Вегетарианска тема 13- какво ще готвим по време на карантина

  • 25 492
  • 770
  •   1
Отговори
# 660
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Бейби, нямам идея какво е на вкус АМ.
аз взех една проба заради чашката към нея Yum

аз моят воден кефир го загубих, сега и млечния се мъчи в хладилника....
нещо не върви напоследък.

останалото от мекиците тесто стана на пица.
за мен оризови кори с яйца и миризливо сирене
салата домати и червен лук

# 661
  • Мнения: 9 152
Днес варих два вида боб - бял и червен с праз, чушка, морков и подправки.
Палачинки за закуска.

# 662
  • Мнения: 6 051
Ще ги пробвам в събота.Искам само да попитам течна сметана готварска , не сладкарска нали така ?
Сигурно вече е късно, но да, течна. Тази, която ползвам си е доста гъста, защото е с висок процент мазнини.

От мен днес нещо без яйца, а ако се замени кравето масло с какаово, може да стане и веган.

Тиквени кето рулца

# 663
  • Мнения: 9 152
Зеленчукова крем супа ( картофи, моркови, броколи, карфиол, лук и малко полента)
За вечеря мисля да е кьопоолу ( моето е винаги "ала- кьопоолу", защото пасирам и авокадо или суров морков или нещо друго, което ми е по настроение)

# 664
  • София
  • Мнения: 4 347
Вчера правих тортелини със сос от синьо сирене.
Днес ще е салата от чушки и домати.
Утре ще се опитам да направя крем супа от тиква и нахут с кокосова сметана. До късно съм на работа, та да видим как ще се получи.

# 665
  • Мнения: 1 186
Зеленчукова крем супа ( картофи, моркови, броколи, карфиол, лук и малко полента)
За вечеря мисля да е кьопоолу ( моето е винаги "ала- кьопоолу", защото пасирам и авокадо или суров морков или нещо друго, което ми е по настроение)

С кьопоолуто и аз съм във фаза импровизации - тези дни беше зелено  - печени бял патладжан и зелени чушки, и мнооого магданоз. Simple Smile)

# 666
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Бейби, добре стана течния шоколад с АМ. Една малка купичка стана, имам още един тестер 🤪

Днес полу руска салата ( без грах, морков и салам)
Панкейкс
Паста с пармезан

Утре за закуска смятам да си накисна елда.

# 667
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
Ася, а не стана ли леко солен с АМ? Какъв подсладител ползва

Къри с тофу върху ориз! Май съм била живяла в Индия в предния си живот! Мога да ям инийски храни 6 пъти на ден Relaxed

Дали биха станали хубави масленки ако ги направя с кокосово масло (доста ще отиде) и вместо пудра захар сложа сироп от агаве? Как мислите? Аз обожавам и pie crust by itself (идея си нямам как се казва това на български). Та си мислех дали и в това да не вложа поне 300гр от кокосовото масло, но да го направя като сладки със съвсем малко подсладител.

# 668
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 804
Песто с ориз и лютеница,леко люта.
За вечеря салата с току що пресован зехтин, лично производство. Обожавам го. И зелени маслини.

# 669
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Бейби, ако не беше споменала, че е солено, нямаше да усетя.
Пакетчето беше 12,5 гр 🤣, т.е съвсем малко и сложих 1сл кокосово масло, 1чл какао, малко стевия и малко ванилена захар. Сипах малко гореща вода. Стана течно, но в хладилника стегна до перфектна консистенция.

За масленките незнам, не съм правила.
При мен проблемът е с какво брашно.... затова и не съм правила.
Сиропът от агаве не е толкова полезен, от ориз е по-добре.

Имам 1/4 зелка червено зеле. Идеи? Готвено го ядахме до днес 🤪

Данилу, не дразни сега със зехтина 😉
Да ти е вкусно!

# 670
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 804
Ми вие като готвите разни фини ястия, не мислите ли за мен...с една ръка и почти два крака как се чувствам...
Я кажи, Ася, какво е туй АМ Rolling Eyes Нещо съм изпуснала...
Утре мисля да направя сусамов тахан. С робота ще се справим двамата.

# 671
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Адаптирано мляко - сухо мляко за бебета.
По-напред Бейби даде рецепта за течен шоколад и аз нямах сухо мляко, но пък имах две пробни опаковки АМ 🤣

# 672
# 673
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 804
Адаптирано мляко - сухо мляко за бебета.
По-напред Бейби даде рецепта за течен шоколад и аз нямах сухо мляко, но пък имах две пробни опаковки АМ 🤣
HugKissing Heart Уфа тия сигли...благодаря!

# 674
  • Мнения: 2 643
Бейби, нямаш милост! Изглежда невероятно! Ако се добави и лешников тахан дали няма да обогати вкуса?

Аз кокосово масло ползвам за пуканки, които правя в тенджера на котлон. Слагам по много , децата така ги обичат.

Също пържа картофи с него във еърфрайър. И на всякакви видове сладки замествам мазнината която е дадена с кокосово масло.

У нас вчера - фокача от лимец с квас и козе кашкавал, салата печени чушки и домати. Днес фусили със спанак и сметана в ИП, хумус за намазване и тиква на пара.

Взех извара за едни соленки но май няма да ги правя. Какво друго мога да забъркам с нея? 400 грама е.

Общи условия

Активация на акаунт