Имате ли нужда от промяна на дома? Консултирайте се с Диана Кръндева!

  • 202 112
  • 2 533
  •   1
Отговори
# 405
  • Мадрид / София
  • Мнения: 5 987
Това ми напомни за хора, които от "каравана" си правят подвижна къща, където всяко пространство се използва до максимум и там едно такова легло би било уместно, поради ограниченото пространство. Даже имаше стълба - чекмеджета към "спалнята" на по-горно ниво и стълбата беше и чекмеджета където да се слагат разни неща. Дори имаше хамак за гости, но мен би ме било страх да се търкалям в него ( беше закрепен за стените на "караваната" на височко. Под него може да се минава изправен. Та в някои ситуации става да има такова легло, но за апартамент - не знам.

# 406
  • Мнения: 1 795
На мен този тип легла ми харесват само по филмите, вкъщи не бих направила. Не ми изглежда толкова функционално и ми изглежа опасно за ставащи през ноща. Също и не ми се струва че спестява чак толкова място, като на тази платформа бих събрала 2 легла

# 407
  • Мнения: 2 230
Аз не разбирам кое точно е функционалното - това чекмедже метър и половина ли го издърпваш, че да се оползотвори мястото отдолу? С какво е по-функционално от легло с ракла отдолу?

# 408
  • тук и там
  • Мнения: 11 527
Здравейте, ще съм благодарна ако ми дадете съвет.Ще имаме първокласник и трябва да купим бюро.Проблемът е,че не зная къде да го сложим.Моята идея е да бъде до вратата, на мястото на дървеният шкаф. Има достатъчно място по дължина-150 см. поне ,но ме притеснява това,че в момента шкафа е със дълбочина около 47 см,а бюрото ще е 75-78 см.А ще има и стол.Така от вратата-директно попадаш на бюрото.  Според ММ ще е по-добре ако е на стената към прозореца,като започва от началото на прозореца и продължава. Прозорецът е 92 см. Това означава , че бюрото ще започва от прозореца и ще продължи по стената (където е сега етажерката с играчки). Притеснява ме , че няма да има симетрия, ако свършва по средата на стената между двата прозореца, и също така, че една част от бюрото ще гледа към стена,а детето е със очила,и стаята е северна. Къде според вас ще е най-удачно  да сложим бюро, така че да е удобно и красиво. И какви цветове  биха подхождали на жълтите стени-за стая на момче .( цветът на стените, леглото и гардеробът ще остават -те  са бели,стената със прозорците е бяла също,останалото ще се маха).Благодаря предварително.
Скрит текст:
 Това е едната стена ,където би могло да е бюрото,на мястото на дървеният шкаф.

 
Другата стена където би могло да е бюрото-от първият прозорец ,нататък(ще се маха етажерката).

Леглото в момента,
което ще обърнем,ще махнем тентата и ще стане така като модел.

И гардеробът,който ще остане ,

 
Всико е от Икеа,новите мебели също ще са от там със сигурност, за сега само  разглеждам бюрата,и не съм избрала.

Последна редакция: сб, 04 юли 2020, 23:15 от Kaisia

# 409
  • Мнения: 8 802
аз бих сложила бюрото между двата прозореца

# 410
  • тук и там
  • Мнения: 11 527
Да,там би изглеждало най-добре. Но..така ще гледа срещу стена,а стаята е северна .Притеснява ме че  няма да е достатъчно осветено и ще напряга очите си.Там е най-тъмната част от стаята.

# 411
  • Мнения: 844
Аз бих разменила местата на леглото и гардероба, бюрото ще се пада точно срещу леглото. Щом стаята е със северно изложение така или иначе ще има изкуствена светлина, може да комбинирате с готина стояща лампа отстрани на бюрото

# 412
  • Мадрид / София
  • Мнения: 5 987
За мен първия вариант е по-добрият - бюрото на мястото на етажерката, но светлината ще идва от дясно, което е против правилата. Когато пише ще си хвърля сянка, не е като когато светлината идва от ляво. Между двата прозореца е доста тъмно.

# 413
  • тук и там
  • Мнения: 11 527
Друг вариант е да  на стената със двата прозореца.Да запчва от началото на прозореца и да продължи по стената.Да ползва предимно осветената  част-тази срещу прозореца.За да не стане грозно,можем да сложим шкафове същата височина като бюрото.Така или иначе ще има етажерки над бюрото най-вероятно..Не знам как да го измислим..Confused

# 414
  • Мнения: 6 290
Има и бюра по 90-95 см, не е нужно да е метър и “педесе”

Иначе аз също бих сменила мястото на гардероба и леглото. А бюрото изцяло под прозореца.

# 415
  • тук и там
  • Мнения: 11 527
Да, има-но  аз имам опит със малко бюро,не е удобно и практично,поне за моите деца  и предпочитам да е по-големичко.Видях че имат и ъглови.Дали не е вариант?




Гардеробът е доста по -плитък от леглото, поне с едни 40 см , пък и е хванат за стената.С ремонти не ми се занимава на този етап.

Последна редакция: нд, 05 юли 2020, 01:33 от Kaisia

# 416
  • Мнения: 8 802
моля сложете един чертеж на стаята и мебелите в момента, с размери и посоки. Вие си знаете кое как изглежда, но като чета написаното, някак не схващам всичко.

# 417
  • Мадрид / София
  • Мнения: 5 987
Когато бяхме ученици, родителите ми направиха по поръчка бюра, които заемаха цялата страна под прозореца, разделени от радиатора по средата. Две бюра за нас двамата с брат ми. Та и това е вариант, да се направи нещо по поръчка в зависимост от мястото и размерите.

# 418
  • SF
  • Мнения: 21 167
Открит гардероб не бих си "оформила", защото е твърде задължаващо. Предимството на гардероба е, че в него затваряш  хаус от цветове, които не се съчетават помежду си, материи, аксесоари, дължини и форми. Да си купувам ризите според цвета на саката и панталоните е едно, но да ги съчетавам и с щорите, и с паркета, не ми е интересно. За да стоят красиво, не си представям едно късо, едно дълго, едно дебело, едно по-тънко, едно прано, две негладени, 3 по-спортни... Просто не ми се занимава с поредната декорация и поддръжка на неща, които ползвам ежедневно, а и често, когато много бързам.
 
 В мола продавачките по цял ден могат да подреждат дрехите по вид и цвят. У нас няма как да стане. И от уж модерно open space, ще стане циганска къща. Единственото предимство е, че е по-евтино.

На картинки е така:

 

А в действителността на едно място трябва да се вкара всичко това:



Заедно с това:



И това:

# 419
  • София
  • Мнения: 670
Здравейте, ще съм благодарна ако ми дадете съвет.Ще имаме първокласник и трябва да купим бюро.Проблемът е,че не зная къде да го сложим.Моята идея е да бъде до вратата, на мястото на дървеният шкаф. Има достатъчно място по дължина-150 см. поне ,но ме притеснява това,че в момента шкафа е със дълбочина около 47 см,а бюрото ще е 75-78 см.А ще има и стол.Така от вратата-директно попадаш на бюрото.  

Здравейте, често казвам, че първото хрумване е най-доброто решение. Харесвам идеята ви бюрото да е от средата на първия прозорец до където стигне. Мисля, че може да се лишите от малката маса и столчетата, синът ви ги е надрасъл... Сложете рафта с кошниците на мястото на дървения шкаф. Те са по-плитки и бели и няма да дразнят или запълват пространството. Добре е да сложите поне една лавица между прозорците. Не пипайте другото, децата  бързо променят нуждите си. Може да се наложи да смените леглото скоро...
За цветове - оставете той да реши /за допълненията/, но имате вече една хубава комбинация: бяло и дърво - запазете я.
Успех и очаквам очаквам още въпроси!

Общи условия

Активация на акаунт