Домашно насилие

  • 3 394
  • 31
  •   1
Отговори
  • Мнения: 26
Пиша от профила на моя приятелка.Моля без социални не я притеснявайте с тях.Аз съм на 15.Да започна с последната си история.Майка ми искаше да ме заведе на едно място което наистина никога не съм искала и не искам да ходя.Казах и че не искам.Започна да ме обижда.Не знам какво ме прихвана но и аз започнах да я обиждам .Взе си телефона и ме снимаше за да пусне в социалните мрежи какво дете съм.Опитах се да и взема телефона бутайки я само че не успях.Исках да изтрия клипа.Беше грешка и го знаех.Взе тръбата на прахосмукачката и почти ме преби.Не знам дали е добра идея само че аз си записвам от месец насам в едно тефтерче за всичко и искам да го подхвърля на близък.Или ако пак ме бие с палка колан или тръба да и го върна.То е имало и случаи и колани и палки да.Най мразя зимата.Тогава мама и тате ме заключват през зимата на терасата.Най си мразя и работата която са ми избрали и че трябва да плащам наеми когато стана на 16 .

# 1
  • София
  • Мнения: 571
н
Ако не е пързалка

# 2
  • Мнения: 107
Силно се надявам тази тема да е пързалка.
 
 Ако всичко това е истина, звънни на посочените телефони възможно най- скоро.
Няма какво да си записваш и да губиш време, защото докато чакаш някой познат да ти помогне може да те пребие до смърт.

Защо не искаш да намесваш социалните?

# 3
  • Мнения: 26
По едно време стават добри и не мога да ги изоставя не мога може би защото  знам какво е в дома и не искам там.Предпочитам всичко да стане като съм сигурна.Те ме бият след това се правят на заинтересовани родители.Майка ми и баща ми напоследък доста се карат и може и това е причината ,но вече се чудя как да постъпя честно казано. Те знаят че ако ме пребият до смърт ще влязат в затвора.Но едната ми учителка май започва да се съмнява.

# 4
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Какво работиш?

# 5
  • Мнения: 26
Каквото ме наемат.Гледам деца.Чистя.и такива неща

# 6
  • Варна
  • Мнения: 14 539
А училище?

# 7
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Каквото ме наемат.Гледам деца.Чистя.и такива неща

Ужас!

Написа, че най си мразиш работата........

# 8
  • София
  • Мнения: 13 085
В България ли си?

# 9
  • Мнения: 866
Винаги приемам такива теми на сериозно и тази като я прочетох изпитах силен гняв.  Ако темата не реална, ще съм щастлив дори, че съм си изгубил времето да пиша. Имам съмнения, че не е реална, защото забелязах някои неща и дано да съм прав. Според мен е най-добре да предеш този дневник на учителката ти веднага. Проблема е, че сега не ходите на училище.

За жалост темата и да е реална и да не е, такива случаи има и не са малко. Ако нямаш физически контакт с учителката, може да опиташ да я намериш чрез фейсбук или вайбър и да и разкажеш това, което и на нас сподели и след това пак да и дадеш дневника.

Може и да ти намерят приемно семейство, а дори и другият вариант за социален дом ще си много по-добре от ужаса в който живееш.

# 10
  • Мнения: 12 752
Това, което разказваш, е ужасно. Също и аз не виждам защо не се обадиш на социалните, или на организация срещу насилието у дома. Може би ще могат да те настанят при роднини - имаш ли такива, които да те поемат? Баба, дядо, леля?

# 11
  • Мнения: 107
Каквато и да е причината за тяхните скандали ти не си боксова круша, върху която да си изкарват гнева.

# 12
  • Мнения: 26
Винаги приемам такива теми на сериозно и тази като я прочетох изпитах силен гняв.  Ако темата не реална, ще съм щастлив дори, че съм си изгубил времето да пиша. Имам съмнения, че не е реална, защото забелязах някои неща и дано да съм прав. Според мен е най-добре да предеш този дневник на учителката ти веднага. Проблема е, че сега не ходите на училище.

За жалост темата и да е реална и да не е, такива случаи има и не са малко. Ако нямаш физически контакт с учителката, може да опиташ да я намериш чрез фейсбук или вайбър и да и разкажеш това, което и на нас сподели и след това пак да и дадеш дневника.

Може и да ти намерят приемно семейство, а дори и другият вариант за социален дом ще си много по-добре от ужаса в който живееш.
Проблема е че никога не съм казвала такова нещо после ако ме изпратят в дом за сираци няма да мога да направя нищо .Не знам как да подходя.

# 13
  • Мнения: 26
Това, което разказваш, е ужасно. Също и аз не виждам защо не се обадиш на социалните, или на организация срещу насилието у дома. Може би ще могат да те настанят при роднини - имаш ли такива, които да те поемат? Баба, дядо, леля?
Мога да отида при вуйна ми но не знам до колко ще ме приемат .

# 14
  • Мнения: 18 538
• Денонощна гореща телефонна линия за пострадали от насилие жени, юноши и деца – Фондация “Анимус” – тел.: 0800 18 676, избира се без код от България, а от чужбина: +359 800 18 676

• Гореща телефонна линия за жени, юноши и деца, преживели насилие – Фондация “Анимус” – тел. 02 981 76 86

• Държавна агенция за закрила на детето – тел. (+ 359) 2 933 90 50, факс (+ 359) 2 980 24 15, Email: sacp@sacp.government.bg

опитай да споделиш на тези телефони, ще гоовриш открито и подробно поне и ще те насочат към реални възможности.Наближаваш пълнолетие и  скоро ще си извън обхват на домове и родители, но идва трудното в издръжката.Все пак е  по-добро от това да те бият родители.

Общи условия

Активация на акаунт