Клуб на самотния родител - да се преброим и опознаем! - Тема 10

  • 48 160
  • 452
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 650
Да, има си своите предимства - особено наспиването.... Само че.... тъкмо ти е харесал някой от противоположния пол и хоп - вече не можеш да го виждаааш Simple Smile))

# 166
  • София
  • Мнения: 9 532
Линде, при нас е по-лесно, защото тя чете и пише от няма и 5-годишна възраст. Сама се научи тогава. Питаше ме тази буква коя е, онази коя е и в един момент се оказа научена.
С ръкописните букви сега се учи, но се справя добре.
С математиката също беше научена и не е проблем, освен с някои по-засукани задачи, чието условие е загадка.
С компютъра се оправя прекрасно.
В общи линии аз само надничам дали не се разсейва с друго, иначе сама си кара ДО.

Но с деца, които сега се учат да четат и пишат си  представям какъв проблем е това ДО.

# 167
  • София
  • Мнения: 1 626
Линде, при нас е по-лесно, защото тя чете и пише от няма и 5-годишна възраст. Сама се научи тогава. Питаше ме тази буква коя е, онази коя е и в един момент се оказа научена.
С ръкописните букви сега се учи, но се справя добре.
С математиката също беше научена и не е проблем, освен с някои по-засукани задачи, чието условие е загадка.
С компютъра се оправя прекрасно.
В общи линии аз само надничам дали не се разсейва с друго, иначе сама си кара ДО.

Но с деца, които сега се учат да четат и пишат си  представям какъв проблем е това ДО.

Simple Smile браво на момичето.... оправна е като мама Simple Smile
Ох за първолаци според мен е жива мъка ! Не им завиждам на родителите.
Голяма борба ще падне

# 168
  • София
  • Мнения: 9 532
Днес точно след като писах този пост надникнах да я проверя. Имаха музика. Децата пеят , а моята хубостниа си рисува. Язък, че я похвалих тук. 😄 Така се изненада като ме видя, че директно скри рисунката и започна да пее с децата. Поговорихме си след часа. Обеща да не се повтаря, но ще я наглеждам по-често.

# 169
  • Мнения: 282
При моя малкия е пълна скръб работата с обучението. Втори клас е. Госпожата ни не е първа младост и е на вие с технологията, меко казано.
Слава на бога, че имам приятелка учителка с дете втори клас. От понеделник ги взема двамата  и ще учат до обяд всеки ден. Много съм щастлива. Дефектът в ефект ще стане, че с писане много имаме да наваксваме ние. 
Баткото ми е 5ти клас и там организацията е супер стройна. Доволна съм и се чувствам супер късметлийка като слушам какво става около мен.
Успех и здрави нерви на всички!

# 170
  • Мнения: 2 776
И аз съм с първвокласник. Чувствам се зле от безсилието срещу малоумните решения на управляващите. Те живеят в друг свят, паралелен, свят, в който нас ни няма. Днес, изпаднах в пореден потрес от думите на министър Сачева, че парите за подпомагане на ползващите неплатен отпуск ще са по банковите им сметки след (забележете) 15 дни. А дотогава, министър Сачева, какво правим ?! Умираме?! Повдига ми се ...
А кога да ги преведат? На секундата, преди да е изтекъл срока на ползавне?!  Че то и заплатите се изплащат в месеца следващ отработения!!!
Ако някой от вас недай си боже се разболее и вземе болнични или ви се наложи карантина/дори само като контактни лица/ и картинката се променя веднага. Мислете преди да искате всичко и на секундата.
Винаги има две страни, не можем да гледаме само от собствената си камбанария.

# 171
  • Мнения: 1 006
wind and fog, няма да Ви отговоря. Единствено, искрено и сърдечно, ще Ви пожелая да не Ви се налага да се сблъскате с прилагането на нито една разпоредба, "родена" от напъна на висшите министерски глави. Особено сега. Особено в Ковид ситуацията. Страшно е, от личен опит !

# 172
  • Мнения: 282
И аз съм с първвокласник. Чувствам се зле от безсилието срещу малоумните решения на управляващите. Те живеят в друг свят, паралелен, свят, в който нас ни няма. Днес, изпаднах в пореден потрес от думите на министър Сачева, че парите за подпомагане на ползващите неплатен отпуск ще са по банковите им сметки след (забележете) 15 дни. А дотогава, министър Сачева, какво правим ?! Умираме?! Повдига ми се ...
А кога да ги преведат? На секундата, преди да е изтекъл срока на ползавне?!  Че то и заплатите се изплащат в месеца следващ отработения!!!
Ако някой от вас недай си боже се разболее и вземе болнични или ви се наложи карантина/дори само като контактни лица/ и картинката се променя веднага. Мислете преди да искате всичко и на секундата.
Винаги има две страни, не можем да гледаме само от собствената си камбанария.


То не две, ами 20 страни  има..... ама що ви беше да го пишете  това.... някой дето му е криво, да му стане по-криво ли? 
Като няма какво да кажете в помощ, пък не казвайте нищо.... ето ви още една гледна точка.

# 173
  • София
  • Мнения: 1 626
wind and fog нe си права Pensive Ако разчиташ да вземеш едни пари този месец и то точно преди празниците, сигурно е изключително неприятно точно от политик дето не знае какво е неплатен отпуск да чуеш, че пари преди празниците няма да имаш. То е естествено, че не може веднага с вълшебна пръчка да мине превода, но е повече от ясно и че министър Сачева ще си получи всичките пари от министерската заплатка точно на датата, която е свикнала.А от тази заплата даже няма да зависи дали ще гладува или не на Коледа.
Пари за помощи няма вече и за да дават помощи на едни спират помощите към други. Например в момента масово отказват или спират ТЕЛК-а на хора с втора, трета група инвалидност.

Последна редакция: чт, 03 дек 2020, 12:03 от Линдичка

# 174
  • Мнения: 282
Да, има си своите предимства - особено наспиването.... Само че.... тъкмо ти е харесал някой от противоположния пол и хоп - вече не можеш да го виждаааш Simple Smile))

Еееех нали нямаше кандидатки😆😆😆

За неразбралите шегичката е от друга тема .... да му се и не види не ща да го напиша там, ама никога няма да разбера такива праволинейни хора ..... със закон могло хората да станат отговорни родители..... И а си е вдигнал главата, а съм му спряла въздуха.
Я ми обяснете, щото вие тука сте наясно, като баща им не проявява желание да ги види, аз как да го накарам?

# 175
  • София
  • Мнения: 1 626
Я ми обяснете, щото вие тука сте наясно, като баща им не проявява желание да ги види, аз как да го накарам?
НИКАК ! И то няма смъсъл да го караш зорлям. Насила хубост няма, а още по-малко любов. Детето трябва да усеща обичта за да е пълноценен контакта му с родителя. Много са чувствителни към взимане и даване на обич,  ако няма все едно нищо не правите. Вижда се все едно там с някакъв приятел....даже приятелите е много вероятно да обичат детето повече от безхаберен родител !

# 176
  • Мнения: 282
Анджек...... точно така. Как ще ги  дам на някой, дето не ги иска - дали баща им, дали друг роднина или приятел. Защо ще им го причинява изобщо....

# 177
  • София
  • Мнения: 1 626
Анджек...... точно така. Как ще ги  дам на някой, дето не ги иска - дали баща им, дали друг роднина или приятел. Защо ще им го причинява изобщо....
Виж сега има разлика между:
не ги иска и не ги взима И продължава да настоява да ги взима, но ти знаеш, че не е защото ги иска и обича
В единия случай си улеснена, а в другия не е много твой избора ако има решение, развод и т.н
Някои бащи правят нещата по задължение или по-точно както е отсъдил съда. Не е задължително да влага много чувства в това, но си му е законно право !

# 178
  • Мнения: 650
Да, има си своите предимства - особено наспиването.... Само че.... тъкмо ти е харесал някой от противоположния пол и хоп - вече не можеш да го виждаааш Simple Smile))

Еееех нали нямаше кандидатки😆😆😆

За неразбралите шегичката е от друга тема .... да му се и не види не ща да го напиша там, ама никога няма да разбера такива праволинейни хора ..... със закон могло хората да станат отговорни родители..... И а си е вдигнал главата, а съм му спряла въздуха.
Я ми обяснете, щото вие тука сте наясно, като баща им не проявява желание да ги види, аз как да го накарам?
Ако обърнеш внимание, ще видиш, че имам предвид сина по време на дистанционното обучение, а не мен Stuck Out Tongue

# 179
  • Мнения: 282
Съгласна съм напълно. В случая не е конкретна ситуация. Просто в друга тема в Семейни отношения се развихри едно говорене за отговорностите към децата в контекста на изневярата на партньора..... опитвам се кратко да обясня, който иска ше прочете. Някакви хора седнали да разсъждават как по-строги закони трябват за високи издръжки и поемане на отговорност и видиш ли, това щяло да направи мъжете разсъждаващи като правят деца.....
Нещо от сорта, ама това го мислят хора дето явно не са се сблъсквали от първо лице с този омагьосан кръг....
Иначе бащата на моите деца ги взема. По-скоро те са малко скептични към ситуацията в неговата къща и аз ги разбирам. Но ако хората имат желание, варианти винаги се намират.
Аз съм карантина още няколко дни и май взех да бръмвам..... но всички сме добре и това е най-важно.
Бъдете здрави всички!
Скрит текст:
Да, има си своите предимства - особено наспиването.... Само че.... тъкмо ти е харесал някой от противоположния пол и хоп - вече не можеш да го виждаааш Simple Smile))

Еееех нали нямаше кандидатки😆😆😆

За неразбралите шегичката е от друга тема .... да му се и не види не ща да го напиша там, ама никога няма да разбера такива праволинейни хора ..... със закон могло хората да станат отговорни родители..... И а си е вдигнал главата, а съм му спряла въздуха.
Я ми обяснете, щото вие тука сте наясно, като баща им не проявява желание да ги види, аз как да го накарам?
Ако обърнеш внимание, ще видиш, че имам предвид сина по време на дистанционното обучение, а не мен Stuck Out Tongue
Аааа извинете.... Ми баща му да се стегне и да се огледа 😊

Последна редакция: пт, 04 дек 2020, 12:47 от AnMary

Общи условия

Активация на акаунт