Аблация на сърцето - 10

  • 35 557
  • 736
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 22
Здравейте! След прегледа при др. Трайков имам час за криокатетърна аблация за 8ми март. Някой правил ли е криокатетърна аблация? Доктора ми каза, че е по-малко рискова и по-бърза от обикновенната катетърна аблация.

# 706
  • Мнения: 5
Правих криоаблация точно преди година. За съжаление не съм доволен от постигнатата ефективност. Предстои ми консултация с д-р Трайков по отношение необходимо ли да се прави втора процедура.
Всъщност ефективността на аблацията е около 90%, но това зависи изключително от всеки конкретен случай.
Самата процедура действително е по-кратка и щадяща по отношение на пациента. Усещането е неприятно, но с положителна нагласа на пациента е приемливо.
Има доста публикации по темата в Интернет. Желая Ви успех!

# 707
  • Мнения: 304
Правих криоаблация точно преди година. За съжаление не съм доволен от постигнатата ефективност. Предстои ми консултация с д-р Трайков по отношение необходимо ли да се прави втора процедура.
Всъщност ефективността на аблацията е около 90%, но това зависи изключително от всеки конкретен случай.
Самата процедура действително е по-кратка и щадяща по отношение на пациента. Усещането е неприятно, но с положителна нагласа на пациента е приемливо.
Има доста публикации по темата в Интернет. Желая Ви успех!

Я дайте линк, ако обичате, понеже не можах да намеря нито една статия.

Благодаря!

# 708
# 709
  • Мнения: 22
Правих криоаблация точно преди година. За съжаление не съм доволен от постигнатата ефективност. Предстои ми консултация с д-р Трайков по отношение необходимо ли да се прави втора процедура.
Всъщност ефективността на аблацията е около 90%, но това зависи изключително от всеки конкретен случай.
Самата процедура действително е по-кратка и щадяща по отношение на пациента. Усещането е неприятно, но с положителна нагласа на пациента е приемливо.
Има доста публикации по темата в Интернет. Желая Ви успех!

Благодаря за споделеното мнение! Нядявам се всичко да мине на ред.
След аблацията за колко време се възстановихте?

# 710
  • Мнения: 422
Здравейте,
От години получавам тахикардия, като в последните няколко години тези епизоди стават все по-тежки. Преди 3.5 години, по време на втората ми бременност, 2 пъти лежах в болница за наблюдение заради това. В началото на този месец изкарах ковид (леко, само с частична загуба на обоняние и запушен нос), но след това на няколко пъти пулсът ми скача до небето. Последно в неделя, когато беше 220+ и се уплаших много, защото имах чувството, че умирам. До сега след валидол/валериан и дълбоко вдишване и издишване положението се подобряваше до половин час. В неделя просто си извиках линейка и ме приеха по спешност в кардиология. Диагноза - надкамерна тахикардия. Изпращат ме на аблация в София,като до тогава трябва да пия Кордарон. Въпроситр ми са много. Възможно ли е диагнозата да е сгрешена и да не се налага тази процедура? Миналите през това - какви рискове крие, колко време е възстановяването след нея, и как е след нея? Благодаря на всички, които ще се включат с отговори

# 711
  • Мнения: 54 567
Здравей, Форгет, с този пулс не мисля, че ти е сгрешена диагнозата. Моят рекорд е 240, със същата диагноза. Имам успешна аблация в Токуда, преди 8 години. След нея нямам такива пристъпи.
Възстановяване не съм имала също, бях добре веднага. Само се пазих, горе долу, да не вдигам тежко около седмица. Заради катетърните убождания.
Кордарон е силно токсичен за ЩЖ и много бавно се изчиства. Аз не съм пила, само веднъж ми вляха в спешното.
По-добре Ритмонорм, при пристъп. И не се колебай за аблация. И аз така ги овладявах доста време, но в един момент рязко зачестиха и станаха много дълги, та бързо взех решение. Препоръчвам Токуда! Heart

# 712
  • Мнения: 304
Здравейте,
От години получавам тахикардия, като в последните няколко години тези епизоди стават все по-тежки. Преди 3.5 години, по време на втората ми бременност, 2 пъти лежах в болница за наблюдение заради това. В началото на този месец изкарах ковид (леко, само с частична загуба на обоняние и запушен нос), но след това на няколко пъти пулсът ми скача до небето. Последно в неделя, когато беше 220+ и се уплаших много, защото имах чувството, че умирам. До сега след валидол/валериан и дълбоко вдишване и издишване положението се подобряваше до половин час. В неделя просто си извиках линейка и ме приеха по спешност в кардиология. Диагноза - надкамерна тахикардия. Изпращат ме на аблация в София,като до тогава трябва да пия Кордарон. Въпроситр ми са много. Възможно ли е диагнозата да е сгрешена и да не се налага тази процедура? Миналите през това - какви рискове крие, колко време е възстановяването след нея, и как е след нея? Благодаря на всички, които ще се включат с отговори

Здравейте,
Диагнозата може да се потвърди само след физиологично изследване, препоръчвам НКБ София!

# 713
  • Мнения: 422
А може ли преминалите през това да споделят дали е болезнено, колко време продължава, колко време е възстановяването след това, съществуват ли някакви реални рискове нещо да се прецака... Въобще, всичко от липния опит, защото като цяло добих представа от гугъл какво да очаквам

# 714
  • Мнения: 304
А може ли преминалите през това да споделят дали е болезнено, колко време продължава, колко време е възстановяването след това, съществуват ли някакви реални рискове нещо да се прецака... Въобще, всичко от липния опит, защото като цяло добих представа от гугъл какво да очаквам

От лекарите  в НКБ, след Аблация - отнема до година, година и половина да се възстанови всичко  ("раната" от манипулацията ) - това реално организма  може да не го усети човек, но си има период в който екстрасистолите са по-чувствителни. Реално процедурата е води безопасна, но крие своите рискове, които лекарите си казват. Трае около 3 часа процедурата или според зависи.

Последна редакция: ср, 02 мар 2022, 00:00 от Dominator_IX

# 715
  • Мнения: 54 567
При мен беше час и половина, от вземането до връщането в стаята. Станах след 4 часа. На работа бях след седмица. От Токуда дават общо 10 дни, самият престой е 2, на третия те изписват. Не е болезнено в областта на сърцето, мен явно не ме хвана упойката, местна, и ме болеше при поставяне на катетрите. А може от самия натиск, после месец имах синини на местата на убождане. Но това е бял кахър.

# 716
  • Мнения: 422
Благодаря много на всички, които се включиха. Последен въпрос - тъй като не съм от София и нямам абсолютно никакви наблюдения върху болниците и специалистите там. От нашето кардиологично отделение ме изпращат при точно определен лекар в точно определена болница. Разбира се, не смятам да се хвърля там без да съм проучила всички варианти. Мнение за д-р Протич в Сити клиник, или насоки за друг специалист и болница, от който имате добри впечатления?

# 717
  • Мнения: 54 567
За д-р Протич има много положителни отзиви, още от НКБ. Лоши не съм чула.
Аз лично се насочих към Токуда и д-р Трайков по мнения от темата. И съм много доволна. Тогавашната ми кардиоложка беше категорично против аблацията. Добре, че не я послушах.

# 718
  • в джунглата
  • Мнения: 916
Аз съм доволна от д-р Протич!

# 719
  • Мнения: 54 567
Той ли ти прави аблацията, дънди?

Общи условия

Активация на акаунт