До работещите мами...

  • 2 129
  • 39
  •   1
Отговори
# 30
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Той Жорето е отговорил какво трябв ада може да прави един ГОЛЯМ мъж - "Да помпа и да бега"


А на въпроса - раб. време - 9-17, тогава Луси я гледат бабите!

# 31
  • Мнения: 1 800
Работя от 9,00 до 17,00. Сутрин излизаме тримата заедно. Оставяме Малечко на яслата, после мъжа ми ме кара и мен до офиса. В 17,00 идва да ме вземе от офиса, взимаме детето от яслата, разхождаме се, пазарим и се прибираме. През събота работя от 10,30 до 14.00-гледа го свекърва ми, в неделя почивам.

# 32
  • Мнения: 8 917

Цитат
Доста време работех "когато мога" - т.е. 1-2 дни в седмицата. Сега идвам на работа към 10,30 или по-късно и в 17 си тръгвам, за да се прибера до 17,30 когато трябва дас и тръгне гледачката. Когато имам ангажимент с Гери си оставам у дома. Ако гледачката ми е ангажирана с нещо или иска да отиде някъде си оставам у дома.Събота и неделя не съм работила никога. Въобще - детенцето ми е на преден план, така че мога единствено да благодаря на шефовете си за разбирането.
  Ей, супер работно време! А какво работиш, ако не е тайна?

По-точният въпрос е "при кого", понеже работата ми /най-общо всичко, свързано с икономика/ изисква работно време, както при повечето работи - т.е. 8 часа, но шефовете ми държат повече на това като има нещо за вършене да се прави, а не на "присътвие" в офиса. Просто са готини - това е, иначе работата няма никакво значение в случая Peace

# 33
  • ...на брега на голямата река....и близо до морето
  • Мнения: 214
Работно време от 9.00- 19,30 часа.Пътуване поне 30 мин. travel в едната и другата посока Оставям малката щерка в градината в 8.30 ч. и на работа. След обяд я вземат сестрите и или аз отскачам и привършвам работа с нея. Прибиране около 20.30 часа. Догодина като започне работа - не знам! newsm12

# 34
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
Съчетавам, но много трудно...Аз освен, че ходя на работа и уча редовно...Ако ходя на лекции водя беба на ясла в 8.00 часа, но ако ходя направо на работа-към 10.00. Вземам я обикновено последна... Sad-към 18.30. Но голямо тичане пада. Добре, че в яслата проявяват разбиране. Ако работя в събота или неделя викам детегледачката, която я гледа преди да тръгне на ясла/тя в момента може само в празнични дни да идва/. Сега са във "ваканция" и си я гледат сестрите от яслата Laughing Плащам им като на детегледачката. Таткото ни си има бизнес и аз колкото и да съм заета съм по-свободна от него Laughing Ами така е при нас, но някак си имаме време за всичко и не се оплаквам Laughing

# 35
  • Мнения: 6 315
Работя от 9:00 до 18:00, а малкият ходи на ясли. Сутрин излизаме в 8, оставям го в яслите и беж на работа, взимам го към 18:30 и при хубаво време се прибираме пеша през парка, пазаруваме и така. Събота и неделя почивам и тогава пада основното чистене и готвене. През седмицата минавам 2-3 пъти с прахосмукачка и обирам разпилените играчки вечре, след като заспи. Скапвам се (гледам си го самичка), но бих казала, че се справям добре. В момента съм в отпуска заради ваканцията на яслите и го гледам у дома и ходим насам-натам за по няколко дни.

# 36
  • Мнения: 600
работя от 9 до 17. имаме гледачка. като се върна в 17.30 излизам с дребната до 20.30. след това къпане и хранене. след 21.30 готвя, най-вече за нея, пооправям каквото има. сутрин мия чинии и гладя преди работа, ставам в 7. събота/неделя основно чистене. пазар - между другото и в магазини, където мога да вляза с количка. абе, не е лесно. натрупва се умора. според майка ми не се умирало, просто в един момент свикваш и спира да ти пука. чакам момента Mr. Green

# 37
  • Варна
  • Мнения: 10 804
По принцип съм на 8 часов работен ден, събота и неделя почивам. Но от 2-3 месеца съм на неопределено работно време, днес шефът направи график, който ме устройва - от 8 -16 ч. Дано стане както е замислено.  Confused

Добре че е мъжът ми, който води детето на ясла, а аз си я прибирам, но ако се е налагало да остана по-до късно на работа, той си беше на линия.

Зимата с почасови детегледачки бяхме.

С една дума, изход винаги има.  Wink

# 38
  • Мнения: X
Работя от 9 до 18, без събота и неделя. Сутрин оставям малката в яслата в 8:10 и на работа, а след обед я взима свеки към 17. Добре, че е тя, иначе щях да препускам, като луда ooooh! Хубавото е, че работата ми е близо и се прибирам за половин час.

# 39
  • Мнения: 2 407
Работе от понеделник до петък от 10 до 16.Бабите я гледат през това време.За сега се справям а мисля да я дам и на ясла.

Общи условия

Активация на акаунт