Аблация на сърцето - 10

  • 36 602
  • 736
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 8
Прочетох доста от темата тези дни. Явно се борите от дълго време с гадните пристъпи. При мен имаше по един на година и то след търчане по планини или повече бирички. Но през март имах в два поредни дни, после през май в три поредни дни, и сега през юни на 4,5 и вчера пак. В момента обаче е много трудно да отидеш на лекар. Кардиоложката ме записа за понеделник само като и казах че имам пристъпи всеки ден и имам кардиограма при пристъп. Затова първо ще отида при нея, и после съм решила да ходя на ЕФ. По принцип как се действа с направленията, за ЕФ. Кой ги дава?

# 76
  • Мнения: 55 065
Не знам в кой град си, но с това направление направо отиди при електрофизиолог, вместо да си губиш времето с тази кардиоложка.
За Токуда става малко по-бавно, ако искаш за д-р Трайков, но за другите може да е по-бързо.
Трябва ти направление за кардиолог, ти го имаш вече.

# 77
  • Мнения: 41
Дева,искам консултация с д-р Трайков,след като погледне последния ми Холтер.Може ли да стане по имейла,защото не мога да пътувам с автобуса до София в тия вирусни времена.Той ми прави аблацията преди 7месеца,но ми е страшно неудобно да го занимавам със себе си.Ти как мислиш?
.

# 78
  • Мнения: 55 065
Мисля, че може. Доста момичета от темата са го правили.
Ако не стане, виж на другия имейл, на предните страници го има.

# 79
  • София
  • Мнения: 305
Здравейте. Днес сложиха отново Холтер на детето... Тази път бяхме при доктор Балабански в НКБ и в отделението по електрофизиология го сложиха. Утре ще видим резултата. Притеснено ми е вече Sad
Според нашия кардиолог на база на този холтер  ще се реши финално какво ще го правим...аблация или спиране на всички лекарства и чакаме да го израстне. Подозирам какво ще е решението, но все пак ми се иска да е ОК!
Писна ми да го тъпча с тези лекарства...има проблеми със стомаха вече и куп други.

# 80
  • Мнения: 1 102
Стискам палци за най-добър развой на нещата, aleirbag_11!

# 81
  • София
  • Мнения: 305
Стискам палци за най-добър развой на нещата, aleirbag_11!

Благодаря ! Hands Fist

# 82
  • Мнения: 8
Здравейте, да ви кажа докъде съм. Все пак отидох до кардиоложката поне за някаква терапия докато ориентирам. Изследванията са ми добри. Имам леко увеличен калций. Друго всичко в норма. И телемониторинга ми е готов, там нищо не разбирам. Има хванати доста неща но всичко е в рамките на секунди. Ще видя какво е мнението на кардиоложката и окончателната диагноза и после мисля да се запиша за електрофизиолог. Видяхте ли в Токуда излиза съобщение за консултация онлайн. Някой ползвал ли я е? Аз иначе съм от София, ще пробвам и на друго място ако там не стане. Иначе последните дни не съм Ок. Сутрин съм с ниско кръвно, а сърцето ми бие много силно. Но пристъпите поне са малко.

# 83
  • Мнения: 55 065
Да, аз се възползвах от онлайн консултациите в Токуда. Разчетоха кардиограмата на сестра ми.

# 84
  • Мнения: 8
В смисъл разчитат я и после насочват за консултация. Или просто отчитат някаква диагноза

# 85
  • Мнения: 55 065
Да, на сестра ми казаха, че не е ВПВ синдром, а надкамерна тахикардия. И, че е подходяща за аблация.

# 86
  • Мнения: 6
Някога ходили ли сте на зъболекар и той да ви каже ,че зъбите са ви идеални и нямате работа при него ?  Той винаги ще намери нещо,дори да сте здрави ,защото от това храни семейството си.Помислете върху това . Аз лично ви препоръчвам аблация да правите в най-краен случай. На докторите им е лесно да я препоръчват и особено тези,кото я извършват,защото взимат добри приходи,но смятам ,че вашето здраве е по-важно от хазната на доктора. Както споменах и по-рано се уверете ,че всичко друго ви е наред и сте абсолючтно здрави. Ако имате друг проблем със здравето макар и минимален просто забравете за аблация преди да го решите него.Струва ли си например, заради едни хемероиди да се подлагате на сърдечни операции?  Вие си решавате.
Трима доктори са ми препоръчвали аблация до сега. Аз излекувах проблемния стомах и прескачанията спряха. Е ,сега да ида ли да ги тресна по главата с нещо тежко? Попитайте и тези пациенти ,които ходят по повече от един път на аблация. Познайте защо ?! Ами доктора ви лекува следствието ,а не причината.Сърцето ако е изследвано и е здраво има причина за да прескача и тя не е в него. Вече доказано ,че е болно сърцето е друга работа,но здраво сърце,какви аблации и какви 5 лева?! Помислете добре.

# 87
  • Мнения: 5 478
Нещо не мога да хвана идеята на последния пост. Какво значи, ако имате здраво сърце? Специално при ВПВ синдрома, сърцето е здраво. Само че има допълнителни проводни връзки. Говоря в случай, че са изключени други сърдечно-съдови заболявания, както е в моя случай.

# 88
  • София
  • Мнения: 16 220
Аз съм със съвсем здраво сърце, идеална проходимост на кръвоносните съдове и имах екстрасистоли (които явно дължах на намаления естроген, защото спряха откак съм на ХЗТ).

# 89
  • Мнения: 55 065
За сведение на потребитяля, всички с аблация са със здрави сърца.
Проблемът е другаде, но няма да му го обяснявам, защото целта му не е ясна, може би да всява смут, което в тази тема е недопустимо.
Всеки, който има аблация знае, че преди това се правят всички изследвания, за да се отхвърли друга причина.
За хемОроиди, така се пише, никой не е подложен на аблация.

Общи условия

Активация на акаунт