За бебета и деца от 0+ месеца: Бързи въпроси и отговори, съвети - 82

  • 28 304
  • 758
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 515
За бебе на 1г. +/- някой месец, колко изхождания по голяма нужда на ден се считат за нормално? И колко дни пауза също е ок?
Ходихме на гастроентеролог с проблема разстройство и пусна да правим изследвания и сега чакам да се изходи от няколко дни, та да занеса в лаборатория. Sad Последните 2 дни е и нервна като дойде момент да суче /особено вечер/, а се опитвам и с повече течности и разхлабваща храна /макс 1-2 пъти на ден предлагам/; масаж или упражнения, когато даде. Просто искам да избегна клизма/свещичка...Офф, това акане ми е по-голяма мъка от зъбите Sad Да уточня: преди разстройството също акаше на няколко дни, но чак така нервна не е била.

# 736
  • Мнения: 433
Щом детето изпитва видим дискомфорт и неспокойство не разбирам защо отлагате клизма/свещичка - аз не бих. По принцип и няколко дни е ок да не ака, но само ако не показва, че нещо я мъчи. На вас ви е мъка, а детето ви показва явно, че и на него му е - това е по-важното.

# 737
  • Пловдив
  • Мнения: 572
Здравейте.Вие от кога започнахте да давате вода /Моят син ще прави 2 месеца,но за водата всеки казва различно..Някои,че не трябва,други-че трябва..Той е само на кърма..

# 738
  • Мнения: 1 104
Десислава Стоева, аз съм прясно след раждане. Още в болницата но дадоха шишенце с вода да предлагаме на бебетата.
Неонатолозите, които минаваха на визитация също държаха на пиенето на вода.
Моят син обаче не искаше и все още не иска да я помирише тази вода, а се храни почити изцяло с адаптирано мляко.
Аз държа едно шишенце до леглото му, в случай че в жегите пропие, но не го насилвам. Предлагам тук-таме, а той отказва.
Но е факт, че за водата е много деликатна темата. Simple Smile

# 739
  • Пловдив
  • Мнения: 572
Galeona ,на мен пък в болницата ми казаха да не давам..Мои приятелки също не са давали..Нали кърмата е 90% вода и затова...И има статии,където Световната Здравна Организация  е против под 6 месечна възраст да се дава

# 740
  • Мнения: 433
Деси, от неонатолозите и аз знам, че вода не е нужна, започнах към 5я месец да предлагам, но не искаха децата. Когато захраних (6 месец) започнаха да пийват по глътка-две на всяко предлагане. ПС:На АМ бяха от раждането си, което нали с вода се прави така или иначе.

# 741
  • Мнения: 1 104
Десислава, възможно. Simple Smile
Аз раждах в Стара Загора, болница Тракия.
Едната неонатоложка обясняваше нещо за точно за водата, но аз в този момент се опитвах да успокоя плачещо бебе и не чух много добре.

# 742
  • Мнения: 539
Galeona ,на мен пък в болницата ми казаха да не давам..Мои приятелки също не са давали..Нали кърмата е 90% вода и затова...И има статии,където Световната Здравна Организация  е против под 6 месечна възраст да се дава
 И моят син ще стане на два месеца скоро. Изцяло е на АМ, педиатърката е на мнение, че няма проблем да му даваме вода, аз също. Вече два пъти съм му давала вода като сме навън и се разплаче, пие си я без проблем. Разбира се не му давам големи количества, за да не може да яде после, а малко, колкото да се успокои. В тези жеги не мисля, че е проблем детето да пие и вода, така или иначе АМ се прави с вода. Знам какво казва СЗО по въпроса, но и на мен, и на сестра ми като малки са ни давали вода, а сме били само на кърма и не сме имали никакъв проблем с нея.
В допълнение към това мога да кажа, че единият от дядовците ми, светла му памет, беше педиатър. И майка ми се е вслушвала във всичко, което ѝ каже той.

Последна редакция: вт, 30 юни 2020, 14:30 от 17154

# 743
  • Германия
  • Мнения: 865
Дъщеря ми скоро започна да пие вода(на 10м почти). Като по-малка не е пила вода. След като захраних и заменихме едно ядене, започнах да и давам чай. Сега изпива едно шише водичка на ден.

# 744
  • Мнения: 955
И на мен в болницата ми казаха, че няма нужда от вода, без значение дали е на кърма или АМ. Когато педиатърката дойде в къщи след изписването каза, че ако искам мога да предлагам вода, но съвсем по малко, за да не е за сметка на млякото. От началото си им давам чай за коликите, сега като минаха им давам чиста вода. Не отказват почти никога, изпиват по около 100 мл за денонощие. На 5+ сме.

# 745
  • Мнения: 667
От както ни изписаха от болницата давам вода всеки ден и се приема без проблеми. Сега в жегите изпива по 200-250 мл вода на ден. Беше на кърма до преди 1,5 м и пак си е пиел вода. В началото предлагах по 30 мл/ден, като постепенно увеличих количеството. Сега е на 9+++

# 746
  • Мнения: 5 468
Според СЗО бебетата нямат нужда от вода до 6тия месец, а само АМ или кърма. Те си набавят нужното количество течности с млякото. Ако все пак се дава, не трябва да е преди хранене, защото ще запълни стомахчето и ще повлияе на количеството поето мляко.

На дъщеря ми започнах да предлагам по няколко глътки вода на 5 месеца, колкото да свиква с вкуса. На сина ми - към 6,5 месеца при захранването. По-големи количества вода и двамата започнаха да пият, когато вече увеличиха приема на твърда храна - към 7-8 месеца.

# 747
  • Мнения: 16 871
Galeona ,на мен пък в болницата ми казаха да не давам..Мои приятелки също не са давали..Нали кърмата е 90% вода и затова...И има статии,където Световната Здравна Организация  е против под 6 месечна възраст да се дава
Води се по СЗО. Още повече щом кърмиш.
Коремчето на бебето е много малко и напълвайки го с вода, орязваш капацитета да поема храна.

# 748
  • Мнения: 709
Вода започнах да давам малко преди да захраня, за да свикне, но така и не пожела да я пие. Пробвах с всякакви шишета, чаши ... Не.
Чак сега в жегите взе да пие по малко вода. На 8 месеца е.

# 749
  • Пловдив
  • Мнения: 572
Ще преценя дали да давам..А вие климатик пускате ли?Аз сега пуснах за 1 път,че вече не се издържа,...И  мислим август да идем на море.Малкия ще е на 3 месеца.Мисля,че няма да има проблем..

Общи условия

Активация на акаунт