Аблация на сърцето - 10

  • 35 312
  • 736
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 363
Аз бях планува за аблация при професор Шалганов, но в деня и часа на аблацията се оказа, че е зает и аблацията я извършиха под ръководството на професор Балабански. Това беше преди близо две години - в началото на месец май 2020 г.
За самата аблация - разрезът на кръвоносните съдове на краката и вкарването на катетрите при мен беше абсолютно безболезнено. Както и манипулациите с жиците при самата аблация. Самата аблация продължи поне 4 часа и след това лежах 4 часа с торби пясък. Нямаше никакви кръвоизливи, синини на мястото на срязванията и т.н. И белези не ми останаха. Единствено беше неприятно по време на пускането на ток за изгарянето на поредната точка вътре в сърцето на незнам си коя стена на камерата или където там се изгаря линия от точки, за да се прекъсне зона с повишена проводимост. При мен беше нещо като тъпа болка и тежест в дясната страна на гърдите, която се разпростираше към дясното рамо. Никак не беше приятно, но се понася. Опериращият кардиолог ( по време на процедурата се смениха трима, защото беше доста продължителна) непрекъснато ме седеше и често ме питаше как съм, много ли боли, как оценявам болката по скала от 1 до 10 и т.н.
Електроаблацията беше заради пристъпи на предсърдно мъждене и трептене.

# 736
  • Мнения: 54 431
Аз нямах разрези. Само дупки, почти като от абокат.

Заповядайте в новата тема!
https://www.bg-mamma.com/?topic=1418752.new#new

Последна редакция: сб, 05 мар 2022, 23:19 от DeVa®

Общи условия

Активация на акаунт