Камъни в жлъчката

  • 430 587
  • 1 134
  •   1
Отговори
# 360
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 708
АнМари, не бих се доверила на преценка на лекар за специалист. Логично е да те прати при познат. Най-сигурна информация ще получиш от форумите и директно от пациентите.

# 361
Здравейте!
Имам въпрос към  mama Zori относно публикацията на тема" Камъни в жлъчката ", която е публикувала на
« #46 Петък, 26 Октомври 2007, 13:02 » желая да ми изпрати рецептата която е с лимон и зехтин.
Преди време и аз я правих и изхвърлих доста камъни, но съм я изгубила. Сега желая да я направя отново профилактично.
Много ще съм благодарна. Лек ден на всички Embarassed

# 362
Здравейте. Мен ме оперираха на 3.02 и на 5.02 ме изписаха. Оперираха ме в Окръжна болница София. Оперира ме д-р Бисер Петров по безкръвния начин. Боли единствено часовете след операцията, но бият болкоуспокояващи. Още същата нощ станах да ходя. Стаите в болниците са страхотни, чисто, има баня и тоалетна към всяка стая. Персоналът е много внимателен към болните, няма троскане и грубост.
Въпреки че възстановяването е бързо след такава операция, не мислете, че е нещо много леко. Все пак е операция и след като излезете от упойката боли много, докато подействат болкоуспокояващите.
Дано на всички, които трябва да се оперират, операцията да е успешна, а възстановяването бързо. Hug

# 363
Чета по форумите за отвара, която се давала от билкар и след като се пие, камъните от жлъчката се изпикавали.  Shocked #CrazyКъмъните от жлъчката не могат да се изпикаят. Да не се излъжете от разни, които казват, че са го направили!  bowuu

# 364
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 708
Чета по форумите за отвара, която се давала от билкар и след като се пие, камъните от жлъчката се изпикавали.  Shocked #CrazyКъмъните от жлъчката не могат да се изпикаят. Да не се излъжете от разни, които казват, че са го направили!  bowuu

Абсолютно! Ако тръгнат по пътищата, евентуално може да стигнат до стомаха, но това е почти невъзможно, защото на отверстието има мускул, който не би допуснал в стомаха камъните, ако са по-големи.

# 365
  • Мнения: 47
зравейте и от мен,моята операция също мина много добре и сега се възтановявам много бързо.Мен  ме оперираха на 03.02 в 13.00ч. и ме изписахана 04.02 в 16.30ч.имам 4 разреза,двата са с по 6 и 4 телчета а другите са с по 2 тела.Да викажа честно беше ме много страх но всичко е било напразно,нито преди нито след операцията имам болки.След упойкта също нямам никакви болки,абе чувствувам се направо друг човек.Искам да кажа че аз живея в Испания и моята операция я направиха в Жирона.пожелавам на всички бързо възтановяване. newsm10 newsm10 newsm10 newsm10

# 366
  • Мнения: 1 163
lili_es ,радвам се че всико е минало .

# 367
  • Мнения: 1 174
Записвам се да следя темата,преди 3 год.ми откриха 2 см камък,нямах сериозни кризи,в къщи с медикаменти се справях.Но миналия месец направих сериозна криза,обезводних се , бях в болница на системи 5 дни.Страх ме е да се оперирам и сега съм на диета,но въпреки това от няколко дни ме наболява леко и ми тежи.Не ям нищо дразнещо и съм доста притеснена защо ме боли   Tired

# 368
  • shumen
  • Мнения: 18 044
Аз също имам камък в жлъчката около 1 см.Досега не ми е създавал никакви проблеми и се справях само с медикаменти.Пазя диет,не ям люто и пикантно,но ме наболява от време на време.Моля ви,ако можете ми кажете някакви билки за лечение.

# 369
  • Мнения: 158
Здравейте,
Аз съм на 26г. бременна в края на 3 месец имам гастрит,колит,гастродуоденален рефлукс,прегъната жлъчка а сега и камъни в жлъчката.Имах няколко ужасни среднощни кризи,повръщам жлъчка и стомашни сокове и се храня така,че да щадя жлъчката и стомаха,но почти не остават храни които мога да ям,а и с това ежедневно повръщане,нямам апетит,хапвам малко и за 15 дни в 1-ят месец от бременността отслабнах 10кг. сега поддържам килограмите,но пак е малко.След като приключи бременноста ми мисля да се оперирам,но въпросът ми към вас е:Като изхождате от вашите преживяваня(кризи,неразположения...)и моите усложнения смятате ли,че ще мога да износя до край плода и какви усложнения да очаквам освен жлъчни кризи?Предварително благодаря на всички за отговорите  bouquet

Последна редакция: чт, 05 мар 2009, 16:13 от maliby

# 370
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 708
Задължително следене на нивата на чернодробните ензими и специално наблюдение. Не искам да те плаша, но при увреден черен дроб, се уврежда бебето. Трябва да бъдеш под сериозно лекарско наблюдение и си искай да ти пускат изследвания за ензимите.

# 371
  • Мнения: 158
Благодаря Лого5ка Hug
Остава ми да се моля да не ми е увреден черния дроб Praynig

# 372
  • Here, There and Everywhere
  • Мнения: 373
Трябва да бъдеш под сериозно лекарско наблюдение и си искай да ти пускат изследвания за ензимите.
Много сериозно трябва да те следят и дано да имаш късмет да имаш по- лека бременност нататък.

Поправям се- Лапароскопската операция се прави и на бременни, но мисля, че не e препоръчително във втория триместър.

Последна редакция: чт, 05 мар 2009, 17:09 от pirinka

# 373
  • София
  • Мнения: 4 025
Maliby,
и аз започнах с кризите още по време на бременността, за съжаление никой не разбра, защото никой не ме изследва за това,  направих, долколкото помня 3, но в по-късен етап - 6, 7 и 8 месец.За щастие всичко приключи успешно с бременносттта.От по-нататъшния ми опит мога да ти кажа, да се опиташ да разбереш  кои храни те провокират.Аз пих едно лекарство, което пишеше, че е точно за бременни, не помня как се казваше, ще потърся довечера или утре, ако го имам  записано, беше за облекчаване на черния дроб.И разбира се Логопе5ка те е посъветвала най-добре да потърсиш гастроенетролог, който да те следи допълнително.Самите жлъчни кризи си мисля че не са толкова опасни, колкото когато стане запушване на канала и не може да се отича жлъчния сок към стомаха.
Малко объркано го написах, дано ме разбра  Peace

# 374
  • Мнения: 1 174
Точно една седмица преди да разбера,че съм бременна направих жлъчна криза и ми откриха камък,който е 2 см.През цялата бременност не ме заболя нито веднъж,въпреки, че носих и близнаци и даже не се и съобразявах много с храната.Така,че не е задължително да имаш проблеми,мен даже ме бяха уплашили,че ще ме боли,тък като плодовете ще я притискат,но не. 3 години по-късно вече направих сериозна криза,бях на системи 5 дни.Сега се каня вече за лапароскопска,че положението е зле,камъка ми е на изхода на жлъчката и е опасно.
Моля,може би има описано назад в темата,но нямам време да чета,някой минал такава операция да разкаже по-подробно как минава,в смисъл-подготовка(катетър слагат ли,клизми,как си обелечен,съблечен Crazy ) , после следоперативна болка,кога ставаш ,кога изписват,после трябва ли да се пазиш и такива неща.
Благодаря предварително!

Общи условия

Активация на акаунт