Професионални серии за коса 135

  • 35 646
  • 759
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: 1 463
Чета невероятни суперлативи за Керастаз. В момента в ЗР има намаление, но дори и да нямаше, струват ли си наистина? Моята коса е склонна към омазняване, стана тънка и вече не мисля, че нещо ще ми помогне.
Според мен Керастаз са лукс, без който също можеш да имаш хубава и здрава коса. Но пък са приятен лукс:) Дай снимка на косата, боядисвана ли е, изрусявана ? Ползваш ли ДПШ ?
Боядисвам се, защото вече се налага. Брюнетка съм, т.е. не се изрусявам. Поддържам я в салон, но нищо осебено. Имам си сезонен косопад, който като започне септември, завършва декември. Не я третирам с никакви преси и подобни процедури. Досега ползвах ДПШ на Lakme, но омазняването започва още на ден 2 от измиването.
Снимков материал не мога да приложа.

# 616
  • Някъде там
  • Мнения: 4 831
Тази прическа кръгла четка може ли да се постигне?
И колко мм трябва да е четката ?

# 617
  • Мнения: 489
Здравейте красавици. Днес се боядисах с мажирел, но не ме хвана много. С 5 ца се правя, защото искам да ми израстне и да е по светла. Преди се боядисва с 3ка. Дайте друга опция за марка боя, Мажирел ми е мн малко като количество🤔 Та мисълта ми беше, че се измих с хидратация та на Джойко, сложйх ампула против косопад на nugella и термото на Генезис и за жалост не ми остана време за къдрици, че децата искаха на двора и само успях да я изсуша.  Ми хич не, се харесвам права 😃Ана тя май е такава.

# 618
  • София
  • Мнения: 3 271
LaughingLaughingLaughingОт вчера ви чета с интерес. Темата не бях я чела и си направих едно удоволствие с кафе да чета какво обсъждате Simple Smile

Относно четките и гребените: Много е важно да се ползват качествени четки и гребени, защото ако зъбците не са идеално гладки при ресането се къса допълнително косъма. Аз понеже не изправям косата с четка - това би било мисия невъзможна при мен, имам само една от глигански косъм, която ме скубе и така си седи. Виж четки за разресване имам доста, предимно харесваните в темата, както и няколко гребена от сандалово и гваяково дърво.
Четките, които ползвам по-интензивно ги почиствам през ден с вода и сапун. За по-добро почистване ползвам четка за боядисване. С нея се почиства добре от праха, който полепва по дъното им.

Терапиите: Няма при мен съществена промяна заради интензивното положение - аз и преди правех същото. Маслени терапии с различни масла,  Еластисъйзър, Олаплекс, Преуоши на Терапист,  Алтерна, Гроу Горджъс и любимата терапия на Хроноложист. За мен тя е едно от най-добрите разработки на Керастаз - ненадмината просто.


----------------------------------------------------------------------------------------------
Прочетох от последните постове, че не сте харесали доста от вас Генезис. Аз тъкмо правих ревю за нея и няма да се ръзпростирам нашироко, но мнението ми за нея е чудесно. Използвах я почти месец без 2-3 дни само нея.  Такова нещо не бях правила никога - ползвам всеки път различна серия, по изключение мия 2 поредни пъти с едно и също. Еми серията се държи абсолютно чудесно на моята коса. Плътна, жива, достатъчно мека, без да е пухкава.
Винаги съм твърдяла, че е трудно да дадеш съвет какво да си купи някой, особено, когато не го познаваш лично и не си виждал косата му. Пък и да си виждал, пак. Въпреки това за мен има универсални продукти, които се харесват на повечето коси и те са от марката Напура. Почти няма момиче от темата, което да не е харесало кератиновата им сериа С9. Ампулите им са повече от страхотни. Моето забързване на растежа, сгъстяване на косата започна с тях. Преди години, когато точно започнах да ползвам и харесвам Напура, и ги хвалех наляво и надясно в темата ходих на екскурзия за Карнавала във Венеция и бях във Венеция 6 дни. Било е през февруари 2014г. Това, което ми направи впечатление, защото аз постоянно зяпах фризьорските салони беше, че на много места имаше щандове на Напура. Ние спяхме на бариерния остров към Венеция Лидо. Той е много странен - един дълъг, с огромен плаж и единствения, на който можеш да ходиш с кола. Та там видях един невероятен салон за красота и влязох вътре да попитам дали може да ми направят косата / не можеше, защото за следващите 2 дни, които ми оставаха нямаше свободни часове, но разгледах витрините на предлаганите продукти. На една огромна красива витрина си поделяха място Шу Уемура и Напура. Толкова красиво бяха подредени, чи очите ми останаха. Момичето, което не беше фризьор, или просто беше чирак ми обясни, че клиентите предпочитат тези две марки. В салона имаше още Керастаз, Алтерна и Кевин Мърфи /последните тогава не ми бяха познати/. Направи ми впечатление, че явно салона не е задължен да работи само с определена марка, както и че цените на Напура бяха поне 2-3 пъти по-високи отколкото у нас. Тогава мисля, че споменах в темата, че в Италия са по-скъпи отколкото тук и скоро Златна Рибка вдигнаха цените с по 7-8 лева на продукт. Даже във фейсбук им писаха доста от момичетата, като ги обвиниха, че са вдигнали цените заради повишеното търсене. /Още от тогава смятам, че Златна Рибка трябва да ме направят специален клиент, защото покрай моите ревюта тук много момичета ги опитаха и бяха възхитени, защото тогава бяха на цени малко по-високи от Лореал, но неизмеримо по-качествени Laughing/. Рибата тогава писаха, че ще върнат старите цени за срок от седмица или нещо подобно, но повишението не било заради повишеното търсене, а защото не знам си какво.
Както и да е. Отплеснах се. Идеята ми беше, че като си нов в профи козметиката допускаш много грешки /нормално/ и често харчиш пари за продукти, които на теб не ти трябват или поне не са ОК за косата ти. Но няма как предварително да знаеш, особено като си нов. Но и да не си, има серии, които действат странно на косата ти, при условие, че по описание трябва да са ти ок. Аз рядко имам разочарования, защото косата ми принципно се разбира с доста широка гама продукти, и когато нещо не ми е ок, просто го отделям за ползване при други условия.
Когато косата ми не хареса някоя серия, тогава ползвам маша за да навия набързо косата - буквално цялата ми грива до под кръста за около 15 мин, даже по-малко. Косата, с каквото и да съм се мила, става много добре. Къдриците са просто права коса с леко навити крайчета, защото не държа дълго машата и тя само леко оформя. При мен топлината винаги оправя всичко. Единствено не става, ако продуктите са оставили мазен филм по косъма - дошли са твърде силни за момента, или не съм изплакнала добре, или съм прекалила с някой финиш. Случвало ми се е, макар и доста рядко.
Например на SHEA MOISTURE една от двете серии /в момента не се сещам коя от двете, които купих/ толкова силно протеиново усещане ми донесе, че направо не повярвах. За да съм сигурна измих дъщеря си, която е на 3 г с нея, защото серията е изчистена и може да се направи. Нейната коса е къдрава и тъничка. Направо я оплете, изсуши и втвърди. Тя е силна серия и например изрусените и третирани коси трябва да се чувстват супер, използвайки я. А тази марка е предимно изчистен състав.

Нещо сайта на Арлен не работи както трябва. Не мога да си вляза в профила от доста време. Тоедт влизам с мейл и парола, но като отида например да си видя последните поръчки или точките и ме препраща към неработеща страница, същото е и за някой техни продукти. при друг това?

# 619
  • Мнения: 4 734
Като сме луди фенки на професионалните продукти за коса, няма как да не се поглезим с поне една серия на Керастаз, или поне един техен продукт... Ако сериите ви се виждат скъпи, може поне да пробвате някой техен финиш или термозащита, серум за скалп или някоя друга ампула... Аз през годините съм ползвала какво ли не, но никога не оставам и винаги се връщам към тях... Вярно, силни са им шампоаните, но ако се разреждат при ползване и не се ползват редовно, мисля няма да има проблем. Друг е въпроса с омазняването на скалпа, техните шампоани са богати и ако не е избран правилно според типа на косата, могат да утежнят. Най-безобидни така да се каже са балансираните шампоани, нито ще прехидратират и смачкат обема, нито ще напротеинчат и заплетат дължините..
Мога да кажа моето мнение за някои от тях:
- Денсифик - протеиново усещане за плътност и обем, ш. дразни скалпа ако се ползва често, с маската са добра комбинация за тънки коси, но трябва да се редуват с хидратация, иначе водят до сухота... Ампулките за скалп- добре е да се ползват със серията, иначе самостоятелно  не дават плътността която обещават...
- Архитект - най-мекия протеин, който съм ползвала. Ш+м спасиха косата ми когато се късаше и заплиташе ужасно в периода ми на кичури. Никога тази серия не ми е втвърдила косата и не е докарала сухота, както например Денсифика... Скалпа ми не е реагирал на ш. от серията, една от най-добрите серии за мен на Керастаз...
- Терапист - ползвах ш+м. Това е за мен "тежката артилерия" на Керастаз, за наистина изтощени коси. В началото ефекта е УАУ, когато се пооправи положението, започва да утежнява и скалпа и косата (стои матирана, на клечки и като немита). Наричам я първа помощ за коси в окаяно състояние...
- Дисциплин и Хронолоджист - ползвах ш+м. Балансирани серии, които за онзи период на изтощена коса ми идваха леки. Те са по-универсални серии, стават за всякакви коси и нужди, но си имат протеинец и за коси, които не го понясят, имат ефекта "коса суха като метла". Не мисля, че ще възстановят силно изтощена коса, нямат това подхранване, нито имат силно хидратиращ ефект. Идеални са може би за по-здрави коси, аз лично не ги изхабих с желание. Сега имам ексфолианта на Хронолоджист, не е лош, върши си работата без да изсушава...
- Олео релакс - ползвах ш+м+олиото от серията. Много добра хидратираща серия, маслото е едно от любимите ми, универсално, омекотяващо и даващо блясък. Ако се ползва серията последователно и скалпа е бързо омазняващ  се, може да се отнеме от обема, макар че за моята тънка коса не се е случвало (но не мия редовно с тях). Хидратираща серия без която не оставам...
- Еликсир ултим - ползвах ш+м+жълтото им универсално олио. Дълго я пренебрегвах тази серия, заради един салон, в който ме миеха с нея и винаги ми беше суха косата. Но това беше в периода ми на кичури и по-изтощена коса. Наскоро я купих и установих, че е една много приятна и универсална лека серия. Не е явно за силно изсветлени, късащи се и заплетени коси, идва крайно слаба... Сега ми е супер балансирана, с превес на хидратация. Не отнема от обема и не утежнява скалпа... Олиото е разкошно и никога не съм имала фал с него. Всекидневна серия, която може да се вмъква меджу по-силните и тежки серии...
- Виолетовия шампоан за блондинки - много приятен и балансиран шампоан. Не знам колко премахва нежеланите жълти оттенъци, но прави косата подредена, плътна и обемна.. Не е лигав, но и не заплита, нито зализва косата. Ползвам с всяка маска на Керастаз и се комбинира добре...
- Екстентионист (за дълга коста) - ползвах ш+м. Странно, но с ш. не се разбрах, много силно хидратиращ ми идваше, особено заедно с маската. Скалпа се утежнява още на другия ден, косата е силно загладена, мека, без обем и плътност. Нооо маската е един разкош за моята коса. Най-универсалната маска от всички. С какъвто и шампоан да я ползвам, винаги косата е една и съща, няма фал, няма лош резултат. Това е маската която бих взела на път например, ако трябва да избера само една маска... Сега съм поръчала и серума за скалп, да видя дали ще се разберем и с него...
- Нутритив и Бейн сатин (белите опаковки) - хидратиращи серии, които съм ползвала преди за тънка коса, които са. Не са лоши серии, но ш. е силно хидратиращ и подобно на този за дълга коса ми утежнява по-бързо от другите шампоани. Предполагам за плътни и по-изтощени коси ще са много добра хидратация. Маската ми беше любима, скоро не съм ги подновявала..
- Магистрал не съм я вземала, защото е за много суха коса и предполагам, че за моята тънка коса ще са тежки и неподходящи.
- Розовата серия сега е нова, ползвала съм старите розова за блясък и една лилава анти-ейдж, която е спряна от производство...
Термиците са прекрасни, даже да не ползвам топлинни уреди, са идеални като финиши... Серума Инициалист е лек, неомазняващ скалпа, като водичка със свежа тревиста миризма. Бих подновила отново... От фузио-дозите не бях много очарована, в смисъл не видях някакъв видим резултат от ползването им... По-скоро са едно луксозно допълнение, но и без тях може да мине човек...
Дано съм била полезна за питащите момичета и да не съм ви дотегнала с дългия пост.... Stuck Out Tongue Closed Eyes

# 620
  • Мнения: 1 918
О, Магнолия, така увлекателно разказваш, поувлякох се даже с историята със салона и драмата със златна рибка.
Дами, Напура агресивни ли са към скалпа ? Честно казано винаги съм ги избягвала без логично обяснение, но сега нещо ми стана кеф да си поръчам техен продукт. Ама понеже много страдам с дерматит и чувствителен скалп и внимавам да не разбутам нещата с някоя нова, непозната марка.

Нещо да споделя и аз - преди 2,3 години започнах да чета темите за профи сериите. До тогава не бях ползвала такава козметика. От съвсем стари теми обаче се обсъждаше Цимента. Така и не го купувах много време, но пък винаги тайно го исках 😁 но ми идваше скъп за продукт, в чийто ефект не съм сигурна....и сега вече го имам, благодарение на страхотна съфорумка (няма да казвам коя е, само ще и напиша никнейма aiki_ira ❤)
Това нещо Цимента е ве ли ко ! Направих си експеримент няколко пъти - мия косата и не слагам маска, или слагам някакъв балсам колкото да разплете косата и след него цимент, след това суша с въртяща четка. Е никога не съм имала подобен невероятен продукт - косата ми не се подвива на всички страни и се изправя почти перфектно, изрусените краища стоят сякаш са минати с преса, не с въртяща четка, има обем, плътност и блясък ! Ако някоя дама се чуди дали да си го купи - да действа смело, или да ми пише да пратя отливка, този продукт просто трябва  да присъства на тоалетката.
С 2 години грижи вече смело мога да изляза пред хора без да играе пресата, благодарение на тази тема.

# 621
  • Мнения: X
Цимента за преса е топ продукт и за мен Simple Smile. В Германия между другото често има всички шампоани на Керастаз от 1л за около 32€, баксамите за около 40€. Ако има с кой да се разделят са добре като цена. Обаче всички други марки или ги няма или са много по-скъпи от ЗР.

# 622
  • Мнения: 1 717
Кой вид tangle teezer препоръчвате? Не правя разлика между четките, а ми е време да се запася с хубава

# 623
  • Мнения: 3 416
Керастаз не знам защо, моне мисля да ползвам. Пробвала съм различни техни продукти през годините, вярно малко хаотично, но като цяло не съм впечатлена.
Все си мисля, че имат и по-бюджетни заместители.
Искам да се оплача от косата си!
Искам много тънък косъм и гъста коса. Писна ми, писна ми от тая моя груба, с ултра дебел косъм и суха коса! Като конец за шиене е!
Дайте идея за балансиран протеин.
Най ми харесваше преди Лореал абсолют рипеър липидум, ама що решиха да я развалят с тая Киноа не знам..

# 624
  • Някъде там
  • Мнения: 4 831
Чудя се кой хидратиращ шампоан да избера
Пол Мичъл или Джойко рековъри.
Първия е с по висок рейтинг и полажителни коментари в   някои от чуждестранните сайтове .

# 625
  • Мнения: 1 534
Искрица с въртяща четка би могла да постигнеш тази прическа, която си показала.И разбира се не трябва да е на черта косата ,а да има пластове.
Аз се изправям само с голямата,малката четка не съм я използвала .
Не съм пробвала досега да изглежда по този начин , но задържаш в краищата в посоката която искаш и се оформя .
Трябва да пробвам някой път..
Виж клипчета в ю туб има доста.
Но ако не си свикнала с такава четка ,внимавай да не я оплетеш.

# 626
  • София
  • Мнения: 1 500
След като вчера както споделих не си харесвах косата след Ш и Б за тънка коса на Генезис, днес сутринта намачках косата с влажни ръце, както правя всяка сутрин, за да придам форма на чупките, сложих на влажна коса от крем-гелът на Ланза Кератин, този https://www.zlatnaribka.com/lanza/keratin-healing-oil-intenzivno … ratin-healing-oil и съм приятно изненадана.
Косата стана обемна, но мека, подвижна и гъвкава. Този крем-гел го бях забутала в шкафа, защото го пробвах няколко пъти и много ми утежни и сега съм супер доволна, че му намерих приложение.
Със серията Ланза Кератин Ш и М не се съчетава добре, защото много утежнява косата, но явно с Генезис или с други хидратиращи и омекотяващи моята коса серия ще се получи. Това ми доказва за пореден път, че някой продукт може да е страхотен, но ако не му уцеля правилната комбинация и не ми се получава добре. Simple Smile

# 627
  • Мнения: 3 415
kosa.bg имат ли в момента някакъв актуален код за отстъпка или БД?

# 628
  • София
  • Мнения: 1 746
Включвам се да похвалвя балсама за блондинки на Kerastase Cicaflash.
Последните 10тина дни си чувствам косата много изтънена, явно защото обливката ми се отми, та реших да си направя нова и да наситя дължините с малко пигмент.
Затова реших преди да нанеса мата да измия косата с ДПШ за да дам рестарт. Използвах този на Joico който имам от една скъпа съфорумка Sparkling Heart и го оставих да постои 2  минс както пише в указанията.
Отмих и подсуших с кърпа.
Косата ми разбира се беше доста оплетена, както е обикновено след шампоан.
Прилагам снимка.


Не се мъчих да я реша а директно нанесох сместа с обливката отгоре.
Постоях 10 минс и влязох да отмия.
Сложих малко хроноложист по скапла и след това подсуших и на заплетената коса сложих от балсама за блондинки обилно, масажирайки всеки кичур.
Вързах на кок и отидох да си свърша няколко неща.
30 минс по късно отмих.
Косата беше абсолютно гладка, мека, без никакви останали заплетени места, без да съм я ресала.
Много съм доволна, рядко имам такъв ефект от продукт.
Не само че е с ефекта на маска, ами май е и по-силен.

Последна редакция: чт, 23 апр 2020, 15:14 от Мélisande

# 629
  • Мнения: 1 227
Сдобих се днес със серум и маска Епруваж (серума е пълен абсолютно до горе и е гъст и белезникав 😂)
Чудя се с какъв шампоан да комбинирам маската, иска ми се с денсифик да пробвам ама малко ме е страх. Вие как комбинирате маската?

Общи условия

Активация на акаунт