👶Още мъничко остана, да нарека се с гордост юнска МАМА - 🌞Тема 14 месец Април

  • 60 474
  • 2 085
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 498
Момичета, само аз ли не съм поръчала гнездо 🤔 ще ме светнете ли каква е цената, евентуално и с комплект чаршафи, ако се предлага. Или да ми припомните къде мога да разгледам и видя цени?
Дени, важното е да си спокойна, така че избери болницата, която ти вдъхва доверие. Аз в Тракия щях да ида само заради АГ, понеже той ме оперира първият път. Но иначе отношението на персонала като за частна болница определено не е каквото трябва. Затова не ми е трудно да променя решението си, особено като имам приятелка акушерка, която ме насочва към доктори, болници и обстановка.
За памперсите взимайте колкото се може по - дълго по-малък размер, защо всеки следващ е на същата цена, но по-малко бройки. Сменят се в началото през 3 ч. така че си вървят като топъл хляб 😂

# 46
  • Мнения: 160
Здравейте и от мен!
Днес си меся теста- хляб и козунак
 

Да сме здрави 🤰💞

# 47
  • Мнения: 76
queenoflove , ихаа много добре изглежда браво ! Охх ами няма да го правя тогава,че само ще си изхабя продуктите..няма да рискувам.Мерси !

Дали пускат да сме с придружител на ЖК :/ знам че го дискутирахме но все пак ако имате нова информация..

То е и въпрос на вкус, но според мен е по-хубаво човек да си направи отделно кекс и отделно крем-карамел.

# 48
  • София
  • Мнения: 7 645
От тази 2-ка взех един пакет:
https://m.emag.bg/peleni-pampers-premium-care-2-3-6-kg-50-broja- … 450/pd/D38WKFBBM/

А от тази 1-ца взех 3 бройки:
https://m.emag.bg/peleni-premium-care-1-2-5-kg-54-broja-80010903 … 429/pd/DN8WKFBBM/

Дойдоха заедно.


Аз нямам гнездо, мисля да заобиколя бебето с възглавницата ми за бременни в кошарата. Иначе ако ще го местя в другите стаи си имам коша за новородено, столчето за кола както и ето това:



Toва е механична люлка/шезлонг Nuna Leaf, имам я от каката. Изгледа 3 деца Simple Smile поклаща се наляво, надясно, а не напред назад, харесва се от бебетата Simple Smile

# 49
  • Plovdiv, Bulgaria
  • Мнения: 1 636
Аз днес питах в друга тема каква е разликата в памперситe на Pampers, че имат active baby, premium care/ premium protection (предполагам е едно и също, поне картинката това ми говори), new baby dry.. И тук няма единодушно мнение кое е по-добро 😁, пък и си зависи бебето как ще ги понесе де. Аз с малкия мисля ползвах active baby в началото, май и ся на тях ще си заложа.

# 50
  • Мнения: 3 939
Аз също няма да взимам гнездо, имам шезлонг от голямото дете, кошница, кошница за кола и кошът за новородено, все ще се намери къде да го сложа това бебе.

# 51
  • Мнения: 727
Здравейте, момичета! Записвам се и аз в новата ни темичка, която отново е супер благодарение на Dream!
Тези дни не ми се пише хич, нямах настроение и явно съм предчувствала, че нещо кофти предстой.. Вчера бях на ФМ и се установи 'проблем' при бебето. Вена ARSA.. Амели беше писала преди време за това, ако си спомняте. Проследихме тонове и кръвооток и ме увериха, че не създава проблем и това си е просто анатомична аномалия. Аз разбира се съм притеснена, най-вече затова, че свързват наличието и със синдром на Даун.. Успокоява ме, че рисковете от БХС бяха ниски и всичко друго е перфектно на ехографа до сега. Все пак запазих час при д-р Маринов в Надежда за ехокардиография в Понеделник. Излишно е да казвам, че ще го мисля до края. Не ми стига това притеснение ами и пъпната връв беше увита около вратлето два пъти, което по принцип нищо не значи в момента, защото все още може да се отвърти по всяко време. Трябва да следя движенията на бебето и при най-малки съмнения да отивам в спешния. Нямам търпение да почнат тоновете в 34с. Опитваме се да сме позитивни вкъщи!
Бебчо инаше си отговаря на седмицата и тежи 1650г. Едвам успяхме да го щракнем няколко пъти, така се беше заврял в мен чак носа му е сплескан на снимките Grinning Heart
Вече си имаме бебчета в темата не мога да повярвам! Сънчи, честито! Всичко ще е наред вярвам!
На момичетата с оплаквания и в болница стискам палци да отимнава всичко бързо!
По въпросите, които сте обсъждали нашите баби ни снабдиха с памперси, мокри кърпи и 2 кутии АМ. Pampers Premium Care и Little Angles. В началото мисля да ползвам Pampers.
От гнездо и аз се отказах, ще си харесам шезлонг.
Забравих какво друго сте обсъждали..
Но този козунак, Марианка, няма как да го подмина! Може ли рецепта? Тази година съм решила да се пробвам да си направя домашен козунак така че, ако някой има изпитана рецепта за начинаещи да казва.

# 52
  • Мнения: 419
Деси,аз също не съм поръчала гнездо,просто няма и него къде да държа,но ако имам нужда ще си поръчам на мацката,за няколко дни ще е при мен.Цена не знам,пиши и съобщение,прави много варианти на гнезда като модели,със/без завивка,различни възглавнички и т.н.,даже може и да има функция на бебешка гимнастика,по желание може да ти сложи дръжка,на която да висят играчки.Десените ти си ги избираш,има папка със снимки само на платове,така че избора е твой.Нещата,които поръчах бяха изцяло по мое желание и всяко нещо ми го калкулира отделно така че може да изработи всичко😊
 Rosee s.lajnica се казва страничката.
Но нека и другите момичета дадат предложения от къде са купили, та да имаш по-голям избор.😊
Много вкусни десерти,момичета!Поздравления и за козунака и питката,мммм...облиз!😋
Аз,Честит Рожден Ден!Много да си здрава,обичана и щастлива!🌷🌷🌷

Последна редакция: сб, 04 апр 2020, 20:17 от Peperudena

# 53
  • Мнения: 3 939
Мистик, прегръщам те! Знам, че няма да спреш да го мислиш, но ти казах, ще гушкахме здрави бебенца след два месеца, сигурна съм Heart

# 54
  • Мнения: 76
Момичета, някоя да приема магнезий Биоелектра 365?
Аз от януари го приемам, изписаха ми по 1 таблетка на ден, обаче от няколко дни вечер, когато стана до wc усещам едно леко схващане на мускулите отзад на краката. Не е силно, но ме притеснява някоя вечер да не се събудя от силни крампи. На опаковката пише 1-2     таблетки дневно, дали да не пия по 2 на ден? Притеснява ме и да не предозирам нещо... Пише, че една таблетка съдържа 670 мг магнезии. Някоя от Вас случайно да приема по 2?

# 55
  • Варна
  • Мнения: 1 214
Мистик ❤ Вярвам, че всичко ще бъде наред и ще имаш едно прекрасно здраво момченце началото на юни!  Опитай се да се съсредоточиш в други неща и колкото и да е трудно да не се притесняваш за това!
Аз имам рецепта много добра за козунак, ама ще ти я пратя тия дни на лично, че имам толкова много книги готварски и тетрадки и трябва да я намеря, а Сега съм се разплула на дивана след вечеря 😂

# 56
  • Plovdiv, Bulgaria
  • Мнения: 1 636
Мистик вярвам, че всичко ще е наред!

Днес прах на малкия чаршафи, одеала, после пуснах и на бебето чаршафите и пелените, използвах да подредя и тях в гардероба. Мда ама не очаквах муселиновите след сушилня да станат на хармоника 😁 Принципно не гладя след сушилня, зашото няма нужда. Сега обаче трябва да ги гладя, но ми се струват много тънки, няма да има проблем нали?
После забелязах, че на памучните пък на етикета е дадено, че не може сушилня, което пък още повече ме озадачи, защо да не може? Нищо им няма на тях де след сушилня.

# 57
  • Мнения: 419
Ех,Мистик ,все нещо да има значи....Дано разсееш тревогите,а и Амели ти и казала-и двете ще гушкате здрави бебета!🍀Желая ви го от сърце!❤

# 58
  • Мнения: 125
Queenoflove, аз пия биолектра. От края на шестия месец Аг ми каза да пия по две и че няма да се предозирам. Като пропусна някой ден 🤭 или взема по едно и аз усещам напрежение в пръсците.
Добавям и мои милинки.

Остана по-малко от половината, та явно са се получили. Казвам “явно”, защото аз избягвам тестено. Трудно е, но няма как.

# 59
  • Мнения: 584
Аз, честит рожден дееееен! 😘 Бъди здрава, много обичана и през юни да получиш най-сладкия и пухкав подарък 😊🍰🎂🎉🍀

Мистик, всяка една от нас си има своите притеснения и страхове за бебето, така че не си сама! Разбираме те и сме до теб, което ме подсеща да ви кажа едно огромно БЛАГОДАРЯ!!! Ако не бяхте вие, сигурно щях да изперкам по време на бременността ❤️❤️❤️

Общи условия

Активация на акаунт