Камъни в жлъчката

  • 431 736
  • 1 134
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 36
Здравейте мили момичета !!! Имам 9мм камък в жлъчката. Мойата история е-след 1,5год. (на 33г. съм) неуспешно бебеправене ми откриха възли на щит.жлеза. Последва операция в резултат на която разбрах, че имам тироидит на Хашимото. Едва сега успях да се посъвзема. Искам да ви поля тези, които сте от Пловдив да ми препоръчате гастроентеролог.

# 466
  • Пловдив
  • Мнения: 14 118
Аз ходя при д-р Ганева в Първа поликлиника до Понеделник пазара. Много е добра, но се записваш един месец предварително.

# 467
  • Мнения: 36
ЗлаВещица благодаря ти за бързия отговор. Дали няма частен кабинет ?

# 468
  • Мнения: 53
Днес ми махнаха шевовете Simple Smile и хирурга ми каза да спазвам диета 2-3 седмици и после мога всичко да ям. Това за 6-те месеца диета било само по учебник. Каза ми постепенно да прибавям различни храни, дори и от забранените. Вие колко време спазвахте диета? Вече така ми се ядат пържени картофки, шоколад Sad

# 469
  • Мнения: 1 163
пържени картофи ядох чак на 5 месец ,но от доста храни се лишавам все още защото не ми понасят

# 470
  • Мнения: 5
Здравейте, искам да попитам вярно ли е това, че след отстраняване на жлъчният мехур имаш постоянен апетит и се трупат много килограми?

# 471
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 717
Днес ми махнаха шевовете Simple Smile и хирурга ми каза да спазвам диета 2-3 седмици и после мога всичко да ям. Това за 6-те месеца диета било само по учебник. Каза ми постепенно да прибавям различни храни, дори и от забранените. Вие колко време спазвахте диета? Вече така ми се ядат пържени картофки, шоколад Sad

По учебник или не, всичко е строго индивидуално. И до ден днешен не ми понася употребата на шоколад, червено вино, лимонов сок, мазни храни и редовно ядене на суха храна, а не готвена и смесването на много видове различна по вид храна. Резултатът: възпаление на панкреаса. Симптоми - болки, повръщане, пожълтяване.  ooooh! Може би разковничето е в количеството и честотата на консумиране на въпросните храни, но аз това не го умея.

# 472
  • Мнения: 1 163
От два дни ми излизат киселини по цял ден Confusedвие страдате ли от тях?

# 473
  • София
  • Мнения: 385
От два дни ми излизат киселини по цял ден Confusedвие страдате ли от тях?
vivi75, за киселини най-доброто е Nexium.На мен ми го изписа доктора след операцията, да го пия 2 седмици.Helicid също става.
Ако не искаш лекарства, опитай със сода за хляб.Дано да мине скоро! newsm10

# 474
  • Мнения: 53
От вчера имам постоянна тъпа болка ниско в ляво. Пих бусколизин, но не минава. Усещането е като болка в далака след умора. Имали ли сте такива непосредствено след операцията и какво може да ме боли? Close

# 475
  • София
  • Мнения: 385
Аз постоянно имам някакви слаби болки по корема след операцията.Минаха повече от 3 години от тогава, при това...Ту отляво, ту отдясно, ту горе, ту по-надолу.Вече всичко съм приела за нормално.Не се шашкам.Не се притеснявай и ти, стига болката да не е много силна.За болкоуспокояващо е по-добре да взимаш Спазмалгон-3 пъти по 1 таблетка. Hug

# 476
  • Мнения: 1 163
За болката, имам я и аз но в дясно и не всеки ден,но не обръщам внимание.За киселините почнах с чай от розмарин и съм доволна днес.

# 477
  • Мнения: 26
Здравейте, искам да попитам колко време минава  докато се възстановиш? в смисъл кога например можеш да се върнеш на работа  Simple Smile  на мен ми предстои такава операция и съм супер притеснена  много въпроси имам ........... 
Благодаря предварително за отговора !

Последна редакция: пт, 24 апр 2009, 22:56 от Gugii

# 478
  • Мнения: 1 174
Zdraveite ,iskam da popitam kolko vreme sled operaciqta minava dokato se vaztanovi6 ? v smisal koga naprimer 6te moje6 da si otnovo na rabota Simple Smile na men mi predstoi atakava operaciq i mi e super stra6no  mnogo vaprosi me ma4at
Blagodarq vi predvaritelno za otgovora .
Ако работата ти не е свързана с тежък физически труд,буквално на другия ден след операцията може да си на работа,не е страшнооо Peace

# 479
  • Мнения: 26
ясно, благодаря ти за бързия отговор Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт