Магистър-фармацевт отговаря на вашите въпроси

  • 50 254
  • 291
  •   1
Отговори
# 195
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Здравейте отново, благодаря за отговора!
Не успях да видя къде сте ми отговорили на въпроса какви са страничните ефекти на Л Тироксин,чета ги най-вече по чуждестранни сайтове,но не винаги е посочен източникът,затова Ви моля като специалист да ми ги напишете.
Питала съм поне пет-шест лекари за същото,не мога да ги накарам насила да ми отговорят,те отклоняват темата.Това е грозната действителност за мен,завися от лекарство,което не понасям добре.

# 196
  • SF
  • Мнения: 21 164
Здравейте,
може ли да се приема Налтрексон в ниски дози, ако преди два месеца сме взели Кладрибин (това са основните съставки, търговските наименования са други)?

# 197
  • Мнения: 260
Здравейте г-н Димитров, бихте ли казали коя форма на мента, глог, валериана-на капки или таблетки е по- щадяща за хора с гастрит и колит?

# 198
  • Мнения: 128
Здравейте, имам дете на 1г и почти 1м. Със хрема е от понеделник, а от хремата и кашля. Вчера бяхме при личната и ни изписа ампули калциев глюкомат 10% /половин ампула на ден/ и вит.С 2мл/на ден. Каза, че ако хремата продължава повече от седмица да взема едни кафяво-черни капки/на рецептата са написани, не ги помня/. Та забравих да я питам колко време да давам ампулите на детето. Днес не ми вдигна телефона. Да зачитам ли, че трябва да ги давам една седмица?
Калциевият глюконат  с витамин Ц в комбинация е често използван при различни видове алергии. Вероятно лекарката е предположила , че се касае за някаква алергия(проявяваща се, например, под формата на хрема с бистър секрет). Та капките, които е предписала личната най-вероятно са коларгол 1 или 2%. Те са с антибактериално действие, изписани явно с предположение ,ако не излезе алергична причината за хремата да се използват тези капки. И в заключение - да трябвало е да ги давате една седмица. Съжалявам за късният отговор!

# 199
  • Мнения: 128
Здравейте, г-н Димитров!
Последните 6 месеца косата ми капе драстично и желая да взема мерки, след дълги проучвания съм стигнал до заключението, че се нуждая от няколко медикамента свободни достъпни и един за който се иска рецепта, Finasteride.
Личния ми лекар отказва да ме приеме, дори не мога да получа направление за дерматолог, наличната информация онлайн не е достатъчна, в аптека ми искат предписание, но за да взема предписание ми трябва преглед. Преди да приемам каквито и да е вещества искам да се консултирам с лекар но без направление не знам с кого да говоря.
С какъв лекар трябва да се консултирам за да получа повече информация за андрогенен косопад и телогенен ефлувиум, да се направят изследвания ако са необходими и ако личното ми заключение се окаже правилно, съответно да получа достъп до лекарство PROPECIA Finasteride 1 мг?
Ендокринолог според мен е добър вариант за специалист, който да потърсите, както и р азбира се дерматолог трихолог.
А сега на другият важен, и то много, въпрос - финастерид! Не ви съветвам заради косопад да прибягвате до този продукт, защото поради мое проучване за същият проблем навлезнах по-подробно в неговите скрити и нескрити странични ефекти и смея да твърдя ,че нямате нужда от подобна китка странични ефекти на този етап. ОСВЕН ако някой добър специалист прецени и направи специфично дозиран прием, който ще има основно положителен ефект срещу косопада. Много важно нещо - косопадът спира само докато продуктът бива приеман, след преустановяване на приема ефекта спира т.е. това значи постоянен прием с единствено козметична цел, но не и трайно решение на проблема. А същевременно продължителен редовен прием на лекарствени продукти със съставка финастерид определено предразполага към появата на странични ефекти. Но пак - запомнете и другата гледна точка - прецизен прием определен от специалист е възможно да постигне завидни резултати без наличието на особени или никакви странични ефекти. Консултирайте се подробно и преценете! Simple Smile

# 200
  • Мнения: 128
Привет. Остана ми след бременността една опаковка Алеракт
Може ли след като съм я родила да я изпия. Не кърмя. Не искам да я хвърлям
Съдържанието на продукта не представлява пречка продуктът да не бъде приеман и след бременността. Даже по-вероятно да направите услуга на нервната си система и мускулите. Антиоксидантният потенциал на продукта е добър и няма никакви притеснителни нотки , ако желаете да доизпиете каквото е останало по 1тб. дневно.

# 201
  • Мнения: 165
Преси от онзи ден беше с температура след изследване казаха че има възпаление  някъде си 🤷‍♂️🤷‍♂️🤦‍♀️🤷‍♀️изписаха ни антибиотик  на 12 часа днес на обяд виждам цялото и коремче в пъпчици в спешното казаха че е от антибиотика изписахани капки финистил и калциев глюникум .
Някой давал ли е?
Кога отмина обрива?
Нещо различно с бебетата
Ние сме на 3 месеца и половина и малко ме е страх

# 202
  • Мнения: 136
Здравейте имам възпаление на ухото от морето?!Лекувам го с цилоксан.Казаха да не го мокря!?Как да го пазя като си мия косата?!

# 203
  • 1st floor
  • Мнения: 9 102
Може ли да ми препоръчате слънцезащитно, което ще ме спаси от досадните малки пъпки, които ми излизат всяка година на морето по раменете и деколтето и не се махат дълго след това? И ако е възможно, на нормална цена. Simple Smile
Отговорът  малко закъсня, но е по повод малките пъпчици, които излизат след това. Най-вероятно слънцезащитата при редовното и обилно нанасяне запушва някои порички и се получават пъпки след това. По-вероятно се предизвиква от запушването на поричките, които остават под изгорелият от слънцето слой кожа. Ако забележите, след постепенното излющване на кожата на съответните места, проблемът отшумява. Често маслата съдържат вазелиново масло, а то малко или много предразполага към запушване на порите. Може би дерматолог по-специфично би определил, кое точно предизвиква проблема и кое ще го реши. Вариант е ако се засичате да ползвате по-често масла и спрейове вместо защита с минерален филтър, да смените на втората за експеримент. Възможно е да ви изненада.
А с какво се лекуват, ако вече са излезли тези пъпки?Simple Smile

# 204
  • Мнения: 4 036
Здрaвейте, кърмя, a ми cе нaлaгa дa взимaм aнтибиотик, тъй кaто получих aбцеc нa венецa. Можете ли дa ми кaжете имa ли aнтибоотик, който бих моглa дa взимaм и cъщевременно дa кърмя? Блaгодaря предвaрително

# 205
  • Мнения: 338
Здравейте! Добавката Л-Карнитин съвместима ли е с кърменето?

# 206
  • Мнения: 7
Привет. Преминавам пред много тежка раздяла след развод и нито мога да ям нито мога да спя, така съм вече 3 месеца. Един ден се държа нормално, на следващия ставам сприхав, не мога да работа, не мога да се концентрирам, нищо не мога да направя като хората.Не приемам никакви медикаменти, алкохол или цигари, има ли нещо без рецепта, което да ми помогне да спя нормално /пробвах мелатонин, за 5 дена имаше ефект после никакъв / и да бъда адекватен, концентриран и да ми помогне да преодолея по-лесно нещата.

Също така ми се налага активно шофиране, така че се надявам на нещо което няма да предизвиква сънливост.

Благодаря.

# 207
  • Мнения: 517
здравейте, търся нещо, което да не е силно като кортикостероид,но с подобно действие  и да е серия за мазане и пиене след реакция внезапна към не се знае какво, дали е контактен дерматит или от храна все още не мога да преценя, мерси

# 208
  • Мнения: 15
Здравейте! Моля, за вашето мнение.

Правим опит за бебе около 1 година, откри се проблем. От самото начало лекарката ми изписа да пия добавки с витамини и много фолиева киселина (казаха ми да не спирам да ги пия, но наближава близо година). Започнах да качвам кг, направих си изследване, витамин Б и отделно фолиевата са ми 3 пъти над нормите.
Първият ми върпрос  е, ако реша да си направя почивка, за колко време организма се изчиства от тях? Това се чудя и за антибиотиците.
Не откривам информация относно предозирането с витамини, какви са последиците, аз очевидно качвам кг., никой лекар не ме попита как се храня, а аз се храня алкално, с много авокадо и сьомга.

Вторият ми въпрос е относно проапоптотични пептид, който се взема по схема за отслабване. Дали ще повлияе на опитите за бебе? За  колко време би се изчистил от организма?

Третият ми въпрос е свързан с темата за хиалуроновата киселина и ботокса, биха ли попречили на опитите? И за тях трябва ли време да се изчистят.

# 209
  • Мнения: 96
Здравейте!От около 15 дни започнах приема на витамини Магнезйи+Б комплекс,от тогава имам пукане на червата,къркорене на корема,закаснение на цикала и понякога разстройство,може ли да е от тях.

Общи условия

Активация на акаунт