Вегетарианска тема 13- какво ще готвим по време на карантина

  • 25 423
  • 770
  •   1
Отговори
# 360
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
Точно така правих майонезата - в буркан с пасатор....нахута го варих аз с много малко вода в инстант пот. На какво мога да го сложа? Правя сега спаначена супа, може да добавя малко.
на всичко на което слагаш олио! Аз например ще го сложа на зеле, на ориз, на зелен боб, грах, супа.... бе на всичко може да сложиш провалената майонеза ако е с вода от нахут или боб!

i_peych благодаря. Ще пробвам!

# 361
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Бейби, аз сварявам голяма тенджера ориз и после правя от него различни неща: за мъжа ми с мляко, защото никой друг не го яде, на мен на тиган със зеленчуци, за детето в дом.супа.

Аз импровизирам, този път запържих лук и чушка, добавих изцедения ориз, сложих гарам масала и чукнах едно яйце. Много добре се получи, индийско.

Иначе в ДГ на детето готвачката правеше разкошни кюфтета: сварен и изцеден пълн.ориз, яйце, настъргана гауда или ементалер, сухар, наситнен магданоз, сол и пипер. Аз не слагам сухар и сипвам с лъжицата. Със сухар се оформят с ръце.
Разкошни! Тя правеше и kräuterquark към тях, аз ги предпочитам с домат.

Гледах едно предаване за Шпреевалд. Една дама “сготви” варени картофи с Quark 🤣
Картофите с тенджерата насред масата, необелени.
Тия немци никога няма да разберат що е то готвене!!!!
Та, в този ред на мисли днес сготвих по немски.
Същото. Само дето се смилих и обелих картофите 😆

# 362
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
Ася, блягодаря! И аз свикнах да готвя необелени картофи ако не са с дебела ципа  Flushed и необелени пържени са ми любимите.

В нас пак заредих 3л таратор. Simple Smile мога на ден по 5 пъти да ям таратор! Утре планирам едно зеле да направя с пресечената нестанала майонеза от бобена вода.

# 363
  • Мнения: X
Паста с патладжани, къри от печени картофи и карфиол. Прецаках се да обеля картофите преди това. Laughing

# 364
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Бейби, въпросът не е дали са белени или не, а че варенето на картофи го наричат готвене!😁

Спанак с гъби по индийски
Огретен картофи
Кайзершмарн с брашно от нахут
Бананов шейк

Бях на гости на съседката туркиня и беше направила интересна салата от тученица, лук, авокадо и кашкавал. Аз имам едно коренче само, трябва да видя къде расте...

Имам ябълки, чудя се дали да е тарт Татън или бъркан сладкиш...

# 365
# 366
  • Русе
  • Мнения: 5 212
Черешов пай

# 367
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 755
Ася,аз не знам как да се освободя от  тученица. Не ми допада, а се е развъдила навсякъде.
Чушки с домати и лук днес.

# 368
  • Мнения: 9 152
Днес правих гювечета със сладък картоф, лук, домат, грах,сирене и яйце.
Много череши.
Фитнес мюсли за закуска
За вечеря още не съм измислила, сигурно ще са соеви шницели с багета.

# 369
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Данилу, съдържала омега 3

Пържен патладжан с дом сос
Паста с дом сос

За утре смятам шокосладкиш, сладкиш с ябълки, кьопоолу.

# 370
  • София
  • Мнения: 5 247
супа коприва
омлет със салата авокадо, розов домат и краставица с маслинена паста
между храненията много лешници череши и ягоди, чай, кефир и сладолед

# 371
  • Мнения: 131
Момичета, според вас какво е по-добре : Да се купува замразени зеленчуци или сам да си замразиш? И другият ми въпрос някой замразявал ли е цели ястия за бързо готвене или за крокпот?

# 372
  • София
  • Мнения: 5 247
И сама си замразявам и купувам замразени. Не зная кое е за предпочитане. Когато сама замразявам не бланширам.
Замразявала съм и сготвена храна. Никакъв проблем. Печени кюфтета, яхнии. Стоплям ги и са чудесни.
Днес- крем супа тиквички
Гъби с ориз на фурна

# 373
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 755
И аз замразявам, но не за дълъг период. Предпочитам да заваря бурканите., т.е стерилизирам.
Ася, ами хич не я обичам. Само веднъж ми хареса като добавка на салата. Може би защото не се усещаше вкусът й.
Днес патладжан на пара и пасиран после леко с чесън. И отново спагети от тиквички.

# 374
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Домати с моцарела и рукола
Зелена салата
Ябълков сладкиш с полента
Шоко сладкиш
Пържени картофи
Хляб от моркови и ленено семе

Днес бяхме до едно езеро и по пътя набрах горски ягоди и джанки.

Общи условия

Активация на акаунт