👶Още мъничко остана, да нарека се с гордост юнска МАМА - 🌞Тема 14 месец Април

  • 60 473
  • 2 085
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 2 419
Момичета, кактв размер гнездо взехте/ще вземете?
Опциите са място за бебето:
70/30
80/40
90/50
Нали идеята е да е уютно и да не се върти в началото, та се коленая между първоте два. А и си мисля, че ще може в леглото да я взимам с него... не мога да реша, моля за помощ.
Криси, като казваш 1 пакет памперси, това колко бройки са? Т.е. Ако реша да се заредя за 1 месец (може да се наложи да съм сама за няколко дни както съм си със секциото, искам да съм като склад за основните неща) колко бройки на деноношие да си сметна?
Както и колко грама АМ, ако нямам кърма?

# 31
  • Мнения: 71
И аз да се запиша в темата Дрийм благодаря ☺ Пожелавам ни да я запълним с позитивни новини 🤗
Прекрасни покупки сте направили момичета и аз работя по моя списък. Прави ми впечатление, че бодита и гащеризончета с дълъг ръкав са значително изчерпани, а все пак мисля ще ни трябват.
На Снежи, ФБИД и Лимончето стискам палци -всичко да е наред. Аз пък вчера следобяд имах странни болки в корема, които се местеха ту по-нагоре, ту надолу, но нямах втърдявания и болките бяха на периоди. Сутринта си бях добре, а сега пак имам някакви придърпвания отляво и отдясно. Странното е, че няма значение от позата, в която съм. И да кажем се случва като си лежа и реша да се завъртя, тогава основно изпитвам този дискомфорт. Гледам да съм спокойна, защото както казах нямам втърдявания, нито болките са като менструални (което знам че е индикация за тревога), а и бебчо си е доста активен.
Стана много дълго, но ми се искаше да споделя.

# 32
  • Мнения: 3 939
За памперсите - в самото начало си сметни по десетина на денонощие.
За АМ не мога да кажа, виж на някоя кутия ако пише грама.

# 33
  • Мнения: 93
Здравейте, предупреждавам че ще е дълъг чаршафа понеже ви изпуснах за 2-3дни и имах да наваксвам с 17 стр.😅 +това тъкмо го написах и ми падна батерията на телефона и се изключи преди да пусна коментара. 😭🤷‍♀️😁

Сънчи-Пънчи Бъди спокойна, надявам се всичко с трите ви да е наред и скоро да сте си вкъщи, здрави и щастливи! ❤️
Снежи щом си в болница под наблюдение съм сигурна че и след 34гс ще изкарате. Търпение и спокойствие! Стискам палчета! 🌺
Деси и Галеона, аз въпреки ситуацията не мисля да сменям Тракия. Чесно казано изпитвам страх от държавното АГ, нямам някаква кой знае каква причина просто слухове, случки на разни познати. Както винаги монетата има две страни, надявам се при вас всичко да си е наред. Ще се радвам ако знаете нещо по списъка към Тракия да ми го споделите, аз все още не съм питала АГ, нито тя мен, но и съм 28гс и имам време поне така мисля.
Пеперудена страхотни неща са направили за бебчо 💙 след около месец и аз ще трябва да поръчам от някъде чаршафчета и ще ви разпитам за тия фб странички.
Деница, теб нямаше как да те объркам, адашка си ми все пак. Страхотна стая, със сигурност ще разгледам и аз в айко, онлайн за сега доста ми дападна ваничката. ☺️
 
Дано не съм забравила някоя от вас ако съм ще ме извините. Някоя беше писала относно черния дроб, напротив супер е за хемоглобина ви. Аз всяка седмица си хапвам даже АГ ме беше посъветвала ако не ми е гадно от него да си хапвам. До колкото варено-пушените и луканките, всяка божи сутрин поне от 2 месеца закусвам 2 препечени филийки с масло, луканка, кашкавал и варено яйце. Тук е момента да отбележа че аз нямам проблем с това какво хапвам, дали сладко, дали тестено нямам никакви ограничения. Чувствам се добре и АГ ми е казала да хапвам какво си поискам, нищо не ми е забранявала за сега. Даже всяка неделя си закусваме мекички с ММ с кетчуп и сиренце 🤷‍♀️😁 /да знам най-вероятно ще се учудите за кетчупа/🤣
Скрит текст:
дано съм успяла да го скрия
Днес ми пристигна видеофона, доволна съм и дойде само за 1 седмица, а се бях подготвила да чакам повечко заради короната, понеже е от склад в Германия. Това е първото по голямо нещо което купувам. 🤭 Другия месец сме се разбрали с ММ че ще обикаляме ако има къде за количка и кошарка за бебка. Поне имам някакви дрешки купени, одеалца и дребни неща, та няма да е голичка. 😂 Последно бяхте коментирали и за помпите, аз съм набелязала на медела ръчната и мисля и на тази марка да заложа за шишета /да дори шишета та не съм купила още / сигурно съм една от последните които не са купили по важните неща за бебчето 😁, но въпреки това съм спокойна. Отивам да си сготвя вечерята и после ще ви чета. ☺️🤸‍♀️

# 34
  • Мнения: 695


Това са моите, малък пакет1ца и голям 2ка, аз практикувам така, като бебето мине стартовото тегло на новия номер (4кг за 2ка), минавам на него, ако бебето е нормално да кажем 3700, след седмица ще е около 4, 1ца малка ползвах и миналия път, въпреки, че дъщеря ни се роди 4300

# 35
  • София
  • Мнения: 7 645
Аз взех от емаг от един продавач с безплатна доставка:
3 пакета 1-ца премиум кеър по 54бр всеки пакет и 1 пакет 2-ка (50бр). За всичко дадох 66лв и ще ми стигне за първия месец. Като средно слагам по 8 на ден.

Пънче - никак не е високомазнинна моята диета, но е нисковъглехидратна. Аз мазно месо не мога да ям, стане ли ми мазно от каквото и да е ми се гади Simple Smile

# 36
  • Мнения: X
Гет риъл, поръчах 80/40 аз. Идеята ми е точно да го оставям в леглото при нас с таткото и да не се притеснявам. Също и като съм в другата стая, пак бебето да си е с мен.
За памперсите и АМ и аз чакам някой да сподели опит.

Флауър, аз забелязах, че няма и с къс ръкав. Почти всичко за новородени е изчерпано. Добре, че що-годе закрепих положението с основните дрешки. А по джиджаните не се знае кога ще ги слагам с това стоене все у дома.
Болката, която изпитваш да не би да е разтягането на сухожилията на матката? При мен се получава като сменям позите по време на сън и ако съм била седнала и стана. Но не е като вдвърдяване, а едно по-остро опъване отляво или дясно.

Дени, честит бебефон!

ШукМ, много благодаря за отзива.

И аз да ви се похваля, че си взех нощниците от Моник. Е, оказа се, че съм поръчала М размер и са ми малко като чували. В гърдите и корема са добре, но нали той ще спадне и ще си ми стоят по-широчко, отколкото очаквах. Плюс, че двете нощници са един размер, а едната стои значително по-добре от другата. Успокоявам се, че ако се наложи секцио, няма да ме притеснява, защото ще ми е широко.

# 37
  • Мнения: 584
Някъде бях чела или някой ми беше казвал, че дори бебето да се роди по-големичко, то в началото е хубаво да се използват памперси с размер 1. Обяснението беше, че докато не падне пъпчето, този размер е най-подходящ, защото самият памперс е по-плитък и не минава през него.

# 38
  • Варна
  • Мнения: 338
christiana, аз разглеждах какво предлагат Pampers, мисля да се спра на Pure protection или Premium care в началото. Ще видим дали ще ги хареса мадамата. За размера се чудех, но мисля да е 1ца, тъй като тя е от 2-5кг., може би ще взема един малък пакет и голям от 2ката.
Пламъче, радвам се, че съм те вдъхновила Grinning Hug бебките го заслужават! Heart Ако не ти е късно, може да си добавиш панделка или някаква джуфка.
Гет риъл, има различни пакети, като бройки. За гнездото, моето е 80/40, на снимката ми се видя голямо, но на живо като го видях си казах, че не съм сгрешила.
Дени, честит бебефон! Моят е същия.
ШукМ, и аз благодаря за отзива, очаквах да пишеш, понеже в предната тема се сетих, че сподели за покупката.
Брайда, аз също ги гледах в Емаг. То луд да станеш там. Може ли линк?
Чудя се за нощници тези дни, дали да поръчвам и от къде- Пипилота или Сгушени. Помня, че Мистик беше поръчала от олх за 10-12 лв, та може и от тях. В този ред на мисли, Мистик, нещо се губиш. Надявам се всичко е наред! Blush Като цяло и не ми се дават много пари, тъй като нося единствено пижами и след болницата най-вероятно ще ги захвърля някъде.

# 39
  • Мнения: 188
Да се запиша и аз в новата тема от днес съм на 27години можеш да го смениш 😁😁😁Черпя ви всички с виртуална торта 🍰🍰🍰🍰🍰🍰

https://tse1.mm.bing.net/th?id=OGC.c24e327b965ccc96baf9e71a3caf8 … PsZyNOlZWROLtY%3d

# 40
  • Мнения: 69
Дриймче, страхотна тема както винаги! Дано я изпълним само с хубави емоции.

Sneji, късмет! Вярвам, че всичко ще бъде наред, в добри ръце си!

Lemons, Kaylinn, стискам палци и на вас, дано да няма нищо сериозно. Най-важното сега е да бъдем спокойни, въпреки, че и на мен трудно ми се получава.

Аз нямах втвърдявания, но имах болки, все едно всеки момент ще ми дойде, не знам как да ги опиша... Така си бях 2 седмици до преглед, защото всички казваха, че е нормално, а мен до сега не ме боляло, като цяло бременността си ми преминава леко (изключвам кашлицата, нея ще я помня цял живот, а и след това) и тая болка не ми беше нормална. Като ме заболеше започвах да се потя, да се изчервям и на секундата започвах да плача и да се задушавам... И всичко това от страх и притеснение! ММ много чете и той твърди, че всичко е от липса на магнезии и ме успокоява постоянно. Сега си пия 3х2 магнерот и се чувствам добре, при нужда нош-па, но не е  желателно.

az1993az, честит рожден ден! Бъди здрава и обичана! 🌹🎂🎉

Вече имаме първите бебки, така че вече нищо не може да ни спре, даже и генерала (шегичка).

Лека вечер, момичета! Бъдете здрави и спокойни 😘🍀🌺🎀🌹

Последна редакция: сб, 04 апр 2020, 19:10 от Veron4ita

# 41
  • Plovdiv, Bulgaria
  • Мнения: 1 636
Ами то всеки пакет е с различни бройки, но да, грубо по 10на на ден. За АМ не знам, дори ориентировъчно не мога да преценя, защото моето дете винаги ядеше по-малко от колкото е оказано на кутията примерно, други пък ядат повече.

Не съм ползвала 1ца размер както казах с малкия, направо 2ка, нямали сме проблем с пъпчето, въпреки че падна дни след като се прибрахме в нас.

# 42
  • Мнения: 76
Малко сменям темата,но както винаги за храна си мисля аз пак хаха.Момичета,някоя от вас да е правила този десерт? Кодрит Кадир (арабски сладкиш)Много му се каняя ,но изглежда сложен :/


И аз като теб много му се канех, изглеждаше ми превъзходно и преди 5 дни го направих, но като го опитах хич не ми хареса. Отдолу е като кекс, обаче стои по мокър, може би от карамела или крем-карамела, а отгоре си е като крем карамел, но хич не е така вкусен както когато си направиш само крем-карамел. Мъжът ми го изяде колкото да не го хвърлим. И той не беше очарован, а и двамата обожаваме крем-карамел. 😂

# 43
  • Мнения: 572
queenoflove , ихаа много добре изглежда браво ! Охх ами няма да го правя тогава,че само ще си изхабя продуктите..няма да рискувам.Мерси !

Дали пускат да сме с придружител на ЖК :/ знам че го дискутирахме но все пак ако имате нова информация..

# 44
  • Plovdiv, Bulgaria
  • Мнения: 1 636
ЖК при мен изобщо няма, освен ако прегледа не е платен. Без придружител. Вторник съм на ФМ, също ме предупредиха да съм сама.

Общи условия

Активация на акаунт