За бебета и деца от 0+ месеца: Бързи въпроси и отговори, съвети - 82

  • 28 342
  • 758
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 961
Едната е 7500, другата 7600, на 5+. И двете са 66 см, родиха се 2500 и 2700. Но доколкото знам диапазона на килограмите, които се считат за нормални за възрастта е доста голям.

# 706
  • Мнения: 515
Винаги има изключения. Вчера едно момченце ми се видя по-дребно или същото като нашата мома. Питах бащата колко е голям - 1г2м. А сега нашето е на 11++м.  За кг и ръст не съм питала Simple Smile
Според мен ако детето е в настроение, енергично, хапва си /като изключим периода на сериозно зъбоникнене/ - няма повод за притеснения. Отделно и в семейството ако някой е с такъв ген - нисък и/или слаб.
Ако майката все пак се притеснява много - може да пита личния лекар/педиатър за евентуални изследвания.

# 707
  • София
  • Мнения: 18 714
И аз това посъветвах Въпреки,че е под нормата за възрастта си.
Не са дребни .
Благодаря.

# 708
  • Мнения: 7 030
Тези дни бяхме на село,излизахме по хладното, но тя беше кривичка и я носих по едно време днес гледам  я е хванало слънцето на едната ръчичка, с какво мога да я намажа Sad

# 709
  • Мнения: 1 406
Ако не я сърби и не и създава дискомфорт мисля, че няма смисъл от каквото и да е мазане.

# 710
  • Мнения: 844
Намажи с каквото кремче имаш за след баня - хидратиращо

# 711
  • София
  • Мнения: 5 486
Момичета ,коментираме с една позната ,има дете на 1г тежи 7600 и е 71 см Роди се 2700.Притеснява се,че е доста дребна.Иначе е здраво дете,храни се,всичко е ок.Аз й казах да се посъветва с педиатъра най-добре.
Щом е здраво и активно дете,аз не бих се притеснявала.
Те със съпруга й как са като ръст?

# 712
  • Мнения: 4 660
Това колко ще се родят, а след това колко ще пораснат зависи от гените.
Ако има по ниски и слаби в родата освен майката и бащата може и бебето/детето да е такова.

# 713
  • Мнения: 125
Тук можете да изтеглите 2те графики за момчета и момичета. Гледа се на кой процент са се родили, после падането на теглото е нормално, но трябва да си следват кривата горе-долу. Една крива нагоре или надолу не е голяма работа. Като за ръст, тегло и големина на главата не е задължително да са на една. Моята дъщеря е между 9ти и 25ти за тегло, но 50тата за ръст примерно.
https://www.rcpch.ac.uk/resources/uk-who-growth-charts-0-4-years
Момичета ,коментираме с една позната ,има дете на 1г тежи 7600 и е 71 см Роди се 2700.Притеснява се,че е доста дребна.Иначе е здраво дете,храни се,всичко е ок.Аз й казах да се посъветва с педиатъра най-добре.

# 714
  • Мнения: X
до колко часа вечер е удачно според вас да седи бебе през летните жеги

# 715
  • Мнения: 698
до колко часа вечер е удачно според вас да седи бебе през летните жеги

Според мен няма значение какъв е сезона. Бебето трябва да си ляга към 20.30-21.00ч.

Естествено всичко е въпрос на гледна точка и всяка майка решава сама за детето си.

https://www.google.com/amp/s/detskitegradini.com/bebeshki-syn-ot … qt-malchugan/amp/

# 716
  • Мнения: 16 874
И аз мисля като Вики. Да не кажа, че за мен 21ч дори е късно тепърва да ляга.

# 717
  • Мнения: 709
20-20:30 ч. си ляга моето . Лято, пролет, зима.... Няма значение, детето трябва да си има режим Simple Smile.
Излизаме сутрин и после след 17 часа  , прибираме се, баня, вечеря и 20:30 е вече в леглото. Без това не знам какво повече може да прави едно бебе навън. Моето повече от 2 часа не издържа.

# 718
  • Мнения: 7 030
Моето бебе ляга към 22..22.30ч. най късно, какво ли не сме опитвали за по-ранно лягане...всичко е индивидуално

# 719
  • Мнения: 698
Зависи и на колко месеца е бебето.

Мими, твоето и моето са на 5 месеца.
Ако не се лъжа на съфорумката е на около 2...

Факт е, че сънят е много важен за бебето, ако се научи че след баня, яде и заспива и така всеки ден без изключение в един момент ще свикне 😁

Общи условия

Активация на акаунт