Истанбул [тема 52]

  • 60 687
  • 755
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 2 433
Розова маслинка, едно въпросче среднощно... има ли завои до там Simple Smile ( ще чета по-подробно утре, но сън няма да спя)?
Те са основният ни стимул за пътешествията ни Simple Smile
Пътуваме с мотор, но до сега не сме посещавали Турция на две колелета ( освен до Одрин, но не го броя)

# 676
  • Мнения: 487

Между другото, бях писала обстоен ферман на ЛС на DU за запитване за въпросния Олюдениз, но са ѝ забранени входящите съобщения – много мразя да пиша 15 минути и после да отиде всичко на вятъра. Така че мили колеги, когато задавате въпроси на лс, проверявайте дали можете да получавате отговор!

Стар мой пост с реални снимки от Олюдениз

Искрено се извинявам за загубеното време, не съм ги забранявала и не знам как се е получило. Съжалявам наистина, защото информацията със сигурност щеше да ми е полезна,  в стария Ви пост си намерих доста информация.

p.s. Цените тази година са по - ниски, а заради малкия брой туристи за съжаление не предлагат екскурзии до Каш, Калкан, Капуташ и понеже бяхме без кола, остана за следващия път.

# 677
  • Мнения: 33
Здравейте,
Моля за малко информация за музея на мадам Тюсо  около пл.Таксим
Благодаря Simple Smile

# 678
  • Мнения: 1 652
Розова маслинка, едно въпросче среднощно... има ли завои до там Simple Smile ( ще чета по-подробно утре, но сън няма да спя)?
Те са основният ни стимул за пътешествията ни Simple Smile
Пътуваме с мотор, но до сега не сме посещавали Турция на две колелета ( освен до Одрин, но не го броя)
Хм, ние летим от Истанбул до Даламан и после до Олюдениз са 60-на км. Каквото съм видяла (аз съм куфар, а и завои не ми пречат и не им обръщам внимание) - пътят до Фетие е планински, но широк с по две платна. После вече е по-тесен. То там са все планини, няма начин да няма завои. Особено от Олюдениз на юг по крайбрежието си започва по-отдалечена от цивилизацията част – Kelebekler beach, Kabak, Faralya и т.н.– с диви и не толкова плажчета, къмпинги и няколко скъпарски хотелчета. Засега съм загледала тези двата Perdue и Nautical за евентуален бъдещ етап, като забогатея. Simple Smile
Пътищата и т.н. ги има и в Street vew, даже на места операторът на гугъл е с моторетка. Simple Smile

# 679
  • Мнения: 2 433
За нас е важно да има хубави завой и спиращи дъхът гледки Simple Smile
Малко стари архиви не от Турция за жалост. Дано намерим нашият път Simple Smile
Снимките са правени в движение Wink
Скрит текст:
Скрит текст:

Скрит текст:
   Котор - Черна Гора
Скрит текст:
   Трансфагарашан- Румъния

И да не съм спам една снимка от "нашият" вход за любимият Град.

# 680
  • What are you laughing at?
  • Мнения: 337
Здравейте момичета, моля за помощ, някой знае ли как да стигна до  Outlet 212 от района на Таксим, Османбей? Допитах се до Google maps имам и Trafi приложение, но нещо не мога да се оправя.

# 681
  • София
  • Мнения: 3 077
Здравейте момичета, моля за помощ, някой знае ли как да стигна до  Outlet 212 от района на Таксим, Османбей? Допитах се до Google maps имам и Trafi приложение, но нещо не мога да се оправя.
С автобуси 89С и 89Т. И двата имат спирка на Таксим и имат спирка в близост до мол 212.
Не съм ги ползвала лично. Пише ги на страницата на мола и погледнах маршрутите им.

# 682
  • Мнения: 4 529
Розова маслинка, едно въпросче среднощно... има ли завои до там Simple Smile ( ще чета по-подробно утре, но сън няма да спя)?
Те са основният ни стимул за пътешествията ни Simple Smile
Пътуваме с мотор, но до сега не сме посещавали Турция на две колелета ( освен до Одрин, но не го броя)

Пътят от Фетийе към Каш е много живописен.
Скрит текст:
В дъното на завоя има пещера, за която има легенда, а долу е плажът Капуташ, за който е писала Розова маслинка.   (тази снимка е от нета)

Няколко лични снимки от района
Скрит текст:
Фетийе

Изоставеният гръцки град Кармиласос

Църквата на Св. Николай в Демре (древния Мира)

Симена

Каш

И, за да не е спам, да споделя, че утре вечер тръгваме за Истанбул по една малко нетрадиционна програма. Като се върнем, ще докладвам. Simple Smile

Последна редакция: ср, 16 сеп 2020, 20:15 от daniela.qnkova

# 683
  • Мнения: 2 433
daniela.qnkova, ох благодаря много е живописен пътя ... не може да си представите на какъв нисък старт сме Simple Smile
А иначе по нашите си дела всеки момент трябва до ходим до Истанбул.

Такъв списък сме направили...
Скрит текст:
В процес на купуване на жилище сме и смятаме каквото може за обзавеждането да го купим или от Истанбул или някъде по пътя. Най-вече обзавеждане за баня, плочки за кухнята  и т.н
Мислех си за Чорлу питах в темите за пазаруване, но нямаше инфо
.

# 684
  • Мнения: 7 898
Дани, хайде да си прекарате добре и те чакаме с нетърпение. 😀

Криси, Лозенград, Одрин, все ще намерите каквото ви трябва.
Питай в темите във фейсбук, виждала съм много инфо за бани и мебели от там.
Мога да ти пусна линк за една такава, ако искаш.
И успех и с Истанбулските задачи. ❤️❤️❤️

# 685
  • Мнения: 2 433
Питах...казаха ми за Одрин  магази - ТракиЯапи маркет
И за Чорлу, че имало доста магазини...   намерих по мапса магазин, който продава плочките, които съм си избрала за кухнята
Скрит текст:
надявам се да е актуален адреса.
За Лозенград  така и не разбрах адреси.
Няма да се разсърдя, ако пуснете линк Simple Smile
Благодаря за пожеланията Wink   
И се извинявам за спама... ще гледам в най-скоро време да се реванширам с нови снимки от вечният град.

# 686
  • Част от тайното общество на К.О.Т.К.И.-те
  • Мнения: 2 585

# 687
  • Варна
  • Мнения: 7 505
https://www.flagman.bg/article/223714

Статия за Истанбул от тия дни. Полезни неща има.

# 688
  • София
  • Мнения: 108
Момичета, как се зарежда стикера HGS? Преди две години като ходихме към Истанбул си го купихме, но не помня да е имало карта за зареждане към него. Втория ми въпрос е може ли да се платят магистралните такси на прибиране към България (на бялата будка към Одрин)?

# 689
  • Мнения: 187
Здравейте, да попитам някой който скоро е минавал границата,дали е вярно че не можеш да вкараш в България хранителни продукти?Не говоря за промишлени количества, а примерно за 3 ,4 кг.баклава .Четох, че нашите на границата те карали да изхвърлиш всички препарати и хранителни продукти.

Общи условия

Активация на акаунт