До работещите мами...

  • 2 123
  • 39
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 31
Какво ви е работното време, работите ли в събота и неделя? А лятото, когато децата в повечето време са в къщи? Изобщо как съчетавате работата с отглеждането на децата, особено тези, които нямат чужда помощ и трябва да се справят сами?

Всяка голяма жена трябва да може да се грижи за дома и да работи едновременно. Също така е хубаво и да продължава да се поддържа защото мнозина не го правят и това прави ужасно впечатление.

  LaughingХм...това всички мъже го искат, ама трябва и да помагат, нали?

 

# 16
  • Мнения: 1 107
Там, където отивам след една седмица, ще бъде голям екшън и работното време няма да е перфектно. Намислила съм да си нося работа вкъщи (ако е възможно), за да прекарвам повече време около детето. Случвало се е и преди и определено съм по-продуктивна късно вечер у дома, отколкото не толкова късно вечер, но в офиса.
Ще видим как ще се оправя с поддържането на апартамента и т.н., но сме се разбрали с мъжа ми да не готвя, а той ще помага с каквото може за останалите неща.
През деня детето ще е при баба си и дядо си, благодарна съм им много  Hug

Да видим дали този план ще се реализира  Thinking

# 17
  • Мнения: 59
Работното ми време е от 8,45-18.00+събота.
Синът ми ходи на детска градина ,аз го водя майка го взима и след работа /която  не винаги е до 18/минавам да си го пребера.Да ми е жива и здрава ,защото иначе незнам как бих смогнала без нейна помощ,а след 1,5мес чакаме и второ

# 18
  • София
  • Мнения: 2 901
А авторката няма ли да отговори? Защо е този интерес, някакво специално проучване ли има или? Прилича на попълване на лексикон... Щом и работещи не-мами се включват...

# 19
  • Мнения: 9 990
Какво ви е работното време, работите ли в събота и неделя? А лятото, когато децата в повечето време са в къщи? Изобщо как съчетавате работата с отглеждането на децата, особено тези, които нямат чужда помощ и трябва да се справят сами?

Всяка голяма жена трябва да може да се грижи за дома и да работи едновременно. Също така е хубаво и да продължава да се поддържа защото мнозина не го правят и това прави ужасно впечатление.

А какво трябва да може да прави всеки голям мъж newsm78...сори за офф-а Blush

# 20
  • Мнения: 6 472
Какво ви е работното време, работите ли в събота и неделя? А лятото, когато децата в повечето време са в къщи? Изобщо как съчетавате работата с отглеждането на децата, особено тези, които нямат чужда помощ и трябва да се справят сами?

Всяка голяма жена трябва да може да се грижи за дома и да работи едновременно. Също така е хубаво и да продължава да се поддържа защото мнозина не го правят и това прави ужасно впечатление.

А всеки малък мъж, трябва да разчита жена му да прави всичко , до като той  не прави нищо или ходи по други жени  Joy И така до като спре да бъде мижитурка и вземе та порасне Mr. Green

# 21
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Хехе, Жорето рулз. Жорето мечтае. Ех, Жоре, Жоре  Mr. Green

# 22
  • Germany
  • Мнения: 7 950
Работното ми време е от 9-18 и около 30мин път в двете посоки, не работя събота и неделя. Ужасно малко време ми остава за дечко, а за домакинство да не говорим. Имаме детегледачка, защото майка ми почина преди 2 месеца... Ако можех да работя на 4 часа би било по добре, но тогава ще взимам половината си заплата и няма да има и за детегледачка / пак ще трябва да давам поне 200лв./ и за мен. Искаме след време още едно детенце, но въобще не виждам как ще се оправяме без майка ми:(

# 23
  • Мнения: 31
А авторката няма ли да отговори? Защо е този интерес, някакво специално проучване ли има или? Прилича на попълване на лексикон... Щом и работещи не-мами се включват...
Разбира се, че ще отговоря. Проблема при мен е, че трябва да започна работа в най-скоро време, но не знам как ще съчетавам работното време, (което в повечето случаи е до 18:30-19:00 часа) със гледането на децата. Нямам помощ от никъде- бабите не могат, мъжът ми и той се прибира късно, в повечето случаи в събота е на работа. И аз трябва да се оправям съвсем сама с всичко Sad. Мислила съм за детегледачка, но знам ли на каква ще попадна, а и предпочитам да живее близо до нас. Ама пък и с тези ниски заплати, ако трябва да давам повече от половината за гледане на децата, то по-добре да си стоя да си ги гледам аз. Но аз не издържам вече в къщи и затова попитах как се справяте с всичко това, при положение че няма от никъде помощ? Cry Cry Cry

# 24
  • Мнения: 8 917
Какво ви е работното време, работите ли в събота и неделя? А лятото, когато децата в повечето време са в къщи? Изобщо как съчетавате работата с отглеждането на децата, особено тези, които нямат чужда помощ и трябва да се справят сами?
Доста време работех "когато мога" - т.е. 1-2 дни в седмицата. Сега идвам на работа към 10,30 или по-късно и в 17 си тръгвам, за да се прибера до 17,30 когато трябва дас и тръгне гледачката. Когато имам ангажимент с Гери си оставам у дома. Ако гледачката ми е ангажирана с нещо или иска да отиде някъде си оставам у дома.Събота и неделя не съм работила никога. Въобще - детенцето ми е на преден план, така че мога единствено да благодаря на шефовете си за разбирането.

# 25
  • Мнения: 1 107
Разбира се, че ще отговоря...

Колко са големи децата? Ясла, детска градина - също са варианти.

# 26
  • Мнения: 1 120
От 9:00 до 18:00 съм на работа. Детегледачката в нас е свекърва ми Laughing. Добре , че живее на 2 пресечки от нас, пенсионерка е от миналата година и има възможност всеки ден да идва Grinning

# 27
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Той Жорето е отговорил какво трябв ада може да прави един ГОЛЯМ мъж - "Да помпа и да бега"

# 28
  • Мнения: 31
Разбира се, че ще отговоря...

Колко са големи децата? Ясла, детска градина - също са варианти.

Ходят на градина, но малката все още боледува често. Какво струвам, какво правя, до 18:30 трябва да съм ги взела от градина. По цяло лято стоят в къщи, защото градините в квартала(и ти софийски) от 20 юни някъде, до към 2-3 септември са почивка. Има 2-3 дежурни градини, ама много е трудно да се уредиш, защото кандидати много. Абе много е сложно и съм много объркана. Sad

# 29
  • Мнения: 31

Цитат
Доста време работех "когато мога" - т.е. 1-2 дни в седмицата. Сега идвам на работа към 10,30 или по-късно и в 17 си тръгвам, за да се прибера до 17,30 когато трябва дас и тръгне гледачката. Когато имам ангажимент с Гери си оставам у дома. Ако гледачката ми е ангажирана с нещо или иска да отиде някъде си оставам у дома.Събота и неделя не съм работила никога. Въобще - детенцето ми е на преден план, така че мога единствено да благодаря на шефовете си за разбирането.
  Ей, супер работно време! А какво работиш, ако не е тайна?

Общи условия

Активация на акаунт