Какво ще кажете за обръщение като "мила"?

  • 5 539
  • 88
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 5 289
Когато близки за мен хора се обръщат към мен с такива думи,не се дразня,дори не ми прави впечатление,но непознати или просто познати ме милосват не само,че се дразня,но и ми се  струва някак подмолно.

# 46
  • Мнения: 8 917
Не ми допадат. Близките ми хора, не се обръщат така към мен.
А аз го използвам рядко, само, когато някой ми е наистина много мил и искам да му кажа нещо мило (каква тафтология докарах само  ooooh!).

 Peace

# 47
  • Мнения: 5 622
Когато близки за мен хора се обръщат към мен с такива думи,не се дразня,дори не ми прави впечатление,но непознати или просто познати ме милосват не само,че се дразня,но и ми се  струва някак подмолно.

А защо да е подмолно?  Thinking

Ако човек е мил и внимателен по принцип, то той пренася начина си на общуване и към околните. Тогава тези думи и обръщения, които излизат от устата му са толкова естествени и нормални, че аз не виждам нищо лошо или лигаво в тях  Peace

# 48
  • Мнения: 191
Аз се дразня от "душа" и "скъпа"."Скъпа" не ми хареса от едно предаване дето викаха не се сещам точно,но смисъла беше - "как ще съм ти "скъпа" като не си похарчил за мен нищо".Иначе много ме кефи "миличка" - някакси много нежно  ми звучи,а за по пряко и "мило"

# 49
  • Мнения: 1 858
Когато към мен се обърне човек който не знае името ми с "Мила" не ми пречи. Ооообаче, когато някой , който знае как се казвам започне на галено да ми вика Мила побеснявам!

# 50
  • Мнения: 288
"Мила", "Слънце" - обичам и харесвам тези обръщения! Най-много "Слънце" ... то е символ за мен на всичко хубаво и любовта в това число, а не както е общоприето сърцето за символ.

# 51
  • Мнения: 147
"Мила", "Слънце" - обичам и харесвам тези обръщения! Най-много "Слънце" ... то е символ за мен на всичко хубаво и любовта в това число, а не както е общоприето сърцето за символ.

Peace

# 52
  • Мнения: 2 784
Употребявам ги за най-близките си хора и не ме дразни, когато ги употребяват за мен. Освен, ако нямат снизходителнен или подигравателен оттенък.

# 53
  • Мнения: 494
На мен пък ми харесват Grinning Става ми много приятно, когато някой се обърне така към мен, дори да не е близък човек. Не ме интересува дали е лицемерно.
Милите думи са за това, за да ти стане мило на душата.
Съгласна съм,особено ако ги каже моя мъж на пример.Иначе си викаме"мило"

На мен това обръщение пък ми е супер лигаво.'' Мило'' уф ужас. noear

# 54
  • Мнения: 2 407
Не ми харесват.

# 55
  • Мнения: 3 394
аз пък използвам мила непрекъснато Simple Smile

# 56
  • Мнения: 648
 Не го използвам, неестествено ми е, наблюденията ми са, че се ползва не по предназначение Crazy, макар, че май това обръщение да няма точно предназначение Rolling Eyes Винаги звучи фалшиво, поне на мен Stop

Последна редакция: ср, 09 авг 2006, 23:28 от Nadejdica

# 57
  • Пловдив
  • Мнения: 2 102
Не ги харесвам тия обръщения. За мен е въпрос на възпитание и уважение да запомниш името на човека с който разговаряш.

# 58
  • Мнения: 601
Пък в нашата квартална дружинка преди няколко години започнахме да майтапим една девойка дето на всички казваше душке. Пунтирахме я и всички така си се душкосвахме известно време помежду си- в резултат на това една от девойките и мъжа и до ден днешен казват душке на един от приятелите ни . Като ги видя двамата мъже с децата в парка например и като единия се обръща към другия с душке- просто се попикавам. Поне не е двустранно .... Joy

# 59
  • София
  • Мнения: 630
Мисля, че е много важно какво наистина влага човек като използва тези обръщения.
Те могат да не значат нищо, когато някой ги употребявя към всеки,
могат да са казани искренно, като израз на по-особено отношение и т.н.
Когато харесвам хората, които ги използват за да се обърнат така към мен - ок. Понякога и аз "прихващам"  Simple Smile. Иначе като цяло предпочитам да използвам името  и то не съкратено, а цялото. 

Общи условия

Активация на акаунт