АВГУСТОВСКИ слънчица радват мамини сърца!

  • 13 609
  • 277
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 656
Здравейте момичета!!! Grinning
Честити бебчета на Мама Иги и JULIANA!!!
Аз ли съм най-ранобудна днес немога да повярвам. И аз като вас миналата седмица будувах по цели нощи, а сега от два три дни сънят идва само като помириша възглавницата даже и днес не ми се ставаше толкова рано. Да се похваля вчера ни сложиха климатик и днес ще се чисти от ранни зори Wink, струва си заради хладинката Peace
Вчера ходихме на запис на тоновете на бебо, всичко е наред. Активността на матката е около 20% и имам едвам 1 см разкритие, доктора препоръча да не се спирам тези два дни и да не вечерям вечер, разходките добре ама как няма да ядем не знам newsm78
Kabiv, новата ни темичка е оформена страхотно Hug дано се обебя и аз в тази темичка.
Лек ден на всички аз да вземам парцала и да почвам Grinning

# 16
  • София
  • Мнения: 23

ЧЕСТИТИ БЕБОЦИ НА МАМА ИГИ И JULIANA!!! newsm51 newsm51 newsm51

 
Относно промените в семейния кодекс, т.к. текста е "От 1 януари 2007 г. майките ще получават обезщетение в размер на 90% от трудовото си възнаграждение до навършване на деветмесечна възраст на детето." мисля че ще хване и нас, но може би ще ни се изплащат с прекъсване. Може би няма да получаваме обещетението за декември  smile3506, т.к. тогава ще ни са изтекли 135 дн срок и се чудя какво ще се плаща за този период от 1-2 месеца. Абе скоро ще стане ясно.

Моето момченце също не му се излиза още. Стой си вътре и колкото и да му говоря , само подритва с краченца. Мама казва, че щом не му се излиза, значи му е удобно на човека. Сигурно е така, но това изобщо не намаля желанието ми да го видя и гушна по-скоро.  Heart Eyes

Дано по скоро родим и желая на всички мами да си раждаме около термините и не ни се налага да преносваме.

Лек ден на всички

# 17
  • Мнения: 8
Здравейте момичета и от мен,

Честито на всички нови мамита, живи и здрави бебчета и много да ви радват!!!

Аз искам да ви попитам нещо, не ми се смейте ако ви се стори тъп въпроса:)
Вчера вечерта, към 10 часа, започна да ми изтича нещо доста странно, едно такова малко като желе беше и излизаше на парцалчета, първо малки, после падна и едно голямо. Аз веднага реших че е слузеста запушалка. И толкова се зарадвах, не можах да заспя до 3 часа от вълнение, вече се виждах как днеска отивам да раждам.  newsm44
Ама нещо много бързо спря да изтича, тази сутрин вече няма никой. Това ли беше?   newsm12 Отделно изобщо не ми се появиха контракции днеска. А освен това всичко дето изтече беше напълно прозрачно, нямаше изобщо кървави нишки или розов отенък... а аз до колкото съм чела останах с впечатлението че все по някое време трябва да стане розовичка или кафеникава  newsm78. Ако някой знае повече за тази тапа може ли да ме светне какво да очаквам, явно аз май нещо не съм разбрала за какво иде реч.

# 18
  • Мнения: 656
Много съм щастлива момичета newsm44 за втори път ще съм щъркел във форумчето Grinning
Nadence току що ми звънна, родила е преди час МОМЧЕНЦЕ - МАРТИН, 3.100 кг, 50 см!!!
ДА И Е ЖИВ И ЗДРАВ И МНОГО ДА ГИ РАДВА!!! newsm68 newsm68 newsm68

# 19
  • Мнения: 1 053
ЧЕСТИТ СИН НА NADENCE ДА ИМ ЖИВ И ЗДРАВ И САМО ХУБАВИ ЕМОЦИИ ДА ИМАТ С НЕГО smile3525 smile3525 smile3525.
ALEXSB и аз от няколко дни съм с ужасни болки по целите ръце,даже и пръстите много ме болят,но ми казаха,че било нормално и трябва да изтърпим още малко Hug
Иначе да Ви се оплача вчера свекито мина уж да ме види /тя не беше идвала в къщи от 6 месеца/,но сега понеже искаше да и свършим работа та реши уж да види как съм Mr. Green
И между другото мъжа ми и каза да дойде в другата стая да ни види кошарката,а тя категорично отказа /предварително щом сме я били купили не било на хубаво/,абе направо съжалявам че и го казахме,знам че това са суеверия,но сега като погледна кошарката и все за нейните думи се сещам,а при Вас как е,минавали ли са Ви такива мисли? newsm78.
Успешен ден и дано до края на деня да си имаме още бебчета newsm10 newsm10 newsm10.

Последна редакция: чт, 10 авг 2006, 12:32 от miss_74

# 20
  • Мнения: 256
Честито на nadenceSimple Smile
Да й е живо и здраво момченцето и само щастливи мигове

miss_74, изобщо не се връзвай на свекърва си. Това са чисто и просто суеверия. Не се отдавай на мрачни мисли. Аз никога не съм обръщала внимание на такива неща. Важното е да се чувстваш спокойна и да не ти пука. Повечето възрастни хора са така.

# 21
  • Мнения: 743
newsm51 newsm51 newsm51NADENCE, ПОЗДРАВЛЕНИЯ. newsm81 ДА Е ЖИВО И ЗДРАВО МОМЧЕНЦЕТО ТИ stork-boy. ДА БЪДЕ КРАСИВ И СИЛЕН МЪЖ!!! newsm51 newsm51 newsm51
Здравейте и от мен! Днес е много мрачен ден. Weary Бях се настроила за лекция и за преглед, но уви - нито едно от двете. af Д-р Богословова успях да я хвана свободна едва в 12 часа. И се разбрахме утре да ходя, а трябваше да е днес.
karagiozovam , не знам много по въпроса. Но предпполагам, че това е въпросната тапа. А май не е задължително да има някакъв цвят. Ама не съм убедена де.  newsm78
miss_74 , я не й се връзвай.  ignore2Имам чувството че някои жени са си забравили момента че са майки. Толкова са безсърдечни. Не й обръщай внимание. Важното е на теб и съпруга ти да ви доставя удоволствие цялата подготовка за бебчо.
Хайде спокоен ден от мен. На мамчетата, запътили се към родилните домове - успех и кураж!!!

# 22
  • Мнения: 1 602
ЧЕСТИТО И НА НАДЕНЦЕ! ДА И Е ЖИВ И ЗДРАВ МАЛКИЯ ЮНАК! ДА РАДВА И СЛУШКА МАМА И ТАТИ! НА МАМА ПОЖЕЛАВАМ БЪРЗО ВЪСТАНОВЯВАНЕ! smile3525

miss_74 не се ядосвай за глупости! Аз вече реших да  не се ядосвам с такива неща. Ние сме купили леглото, но седи още в кашона и то у свекървата заради такива суеверия. Омръзна ми де се разправям с всички /понеже и майка не иска да се купува нищо предварително/ и ги оставих да правят каквото си искат. Накрая на тях ще им дойде нанагоре да пазаруват в последния момент. Crossing Arms

karagiozovam не е задължително веднага след падането на тапата да започнат контракции и да тръгнеш да раждаш. Имаше момичета,които казаха че им е изтекла от около седмица и не бяха родили още. Но това е един признак че раждането наближава.

Аз сега се прибрах от разходка. Поне тези дни си имам компания и няма да съм сама по цял ден. Сестра ми е на гости и сега ще ми помогне и с почистването,че много бързо се уморявам.

didika не се ядосвай че не си минала днес на преглед. И утре е ден.  bouquet И аз вчера не можах да мина че доктора е зает и следобед ще ходя отново.

Това е засега от мен. Хайде чакаме нови бебчета! Hug
И родилите мами да качват снимки в албумчето. Praynig Толкова ми е хубаво да разглеждам снимките на малките съкровища.
 Hug

# 23
  • Мнения: 1 947
   Ей, честито на всички нови майчета!     bouquet Да са ви здрави и лакоми бебетата!!!  Hug
   А чакащите - я да си сглобявате бързо леглата  Crazy, че така мирииишат новите неща. Нашите са сглобени от повече от месец и едва наскоро спряха да миришат на дърво и разните му там покрития...  ooooh!
   При мене няма признаци за скорошно излизане на бебето, но се върти като шило, чак се плаша.  ThinkingВашите как са??

# 24
  • Мнения: 93
 Честито на NADENCE за малкия мъж! Да расте и слушка здраво и весело детенце!smile3525
karagiozovam на мен "тапата" ми пада вече от 3-4 дни с различни цветове - прозрачна, жълтозеленикава и розова. Така че явно при всеки е различно, а нямам контракции и явно няма да раждам тия дни.
miss_74 не трябва да се даваме на родителското тяло - те имат едни разбирания, ние други и трябва да ги научим, че ако не им искаме мнението няма нужда да го споделят с нас. В нашия век няма място за суеверия, а пък на тези, които не могат да се абстрахират от тях аз си измислям друго суеверие в обратния смисъл. Например всичко за бебето трябва да е взето и подредено, за да се знае, че е очаквано, желано и дойде по-скоро в дома ти живо и здраво.
Успешен ден на всички и дано има още бебоци днес Simple Smile

# 25
  • Мнения: 1 053
[color=red]БЛАГОДАРЯ ВИ ЗА ПОДКРЕПАТА МОМИЧЕТА[/color]  smile3503 smile3503 smile3503.

Ние сме готови с всички неща за бебчо /само количка още не сме купили/,но ми стана много кофти от казаното от свекито и реших да го споделя с Вас Cry
Иначе аз днес си взех всички изследвания и направление за раждане,утре съм на преглед да видим как е бебчо и се започва голямото чакане /имам още 20 дни до термина/,но от 10 дни абсолютно всичко ме боли и искам вече да раждам,а и нямам търпение да видя малкото човече Hug Hug Hug
Приятен ден и не забравяйте да пишете,като Ви чета се успокоявам,а и много ми е приятно да споделяме болки и радости /все пак сме в едно и също положение/ newsm44 newsm44 newsm44.

# 26
  • Мнения: 74
 newsm05 newsm05 newsm05 newsm05 newsm05ЧЕСТИТ ТИ СИН NADENCE!!! ДА ТИ РАСТЕ ЗДРАВО И УСМИХНАТО ДЕТЕНЦЕТО И МНОГО ДА ВИ РАДВА ВСИЧКИ! smile3524 smile3524 smile3524 smile3524

miss_74, какви са тези глупости със суеверията. Хич не вярвам на такива глупости. И с първото си дете и сега с второто си приготвям всичко предварително. Защото после, повярвай ми няма да знаеш на кой свят си, още по-малко ще ти е тепърва да си приготвяш нещата за бебето. А и не знаеш какво другите ще ти купят, не е като сама да си го избереш.

karagiozovam, определено ти е паднала тапата и вече можеш да очакваш да раждаш. Но не е задължително това да е съпроводено с изтичане на водите, те могат дати изтекат и в болницата / или да ти ги спукат там/.

# 27
  • Мнения: 8
честито и от мен на Nadence, нека да ти е здравичко момченцето и много радост да ти носи!!!

Благодаря ви на всички за разясненията за тапата, малко по ентусиазирана съм сега като знам че нещо се случва и има поне малки индикации че скоро ще дойде денят Толкава много искам вече да родя, че направо не мога да го опиша. Ама предполагам с всички е така, та вие ме разбирате:)

Аз мисля утре да ходя да ме хоспитализират и да ме наблюдават, че моята гинеколожка ми каза че водите ми били намалели и аз взех че се притесних да не би да изчезнат съвсем и аз да не разбера Embarassed Колкото и да неми се ще май ще е по-добре да сме там на близо. Чудя се ако до термина не започнат контракции дали ще ми ги предизвикат или ще ме чакат, вие как мислите?

# 28
  • у нас
  • Мнения: 660
Лелееееее,от няколко дни не съм влизала и то се наводнило със сладки бебчета тук  bouquet  bouquet  bouquet
честито на всички новообебели се маминки--Jovan4eto, Velmar, makaronite,ани78, Bebun, Tedy79, Vasia и SpringofLife,Мама Иги и JULIANA и Nadence
Дано не пропускам някоя мама,за което моля да ме извини
Момичета,пожелавам ви много здраве,радост и усмивки на вас и вашите семейства.На бебчетата пожелавам прекрасно детство,а на маминките бързо възстановяване.
  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet

# 29
  • Мнения: 554
ЧЕСТИТО nadence!   bouquet
Да расте здрав малкия юнак и само радост да ти носи!

Хайде идвай си бързо, чакаме подробен разказ. Да ви кажа честно изобщо не очаквах, че наденце ще роди днес. Много се изненадах - естествено приятно.  Hug Нали вчера писа във форума, че май ще си дочака термина.
karagiozovam ами те и моите води са намалели от две седмици насам, но нищо не ми казаха за наблюдение. И аз се чудя как са намалели и се шегувам, че или бебето папка много  hahaha или изтичат по малко без да ги усетя.  Joy
Netty какво става с вас варненки - Мадона не се е разписвала отдавна. Ами всъщност те май другите родиха.  newsm78
Лека вечер на всички!  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт