Парфюмни размисли и страсти - 238

  • 42 078
  • 740
  •   1
Отговори
# 645
  • виртуално
  • Мнения: 2 861
Здравейте, искам да помоля притежателките на Olympea Paco Rabanne EDP за снимки на флакона и къде е отпечатан/гравиран бач кода.  

30мл EDP от Дъглас , гравиран код под капачката
пробвах да снимам, ама нищо не се вижда

# 646
  • Мнения: X
По темата кажете Chance eau Viv или Chanel No 5 eau Premiere  е по -цветно, цитрусов с не толкова алдехиди ?
Chanel No 5 eau Premiere е с алдехиди, в Eau Vive въобще няма.

# 647
  • Мнения: 2 323
Vrabcho_ споменава марката Atelier Cologne, което ме подсеща да споделя, че видях в нотино доволно са заредили техни парфюми, но цените са Rolling Eyes

За съжаление, това са напълно реалните цени, не са завишени... Cry
Дебна намаление аз. За щастие, и в няколко немски сайта, за които изскачат кодове чат-пат ги има - не е нещо впечатляващо, но 15% са си 15% Simple Smile

# 648
  • Мнения: 247
Някой познава ли Bois d'Argent на Dior?  Тествах негово копие без да познавам оригинала, но е толкова леко и близо до кожата, че трябва буквално да си заровя носа, за да го усетя.  Наистина ли е толкова лек като проекция?

# 649
  • Мнения: 2 677
От вчера се опознавам с Parfait de Rôses Lancome, получен от отзивчива парфюмна фея :*
Още не мога да кажа категорично дали ми харесва. Много странен парфюм. В началото започва бонбонено-пудрено, креместо-сладкишено и не много мое. По-късно усещах при движение много приятен аромат и се чудих много от мен ли идва или от някакъв ароматизатор Simple Smile Когато поутихне усещам сушени розови листенца, пак има сладост, но някак по-приглушена, появява се и кристална чаша с мартини бианко с много лед. Нещо ермеско усещам сякаш в него, но определено ще продължа с опознаването, преди да го мисля.
По подобен начин се чувствах с Галоп - бях много ентусиазирана в началото, но всеки път си казвах, че е прекалено странен, за да се влюбя в него. Като много готин и интересен мъж с отвратителен характер Simple Smile

# 650
  • София
  • Мнения: 1 973
Vrabcho_ споменава марката Atelier Cologne, което ме подсеща да споделя, че видях в нотино доволно са заредили техни парфюми, но цените са Rolling Eyes
За съжаление, това са напълно реалните цени, не са завишени... Cry
Дебна намаление аз. За щастие, и в няколко немски сайта, за които изскачат кодове чат-пат ги има - не е нещо впечатляващо, но 15% са си 15% Simple Smile
Да, навярно си права, но помня в парфимо преди време бях заредили може би 4-5 варианта и цените бяха доста по-надолу от тези в нотино. Явно за това съм с нереално завишени очаквания към нотино. Извинявам се.

# 651
  • Sofia
  • Мнения: 6 934
Благодаря за предложенията! Черния фантом е единствения Килиън, който харесвам. Не бях се замисляла на какво ухае, ще го тествам пак.
Врабчо, този Ателие колон ли пробвах при теб?
A men може и на сляпо да взема,  така или иначе момчетата ще ми го отмъкнат.  Joy

# 652
  • Мнения: 1 998
.Моят любимец в тази посока е  Mugler A*Men Pure Wood / https://www.fragrantica.com/perfume/Mugler/A-Men-Pure-Wood-25090.html
Абсолютен парфюмен оргазъм! Animal Heart Eyes Cat  Уникален микс от това ,за което говорите -  шоколади, отлежали в дъб коняци/бърбъни и ароматно кафе, в добавка и онещо от онези "вкусни" гурме пурети....

Има ли общо с класическия А-Мен ?

# 653
  • София
  • Мнения: 970
Karen, ако искаш, по твоята тема за сладкишено-кафеен аромат може да преслушаш и това: Trastevere Pantheon Roma. Аз си бях взела мостричка онлайн миналата година, но мисля, че би трябвало вече да я има марката и тук - в бутика на "Съборна", до който така и не съм ходила все още и нямам идея каква точно е селекцията, но по-назад писаха няколко човека, че марката е представена вече и в Бг (благодаря за което). Simple Smile За мен най-общо казано е точно такъв ароматът - високо качество шоколадови изделия, с капка алкохол за аромат и лека нота на кафе. Chocolate Bar Мирише малко и на втечнено тирамису. Simple Smile
Друго по тази тема, което харесвам - Gallagher Fragrances Wicked Good - при него не усещам изразено кафе, но пак има лека горчивина в шоколадовия акорд, която го спасява от прекалена лепкавост. Още не съм доизпръскала мострата, но ми се струва, че имам проблем с трайността му за съжаление, така че вероятно няма да го купя в цял размер, но определено си струва пробата при възможност.

Нямам муза да се изкажа по темата с асоциации за любими парфюми, но прочетох чудесни описания, много добра идея за тема беше. Flowers Hibiscus Бъдете здрави! Flowers Four Leaf Clover

# 654
  • Germany
  • Мнения: 1 581
Някой познава ли Bois d'Argent на Dior?  Тествах негово копие без да познавам оригинала, но е толкова леко и близо до кожата, че трябва буквално да си заровя носа, за да го усетя.  Наистина ли е толкова лек като проекция?

Bois d'Argent в първата формула е с чудесна трайност и прожекция, много, много любим. За съжаление е трудно откриваем вече и на доста високи цени. Новата формула от 2018 година не мога да кажа дали е много променена, ще се радвам, ако някой може да сподели впечатления. Bois d'Argent  за мен е парфюмен близнак на любимия ми Bois d'Iris Van Cleef & Arpels, който може да пробвате все още по парфюмериите и да прецените как е като трайност при вас. За мен е прибран парфюм, но го усещам в продължение на целия ден, чудесна трайност има. Много по-бюджетно предложение е от Bois d'Argent.

Karen, познаваш ли Uomo Salvatore Ferragamo ? Много подценяван парфюм, а за мен мирише великолепно на прясно приготвено еспресо, сладък аромат на тирамису, и онази чудна ароматна смес от шоколад, сладки изделия, ароматизирани тютюни, и скъп алкохол.

Ако търсиш по-алкохолен вариант, Bizarre Brandy Molton Brown е аромат на отлежал коняк в дъбови бъчви, на силно еспресо, мек тютюн и шоколадови лакомства. За мен е уникален аромат и сега си давам сметка, че трябва да си го купя, докато още не е изчезнал, защото е лимитирано издание.

# 655
  • Мнения: X
Врабчо, този Ателие колон ли пробвах при теб?
Не помня дали ти го носих точно него...Blush
Иначе предложението на Klodilia за Trastevere също е чудесно. И него можеш да пробваш при мен..Hug
Той обаче е някак по-сладкишен, моята асоциация за него е по-скоро тирамису, не е толкова кафеен, а забива в сметаново-креместа посока. Но иначе си е разкош...Heart Eyes

# 656
  • Sofia
  • Мнения: 6 934
Страхотни предложения, добавям си ги в списъка за проба! Hug

# 657
  • Мнения: 31 168
Karen, ако искаш, по твоята тема за сладкишено-кафеен аромат може да преслушаш и това: Trastevere Pantheon Roma. Аз си бях взела мостричка онлайн миналата година, но мисля, че би трябвало вече да я има марката и тук - в бутика на "Съборна", до който така и не съм ходила все още и нямам идея каква точно е селекцията, но по-назад писаха няколко човека, че марката е представена вече и в Бг (благодаря за което). Simple Smile За мен най-общо казано е точно такъв ароматът - високо качество шоколадови изделия, с капка алкохол за аромат и лека нота на кафе. Chocolate Bar Мирише малко и на втечнено тирамису. Simple Smile
Да, има го и е страхотен парфюм. На тирамису ми мирише и на мен.
От преди ден в магазина има и парфюмите на Тициана Теренци. Нямам търпение утре за отида за тестове.

# 658
  • София
  • Мнения: 1 973
Скрит текст:
.Моят любимец в тази посока е  Mugler A*Men Pure Wood / https://www.fragrantica.com/perfume/Mugler/A-Men-Pure-Wood-25090.html
Абсолютен парфюмен оргазъм! Animal Heart Eyes Cat  Уникален микс от това ,за което говорите -  шоколади, отлежали в дъб коняци/бърбъни и ароматно кафе, в добавка и онещо от онези "вкусни" гурме пурети....

Има ли общо с класическия А-Мен ?
Ре - За мен има общо, но същевременно е и различен. Да кажа, че не носи нищо от ДНК-то на синята звезда няма да е коректно, но за мен Pure Wood гледа в друга посока, независимо от общия корен. Виждам го, като алтернативен поглед върху оригинала. Може би има по-силна връзка с A*Men Pure Malt, но дали е така и колко точно, не мога да кажа. Ако се зачетете в мненията из нета, ще видите всякави връзки и оприличавания около тези A*Men издания, така че едва ли и моето мнение много би помогнало. Но при всички положения, смятам, че напълно си заслужава притежанието на Pure Wood, независимо от класическия A*Men.
Но това е само моята гледна точка Smiley За други може да се окаже нищо особено, просто доене на златна крава.

# 659
  • Мнения: 15
Flowers Hibiscus Купих един на Calvin Klein - 100 ml от fashiondays и на Armani - "Armani code" - 50 ml от Douglas. Kiss

Общи условия

Активация на акаунт