В разрез със закона или не

  • 4 475
  • 49
  •   1
Отговори
# 45
  • Варна
  • Мнения: 5 287
Авторката каза, че работи, т.е. би трябвало да може сама да си осигури подслон. А психологическа помощ определено й трябва. Явно лено се поддава на манипулации. Тя спомена, че има и сестра, която предполагам е израснала в същите условия. Но нейният живот едва ли се е стекъл така.

# 46
  • Мнения: X
За авторката е най-нормалното нещо на тоя свят да се поддава на манипулации, след като това е бил въздухът, който е дишала от както се помни и го е правила, за да оцелее. А за сестра й не знаем нищо, за да твърдим как й се е стекъл животът. Никак не е справедливо това blaming the victim, т.е обвиняването на жертвата. Когато някой е паднал, трябва да му помогнем да се изправи, а не да го ритаме допълнително.
Да, съветът за психолога е удачен и това е нещо, от което и авторката и тия нещастни дечица имат критична нужда.

# 47
  • Мнения: X
Прибери си децата, прекъсни контакти с роднините, подай жалба срещу тях. И престани да се чудиш на кой мъжки клон да се хванеш, че да те спасява от мама и баба - единият те пребивал, другият те тормозел. Като ги избираш идиоти, само и само да не си покрай майка си, само боклуци избираш и е въпрос на време да започнат да те тормозят.
Нямаш никаква самостоятелност - мъжлето спасява от мама, мама спасява от мъжлето. Щом си успяла от два боклука да се отървеш и имаш работа - ще се отървеш и от майка си и баба си. Не си зависима от тях.

# 48
  • Мнения: 141
А бе, какви са тия драми? Нали сегашният ти приятел те приема заедно с двете ти деца? Ако е мъж на място, на когото можеш да разчиташ - ще дойде с теб при вашите, ще шибне два шамара на майка ти, ако трябва - ще вкара и един десен прав между очите на баща ти, вземате си децата, изнасяте се и прекратявате всякакви връзки с родителите ти. Само да не се окаже и той някакъв боклук и след година-две да се върнеш при вашите...

# 49
  • Мнения: 15 654
Честно казано не мога да те разбера, но няма и да се опитвам, защото не съм в твоето положение, а идеята на поста ми не е да те съдя. Идеята е да ти дам съвет:

1. Местиш се при новия си приятел - ако сте решили вече окончателно да живеете заедно
2. Още при първата среща с децата си директно си ги взимаш при вас - така, както са облечени. Без багаж, без нищо
3. Ако дойдат да те притесняват не отваряш вратата, а директно звъниш на 112.
4. Сега не е момента да обикаляш по институции, но мине ли проблема с Коронавируса отиваш и си вадиш ограничителна заповед за теб и децата ти.
5. Стоиш и се радваш на новия си живот, и на това, че децата ти вече са при теб, и хич не се притесняваш от социалните. Освен, ако с новия ти мъж не живеете в крайна мизерия, не сте престъпници или наркомани, в друг случай няма шанс да ги вземат от майка им и да ги дадат на баба и дядо.
6. Сменяш си телефонния номер, както и тези на децата, ако имат телефони и те, за да не ги притесняват

Не знам как точно са успели да те психясат така, но повярвай ми - закона е на твоя страна. А пък имаш и мъж до теб, който да те подкрепи, така че тия номера с физическа саморазправа да ги пробутват на някой друг. Мисля, че ако им цъфнат полицаите или ги привикат, за да им връчат ограничителната заповед, рязко ще им се охлади мерака да се правят на ербапи. Да не говорим, че съвсем спокойно можеш и да заведеш дело срещу тях за заплаха със саморазправа и психически тормоз /консултирай се с някой адвокат просто, за да си наясно какво можеш да направиш/

Успех и пиши тук, за да знаем какво се случва Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт