Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
Какви са симптомите на бременност, цистит и холестаза по време на бременност?
Какви са симптомите на предвестниците на раждането?
Какви са препоръките за опаковане на багаж за болницата?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
Какви са симптомите на бременност, цистит и холестаза по време на бременност?
Симптомите на бременността могат да варират, но често включват умора, гадене, болки в гърба, главоболие, повишена чувствителност на гърдите и често уринране. Някои жени също изпитват усещане за втвърдяване на корема и контракции. Симптомите на цистит по време на бременност включват често уриниране, болка при уриниране, усещане за непълно изпразване на мехура и дискомфорт в долната част на корема. Ако се появят симптоми, важно е да се консултирате с лекар за правилна диагноза и лечение. Холестазата по време на бременност се характеризира със сърбеж, предимно по дланите и стъпалата, но може да засегне и други области. Сърбежът обикновено се влошава през нощта, въпреки че това не е задължително за всички. Степента на сърбеж може да варира при отделните жени.
-
Какви са симптомите на предвестниците на раждането?
-
Какви са препоръките за опаковане на багаж за болницата?
При опаковането на багаж за болница е важно да включите направление за хоспитализация, обменна карта с медицинска документация, лична амбулаторна карта, телефон, дамски превръзки, помпа за кърма, чехли, тампони за гърди , хавлиена кърпа , бельо за еднократна употреба , телефон и книга/ списание. Освен това се уверете, че дрехите са изпрани и изгладени за изписването на бебето.
-
Какви са препоръките за избор на пелени за новородено?
-
Как да определим размера на пелените за новородено бебе?

Кога ще го очакваш него? И аз поръчах, но от другата страничка за Baby & Mommy. Жената каза, че ще ми го ушие и ще ми прати снимки, а поръчката ще я изпрати на 22-ри чак, но тогава е Великден, та може да пристигне със закъснение.
А нека новата ни темичка бъде изпъстрена само с положителни новини, здрави и красиви мами, бебешки покупки и много готина атмосфера!
Днес обаче е изморена и се "обажда" доста по-рядко. А ти имаш голям ентусиазъм за подгъването на пердетата. Иска се да си доста сръчна. Но явно неволята ни учи и на умения, които не сме подозирали, че имаме.
Аз съм се насочила към частна болница, но раждането там - без значение дали е секцио или нормално - е малко над 1000 лв.