Камъни в жлъчката

  • 430 497
  • 1 134
  •   1
Отговори
# 1 065
  • Мнения: 319
Привет на всички   bouquet От дълго време не съм писала в темата все не намирах време случиха ми се доста неприятни неща свекъра ми почина лека му пръс в болницата казаха че жлъчката му се е перфорирала и единия камък е заседнал в черния дроб а до преди това се лекува милия от рак на черния дроб каква е истината само Господ знае.А аз преживях и 3та операция този път успешна на бъбрека в София се оперирах при Доцент Салтиров респект и благодарности пред профисионализма на този човек както и на целия екип на урология на ВМА-София  bouquetАз също съм дебеличка казват че жлъчно камената болест е присъща за дебеланки сладуранки а ти мила били били не си прави експерименти с тези билки и не губи време времето е цено то е злато после да не е късно. Аз също си правех причистване на жлъчката преди време и изкарах стотици дребни зеленички ужжж жлъчни камъчета чрез изпражненията и си бях спокойна 4г че съм се отървала от гадинките но нъцки камъка беше си там уголемявайки се необезпокоявано докато не се реших и на 30 10 09 не я махнах и аз жлъчката сега съм доволна и спокойна.Чувствам се като преродена след 3 операции за 3 месеца вече всичко в мен функционира както трябва живот без болка преди не можех да си го представя научих си урока 2пъти годишно да си правя пълни прегледи,това е и моя съвет и апел към всички ви да си гледаме здравето докато е време мили дами и господа пазете се да сте ми живи и здрави пожелавам ви от цялото си сърце 2010г както и всички предходни да са ни много щастливи и да сме здрави лека и благословена вечер от мен   bouquet

# 1 066
  • Мнения: 154
EMANOELITA, толкова се радвам, че си добре! От сега нататък само хубави неща да ти се случват. И на теб,  и на твоето семейство пожелавам много, много здраве и щастие! Hug

# 1 067
  • София
  • Мнения: 71
Еmanoelita -  Hug Hug Hug Добре дошла отново! Много се чудех къде изчезна толкова време, а то ...... имало причина. Съжалявам за свекър ти! Лека му пръст на човека!
Много се радвам, че операцията ти е минала успешно, и че вече се чувстваш добре! Занапред - само добри и хубави неща ти пожелавам от сърце!  bouquet

# 1 068
  • Мнения: 53
Здравейте момичета и аз не съм писала отдавна, инъче ви наглеждам:)) Еmanolieta радвам се, че си вече добре, от сега нататък само хубави и положителни неща да ти се случват, както и на всички момичета от форума.  Simple Smile

Искам да ви питам какви точно изследвания трябва да си пусна, че минаха почни 9 месеца от операцията, а не съм си правила никакви. Освен урина, кръвна картина, бях чела някъде за чернодробни ензими, но....незнам точно какви.  Благодаря предварително Hug

# 1 069
  • Мнения: 154
Здравейте   bouquet И аз отдавна не съм се включвала.
Надявам се всички да са добре.
Аз нямам проблем с това че си махнах жлъчката,но никакви изследвания не съм си правила,не са ми казали че трябва.

# 1 070
  • Мнения: 1 152
Dessssss, аз правих ASAT, ALAT, GGT и холестерол.
 

# 1 071
  • Мнения: 154
Dessssss, аз правих ASAT, ALAT, GGT и холестерол.
 
Колкол мес. след операцията си ги направи тези изследвания?И личната ли ти даде направленията?

# 1 072
  • Мнения: 1 152
На третия месец. Оперираха ме юни, а изследвания правих септември,  защото ми се появиха болки. Личният ми даде направление за холестерола, АФ и ГГТ, а аз си платих допълнително АСАТ и АЛАТ (по 1.50лв. бяха).
Иначе ми бяха казали, че е добре на 6 месеца да си следя чернодробните показатели. И ехографиста, при който ходих по повод появилия се проблем, ми препоръча същото (мисля, че бях писала по-назад в темата за това).

  bouquet

# 1 073
  • Мнения: 53
Благодаря ви, другата седмица отивам, че пих сега един антибиотик и ще изчакам няколко дни. Инъче и на мен ми каза веднъж годишно, но то така или инъче е хубаво да си пускаш кръвни изследвания един път в годината, дори и да нямаш оперирана жлъчка.

# 1 074
  • Мнения: 53
Направих си изследванията и всичко е в нормите си newsm44, сега остана да ме видят и на ехограф, че да съм спокоина изцяло вече Simple Smile

# 1 075
  • Мнения: 2 070
Момичета, за 15 г. камъкът ми е нараснал 3 мм., не ми създава проблем, въпреки това гастрото което ме прегледа наскоро каза че камък в жлъчката трябва да се оперира

# 1 076
  • На земята, която е всъщност звезда.
  • Мнения: 2 540
Направих си изследванията и всичко е в нормите си newsm44, сега остана да ме видят и на ехограф, че да съм спокоина изцяло вече Simple Smile

Ха, честито! Все такива да са ти изследванията. Grinning

# 1 077
  • Мнения: 27
Вчера бях на ехограф - жлъчката се е изчистила, имам 1-2 камъчета по 5мм, а преди бяха множество камъчета по 6-7 мм. Докторката не може да повярва, и въпреки че и казах че от предишния ехограф _при друг лекар_ показва че Урзофалка не ми е помогнал, казах и че съм пила билки и тя вика - за пръв път виждам някой на който урзофалка е помогнал....а пък за билките си замълча...странна работа. Каза ми още 3 месеца да пия урзофалк

# 1 078
  • Мнения: 22
Поздрави  от една новичка в темата! Shocked
Моля ако някой има възможности да ми даде съвет относно режима на хранене след премахване на жлъчката чрез лапароскопия.
Преди два дена ми махнаха жлъчката защото имах множество камъни и една ужасна криза през Септември.
Сега в първите  дни съм много затруднена с измислянето на режим на храна. newsm78Направих си крем супа от две малки късчета бяло месо, картофи, морков,тиква с кисело мляко!но от тук нататък не зная...Къде мога да прочета за продуктите които могат да се употребяван първия месец след операцията а и след това!
Желая на всички безпроблемно запазване на здравето! Peace

# 1 079
  • Мнения: 1 174
Поздрави  от една новичка в темата! Shocked
Моля ако някой има възможности да ми даде съвет относно режима на хранене след премахване на жлъчката чрез лапароскопия.
Преди два дена ми махнаха жлъчката защото имах множество камъни и една ужасна криза през Септември.
Сега в първите  дни съм много затруднена с измислянето на режим на храна. newsm78Направих си крем супа от две малки късчета бяло месо, картофи, морков,тиква с кисело мляко!но от тук нататък не зная...Къде мога да прочета за продуктите които могат да се употребяван първия месец след операцията а и след това!
Желая на всички безпроблемно запазване на здравето! Peace
http://semkiibonbonki.blogspot.com/2006/12/blog-post_173.html
ето тук пише за позволените и забранени храни  Peace

Общи условия

Активация на акаунт