Илкер Калели - Öğretmen| Бурчин Терзиоолу-The Protector| След ПК нови проекти # 10

  • 25 669
  • 737
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 7 903
Умут много ми прилича на един актьор Емир Чубукчу.
https://www.turkishdrama.com/emir-cubukcu.html/amp

# 226
  • Мнения: 3 747
Обещанието си е обещание. Беше ми много интересно, но предварително се извинявам, ако има някакви неточности особено около медицинската терминология.
Казах ви и преди, че не ми изглежда като тъп фитнес мачо. Simple Smile 
Малко е дълго, но е цял репортаж, дори по-точно разговор на живо.  Приятно четене.

Днес ни гостува г-н Умут Дуйгу. Наистина ще бъде едно изпълнено със спорт и мъжество предаване на живо. Той и без това е много известен в спортните среди. По време на пандемията с корона вирус често прави спортни тренировки на живо, което дава възможност на много хора да тренират заедно с треньора на звездите.
Г-н Умут, здравейте. Как сте?
УД: Добър вечер. Чудесно, благодаря Ви. Вие, как сте?
Много благодаря, добре. Първо да благодаря, че приехте поканата ми. Много съм щастлив, защото много хора продължават да следят тренировките Ви и за мен е удоволствие да разговарям с Вас от името на всички наши студенти и младежи.
УД: Много Ви благодаря.
Нека да кажем, че се свързахме с Вас, искайки да подкрепите и популяризирате младежката ни организация. Вие не ни обидихте и веднага се свързахте с нас за да ни подкрепите по всякакъв начин, за което отново изказвам сърдечните ни благодарности към Вас.
УД: Аз Ви благодаря.
Нека се запознаем по-отблизо с Вас. Аз няма да говоря прекалено много.
УД: Първо и  аз от своя страна да благодаря отново за признанието и поканата. За мен е гордост и чест да подкрепя млади и талантливи хора като вас. Нека кажа, че го правя с удоволствие, защото смятам, че социалните мрежи трябва да дават гласност на смислени каузи, а не да популяризират ненужни и преднамерени кампании. Има безброй много страници, с фалшиви лайкове. В този ред на мисли, аз внимателно подбирам кого и какво да следя в социалните мрежи. Внимателно разгледах проектите на страницата ви и много ми харесаха. Невъзможно беше да не приема поканата Ви.
Сега да отговоря на въпроса Ви за мен. Какво да кажа? Казвам се Умут Дуйгу. На 36 години съм. Професионално се занимавам със спорт. За първи път започнах със спорта, когато бях на 10 години. Семейството ми ме записа на карате. Всъщност те са ме смятали за хиперактивно дете, защото изобщо не съм се спирал на едно място. Консултирали са със психолог какво да ме правят и така са решили да ме запишат, с цел да изразходвам многото си енергия. Така започна всичко. От един курс по карате когато бях на 10. После много заобичах това, което правя. В училище продължавах да тренирам. На по-късен етап реших да кандидатствам в спортната академия. В този период имахме малко разногласия, защото родителите ми искаха да следвам медицина, заради високия ми успех. Но аз бях твърдо решен. Първата година за да се докажа пред нашите успоредно учих и работех. Помагах в един спортен салон на треньорите и знаех, че един ден аз ще съм треньорът. Сега правя точно това. Занимавам се с персонални тренировки, извън това с хореография на бойни сцени в киното.
Всъщност с вас сме завършили един университет - Университет Халич.
УД: А, колко хубаво. Не знаех.
Бихте ли ни казали с кои спортове се занимавате професионално?
УД: Разбира се. Както вече казах, започнах с карате. После тренирах успоредно футбол и баскетбол. Играех в училищните отбори. Но забелязвах, че за какъвто и спорт да става въпрос, ме привличаше работата на учителите и треньорите. Те бяха пример за мен. Казах си, че трябва да навляза в кухнята на учителстването. Между впрочем и в университета преподавах. Влязох с пълна стипендия. Даже номерът, който ми дадоха на приемния изпит беше 0001.
Благодарение на спорта натрупах успехи, познати, умения. Заради леката атлетика получих акредитация да замина в Америка. Там учих в специализирани курсове по спортна медицина. И тук в Турция съм член на няколко федерации. Най-общо съм професионалист в областта на лекоатлетическите дисциплини, бойните изкуства, бокс, кикбокс и джиу джитсу. В същото време във фитнеса, с повечето ми ученици тренирам кросфит. И да не забравя една много важна част от живота ми е колоезденето. Мога да кажа, че ми е хоби, но съм участвал на професионални състезания.
Много ми е интересно как започва един Ваш ден, г-н Дуйгу?
УД: Ще ви разкажа, но първо имам една молба. Не ме наричай г-н Дуйгу. Може да ми казваш просто Умут, учителю Умут, тренер или каквото ти харесва. И без това съм свикнал всички да ме наричат така.
Добре, благодаря.
УД: Как започва деня ми? Всяка сутрин задължително с порция и половина бюрек с кайма (смее се). Много обичам. Всъщност ставам много рано сутрин, особено в последно време. Принципно съм от ранобудните и дори да искам не ми се получава да спя до късно, което понякога ме дразни. Но има и плюсове. Ставайки рано имам възможност да свърша нещо вкъщи, да пооправя. Обожавам сутрин да направя кардио тренировка, ако имам време и програмата ми го позволява. Ако имам повече време тичам на крайбрежната или карам колело, а ако разполагам с малко време, защото имам тренировка с някой от учениците ми се подготвям вкъщи. Това прозвуча все едно говаря за подготовка на някое ястие. (Смее се).
Като казах това, нека вметна, че обожавам да готвя. Та след като си направя сутрешната тренировка идва време за закуска и след това служебните ми задачи за деня. Персонални тренировки, срещи и т.н. В програмата ми за деня, така си разпределям времето, че да имам и свободни промеждутъци. Например за почивка между тренировките или да речем за кафе с любим човек или приятел. Работата ми е такава, че наполовина съм освен треньор и психолог. Какво искам да кажа ли? Ами узнавам неща за личния живот на учениците ми, за проблемите им, за това, което им се случва. Понякога е натоварващо затова два дни от седмицата съм изцяло свободен и изцяло отдаден на семейството ми. Разбира се в този период е малко по-различно. Защото повечето ми тренировки са онлайн и съм вкъщи. Вечер също правя по една тренировка, но не много натоварваща, например вдигане на тежести или разходка.
Вечер обичам да чета книги. Когато не ми остане време да прочета нещо много се ядосвам на себе си. Обичам да гледам и екшън филми или крими сериали.
Казвате, че ставате много рано. Какво бихте казали на хората, които ще си кажат: “О, аз не мога да стана рано за да спортувам”?
УД: Всъщност това е въпрос на навик и дневен режим. Има психологически момент. Трябва сами да бъдете най-строгият си треньор. Винаги казвам на учениците ми следното: “ние с теб сме заедно един час, но 23 часа ти си сам със себе си. Т.е. не можем да сътворим чудо, ако ти не си на сто процента с мен”. Затова аз винаги гледам от другата страна. Какво правите не когато сте активни, а когато сте пасивни. Какво ядете, как си почивате? Какво правите вкъщи? Какъв е начинът ви на живот? Много неща зависят от това. Да, опира до голяма степен до лична дисциплина. Трябва да се поставят изпълними цели. Не си казвайте ще стана в 6 за да тренирам. Станете в 9, но го направете и започнете. След това всеки ден с 10 минути по-рано и ще видите, че всичко се случва без усилия и стрес за организма. Защо е важно ранното ставане? Защото метаболизмът ви работи по друг начин. Не е случаен изразът “Ранно пиле, рано пее”, в противен случай метаболизмът ви се забавя, изгаря по-малко калории, защото времето, в което организмът ви е активен намалява с напредването на деня. Освен това, ако ставате рано това е полезно за оросяването на мозъка и обмяната на веществата в тялото ви.
Освен спортът, приемането на здравословна храна също е много важно за да изградим здраво тяло. Например плодове, много протеини. Какво ще кажете по този въпрос относно здравословното хранене.
УД: Само да кажа, че забелязах нещо. Може ли да го споделя?

Да, разбира се.
УД: Зад Вас има надпис с логото Ви. На обратно е.
Как така?
УД: Ами аз го чета на обратно.
Ако Ви разсейва, ще го махна.
УД: Не, не. Професионално изкривяване. Свикнал съм да гледам детайлите. (Смее се)
Заради камерата е. Образът е огледален.
УД: Точно, точно. Винаги забелязвам дребните неща. Мисля, че е заради работата ми. . (Смее се) Например когато отида на ресторант забелязвам, коя ръка използва сервитьора- лявата или дясната. Както и да е. Връщам се на здравословното хранене. Разбира се, че е много, много важно. Да, това е клише, но ще кажа следното. Метаболизмът ни има базова дневна скорост. Т.е. има определен максимум клории, които може дневно да изгори. Не трябва да се преминава този максимум. Давам пример: да речем, че изгря 1800 калории. Ако дневно приемете 2500, да, те ще се натрупат и организмът Ви няма да ги обработи. Ако се движим малко, разликата също се натрупва и се получава едно ежедневно “депо” в тялото.
Или пък приемате 1800 калории, но в тях няма нищо питателно и полезно. Или ядете малко, но много калорични неща. С други думи много трябва да се внимава. За да сме полезни- едно много просто правило. Представете си една чиния. Разграфете я мислено на 4. На едното място сложете някакъв протеин, на следващото зеленчуци, а на останалите места – пълнозърнести култури и плодове.
Това е просто пример. Дневните хранения не трябва да са по-малко от три или четири. Например започвате деня с хубава закуска. След известно време следва плод или ядки. Обяд. За вечеря месо със салата. Месо и зеленчуци. Например аз- понеже много тренирам, а всички знаем, че мускулите изискват протеини, ям много месо. Често и  на обяд, и на вечеря.
Добре, имаме един доста “сладък” въпрос. В менюто Ви пропускате ли сладкото? Последователите ни много държат да ни отговорите дали си хапвате сладко.
УД: (Смее се) Ако кажа, че отговорът е не, това ще бъде огромна лъжа. Защото за съжаление сладкото винаги се върти в ума ми. Особено в дните ми за почивка, когато нямам тренировки, задължително почивам пълноценно и в тези дни си позволявам глезотии. Това си има своят психологически момент. Например хапал съм си профитероли, но на следващият ден това е голяма мотивация по време на тренировка. Казвам си: Добре вчера си хапнах профитероли, но сега ще тренирам още по-усърдно.
А, пардон. Сега виждам, че ни пише д-р Онур Сокоолу. Той е мой ученик. Заедно с него тренираме от 10 години. Написал е: Така е, не ви лъже (Смее се). От 10 години се познаваме и вече ме познава изключително добре.
И ние му пращаме поздрави. Имаме нов въпрос.
УД: Заповядайте.
Г-жа Ебру Ви пита може ли да замени животинските протеини с растителни.
УД: Разбира се. Това е една чудесна алтернатива, дори е единствената алтернатива. Но трябва да отбележим, че има известни разлики и трябва да се внимава за грамажа. Т.е. при растителните трябва да приемате още повече за да набавите необходимото за организма.
Още един въпрос, който вълнува младежите ни. Може ли тренировките и вдигането на тежести да се отрази на растежа им?
УД: Има известни разлики в зависимост от пола. Момчетата израстват до към 21-вата си година, а при момичетата активният растеж е до 18-19г. При момичета този процес започва по-рано, а при момчетата по-късно. За съжаление. Ние мъжете вечно догонваме жените (смее се). Има малки каналчета между мускулите и костите, на които се въздейства при вдигане на тежести и са под силен натиск. В периода на растеж както казах 18-19г. за момичетата и до 21г. за момчетата не е препоръчително спортът да е точно вдигане на тежести. Освен това в този период костната и мускулната система се развиват, но ако сте минали тази възраст по никакъв начин няма да ви навреди. Тренирайте каквото искате. След тази възрст генетично  няма как екстремно да повлияете на развитието си.
Значи да обобщим, че зависи от възрастта и генетичните фактори в периода на развитие.
Следващият ми въпрос е според Вас на какво се дължи това, че турските мъже все повече се ориентират към спорта и фитнеса? Че обръщат все по-голямо внимание на телата си?
УД: Не малко влияние има киното и най-вече ефектът на холивуд. Нагласите бавно се променят. Ако погледнем назад в историята, защото каквото и да си говорим миналото крие доста вкоренени нагласи.  В миналото представата за хубавият и стабилен тип мъж е мъжът с коремче, на което не се е гледало като проблем или недостатък. За разлика от тогава, сега се залага на стегнати, мускулести тела, които привличат жените.  Ако сега такъв тип мъж се върне в миналото, няма да е вървежен и харесван. Това просто не е било модерно. Дори биха казали, а защо нямаш коремче, не се ли храниш достатъчно. Просто тогавъшната култура е налагала тези разбирания. В днешни дни хубавото, красивото и марковото във всеки аспект се котират на всякъде. Тук може да подхванем темата за капитализма и промиването на мозъци, но няма да е добре. Да кажем, че са се променили представите за хубавото и това, което изглежда добре, не без намесата на това, което виждаме ежедневно по телевизията.
Напоследък с този корона вирус животът ни се промени. Всичко е по-различно. Работата, училището, семейният живот, времето, което сме отделяли за себе си. Всеки търси алтернатива. Какво препоръчвате на приятелите ни, които не знаят с какво да се занимават или не отделят време да спортуват? Какво могат да правят?
УД: Всъщност аз имам един много любим израз и поглед над нещата, който е в следното. Никой не чак толкова зает, за да не може да отдели време за себе си. Просто е въпрос на приоритети и организация. Първо трябва да изясним кое е важното за нас. А няма нещо по-важно от това, ежедневно да полагаш усилия за да си най-добрата си версия.  В какво се изразява ли? Да научаваш нови неща, да подбираш добре храната си, местата, които посещаваш, хората, с които общуваш да се развиваш в културно и образователно отношение и разбира се, да спортуваш. Това е нещо много важно. Затова дори да си математик или да управляваш огромен холдинг, зает по цял ден, трябва да имаш своя половин час, който да отделиш само за себе си.
А как според Вас да изберат точният спорт за себе си?
УД: Това е изключително важно. Малко преди срещата ми с Вас имах тренировка на живо и говорих точно за това. Зависи от индивидуалните ви интереси и потребности. Например аз съм и треньор по пилатес. Но не използвам уменията си в тази област и не правя тренировки по пилатес. Защо? Наистина е чудесна система за спортна активност в бранша, има колеги, които развиват метода, но аз не харесвам да го практикувам. Психологически не го харесвам. Защото аз съм много деен и активен човек, още от детството ми. Затова пилатес тренировките са прекалено мудни за мен и това ме натоварва. Дори когато тренирах с моите ученици ме натоварваше. Т.е. аз предпочитам по-активните спортове. По този повод мога да кажа, че трябва да познавате себе си. Какво ви харесва и ви доставя удоволствие. Добре трябва да го обмислите и да пробвате. Някои харесват спортове със стратегия например бокс, голф или нещо друго. Някои харесват по-пасивни спортове, а други правят екстремни или много натоварващи неща. Всичко зависи от предпочитанията. Съветвам ви да намерите това, което ви доставя удоволствие.

Има все по-интересни въпроси към Вас. Али пита “Няма ли начин да отслабна без да спортувам”?
УД: (Смее се). Ами всъщност има. Има. Начинът е този – не ядете. Т.е. изключително внимавате какво приемате. Говорихме вече затова. Всичко е в калориите, ако ги контролирате, можете да постигнете желаното тегло.
Как може да се мотивира някой за да тренира?
УД: Например, намерете си партньор за тренировките. Може да е приятел, може да е треньор. Така в моментите, в които не ви се спортува ще се чувствате отговорни пред някого. А и заедно ще се мотивирате. Друго е когато ти е трудно някой да ти каже “Хайде, приятел, ти можеш!” Ако нямате такъв човек, може да ме потърсите (смее се).
Следващ въпрос. Какво мислите за поддържането на мускули със стероиди?
УД: Чудесен въпрос. Твърдо съм против. Поддържането на мускули със стероидни препарати е грешно и хората, които си разбират от работата го знаят. Те съдържат изкуствена химия, от която тялото ви няма нужда. Има достатъчно опции за да подхраните мускулите си, които не включват лекарствени вещества. Стероидите сериозно вредят на здравето ви. Сериозно. Увреждат черният ви дроб, приятели. Влияят на сърдечната дейност, на бъбреците ви, на мозъка ви, а най-много на хормоните и потентността ви. Не го правете. Не си заслужава.
Като ви гледам сте много активен и позитивен човек. Животът и работата Ви са свързани с непрекъснато движение. Никога ли не се изморявате? Какво правите когато се почувствате изморен?
УД: Всъщност се случва рядко. Свикнал съм с този начин на живот, правя тренировки, тренирам с учениците ми, постоянно се срещам с много хора. Когато се изморя променям посоката. Т.е. отивам някъде да си почина. Може да е най-глупавото място на света, или поход сред природата, но трябва да се презаредя.
Селим Ви пита помните ли първата си тренировка? Какво изпитвахте? Селим вероятно иска да Ви върне в миналото.
УД: Ще Ви споделя, че преди да се включа в живото Ви предаване, точно разговарях с първият си треньор. Тренирах, учих, после самият аз станах треньор. След време, един ден той ме покани за да помогна в тренировките на една млада спортна звезда. Направо полетях от щастие.  Преди когато го наричах “тренер/учителю” изпитвах такъв респект, а сега когато чувам децата да наричат мен така, няма такова щастие. Несравнимо е. Късметлия съм. В живота ми съм се срещал с истински мъже, от които научих много. Баща ми също се пенсионира в армията. Дисциплина, чест и достойнство. На това искам да науча и децата, които тренирам.
Занимавате се с благотворителна иниациатива, свързана с колоезденето. Ще разкажете ли повече?
УД: Като всяко дете обожавах да карам колело. Вуйчо ми се занимаваше активно с колоездене. Така започнах. Преди седем години с приятели създадохме отбора на “Велотурк”. Аз, Арда Тюркмен, Сарпер Гюнсал, Берк Джейлян,  батко Али, както и доста спонсори от спортния елит.
Извинявам се, че Ви прекъсвам, но имате много хубава и информативна страница на проекта.
УД: Да, така е. Дори аз я администрирам.
Страхотна е.
УД: Много благодаря. С “Велотурк” правим следното. Казахме си: Ние много обичаме колоезденето, но има деца, които не могат да си позволят да имат колело. Кое дете в Турция не иска да има свое колело и да може да го кара? Организираме състезания и спортни събития, а набраните средства отиват за закупуването на велосипеди за децата. Така започнахме, а после много хора ни подкрепиха и се включиха в иниациативата ни. Правихме обиколки на Франция, Испания, Италия и други страни, набирайки средства чрез спорта. Хубавото е, че децата виждат светлия пример. Показваме им, че има и такава възможност. Срещат се със спортисти и медалисти. Получават възможност да имат мечтаното колело. Зарадвахме над три хиляди деца. Раздадохме велосипеди в Урфа, Малатия и къде ли не още. Нашето вело-предизвикателство се оказа добра кауза в името на децата. А и за нас е едно чудесно преживяване. Изминаваме стотици километри, с колело. Мотивиращо е. Радвам се, че се включих. Компанията е прекрасна. Хора, с които можеш да разговаряш с дни и да обогатят мирогледа ти.
Сега аз ще Ви споделя нещо, което сигурно не Ви е известно. Аз съм от Малатия и лично познавам дете, получило колело от Вас. Мога да ви кажа, че сте негов идол и той също иска да стане спортист.
УД: А, така ли?! Толкова се радвам да го чуя. Невероятно е.
Много Ви благодаря, че приехте поканата ни да се включите.
УД: Аз благодаря, беше ми изключително приятно.
Последен въпрос към Вас. Какво ще препоръчате на всички младежи да направят, когато пандемията отмине.
УД: Съветвам ги много да учат, много да спортуват и много да пътуват. Това наистина ще промени мирогледа им и ще ги научи на неща, които не се преподават в университета. Има много неща, които трябва да бъдат видяни. Не се оправдавайте например, че нямате възможност. Ако искате да отидете някъде ще намерите начин. В живота няма невъзможни неща. Не ходете с А класа, отидете с G класа, отидете вместо със самолет с влак. Когато искате нещо, намерете начин да го постигнете.
Може и на автостоп.
УД: Да, защо не.
Отново Ви благодаря. Вдъхновяващ човек сте, учителю. Ще се радваме да ни гостувате пак.
УД: О, моля ви, за мен беше удоволствие.  Бъдете здрави и успех.


П.п. забравих да кажа, че е от 28 май 2020г. Така, че е от периода, в който вече живеят заедно с Бурчин.

Последна редакция: сб, 15 авг 2020, 14:48 от _Radi

# 227
  • Мнения: 8 453
Здравейте  Hug Hug Hug
Момичета натресвам ви се в темата ,но не мога  да не влезна и да не благодаря на Ради  за превода на интервюто на Умут и на Инна  за снимките от предната страничка Flowers Hibiscus Flowers Hibiscus .Понеже на скоро успях да изгледам всички серии на "Свободен дух"/"Раннобудна птичка" и  ми се стори ,че Умут играе там ролята на фитнес инструктор и щях да влизам да ви  питам той ли е не е ли той ,но забравих и сега виждайки снимиите си отговрих даааа той е .Simple Smile От интервюто се вижда ,че изобщо не е тъпо момчето ,аз преди съм попадала на инстаграма му  защото има снимки и с Баръш Ардуч и  трябва да кажа ,че ми направи много приятно впечатление ,защото там няма само спортни неща ами и други интересни работи.Та одобрявам го (не че някой ме пита де Grinning ) за нашето момие Буричин  .Дано  всичко между тях се  получи добре и да са щастлив заедно Simple Smile
Бурчин ми харесва най-много в "Милост" ,не знам защо но като че ли Дениз е най-близка до характера на Бурчин.Щастлива,позитивна,добра  и с лек характер на пръв поглед ,но опознавайки я човек вижда вглъбеността и понякога и тъгата  и.Доколкото може да се каже "познавам" Бурчин от времето на брака и с Мурат и виждах как през годините тя порастна и се промени и от младото ,весело и  понякога и малко  по-освободено момиче се превърна  в красива  ,спокойна и настроена философски жена..
Говорели сте си и за Синем Кобал.Те двете с Бурчин имат наистина дълго приятелство за което ги уважавам и двете защото в днешно време не само сред известните за съжаление и в  нашия обикновен свят също  приятелствата понякога  трудно се задържат.Да не забравяме и Джансу Дере  и тя е добра приятелка на Бурчин и Синем.Simple Smile
Ааааа и да добавя само за Бурчин ако не сте гледали "Портрет на красотата" направете го ,много си струва да бъде видян този филм.Не знма дали е имал някакво послание срещу насилието над жени или не ,но във филма се зачеква тази тема и както в началото на човек му се струва ,че гледа филм на ужасите постепено разбира ,че сяко нещо си има обяснение и няма нищо свръх естествено ла само едно много тъжно и изпълнено с насили минало което се стовари върху главата на главната героиня.Бурчин е много различна в тази рля и се справя чудесно с нея.
Синем съм я гледала само в  "Романтична комедия" ,като актриса май,май наистина не е кой знае какво ,но е красавица и в ето тази сцена мнооого се раздаде  в танците -сладурана Simple Smile



https://youtu.be/i5IJ4kFwRaw

Последна редакция: сб, 15 авг 2020, 16:48 от Eny87

# 228
  • Мнения: 1 135
Ени, добре дошла при нас. Hug Мисля по същият начин относно Бурчин и Дениз. Има много общо между характерите на двете.
Пепелче, не знам кой е този актьор, но със сигурност е по-млад от Умут. Има известна прилика, така е.
Ради, благодаря ти Flowers Bouquet От това интервю проличава, че не е спечелил нашето момиче с мускули, а с качества. И аз им желая щастие. Всъщност са една доста допълваща се двойка. Не само това, че са родени на една и съща дата, струва ми се, че гледат в една посока, както се казва.  Ето тук май се разминаха с Илкер, колкото и обичана и харесвана двойка да бяха.





И Синем, явно има симпатии към него. Получил е повече емотикончета и от Бурчин Joy

# 229
  • Мнения: 7 903
Ето, че Умут ме мотивира да ставам рано за моята сутрешна 10 мин. гимнастика. 😀
Защото сега като работим вкъщи все се мотая до 10ч., а колко било важно да е рано.
Казвам го сериозно, обичам професионализма, а този човек е точно такъв.
Успя да ми промени мнението за себе си.
Дано Бубка е щастлива и това да е нейният човек.

# 230
  • Мнения: 12 829
Ради , много ми хареса репортажа с Умут и смислените интелигентни отговори. Благодаря!
Непознат е за мен, ала все повече ми допада .
Не обичам да спортувам и обикновено прескачам всичко написано и свързано със спорт.

Съгласна съм ,че ранното ставане е въпрос на нагласа, режим. Самата аз го правя ежедневно години наред. А здравословното хранене  научиш ли се да го прилагаш става  начин на живот.   Бубето си е намерила половинката. Дано са щастливи двамата.
Ени,  Бубето отдавна я следим и коментираме, няма какво повече да добавя към поста ти.

Инче, много свежи гифчета.

# 231
  • Мнения: 1 135
Здравейте в неделя, момичета.
Нося репортажите с Илкер, Бурчин и Умут Simple Smile





Ради, драсни какво приказват Hands Pray

Колкото до Умут, май дружно започваме да му симпатизираме все повече.
А тази Биран, нещо не я възприемам, въпреки че е красавица.

# 232
  • Мнения: 3 747
Привет на всички
Ени, радвам се, че си се отбила при нас Понеже ме подсети за "Портрет на красотата" да ви кажа, че хореографията на екшън сцените е правена  от Bujin Fight Club.  Бях се загледала в надписите и пишеше  името на колега на Умут - Бурак.
Това и по повод на написаното от Пепелчето , че е професионалист. Тренира  Биркан, но не работи заедно с Бурчин
Като се замисля финалната сцена беше твърде брутална. Едва ли щеше да изглежда така, ако я беше правил той. Дори Биркан казваше, че Бурчин е изтърпяла доста и са страхували сериозно за нея.
Ели
Инче

В репортажите няма кой знае какво.

За Бубка и Умут нищо важно, но в общи линии:
Бурчин Терзиоолу и гаджето й, спортният треньор Умут Дуйгу наели вила с приятели. Доставяли си морски удоволствия на обществения плаж. Бурчин,  която и във водата не сваляла слънчевите си очила заедно с Умут придружавала приятелите си.
“Когато известнта актриса се измори от плуването прегърна любимият си и си почина върху гърба му”
 После продължила да си почива излежавайки се по гръб.
“Умут Дуйгу излезе от водата преди Бурчин Терзиоулу и подаде на гаджето си хавлия.” После Бубка се изсущила и им събрала нещата.





Главният актьор в среалът “Учителят” –Илкер Калели, беше хванат от камерите в Румелихисар. Той поясни, че заради опасност от втора вълна на пандемия, снимките са започнали по-рано.
Снимките на сериала вече започнаха. Как върви с  “Учителят”?
Започнаха. Добре върви. Не е ясно какво ще се случи в бъдеще затова започнахме по-рано.
Известният актьор разказа как е прекарал периода на пандемията.
Бях вкъщи като всички. Условията бяха такива, но работих. Свързано е с музика. Това подготвях, скоро ще се разбере за какво става дума. Извън това, като всички си стоях вкъщи.
Албум ли ще бъде или сингъл?
Това няма да ви кажа сега. Нека бъде изненада.
Дали Илкер  е правил опити да  готви както направиха много известни?
Не съм готвил. Един, два пъти опитах, но не е за мен. Повече ми се отдава музиката.
Наскоро стана известно, че след раздялата с актрисата Бурчин Терзиоулу, с която бяха заедно 3 години и половина, Илкер Калели е започнал да излиза с актрисата Биран Дамла Йълмаз, изпълняваща главната роля в сериала “Вaraj”. Стана известно, че актьорите Калели и Йълмаз, работещи за една и съща продуцентска компания, преди месец са се запознали на събрание свързано с продажбите на сериали.
Илкер Калели за първи път даде отговор на въпрос за Биран Йълмаз.
Излезе новина, че изживявате любов с Биран Дамла Йълмаз. Вярно ли е, че приблизително от месец сте заедно? Да ви кажем ли честито?
Ние сме приятели. Виждаме се. Освен това, нямам какво друго да ви кажа, защото въпросът Ви касае личния ми живот. Знаете, че не съм от хората, които говорят  за личния си живот. Приятели сме. Срещаме се.
Да кажем, че е едно хубаво приятелство.
Да го наречем така.
Изражението на лицето Ви. Все едно потвърждава отговора на въпроса ни.
Много Ви благодаря, приятели.
Честито.
Благодаря.



Последна редакция: нд, 16 авг 2020, 18:46 от _Radi

# 233
  • Мнения: 8 453
Ради Hug Ели Hug момичета Hug
Ради  мерси за преводите и инфото Flowers Hibiscus
Ради  така е ако Умут беше правил бойните сцени може би щеше да се смили над Бурчинка-бая здраво се млатиха с Мелиса ,а и  героя на Биркан и той не си поплюваще .
Във филма и бойните сцени и сцените с насилие  и по-психарските сцени бяха много добре изпипани и реалистично направени.Накрая героинята на Бурчин като изведе полицая и детето и после се върна и подпали къщата чак и аз си отдъхнах ,че вече всичко свърши ,че този дом изпълнен с ужасни спомени и с още по ужасните картини в него ще изгори и няма да остане и спомен от него и главната героиня и детето и ще могат да продължат живота си на ново без нищо лошо което да наднича там някъде зад гърбовете им.

# 234
  • Мнения: 3 747
Редактирах си предишния пост, но докато го  публикувам, Ени пусна нейния, затова това в нов. Информацията си заслужава.



Бурчин е номинирана в категория "Най-добра актриса в поддържаща роля" за ролята на Рюя в "Пазителят" 

Имат номинации и за "Най-добра режисура",  Чачо за "Най-добър aктьор", а партньорът на Бурчин- Окан за "Най-добър актьор в поддържаща роля". Айча и Хазар се конкурират в категорията "Най-добра актриса"

При телевизионните сериали "Учителят" е с номинации за: "Най-добър сериал", "Най-добър  aктьор "- Илкер Калели, "Най-добър сценарий", "Най-добра режисура", както и "Най-добра продуценска компания. "
Успех на нашите  Simple Smile

Ени, на мен най-брутална ми беше сцената, в която Йозгюр се опита да обеси Нисан. Въпреки ефектите, Бурчин сериозно беше пострадала при заснемането ѝ

# 235
  • Мнения: 8 453
Ради  мерси за инфото и за припомката със снимката .Милата Бурчинка наистина беше пострадала тогава на снмките.Мдааа пак ще се повторя ,но  съвсем  реалистично си ги бяха заснели всички сцени във филма.
Успех на номинираните и нека най-добрите спечелят Grinning

# 236
  • Мнения: 1 135
Момичета Hug Hug
Ени, назад каза, че не знаеш дали "Портрет на красотата" има послание срещу насилието. Изрових един от многобройните преводи на Ради Kiss пост # 626 в предходната тема.
Цитат
Р:  Доколко “виковете биват  чути”? (Явно  пак е някаква заигравка с темата на филма)
Б: Знаем, че растем с мотото “счупената ръка, остава скрита в ръкава”. Но всеки ден тук родственици отнемат живота на някоя жена. Ако вие имахте право на избор, какво бихте решили?
Не всички се раждат в еднакви условия. Не всички израстват, заобиколени от любов. Колко хора с оголени рани виждаме всеки ден, колко институции се опитват да  направят всичко необходимо за тях? Колко от хората, които търсят справедливост намират отклик на виковете си? 20 пъти да подадеш сигнал в полицията, че си в опасност, да те е страх от обкръжението ти. Колко хора още ще станат жертви пред очите ни?
Аз и колегите, които мислят като мен просто се опитваме да дадем гласност на тези проблеми. Това не е решението, разбира се. Първата стъпка започва с образованието в семейството. Давайки привилегии на момчетата, да им покажем, че трябва да пазят момичетата, трябва да  ги възпитаваме колко ценен е живота. Няма значение дали е мъж, жена, животно или природата, всичко което диша има право на уважение към животa му. Никой няма право да го отнема от никого.

Останалите интервюта можеш да прочетеш тук, ако ти е интересно https://www.bg-mamma.com/?topic=1077135.615

Колко много номинации Open Mouth Радвам се, че таланта на Бурчин отново е оценен. Рюя показа Бубето в нова светлина.



Много различна и интересна роля, с която Бурчин не само се справи страхотно, но дори успя да изведе на преден план наравно с главните действащи лица. Една Айча например стоеше къде, къде по-второстепенно. Поне в моите очи.



Заслужава всеки успех и награда, защото е професионалист и прекрасен човек.
Учителят защо е номиниран за сценарий като е римейк? Такава награда не се ли дава само за авторски продукции?
Пропуснах да кажа, че Илкер май по-скоро наистина е потвърдил, но явно отношенията им са съвсем в началото.

Последна редакция: нд, 16 авг 2020, 21:10 от Inna_Hristova

# 237
  • Мнения: 3 747
Инче, и аз много си харесвам Рюя. Дори бих се радвала да видя Бурчин в още отрицателни роли, ако изобщо можем да кажем, че Рюя е отрицателна роля.

Заслужава всеки успех и награда, защото е професионалист и прекрасен човек.
Току що видях това, публикувано от блогъра Дизи доктор.
Скрит текст:
Колко добре познаваш Бурчин Терзиоолу?
Бурчин Терзиоолу се чувства неудобно когато се говори на теми свързани с пари.
Плановете й за бъдещето не са свързани с инвестиции на пари. Ако един ден има дете, най-голямата инвестиция  за нея ще е да го отгледа като съвестен, уважителен, лоялен и толерантен човек.
Hands Clap Hands Clap Hands Clap

Огледах списъка с номинираните, (дори гласувах) оказва се, че  и общата ни "любимка" Джерен Морай е номинирана за най-добра актриса и то за ролята в Учителя.
Затова не се чуди, че сериалът е римейк, а има номинация за сценарий.  http://www.izmirfilmfest.org/
Номинираните са горе където пише Adaylar От червеният бутон с надпис Şimdi Oyla се гласува Wink
За по-лесно и достъпно сменете езика от бутона най в дясно горе.

Последна редакция: пн, 17 авг 2020, 16:15 от _Radi

# 238
  • Мнения: 8 453
Момичета  Hug Hug
Инче  голямо мрси ,че ги постна отново преводите  Flowers Hibiscus Много  мъдри и   човечни  отговори дава Бурчин  ,но за съжаление тези които насилват няма да гледат нито филма ,нито ще  прочетат нея..Ноооо все пак един  човек да  си е променил мнението ,един човек да си е казал еееей чакай  аз да бъда  съвсестен човек  е достатъчно и е добро начало за някаква промяна.Права е и че всичко започва от семейството ,от там започва възпитанието,от там се взимат примерите за подражание.После идва училището ,образованието ,самото общество  също възпитава  чрез приемара кото дава .Много е сложен този казус ,но колкото повече се говори толкова по-добре ,а към насилието трябва да има нулева толерантност,което за съжаление нито в Турция и за още по-голямо съжаление нито в България е така ,но все пак има напредък  и нещата с бавни крачи се променят към по-добро.
Ради  отново мерси за преводите ,които пправиш Flowers Hibiscus

# 239
  • Мнения: 1 135
Привет.
Ени Hugсъгласна съм с написаното от теб, но да не забравяме, че за голямо съжаление киното и телевизията също възпитават или налагат модели за подражание, за да не използвам думата манипулириат за определени обществени слоеве.
С други думи както отбелязваш и ти, едва ли един филм или сериал ще промени коренно нечии представи, но пък лично аз се възмущавам как във всичките им сериали на тематика семейни и родови драми се налага модела,  в който мъжете безчинстват по всевъзможни начини с агресия и насилие срещу жени, вихрят се безкрайни саги и идиотски махленски истории и това масово са най-рейтинговите им сериали.
Спирам до тук, но това което исках да кажа е, че дори една Айше от дълбоката Анадолска провинция да види и разбере, че има и друга страна на нещата, това е положителна промяна.
Ради Hug мерси за превода и за указанията. Гласувах, но максимално безпристрастно Simple Smile

Имаме някакво раздвижване. Подготвят тийзъра на Учителя.

Общи условия

Активация на акаунт