл да правиш ново семейство с деца, без да уредиш старите бакии...

Това се случва много по-често, отколкото можете да си представите. Много жени се съгласяват да живеят по този начин и само тайно си мечтаят и те да станат булки...

# 48
  • Мнения: 20
Мъжът ти какво казва по тези въпроси? Защо го водят разведен според него? Имал ли е предишен брак, преди рускинята?
да ,имал е предишен брак,без деца.

# 49
  • Paris, France
  • Мнения: 14 020
да ,имал е предишен брак,без деца.

Значи го водят разведен, защото последната информация, която имат за него е, че се е развел с първата. Което не е малко 😀 С първата се е женил и развеждал в България, най-вероятно и това бързо е отразено в ЕСГРАОН. Оттук нататък приблизителните стъпки са:

1. Консултация с адвокат, който си има понятие от международно семейно право.

Написвате си хронологията на събитията, сравнително кратко, но да няма липсващи звена.Примерно:

1. Мъжът У се жени за жената Л на еди коя си дата през Еди коя си година Еди къде си. От брака няма деца. Никой няма предишни бракове или дете от друг човек, баща или майка. Никой не е осиновявал, пълно или непълно, дете/деца на другия съпруг.

2. С решение ..... От един кой си съд, Еди къде си, на еди коя си дата, У и Л са разведени.

3. У среща Р, руска гражданка и се жени за нея -дата и място на сключване на брака

4. Ражда им се дъщеря Н. - дата, място. Дъщерята, родена в Русия е/не е регистрирана в България като дъщеря на мъжа.

5. Разделят се У и Р - дата, място. Кога ги вижда за последен път, как се разделят, имат ли уговорка да се срещат отново, издръжка, тогава се разделят като двойка или просто единият, притиснат от обстоятелства отива далече и се загубват, не си намират следите. Имат ли общи приятели, кумове, свидетели, състуденти, съседи, роднини, с които и двамата са били е контакт през цялото време до днес? Това за да се установи причината да не е регистрирал брак и развод, има и уважителни причини.

6. У среща Ивана. Заживяват заедно от .... дата.

7. От връзката се ражда първото им общо дете (дата на раждане, място). У признава/не признава детето, фигурира/не фигурира в акта за раждане като баща. В последствие е осущъден и е съставен нов акт, в който У фигурира като баща с решение на съда ....... Не всичко от изброеното, само отговарящите на случая.

8. Същото за второто дете.

9. Дъщерята, вече и канадска гражданка и пълнолетна, желае да поиска бг-гражданство като дъщеря на български гражданин, живееш в България.

10. Дъщерята твърди, че майката е подала молба за развод в Русия и разводът е влязал в сила - дата място, каквото ви е казала.

11. Дъщерята отказва да съдейства за изваждане на копие от развода.

Въпросите, които да зададете:

1. Може ли да се ожените без проблем, без мъжът да се налага да се занимава с бумащини за регистрации на този брак и развод. Може да има някакви вратички в закона - давност, реална, доказуема липса на жената от България, където мъжът живее. Може бракове и разводи в Русия тогава, когато се е оженил и развел да не е трябвало задължително да се обявяват. Може все още да има някакво двустранно споразумение. Адвокатите знаят вратите. Ако се окаже, че никой няма та търси развел ли се или не и дали е бил женен вадите шестица от тотото.

2. Какво се случва ако се ожените без да регистрирате браковете. Зная, че в Америка, свалят обвинения за бигамия ако се появи решение за развод, което доказва, че бракът (предишния) е разтрогнат някъде, не непременно в държавата, в която е сключен.

3. Имотите - какви са, колко са кога са придобити и от кого. Може ли да бъдат прехвърлени, завещани, продадени, с фиктивен, с истински договор на децата ви, на Ивана?

4. Като регистрира брака с рускинята ще може ли да продава и прехвърля докато не излезе признаване на развода?

Това първо. Потърсете най-добре рускоговорящи адвокат с практика в подобни случаи.

След това консулство и изискване на копия от брака и развода, поне 4 на брой, подпечатани, с апостил( дори и да ви кажат, че не е нужен). Ако лелката в общината се запъне ще губите време.

Като дойдат копията, ако не се иска екзекватура, с тях в общината и се регистрират и брака и развода и сте готови. Може да регистрира и дъщерята ако е забравил и ако иска. Не е длъжен май. Аз не съм превеждала и носила актове за раждане в общината, но моите деца фигурират като мои деца и гранична полиция никога не забравя да пита мъжа ми къде съм, на излизане с децата.

Ако трябва екзекватура звъните в Софийски градски съд и питате. Те знаят как става. Ако ви мързи да попълвате документи, всеки адвокат ще го справи за нула време, не е нужно да е тенорът в областта. Подавате и чакате колкото там се чака, 6 месеца беше ..... преди около 20 години, хахаха.

Междувременно - ако дъщерята се обади и обяснявате някои положения.

- Българските граждани не сме длъжни да регистрираме родените ни в чужбина деца и не сме длъжни да им съдействаме за получаване на българско гражданство ако имат друго или право на друго, по рождение.

- Българското гражданство не е автоматично за всяко дете, чийто баща е български гражданин. Да имаш право на гражданство и да имаш гражданство са две различни неща.

- документът за развода на родителите и пряко касае баща и и е редно тя да съдейства той да получи информация и достъп до решението, както и няколко копия. Той е страна по делото.

- по закон, в България родителите и децата си дължат уважение, подкрепа и взаимопомощ. След като иска да се приобщи към дадена нация е редно да уважава порядките и законите и.

Това може направо да и го преведете и копирате. Ще я поотрезви.

Това се сещам засега.

Последна редакция: сб, 28 мар 2020, 23:09 от Nevena Virolan

# 50
  • Мнения: 20
Невена,благодаря ви от сърце за компетентните съвети!Искам да се знае,че не става въпрос за кой знае какви имоти, това е къща с двор ,но това ни е единствено жилище.А за тяхната раздяла е че тя не е искала да живее в България,след дълго уговаряне той си тръгва и така.Следват няколко разговора по телефон от нейна страна да се завърне в Русия и отношенията приключват.

Последна редакция: сб, 28 мар 2020, 23:56 от ivana2404

# 51
  • Paris, France
  • Мнения: 14 020
Много важно - преводите. Преводите на руските актове за раждане, брачното свидетелство, решението за развод трябва задължително да бъдат преведени от лицензиран, заклет преводач, с печат от него. Най-добре потърсете няколко. В консулството може да има такъв на място. Не може да си ги преведете сами или да ви ги преведе човек, който се занимава с превод от руски, но не е заклет преводач. Вземате 4-5 подпечатани и подписани копия. 2 за вас, 1 за съда, 1 за адвоката, ако ползувате, за общината. Малко наизуст пиша, защото не съм наясно, но никога не са излишни. Ако ви потрябват за нещо отново и нямате ще си играете да вадите пак, а допълнителните копия са някакви левчета отгоре. Ако ще се ходи направо в общината 3-4 броя ще са достатъчни, за екзекватура е добре да са повече.

За акта за раждане и решението за развод - трябва изрично да помолите преводача да допълни в превода с бележка пола на детето от брака, защото в руския текст той се подразбира от родился/родилась, но като се преведе на български като роди се, не става ясно, че е указан пола, въпреки името, а те в общината виждат всякакви. Това да се добави и в решението за развода ако е указано.

Сетих се и друго - в Англия, например, от разведен искаха копие на решението за развод в registry office. Може да звъннете в някоя обредна зала и да обясните за какво става дума. Те виждат такива случаи непрекъснато. В България зная, че не е така, но поне ще ви упътят.

# 52
  • Мнения: 2 478
Само на мен ли ми се струва пълна идиотщина да си женен, разделил си се с жена ти и си отишъл да правиш ново семейство с деца, без да уредиш старите бакии...
Че това с "бакиите" не е вече новост. Четем го всяка седмица поне в 1-2 нови теми.
На мен лично ми доскучава и става банално.

# 53
  • Мнения: 12 761
За преводачите мога да кажа: Ако се наложи легализиране, трябва преводачът да е признат от МВнР, ето списък:
http://apostille.mfa.bg/MFAL/apostille_certificates.nsf/cert1.xsp
Ако е преводаческа агенция, тя също трябва да работи с тези заклети преводачи, които са сред одобрените, за всеки случай, за да може да се легализират документи, ако на някой етап това се изисква. Не взимат по-скъпо.

# 54
  • Мнения: 20
Здравейте!Да "докладвам" докъде я докарах.Поради Ковид обстановката,реших да се консултирам с адвокат онлайн и понеже отговора хич не ми хареса цитирам : "Не по-малко от 270 лв. ще бъде хонорарът за подобна услуга, като мога да съдействам с изпращане на съответно запитване до компетентния съд и община, без да мога да гарантирам за положителен резултат."Консултирам се с втори,като питам директно какви ще са последствията ако сключим брак без регистрацията на предишния брак и съответно развод,отговора беше че само административна отговорност.И дотук с адвокатите.И започнах сама да се оправям,нали с технологиите всичко е възможно.Намерих сайта на съответната
руска община, където са живяли,направих запитване,отговориха ми ,че има такъв брак,регистриран под един кой си номер,дата ,година.Има развод регистриран по един кой си номер,дата,година.Кореспонденцията беше по електронна поща.Ходих и в нашата община да питам за сключване на брак,Еми води се разведен ,но никаква информация от кой брак(как са си вършили работата незнам).Служителката беше много любезна,обясних и че имаме отговор от руската община и ми каза че и това ще свърши работа,казах и че не е официален документ,но щом имало номерата на регистрацията там ще свършело работа.И така.Вие как мислите?

# 55
  • Paris, France
  • Мнения: 14 020
ивана2404, браво! Щом ти е казала, че има номерата на регистрацията и това е достатъчно, действайте! Никой няма да тръгне да се занимава с бивши бракове и разводи на мъж, който се води разведен. Ако от бившата и дъщерята има някакви проблеми, изваждате копие от брака и от развода и това е. Важното е, че има развод и имате номера.

# 56
  • Мнения: X
Имотът като е лично негов придобит преди брака с въпросната рускиня , няма никакво значение дали е все още женен или разведен с нея ...имотът си е негов и може да прави с него каквото си иска....прехвърля го чрез покупко-продажба на някое от децата или на сегашната си жена и въпроса е решен ..Ако се притеснява да не свърши на улицата си запазва пожизнено ползване на имота ...та след смърта му нито рускинята , нито дъщерята от предишния му брак ще наследят нещо.

# 57
  • гр. Варна
  • Мнения: 789
Намерих сайта на съответната
руска община, където са живяли,направих запитване,отговориха ми ,че има такъв брак,регистриран под един кой си номер,дата ,година.Има развод регистриран по един кой си номер,дата,година.Кореспонденцията беше по електронна поща.
Интересно как са предоставили информацията без такса, електронен подпис и т.н.

# 58
  • Мнения: 20
По горе писах,че не е официален документ,а отговор на запитване,че има такъв развод,регистриран със съответните номера,а иначе са ми пратили формуляр,който да попълним,ако искаме решението от съда.

# 59
  • гр. Варна
  • Мнения: 789
Чуденето ми бе, че има вариант в Руската федерация за неофициална справка без да сте се легитимирали надеждно.
В БГ и за устна справка попълвате искане. Онлайн такива справки са с пик или с електронен подпис.
За Русия е аналогично. Ето>https://egov.kz/cms/ru/services/e_018
Скрит текст:

Последна редакция: пн, 18 май 2020, 20:11 от pkol

Общи условия

Активация на акаунт